آموزش سئو از
صفر تا صد رایگان

کامل ترین آموزش seo از

مقدماتی تا پیشرفته

به دوره آموزش سئو از صفر تا صد خوش آمدید. در این دوره جامع تمامی مبانی و اصول سئو از مقدماتی تا پیشرفته آموزش داده شده است. اگر شما فردی مبتدی و تازه کار در دنیای سئو هستید آموزش های ما را از مقدماتی شروع کنید. همچنین اگر متخصص سئو هستید و با بهینه سازی سایت آشنایی دارید، آموزش پیشرفته سئو را به شما پیشنهاد می کنیم. آموزش کامل seo ویکی دمی در 6 بخش کلی: تعریف و اصول سئو، موتور های جستجو، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال و الگوریتم های گوگل تدریس شده است. تمامی فصل های دوره سئو در این بخش ها آموزش داده شده و شما پس از مطالعه این 6 بخش، توانایی سئو هر وبسایت و قرار دادن آن در صفحه اول گوگل را دارید. همچنین اگر به دنبال مطالب روز و اخبار سئو، آشنایی با برترین متخصصین سئو و رده های شغلی و حقوق سئوکارها هستید می توانید در همین صفحه (آموزش بهینه سازی سایت) به آن ها دسترسی داشته باشید.

درخواست تولید محتوای آموزشی
اگر در هر یک از موضوعات سئو نیاز به یک محتوای آموزشی کامل دارید و آن موضوع در سایت ویکی دمی وجود ندارد، موضوع خودتان را برای ما ارسال کنید تا به صورت رایگان، فیلم و یا مقاله آموزشی کاملی برای شما تولید و ارسال شود
آموزش های تولید شده به درخواست شما
آموزش مقدماتی سئو

مقدماتی

اگر در دنیای سئو تازه واردی اینجا کلیک کن و آموزش های مقدماتی سئو رو مطالعه کن. راستی می تونی خودت و با انجام آزمون سئو مقدماتی محک بزنی.

آموزش پیشرفته سئو

پیشرفته

اگر با دنیای سئو آشنایی داری اینجا کلیک کن و آموزش های سئو پیشرفته رو مطالعه کن.اگر فکر می کنی که دیگه کاملا به سئو تسلط داری، حتما آزمون سئو حرفه ای را انتخاب کن.

چکیده ای از آموزش کامل و رایگان بهینه سازی سایت

در این قسمت قصد داریم تا شما را به طور کلی با فصولی که قرار است یاد بگیرید آشنا کنیم پس با ما همراه باشید. سئو به معنای بهینه سازی سایت جهت گرفتن رتبه بهتر در نتایج موتور های جستجو مانند Google، Yahoo، Bing و … می باشد. در سئو با استفاده از اقداماتی که بر روی صفحات سایت خودمان (on page seo) و سایت های دیگران (off page seo) انجام می دهیم سایتمان را برای موتور های جستجو و کاربرانی که از سایتمان استفاده می کنند بهینه می کنیم.

هدف هر سئوکاری این است که به گوگل بفهماند سایتش، بهترین پاسخ را به کاربر در هنگام سرچ کلمه کلیدی می دهد. برای اینکه ساده تر متوجه این مطلب شوید، فرض کنید شما به دنبال خرید کفش  مردانه در اینترنت هستید. در گوگل سرچ می کنید خرید کفش مردانه. وب سایتی که از نظر گوگل برای کاربر بهتر، کامل تر و معروف تر است در لینک های اول نمایش داده می شود. سئو کار باید این اهدبرتری سایت خود را نسبت به رقبا به گوگل اثبات کند تا در لینک های اول قرار بگیرد. اما این کار چگونه صورت می گیرد؟

سئو سایت از 3 بخش اصلی سئو داخلی، خارجی و تکنیکال که به هم پیوسته هستند تشکیل شده است.

سئو داخلی

در این قسمت از سئو ما تمامی محتواهایی که در سایتتمان وجود دارند مانند مقالات، تصاویر، ویدئو ها، آدرس صفحات، سرعت سایت، سرتیتر ها و … را بهینه می کنیم. در ادامه به چند مورد مهم در on page seo اشاره می کنیم.

سئو داخلی در آموزش سئو

title و عنوان صفحه

عنوان و تایتل صفحات جزو اولین فاکتور هایی است که ربات های گوگل در هنگام مشاهده صفحات با آن رو به رو می شوند. پس باید سعی کنید در همان ابتدای کار به این ربات ها بفهمانیم که موضوع صفحه ما چیست و ما در این صفجه در چه موردی صحبت کردیم. همچنین کاربرها زمانی که عبارتی را در گوگل سرچ می کنند، عنوان صفحات و وب سایت ها را می بینند و نسبت به آن انتخاب می کنند وارد کدام وب سایت شوند. پس این عنوان باید هم جذاب باشد و هم به طور کامل به کاربر بفهماند در این صفحه نیازش برطرف می شود و به خواسته خود میرسد.

عنوان در سئو

description و توضیحات متا

توضیحات متا همان عباراتی است که در صفحه نتایج جستجو در زیر عنوان و با فونتی کوچک تر نمایش داده می شود. بر طبق آخرین گفته های گوگل، توضیحات متا مورد توجه ربات ها قرار نمی گیرد و ارزش سئویی چندانی ندارند. اما کاربران به آن ها توجه می کنند تا بیشتر در مورد آن صفحه، قبل از ورود به آن سایت اطلاعات کسب کنند.

توضیحات متا و دیسکریپشن در سئو

هدینگ ها و سرتیتر ها

هدینگ ها مهم ترین تیتر های و سرفصل های هر صفحه می باشند. این سرتیتر ها از هدینگ 1 تا 6 هستند؛ عنوانی که هدینگ یک می باشد مهم ترین سرفصل و سرتیتر صفحه است و هرچقدر که پایین تر می رود از ارزش و اهمیت آن کاسته می شود.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی عباراتی هستند که کاربران برای پیدا کردن پاسخ نیاز هایشان در گوگل سرچ می کنند. فرض کنید شما به دنبال خرید موبایل هستید. برای اینکه بتوانید سایت مورد نظر خود را بیابید در گوگل عبارت “خرید موبایل آیفون 11” را گوگل سرچ می کنید. این عبارت کلمه کلیدی شما می باشد. شما باید سایتتان را برای این کلمات کلیدی بهینه کنید تا گوگل در هنگام سرچ این عبارات وب سایت شما را به کاربران نمایش دهد. ابزار هایی زیادی وجود دارد که عباراتی که کاربران در اینترنت سرچ می کنند را در اختیارتان قرار می دهند که در ادامه به طور کامل نحوه استفاده از آن ها را یاد میگیرید.

کلمه کلیدی در سئو 

سئو داخلی فاکتور های زیادی دارد که در ادامه آموزش رایگان و کامل سئو و پس از چکیده، یاد خواهید گرفت.

سئو خارجی

سئو خارجی شامل هر اقدامی است که شما برای افزایش رتبه و ارزش صفحات وب سایت تان در سایت های دیگر انجام می دهید. 

بک لینک سازی

بک لینک، لینک هایی می باشد که شما در صفحات سایت های دیگر قرار می دهید و آن ها را به سایت خودتان لینک می دهید. برای مثال در یک انجمن نظری ثبت می کنید مانند: “خیلی ممنون از مطالب بسیار عالیتون. آموزش سئو واقعا شیرین و جذاب است و من در سایت ویکی دمی آن را دنبال می کنم ” فرض کنید در این نظر، عبارت “آموزش سئو” را به وب سایت ویکی دمی لینک دهید. در اینجا شما یک بک لینک ایجاد کرده اید. زمانی که گوگل لینک سایت شما را در آن وب سایت و انجمن میبیند، سایت شما را به عنوان یک مرجع در نظر می گیرد که وب سایت های دیگر به شما آن لینک داده اند و اعتبار و ارزش سئو از آن صفحه به صفحه شما هم منتقل می شود.

لینک فالو

لینک های فالو لینک هایی هستند که ارزش سئو را از صفحه مبدا به صفحه مقصد منتقل می کنند.

لینک فالو در سئو

لینک نوفالو

لینک هایی هستند که ارزش seo را از وب سایت مبدا به سایت مقصد منتقل نمی کنند و بیشتر جنبه تبلیغاتی و …. دارند. off page seo خم بسیار گسترده می باشد که در ادامه بطور کامل با آن آشنا خواهید شد.

سئو تکنیکال

زمانی که شما با استفاده از تکنیک های تخصصی بهینه سازی وب سایت تان را کامل تر کنید، توجه کاربر و گوگل را بیشتر به خود جلب می نمایید. این تکنیک ها شامل افزایش سرعت سایت، استفاده از داده های ساختار یافته و … می باشد.

افزایش سرعت سایت

همه کاربران دوست دارند که زمانی که وارد سایت شما می شوند، همه قسمت ها با سرعت بالایی لود شوند و منتظر نمانند. برای اینکه بفهمید سرعت سایتتان چقدر است و چه کار کنید که بتوانید آن را افزایش بدهید 2 ابزار بسیار کاربردی وجود دارد.

  1. Gtmetrix
  2. Google page speed insights

مهمترین آمار سئو در سال 2020

در این بخش می خواهیم، خلاصه ای از آمار سئو را در سال 2020 برای شما عزیزان بازگو نماییم. از مهمترین آمار سئویی در سال 2020 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهمترین آمار های سئو

در آمار برتر سئو، در حدود 68% از کاربران، از موتورهای جستجو برای یافتن مشکل خود استفاده می کنند و تقریبا  در حدود 53.3% از بازدیدهای هر سایت هم، از جستجوهایی است که به صورت مستقیم از گوگل سرچ شده است. شاید باورتان نشود که در حدود 69.7% از جستجوها، عموما جستجوهای 4 کلمه ای بوده اند. اگر می خواهید بازدید سایت و مشتری شما بیش از گذشته باشد، پس حتما از سئو برای این کار استفاده نمایید، چرا که این مطلب مورد تایید 60% از بازاریابان و مارکترها بوده است.

آنالیز های سئو 2020

یکی دیگر از آمارهای جالب سئویی، درباره بک لینک ها است. در واقع، بک لینک ها به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در گرفتن رتبه به حساب می آیند؛ که متاسفانه در حدود 66.31% از سایت ها، هیچ اعتقادی به استفاده از بک لینک ها ندارند. البته، خیلی از آن افراد، همیشه شاکی هستند که چرا در نتایج جستجوها، دارای رتبه نیز نمی باشند. طبق آمار بدست آمده، در حدود 43.7% از رتبه های برتر در ،serp دارای لینک های دوطرفه بوده اند. یادتان باشد که هر چه تعداد بک لینک های سایت بیشتر باشد، امکان بازدید از سایت به صورت ارگانیک هم افزایشی خواهد بود.

یکی از آمارهایی که برای خیلی از افراد بی اهمیت بوده است و  برای آن، زمان هم نمی گذارند، سئو محلی است. این روزها با افزایش تکنولوژی، تمامی کارها فقط با استفاده از یک گوشی و اینترنت انجام می شود. مثلا اگر شما قصد خرید مایحتاج زندگی خود را دارید، دیگر به سوپرمارکت نمی روید و با جستجوی “نزدیک ترین سوپرمارکت به من “یا جستجوهایی مشابه به آن، در یافتن مغازه دلخواه خود هستید. اگر بخواهیم مطالب گفته شده را به صورت درصدی بیان کنیم، در حال حاضر، در حدود 76%  از مردم با استفاده از گوشی به دنبال خریدهای خود هستند و در حدود 30% از جستجو ها به صورت محلی بوده است که این آمار، روز به روز در حال افزایش است.

مهمترین آمار های سئو

مطلب جالبی که بهتر است درباره آن بیشتر بدانید، آمار سئو موبایل است.  شما نه تنها برای برای بازدید بیشتر، نیاز دارید که سایت را برای دسکتاپ بهینه نمایید، بلکه باید، برای موبایل هم ارزش ویژه ای را در نظر بگیرید.

 در حال حاضر در حدود 52.2% از ترافیک سایت ها از موبایل بوده است که در حدود 51% از مردمی که از گوشی برای یافتن مشکل خود استفاده می کنند، تقریبا با شرکت و محصولات جدیدی هم آشنا می شوند. اگر لینک سایتی دارای رتبه یک باشد، در موبایل با آمار 27.7% کلیک می شود  و این در حالی است که در دسکتاپ، آمار 19.3% از کلیک را به خود اختصاص داده است.

آمار سئو در سال 2020

نکته جالب و البته پایانی، درباره آمار جستجوهای صوتی بوده است که این روزها خیلی از کاربران، به جای استفاده از متن و تایپ کردن، از voice برای رسیدن به نتیجه خوداستفاده می کنند. معمولا  75% از سایت هایی که دارای این ویژگی هستند، دارای رتبه های یک تا سه بوده اند. این نکته را هم بدانید که طول کلمات در حین جستجو فقط 29 کلمه بوده است.

آموزش مفاهیم سئو

در بخش آموزش پایه سئو به معرفی مهمترین بخش های سئو به صورت مفاهیم اولیه میپردازیم هر کدام از موضوعات را در قالب ویدیو های آموزشی و محتوای متنی در اختیار شما قرار می دهیم.
بعد از مطالعه بخش های آموزشی پایه، شما به صورت کامل با اصطلاحات و فاکتور های مهم سئو آشنا می شوید و با مطالعه مقالات تکمیلی معرفی شده در پایان هر بخش به صورت نسبی روی موضوعات سئو تسلط پیدا می کنید و آماده ورود به بخش آموزش پیشرفته سئو می شوید. همچنین می‌توانید با مطالعه مقاله 200 فاکتور سئو با مهمترین فاکتور ها در سئو آشنا شده و یه دید کلی از تاثیر گذار ترین فاکتورهای سئو به دست آورید.
در صورت تمایل قبل از شروع آموزش سئو می‌توانید با مطالعه آموزش سئو مبتدی، یک دید کلی از سئو نیز به دست آوردید و مجدد به این صفحه برگشته و ادامه آموزش را طی کنید.

"" برای دسترسی به بخش های آموزشی کلیک کنید ""

فیلم آموزش سئو چیست؟

موتور های جستجو
پخش ویدیو
شروین داودی

مدرس: شروین داوودی | سئو مقدماتی

سئو چیست؟

در ابتدا به پادکست سئو چیست گوش فرا دهید و سپس به ادامه مقاله بپردازید.

سئو (seo) مخفیف عبارت search engin optimization و به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. در واقع سئو بدین معنیست که صفحات وبسایتتان را برای موتور های جستجو بهینه کنید تا در نتایج به لینک و صفحات بالاتر ارتقا پیدا کنید. در سئو شما به موتور های جستجو میفهمانید که بهترین پاسخ را برای سوال و سرچ کاربر در صفحه سایتتان قرار دادید. زیرا دقدقه موتور های جستجو نمایش کامل ترین و به روز ترین پاسخ به سوال و سرچ کاربر می باشد. البته در گذشته سئوکار ها مطالب سایت را فقط برای موتور های جستجو سئو می کردند. اما امروزه سئو فقط مختص موتور های جستجو نیست و باید مطالب و محتوای سایتتان برای کاربرانتان هم بهینه باشد. یعنی مطالب داخل صفحاتتان جواب سوال کاربر را بطور کامل بدهد.

اصطلاحات سئو را بشناسیم

فیلم آموزش اصطلاحات سئو

پادکست آموزش اصطلاحات سئو

سئو داخلی

مجموعه اقداماتی که مستقیما بر روی صفحات سایتتان انجام می دهید تا آن ها را بهینه کنید.سئو داخلی از مهم ترین بخش های سئوست.

سئو خارجی

مجموعه اقداماتی که در خارج از سایتتان انجام می دهید تا آن ها را بهینه کنید. مانند قرار دادن لینک صفحاتتان در وبسایت های دیگر.

سئو تکنیکال

مجموعه تکنیک هایی که در صفحات انجام می شوند تا کاربران راحت تر به مطالب مورد نظرشان برسند و موتور های جستجو هم فهم بهتری از مطالب صفحه پیدا کنند.

الگوریتم گوگل

مجموعه قوانین و مقرراتی که گوگل قرار داده است تا بهترین سایت را در زمان جستجوی کاربران خود به آن ها نمایش دهد.

سئو کلاه سفید

اگر اقدامات شما کاملا بر اساس قوانین و الگوریتم های گوگل باشد به آن سئو کلاه سفید گفته می شود.

سئو کلاه سیاه

هنگامی که شما اقداماتی انجام میدهید که بر خلاف قوانین گوگل باشد و ربات های آن را دور بزنید سئو کلاه سیاه گفته می شود.

سئو خاکستری

 بین سئو کلاه سفید و سیاه است که هر لحظه ممکن است گوگل الگوریتم های خود را آپدیت کند و متوجه کار شما شود.

اگر هنوز با مفاهیم و اصطلاحات سئو آشنا نشده اید، می توانید به پادکست آموزشی اصطلاحات سئو گوش کنید.

اما اگر زمان کافی برای مشاهده فیلم آموزشی دارید، توصیه می کنیم که حتما فیلم اصطلاحات را مشاهده نمایید.

اصطلاحات سئو
پخش ویدیو

فیلم آموزشی موتورهای جستجو

موتور های جستجو
پخش ویدیو
ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | موتور جستجوگر

موتور های جستجو

قبل از هرکاری باید با موتورهای جستجو آشنا شوید و بدانید که موتورها مانند گوگل، چطور کار می کنند، پس بیایید با پادکست موتورهای جستجو، سریعتر به مفاهیم و کارکرد موتورها پی ببریم.

موتورهای جستجو ابزارهای آنلاینی هستند که اطلاعات بسیار زیادی را از داخل وبسایت ها در دیتا بیس خود ذخیره می کنند و در هنگام جستجوی کاربران با توجه به اطلاعات استخراج شده در دیتابیس خود، وبسایت و صفحات مربوط به آن سرچ را به کاربران نمایش می دهند. Google، Yahoo از نمونه های موتورها جستجو هستند. در ادامه این بخش با کارایی و نحوه کار این موتور های جستجو بیشتر آشنا می شوید.

فیلم الگوریتم های گوگل

باغ وحش الگوریتم google
الگوریتم های گوگل
پخش ویدیو
ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل (Google Algoritms)

آیا الگوریتم های گوگل، تاثیری در کسب رتبه در موتورهای جستجو دارند؟ اگر می خواهید به صورت سریع با انواع الگوریتم ها آشنا شوید، حتما پادکست آموزشی الگوریتم های گوگل را گوش دهید.

الگوریتم ها مجموعه ای از قوانین و قواعد هستند. الگوریتم های گوگل با هدف نمایش بهتر موضوعات مرتبط با سرچ کاربران و دسترسی راحت آن ها به اطلاعات برنامه ریزی شده اند. گوگل الگوریتم های زیادی را طراحی کرده است که بتواند هر چه بهتر کاربران را به هدف خود برساند. برای مثال الگوریتم مرغ مگس خوار با هدف دسترسی سریع به اطلاعات برنامه ریزی شده است. در ادامه تمامی الگوریتم های گوگل را بطور کامل به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.
 

فیلم آموزش سئو داخلی

شروین داودی

مدرس: شروین داوودی | سئو داخلی

سئو داخلی (on page seo)

 

سئو داخلی متشکل از مجموعه اقداماتیست که شما بر روی صفحات سایتتان انجام می دهید تا بتوانید آن ها را برای موتورهای جستجو و کاربران سایتتان بهینه کنید. فاکتور و اقدامات زیادی در سئو داخلی وجود دارد. این اقدامات بر روی محتوا، عکس ها و خیلی بخش های دیگر صفحه صورت می گیرد. در ادامه همه این اقدامات و فاکتور ها را بطور کامل آموزش می دهیم تا بتوانید در صفحه و لینک اول گوگل قرار بگیرید.

اگر زمانی برای تماشای فیلم سئوی داخلی ندارید، می توانید به پادکست های مقدماتی on-page seo گوش دهید و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

فیلم آموزش کلمات کلیدی

آموزش کامل کلمات کلیدی را ببینیم
شروین داودی

مدرس: شروین داودی | کلمات کلیدی

کلمات کلیدی (keyword)

کلمات کلیدی یا همان keyword کلماتی پرسرچ و به عنوان پایه صفحات سایت هستند. زمانی که کاربران سرچی را در گوگل انجام می دهند، آن عبارت سرچ شده می تواند کلمه کلیدی شما باشد. شما باید خودتان را به جای کاربرانتان قرار دهید و بفهمید اگر به جای آن ها بودید برای اینکه محتوای سایتتان را ببینید چه عبارتی را در گوگل سرچ می کردید. البته ابزار هایی هم برای این کار وجود دارد که در ادامه آموزش به آن ها می پردازیم؛ اما قبل از همه، توصیه میکنیم که به پادکست کلمات کلیدی گوش دهید و با مقدمات کار آشنا شوید.

فیلم آموزش سئو خارجی

ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | سئو خارجی

سئو خارجی (off page seo)

سئو خارجی فعالیت و اقداماتی است که خارج از صفحات وبسایت انجام می دهیم تا امتیاز سئو را به سایتمان روانه کنیم و به بهینه سازی بیشتر صفحه کمک کنیم. از جمله اقداماتی که در زمینه سئو خارجی انجام می شود لینکسازی از سایت های دیگر به وب سایت خودمان است. یعنی لینک سایتمان را در وبسایت های دیگر قرار می دهیم تا بتوانیم اعتبار صفحه و سایتمان را افزایش دهیم. همچنین فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله کارهاییست که در off page seo انجام می دهیم. در ادامه با سئو خارجی بیشتر آشنا می شویم. البته اگر می خواهید به صورت مقدماتی به یادگیری سئو خارجی بپردازید، می توانید به پادکست سئو خارجی گوش فرا دهید.

فیلم آموزش سئو تکنیکال

آموزش کامل technical seo را ببینیم
ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | سئو تکنیکال

سئو تکنیکال (technical seo)

سئو تکنیکال یکی از حرفه ای ترین بخش های سئوست. در این بخش از سئو ما با استفاده از تکنیک های سئو، به موتورهای جستجو در فهم بهتر مطالب صفحات کمک می کنیم. همچنین سهولت بیشتری برای استفاده کاربران در سایت ایجاد می کنیم. بالا بردن سرعت سایت از جمله ای اقدامات است که در آموزش seo تکنیکال بطور کامل با آن آشنا می شوید. اگر زمانی برای مشاهده فیلم سئو تکنیکال ندارید، حتما به پادکست سئو تکنیکال گوش دهید تا کمتر نیاز پیدا کنید که از برنامه نویسان کمک بگیرید.

آزمون سئو مقدماتی

اگر می خواهید بدانید که چه مقدار از سئو مبتدی را یاد گرفته اید و در کجا دارای مشکل هستید، حتما این آزمون تستی سئو  را انجام دهید.

0%
554

آزمون سئو مقدماتی

سئو (SEO) مخفف کلمه (search engine optimization) یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو بوده است. به صورت کلی، سئو با هدف بهبود رتبه های سایت، دیده شدن در نتایج جستجو و افزایش بار ترافیک روی سایت کاربرد دارد. این یک روش رایگان و راحتی بوده که در درازمدت می توانید نتیجه آن را به وضوح ببینید. در آزمون سئو مبتدی که پیشرو شما است، می توانید دانش خودتان را بسنجید؛ پس برای آزمون مقدماتی سئو، آماده شوید.

1 / 20

برای افزایش مدت زمان حضور کاربر در سایت چه باید کرد؟

2 / 20

در کجا لینک سازی خارجی انجام دهیم که طبیعی تر به نظر آید؟

 

3 / 20

برای تحقیق کلمات کلیدی از چه ابزاری نمی توان استفاده کرد؟

4 / 20

چگونه کلمه کلیدی مرتبط با حوزه خود را در انجمن را پیدا کنیم؟

 

5 / 20

 مهمترین فاکتور هایی که رفتار کاربران را به گوگل نمایش می دهد؟

6 / 20

مهمترین فاکتورهای سئو برای یک صفحه ای از سایت کدام است؟

7 / 20

چرا باید از لینک نوفالو استفاده کنیم؟

8 / 20

کدام گزینه میتواند باعث عدم نمایش سایت شما در نتایج جستجوی گوگل باشد؟

9 / 20

منظور از عنوان صفحه چیست؟

10 / 20

 هدف اصلی از استراتژی سئو چیست؟

11 / 20

 مخفف واژه SEO کدام است؟

12 / 20

منظور از لینک فالو کدام است؟

 

13 / 20

کدام یک از سایت های زیر موتور جستجو است؟

 

14 / 20

در صورت مشاهده نشدن  تگ < Meta Robot>  کدام یک از موارد زیر، به صورت پیش فرض موجود است:

15 / 20

robots.txt چیست؟

16 / 20

برای نوشتن یک محتوا، باید در ابتدا چه کاری انجام دهیم؟

 

17 / 20

چه راه هایی برای انجام سئو خارجی، وجود دارد؟

 

18 / 20

سئو داخلی، شامل چه مواردی می باشد؟

 

 

19 / 20

 مهمترین مفاهیم موجود در سئو (SEO) چیست؟

 

محتوا 

 

20 / 20

سئو چیست؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها 46%

0%

درآمد سئو کار ها چقدر است؟

Neophyte
(کارآموز سئو)

فردی که به تازگی وارد دنیای سئو شده است. این اشخاص تجارب زیادی ندارند و پیشنهاد میشود، در شرکت هایی مشغول به کار شوند که علم و اندوخته شان افزایش پیدا کند.

(میانگین حقوق  : حقوق بسیار پائین در حد هزینه ایاب و ذهاب)
کارآموز سئو
سئوکار مبتدی | junior seo
Junior Seo
(سئوکار مبتدی)

فردی که سابقه یک تا سه ساله در سئو دارد.
این شخص با مفاهیم سئو داخلی، خارجی و تکنیکال  و همچنین موتورهای جستجو، الگوریتم های کاربردی و … آشنایی دارد. یک جونیور سئو توانایی انجام فعالیت های سئو را در یک سایت خواهد داشت.

(میانگین حقوق  : 2/000/000 تا 3/500/000 تومان)
Senior Seo
(سئو کار)
یک سنیور بین 3 تا 5 سال سابقه دارد.این شخص به تمامی مفاهیم سئو تسلط کامل دارد. به تنهایی توانایی سئو هر وبسایتی را خواهد داشت. مزیت این فرد نسبت به یک جونیور، توانایی آنالیز سایت هایی رقیب و سایت خود می باشد. یک سنیور قادر خواهد بود که یک استراتژی کامل و برنامه ریزی دقیق برای سئو سایت داشته باشد.
(میانگین حقوق  : 3/500/000 تا 5/000/000 تومان)
سئوکار | senior seo
مدیر سئو | seo manager
Seo Manager
(مدیر سئو)
فردی که بیش از 5سال سابقه تخصصی در سئو و تسلط کامل به تمامی تکنیک ها، الگوریتم ها، نحوه کار ربات های گوگل و غیره دارد. این فرد باید بتواند یک تیم سئو را به طور کامل اداره کند و روابط بین تیم سئو و بخشهای دیگر یک شرکت مانند دیجیتال مارکتینگ و برنامه نویسی را پایدار نگه دارد، چرا که در بسیاری از مسائل این تیم ها به کمک یکدیگر می آیند.
(میانگین حقوق  : بالای 5/000/000 تومان)

آموزش پیشرفته سئو سایت

فیلــــم راهنمای استــفاده از
آموزش سئــــــــو ویکی دمی
درباره آموزش سئو ویکی دمی

"" برای دسترسی به بخش های آموزشی کلیک کنید ""

فیلم آموزش پیشرفته
search engine

حالا دیگه وقتشه یه گشت و گذار حسابی باهم بزنیم
technical seo
مهری مردانی

مدرس: مهری مردانی | موتور جستجوگر

آموزش فوق حرفه ای موتور های جستجو

یکی از اصلی ترین مفاهیمی که یک سئوکار حرفه ای باید بر روی آن مسلط باشد، موضوع موتور های جستجو است. متاسفانه کسانی که در ابتدای راه فراگیری تخصص سئو هستند، اهمیت چندانی به این موضوع نمی‌دهند و تمایل دارند با سرعت زیاد وارد فاز عملی در سئو شوند. غافل از آنکه این بخش و تسلط روی ساز و کار موتور های جستجو یکی از کلیدی ترین فاکتور های آموزش سئو و حرفه ای شدن آنهاست.

اگر ما از این موضوع ساده بگذریم، در آینده دچار مشکلات متعددی خواهیم شد. مشکلاتی از قبیل: عدم تحلیل درست از نحوه رتبه گرفتن سایت، عدم درک درست از چگونگی ایندکس شدن سایت توسط موتور های جستجو، عدم توانایی برطرف کردن مشکلات ایندکس سایت و عدم آگاهی کافی از نحوه بررسی سایت توسط موتورهای جستجو را نام ببریم.

در این ویدیو به صورت تخصصی و حرفه ای در این مورد با شما صحبت می‌کنیم و توضیح می دهیم که که چگونه موتور های جستجو محتوا ها را بررسی می کنند، چگونه در فضای وب به دنبال محتواها و صفحات جدید می‌گردند، چگونه از سایت مپ و فایل robot.txt استفاده می‌کنند و چگونه باید صفحه های سایتمان را برای ربات موتور های جستجو خوانا و واضح کنیم تا به راحتی بتوانند به صفحات ما دسترسی داشته باشند و آنها را بررسی کنند.

باید بدانید که موتورهای جستجو مخصوصا گوگل هر روز در حال پیشرفت و تکامل هستند و هر سئو کاری و هر شخصی که در مسیر تبدیل شدن به یک متخصص سئو است باید همگام با گوگل خود را آپدیت کند. شما باید رفتار گوگل را بفهمید تا بتوانید متناسب با آن رفتار با خود گوگل برخورد داشته باشید. با تحلیل رفتار های گوگل به این نتیجه می‌رسید که چه فاکتور هایی می‌تواند گوگل را خوشحال کند تا به سایت شما امتیاز بالا دهد. حال با استفاده از همین فاکتور ها و تکنیک ها امکان به دست آوردن رتبه های بالا برای شما چندین برابر می‌شود

در ویدیویی که برای شما تولید کرده ایم، در مورد موضوعاتی چون نحوه کروال و ایندکس سایت و نحوه رتبه دهی به سایت ها را توسط موتور های جستجو مورد بررسی قرار می دهیم.

باز اگر زمان کافی برای مشاهده ویدئو ندارید، حتما به پادکست موتورهای چستجو پیشرفته گوش دهید و نظرتان را با ما در میان بگذارید.

فیلم تخصصی
(google algoritms)

google algorithms
صادق سلحشوری

مدرس: صادق سلحشوری | الگوریتم های گوگل

آموزش فوق پیشرفته الگوریتم های گوگل

قوانین در هر موضوعی چراغ راه در آن موضوع است و قوانین در سئو، همانند قوانین راهنمایی و رانندگی حاوی دستورالعمل هایی هستند که به کمک آنها یاد میگیریم که چگونه باید یک مسیر را بدون خطر و موفقیت آمیز طی کنیم.

الگوریتم های گوگل مجموعه قوانینی هستند که گوگل طی سال ها آنها را به وجود آورده و آپدیت کرده است و در حال حاضر بیشتر نظارت ها روی تمامی بخش های مختلف، به صورت اتوماتیک توسط همین الگوریتم ها انجام می‌شوند.

در سال های ابتدایی کار گوگل که هنوز قوانینی وجود نداشت، شرایط برای کاربران بسیار وحشتناک بود زیرا عموم سرچ های آنها به نتیجه ای که انتظار داشتند ختم نمی شد و عموما با سایت های اسپمی رو‌به ‌رو می‌شدند که با سوء استفاده از کلمات کلیدی، بک لینک ها و تگ ها در آن سرچ به رتبه های بالا رسیده بودند و گوگل با مشاهده این شرایط نابسامان، شروع به وضع قوانین کرد.

الگوریتم ها موضوعات بسیار مهمی هستند و شبیه به کتابچه‌ی راهنمایی هستند که اصول استفاده از یک محصول را توضیح می‌دهند. بنابراین، واقعا نیاز است که به صورت کامل و حرفه ای روی آنها مسلط باشیم.

طی مصاحبه های زیادی که طی چند سال اخیر با سئو کاران متعددی داشته ایم، متوجه شدیم که بسیاری از سئو کارها، اصلا به موضوع الگوریتم های گوگل اهمیتی نداده و آنها را شبیه به کتاب بیهوده ای تصور میکنند که باید آن را حفظ کنند. همچنین در جواب سوالات ما در خصوص الگوریتم ها می‌گویند که ما بیشتر وارد فاز عمل می شویم و موضوعات تئوری برای ما اولویتی ندارند.

باید بگوییم که این موضوع اصلا درست نیست. زیرا بدون داشتن دانش تئوری درست و کامل، بدون یادگیری اصول و قوانین، نمی‌توانید به صورت حرفه ای روی مباحث seo مسلط شوید. شاید بتوانید پروژه‌ی ساده ای را به درستی انجام دهید اما در شرایط بحرانی که نیاز به آنالیز و مسائل مفهومی دارد، بدون دانش الگوریتم ها، واقعا ناتوان خواهیم بود و بسیار از گره های سئو‌یی را نمی‌توانی برطرف سازیم.

ما در این ویدیو آموزشی مهمترین الگوریتم های گوگل را به شما معرفی می‌کنیم و اهمیت این الگوریتم ها را به شما خواهیم گفت. همچنین در صفحه الگوریتم های گوگل، به صورت جامع به بررسی تمامی الگوریتم های مهم پرداخته ایم و تم به تک آنها را مورد بررسی قرار داده ایم.

اگر در مسیر یادگیری سئو هستید و آموزش های سئو  ویکی دمی را دنبال می‌کنید، حتما طبق توصیه ما این مباحث را بسیار جدی گرفت و برای یادگیری آنها و فهم هر کدام، به اندازه کافی زمان صرف کنید و اصلا به این فکر نکنید که زمان شما در حال تلف شدن است.

یادگیری کامل سئو بدون داشتن علم الگوریتم ها، ناقص خواهد بود و هیچ گاه نمی توانید به صورت حرفه ای روی سئو به تسلط برسید. اگر هنوز شک دارید که الگوریتم های گوگل،برای شما کاربردی ندارند، به پادکست های زیر  حتما گوش فرا دهید.

(key words)

فیلم آموزش کامل keyword

آموزش کامل کلمات کلیدی را ببینیم
ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | سئو کلمات کلیدی

آموزش حرفه ای کلمات کلیدی

کلمه کلیدی موضوعی است که طی سال های اخیر بارها و بارها دستخوش تغییرات بسیاری توسط گوگل شده است. این موضوع مانند موضوع سئو خارجی یکی از فاکتورهایی است که بیشترین میزان سئو استفاده توسط سئوکاران black hat روی آن رخ داده است. به همین دلیل، گوگل بارها این فاکتور را مورد بازبینی قرار داده است و در حال حرکت به سمتی است که بتواند بدون وابستگی خیلی زیاد به یک کلمه خاص، مفهوم محتوای ما را دریابد.
کلمه کلیدی نقش بسیار پر رنگی در بهینه سازی یک صفحه و یک سایت دارد و توسط آن است که ما موتور های جستجو را متوجه مفهوم و منظور خود می‌کنیم. با استفاده بهینه از کلمات کلیدی، به گوگل می‌فهمانیم موضوع صحبت ما چیست و تصمیم داریم در چه سرچ هایی بالا بیایم.
شما در سئو سایت، جدا از اینکه نیاز دارید تا یک محتوای خیلی خوب برای کاربران تان آماده کنید، به این مورد هم نیاز دارید تا در سرچ های مختلف رتبه های بالایی به دست آورید.
استفاده درست از این فاکتور می‌تواند شبیه معجزه باشد و ما در این ویدیو و مقالات مختلف کلمات کلیدی به شما می‌گوییم که چگونه معجزه ای در سایت خود ایجاد کنید و برای رسیدن به رتبه های بالا چگونه باید از این فاکتور استفاده کنید.
در این ویدیو، به شما توضیح می‌دهیم که چگونه سایت خود را برای چندین keyword مختلف بهینه سازی کنید و دیگر نیازی نیست که از کلمه کلیدی خود بارها و بارها استفاده کنید و فقط کافی است با بهینه سازی محتوای سایت خود با LSI ها، رتبه های خیلی خوب در تعداد زیادی کلمه به دست آورید.

اگر هم هنوز فیلم کلمات کلیدی را مشاهده نکرده اید، ما به شما توصیه می کنیم که همین حالا به پادکست کلمات کلیدی پیشرفته گوش دهید تا با نکات ریز و مهم آن بیشتر آشنا شوید.

کلمه کلیدی، فاکتوری است که در بخش های مختلف seo کاربرد های متفاوتی دارد و از جمله عواملی است که در خیلی از موضوعات سئو، رد پای آن قابل مشاهده است.

یکی از مهمترین مواردی که شما در استفاده از این فاکتور باید همیشه به آن توجه داشته باشید، مکان قرار گرفتن آن است. یعنی در کجای یک صفحه باید از کلمه کلیدی استفاده کرد تا گوگل به درستی متوجه شود که هدف اصلی ما توضیح دادن چه موضوعی است و تصمیم داریم در چه موضوعاتی به کاربران نمایش داده شویم.
هرچقدر این کار را درست تر انجام دهید، شانس اینکه در سرچ هایی که مورد هدف شماست و کاربران تان آنها را سرچ می‌کنند، رتبه های بالاتری به دست آورید بیشتر است.

(internal seo)

فیلم آموزش پیشرفته
on page seo

شروین داودی

مدرس: شروین داوودی | سئو داخلی

آموزش پیشرفته سئو داخلی

در ویدئو سئو داخلی، به صورت پیشرفته تری در مورد فاکتور‌های مهم این بخش با شما صحبت میکنیم. به صورت دقیق تری توضیح میدهیم که چگونه به درستی از تایتل، دیسکریپشن، محتوا، هدینگ‌ها، سایت مپ، فایل robot.txt، لینک سازی داخلی و تگ کنونیکال استفاده کنید و مقالات را به روز رسانی و بارگذاری کنید.

با آپدیت های گوگل، اهمیت سئو داخلی روز به روز در حال افزایش می‌باشد و یکی از مواردی است که گوگل در سال‌های اخیر برای باهوش تر شدن در آن تلاش بسیاری کرده است.

بعضی از سئو کارها موارد On-Page SEO را موضوعات بدیهی در نظر میگیرند، برای آن ارزش زیادی قائل نیستند و این فاکتور ها را در سئو حرفه ای پیش پا افتاده می‌دانند.

شاید استفاده از تایتل و قرار دادن آن در صفحه های سایت موضوع بدیهی و پیش پا افتاده ای باشد؛ اما تکنیک های بسیار زیادی در آن وجود دارد که با تسلط روی آنها هم می‌توان رتبه های خیلی بهتری در نتایج جستجوی گوگل به دست آورد و هم میتوان بسیاری از مشکلات پیش آمده در سایت را برطرف کرد و فهم سایت را برای گوگل بسیار ساده تر کرد.

در بخش سئو مقدماتی داخلی، علاوه بر فیلم، پادکستی را مشاهده کردید که توضیحات کوتاهی درباره بهینه سازی داخلی یک سایت را بیان می کرد و در این بخش پیشرفته هم در صورت مشاهده نکردن فیلم می توانید به پادکست پیشرفته سئو داخلی گوش کنید و در صورت داشتن نظر و سوال، با کارشناسان ویکی دمی در میان بگذارید.

عقیده بسیاری از سئو کاران نیز بر آن است که با یک سئو خارجی خیلی خوب، می‌توان در صدر نتایج گوگل قرار گرفت و نیازی نیست که خیلی بر روی سئو داخلی یک وب سایت تمرکز کرد.

از اهمیت بسیار بالای سئو خارجی و بک لینک های حرفه‌ای نمی‌توان چشم پوشی کرد؛ اما واقعیت این است که نمی‌توان فقط با سئو خارجی یک سایت را به صورت کامل بهینه سازی کرد و از تاثیرات سئو داخلی چشم پوشی کرد.

فاکتور های سئو شبیه به زنجیری به هم چسبیده هستند و برای داشتن یک سایت بهینه، باید تمامی این زنجیره را با هم داشته باشید. با تشبیه یک سایت به یک ساختمان، موضوع سئو on page در سایت ما نقش زیربنا و استحکام ساختمان سایت ما را دارد. پس هر چقدر با دقت بیشتری بر روی آن کار کنید، طبیعتا ساختمان محکم تری خواهید داشت.

حال سئو خارجی، نقش نمای ساختمان را نزد موتور های جستجو ایفا می‌کند. هرچقدر هم که شما نمای ساختمان سایت خود را زیبا تزیین کنید و آن را نزد گوگل با اعتبار بیشتری جلوه دهید، زمانی که گوگل وارد سایت شما شود و با یک زیربنای نامناسب مواجه شود، قطعا امتیاز قابل توجهی به سایت شما نخواهد داد.

پس حتما توجه ویژه ای روی این موضوع داشته باشید و با مشاهده ویدیوهای این صفحه خود را به یک متخصص حرفه ای بهینه سازی سایت تبدیل کنید.

(internal seo)

فیلم آموزش حرفه ای
off page seo

نوشین پهلوان

مدرس: نوشین پهلوان | سئو خارجی

آموزش حرفه ای سئو خارجی
off page seo

به جرات می توانیم بگوییم که سئو خارجی، حساس ترین بخش در سئو یک وب سایت است. عامل اصلی جریمه و پنالتی شدن بسیاری از وب‌ سایت ها در سراسر دنیاست. سوء استفاده از فاکتور های سئو خارجی که مهمترین آن موضوع بک لینک است، باعث شده تا گوگل به شدت بر روی این موضوع حساس شود و آن را با دقت بیشتری بررسی کند.

موارد گفته شده دال بر بی اهمیتی سئو خارجی نیست. کسانی که تمایل دارند که سئو را به صورت حرفه ای یاد بگیرند، باید بتوانند به طور کامل بر روی off page seo تسلط پیدا کنند. اصلی ترین هدف ما در این بخش، آموزش جامع و کامل سئو است تا شما غیر از مواردی که همیشه در سئو مطرح می‌شود با ریزه کاری ها و جزئیات بیشتری آشنا شوید و تسلط بالاتری به دست آورید.

ما در این ویدیو آموزش سئو، به صورت تخصصی تری موضوع سئو خارجی را برای شما عزیزان توضیح داده‌ایم و راجب مواردی مثل اهمیت سئو خارجی، لینک سازی خارجی، انواع بک لینک ها و روش های ساخت بک لینک، سوشال مدیا، استراتژی ساخت بک لینک و موضوعات دیگر صحبت کرده ایم.

در گذشته سئو خارجی محدود به موضوع بک لینک بود؛ اما در سال های اخیر با گسترش سوشال مدیاها و استقبال شدید مردم از آنها، گوگل تصمیم گرفت سیگنال هایی از این بستر های اجتماعی که حضور مردم در آنها پر رنگ است، دریافت کند و در امتیاز دهی به وب سایت ها آنها را در نظر بگیرد.

یکی دیگر از موضوعاتی که در سئو خارجی روز به روز در حال گسترش است و نیاز است شما در مسیر آموزش سئو خود آن را جدی تر بگیرید، بحث جذاب برندینگ است و کارهایی که شما انجام می‌دهید تا نام برند خود را در ذهن مردم جای دهید و باعث شوید آنها نام برندتان را در گوگل سرچ کنند.

هر چقدر میزان سرچ نام برند تان افزایش پیدا کند، اعتبار بیشتری نزد گوگل به دست خواهید آورد و تصور گوگل از برند شما، یک برند قابل اعتماد و مورد علاقه مخاطبان خواهد شد.

اما هرگز برای این کار، اقدام به خرید بازدید های تقلبی نکنید؛ زیرا این کار جدا از اینکه هیچ تاثیری برای شما ندارد، بلکه ممکن است باعث بی اعتمادی گوگل نیز بشوید. چراکه گوگل سابقه سرچ و فعالیت های کاربران را در نظر میگیرد و به قدری باهوش شده است که بازدید های تقلبی را تشخیص می دهد.

در نهایت باید بدانید که با استفاده درست از سئو خارجی و یک استراتژی مناسب برای بک لینک سازی، میتوانید رتبه های خیلی بالایی در نتایج جستجو به دست آورید.

توصیه ما به شما عزیزانی که در مسیر یادگیری سئو هستید و یا میخواهید در موضوع SEO به صورت کامل متخصص شوید، این است که برای آن یک استراتژی جامع آماده کنید و سپس اقدام به فعالیت های off page seo نمایید. سئو خارجی هنوز هم یکی از اصلی ترین عوامل و فاکتور های تاثیر گذار در رتبه یک وبسایت در SERP گوگل است. پس نیاز است تا در آن صبور باشید و شتاب زده عمل نکنید.

یکی از رایج ترین اشتباهات سئو در این زمینه، ساخت بک لینک های زیاد در بازه زمانی کوتاه است که طی بیش از ۱۰ سال تجربه ای که داریم، بارها و بارها شاهد جریمه سایت های مختلف به این علت بوده ایم.

فیلم تخصصی سئو تکنیکال
(Technical seo)

مهری مردانی

مدرس: مهری مردانی | سئو تکنیکال

آموزش تخصصی سئو تکنیکال

حرفه ای ترین بخش سئو یک وب سایت، سئو تکنیکال “technical seo” آن است. در این بخش است که بین شما و رقیب هایتان تمایز ایجاد می‌شود. شما با بهره‌ه گیری از سئو تکنیکال، می‌توانید بسیاری از رقیب های خود را پشت سر گذاشته و نظر گوگل را به سمت خود جلب نمایید.

در طی کلاس های تدریس خصوصی سئو که برای کارآموزان برگزار میکنیم، بارها شاهد این سوال بوده ایم که چرا از یک جایی به بعد، دیگر سایت ما رشد نمی‌کند؟ این یکی از اصلی ترین دغدغه های سئو کارهایی است که هنوز به تسلط کامل در سئو نرسیده اند.

قبل از خواندن ادامه توضیحات، پیشنهاد میکنیم به پادکست سئو تکنیکال پیشرفته گوش دهید و در صورت نیاز، به مطالعه مابقی مطالب بپردازید.

اما راهکار چیست؟ اینجاست که سئو تکنیکال به داد شما می‌رسد و باید با استفاده درست از آن، خود را به سمت جلو حرکت دهید.

در بسیاری از شرایط، هنگام سئو کردن یک وب سایت به جایی میرسیم که دیگر نمی دانیم باید چه کاری را انجام دهیم و تصور میکنیم که دیگر کاری برای انجام نمانده است. همچنین این تصور ایجاد می‌شود که هرکاری که من انجام میدهم، رقیب های من هم یا انجام می‌دهند و یا قبلا انجام داده اند.

سئو تکنیکال دریایی از ریزه کاری ها و موارد جزئی هستند که شاید با صرف ساعت ها زمان تازه بتوانید از بخش کوچکی از آن استفاده کنید.

در این شرایط شما باید تمامی تمرکز خود را برای پیاده سازی تکنیک های مختلف روی تمامی فاکتور های سئو سایت بگذارید و فکر کنید که چگونه بهتر از فاکتور ها استفاده کنید.

مثلا به این فکر کنید که چگونه تایتل یک صفحه را تغییر دهید که هم از نظر سئو و موتور های جستجو بهینه باشد، و هم باعث شود که در نتایج جستجو بیشتر نظر کاربران را به خود جلب کند و کلیک بیشتری دریافت کند. در این شرایط است که با افزایش CTR امکان رشد جایگاه سایت به طور غیر مستقیم فراهم می شود.

یا به این فکر کنید که چگونه ساختار صفحات سایت خود را ایجاد کنید که هنگام ورود کاربر به سایت، هم دسترسی کاربر به محتوا آسان باشد و هم جذابیت های بصری برای او ایجاد کنید تا دچار خستگی و یکنواختی نشود. با ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای مخاطبان خود، میتوانید آنها را متقاعد کنید که مجدد وارد سایت شما شوند و سایر مقالات شما را مطالعه کنند.

یک مورد بسیار مهم دیگر که با سئو تکنیکال می‌توانید به صورت حرفه ای از آن نتیجه بگیرید، موضوع لینک های داخلی است. با استفاده درست از لینک های داخلی، تنوع لینک ها و واضح کردن آنها برای مخاطبان، میتوانید مخاطبان خود را بین صفحه های سایت جا به جا کنید. هر چقدر در این کار قویی تر عمل کنید و بتوانید سایر صفحه های وب سایت را برای کاربران خود جذاب نمایش دهید، شانس افزایش رتبه بیشتری خواهید داشت.

در این ویدئو به صورت حرفه ای مواردی از سئو تکنیکال را به شما آموزش خواهیم داد که می‌تواند در مسیر یادگیری seo به شما کمک کند و این مسیر را هموار تر نماید.

سئو تکنیکال موضوعی است که باید در آن تفکر به خرج دهید و خود را درگیر کنید، در لحظه به جای کاربران تان فکر کنید و خود را به جای آنها قرار دهید، در لحظه تحلیل کنید و صفحات سایت خود را مورد بررسی قرار دهید.

آزمون سئو حرفه ای

اگر می خواهید بدانید که چه مقدار به سئو حرفه ای تسلط پیدا کرده اید، بهتر است که این آزمون پیشرفته سئو را انجام دهید.

/20
0 رای, 0 میانگین
114

آزمون سئو حرفه ای

شاید در ابتدا، سئو حرفه ای مانند سئو مقدماتی به نظر برسد اما در این بخش، باید به بسیاری جزئیات و تکنیک هایی عمل کنیم که عموما در بخش سئو مقدماتی به آن ها توجه خاصی نمی شود. از مهمترین اقداماتی که می توان برای سئو حرفه ای انجام داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلمات کلیدی و تحقیق درباره ان ها

بررسی و آنالیز رقبا

تولید محتوای تخصصی

لینک بیلدینگ

انتشار خبرنامه به صورت ایمیلی

سئو محلی

سئو موبایلی

بازاریابی ویدئویی

در آزمون سئو حرفه ای، میتوانید دانش خود را با توجه به مطالب ذکر شده بسنجید و برای بهتر کردن خود و دریافت پروژه ها بیشتر تلاش نمایید.

 

1 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام یک از متا تگ های زیر در سئو از اهمیت پایین تری برخوردار است؟

2 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام یک از گزینه های زیر، روش از بین بردن لینک های مخرب و تاثیر منفی آن در سایت است؟

3 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام گزینه از موارد زیر بیان کننده علاقه کاربر به سایت شما و ایجاد تجربه کاربری مناسب است؟

 

4 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام یک از دلایل زیر، دلیلی بر نو ایندکس شدن و عدم دسترسی ربات گوگل به سایت شما نیست؟

 

 

5 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 تصور کنید که یکی از صفحات سایت شما با کلمه کلیدی موردنظر در لینک 36 گوگل قرار دارد. پس از مدتی متوجه می شوید که صفحه شما با آن  کلمه به لینک 8 گوگل انتقال پیدا کرده است و مجددا پس از مدتی به لینک 16 گوگل منتقل شده و در آنجا پایدار مانده است؟ به نظر شما کدام گزینه درست است؟

 

 

6 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام جمله  راجع به بانس ریت درست نیست؟

7 / 20

دسته بندی: Uncategorized

در ریدایرکت صحیح یک سایت به سایت دیگر، کدام عوامل نقشی ندارند؟

 

8 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام الگوریتم به افزایش فهم گوگل برای درک محتوای صفحه شما کمک می کند تا صفحه شما را به سرچ های مرتبط کاربران نمایش دهد؟

 

 

9 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 تعامل اصلی الگوریتم رنک برین برای بهینه کردن نتایج جستجوی گوگل با کدام الگوریتم است؟

 

10 / 20

دسته بندی: Uncategorized

عوامل تاثیر گذار در افزایش خزش (Crawl Budget) کدام یک از موارد زیر می تواند باشد؟

 

11 / 20

دسته بندی: Uncategorized

لندینگ پیج در سئو چیست؟

12 / 20

دسته بندی: Uncategorized

برای هر صفحه از چند کد استراکچر دیتا می توان استفاده کرد؟

13 / 20

دسته بندی: Uncategorized

در بک لینک سازی، کدام مورد از اهمیت بالاتری برخوردار است؟

 

 

14 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 تعداد ریدایرکت های زیاد اما درست در سایت ، ممکن است چه عواقبی در سایت داشته باشد؟

 

 

15 / 20

دسته بندی: Uncategorized

در شرایطی که در سرچ یک کلمه کلیدی ، یک صفحه اشتباه و کم اهمبت به جای صفحه هدف شما نمایش داده می شود، انجام کدام راهکار درست است؟

 

16 / 20

دسته بندی: Uncategorized

ارور 451 مربوط به چه موضوعی است؟

 

 

17 / 20

دسته بندی: Uncategorized

از موارد زیر کدام عبارت درباره کلمه کلیدی اشتباه است؟

18 / 20

دسته بندی: Uncategorized

چگونه میتوانیم کش گوگل را از سایت خود را پاک نماییم؟

 

 

 

19 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 برای نو ایندکس کردن یک صفحه،  که اگر بخواهیم از یکی از راه های زیر استفاده کنید، آن کدام است ؟

 

20 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 آیا فرایند اصلی خزش و ایندکس سرعت در گروه را موتور جستجو انجام می‌دهد یا روبات‌ گوگل؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها 25%

0%

آیا آموزش رایگان سئو ویکی دمی پاسخگوی تمامی سوالات یک سئو کار هست؟

بله. تمامی مطالبی که یک سئوکار برای انجام یک پروژه سئو نیاز دارد در این آموزش قرار داده شده است.

سطح دوره آموزش seo ویکی دمی چقدر است؟

آموزش سئو ویکی دمی از صفر برای افراد تازه کار شروع می شود و در سطوح حرفه ای ادامه پیدا می کند.

آیا با مطالعه این آموزش می توانیم هر سایتی را سئو کنیم؟

بله. پس از اتمام این آموزش، قادر خواهید بود هر وبسایتی را به طور کامل سئو کنید.

چقدر زمان می برد تا با مطالعه این آموزش به یک سئوکار خوب تبدیل شویم؟

اتمام این آموزش 20 روز زمان می برد تا شما به یک سئوکار بسیار عالی تبدیل شوید.

پشتیبانی این آموزش چگونه است؟

پس از ورود به صفحه، در قسمت نظرات و دیدگاه ها می توانید هر سوالی که دارید را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هجده − چهار =