بدون دیدگاه
1399/05/06
264 بازدید

آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل

گوگل برای بهبود سیستم خود و دقیق تر شدن نتایج جستجوی کاربران، آپدیت هایی را منتشر می کند که یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل یا همان core update algorithm در تاریخ 4 می 2020 یا 15 اردیبهشت 1399 می باشد. به روز رسانی های انجام شده توسط گوگل بسیار زیاد است؛ اما گوگل مهم‌ترین و بزرگ‌ترین آنها را اعلام می کند. گوگل برای نمایش دادن دقیق نتایج جستجو برای کاربران، الگوریتم هایی را اعمال می کند که اکثر وب مستر ها به آن توجهی نمی کنند، در صورتی که این الگوریتم ها در بهبود رتبه وب سایت تاثیر بسزایی می گذارند. برخی از این به روز رسانی ها با عنوان های، کبوتر، پاندا، مرغ مگس خوار، پنگوئن و… شناخته شده اند.

اگر بخواهیم خلاصه ای از الگوریتم پنگوئن را برای شما بیان کنیم باید بگوییم، الگوریتم پنگوئن، این وظیفه را بر عهده دارد که اسپمرها را شناسایی کند و لینک سازی داخلی را مورد بررسی دقیق قرار دهد.

همان‌طور که می دانید، امروزه یکی از بزرگ‌ترین موتور های جستجو، google می باشد. در اکثر مواقع گوگل هیچ اطلاعاتی را درباره جزئیات بروز رسانی هسته الگوریتم خود در اختیار وبمستر ها قرار نمی دهد و فقط تاریخ آپدیت هسته را در دسترس عموم می گذارد. به روز رسانی جدید در هسته الگوریتم گوگل، روی بسیاری از وب سایت ها تاثیر می گذارد. این آپدیت بر روی برخی از وب سایت ها تاثیرات مثبت و بر روی برخی دیگر تاثیرات منفی می گذارد. همگانی بودن این آپدیت، ویژگی منحصر به فرد موتور جستجو است. این جمله بدین معنی است که آپدیت گوگل بر روی تمامی زبان ها و کشور ها تاثیر می گذارد و این به روز رسانی مختص زبان و کشور خاصی نیست.

آپدیت هسته گوگل، برای رفع مشکلات در وب سایت ها و ارائه محتوای مناسب در نتایج جستجو کاربران است و این به روز رسانی در جهت رضایتمندی بیشتر کاربران از نتایج جستجو می باشد؛ در نتیجه وبمستر ها باید محتوا و ساختار وب سایت خود را در جهت به دست آوردن رضایت کاربران، بهینه کنند.

ویکی دمی در این مقاله، آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل را بررسی می کند و اطلاعات کارآمدی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

به روز رسانی هسته گوگل، در جهت صحت و بهینه سازی محتوا

به روز رسانی هسته گوگل، در جهت صحت و بهینه سازی محتوا

پس از آپدیت جدید هسته گوگل، تاثیر محتوای با کیفیت در وب سایت ها افزایش یافت؛ زیرا وب سایت هایی که از نظر محتوایی عملکرد بهتری را داشتند و محتواهای با کیفیت و مناسبی را در وب سایت خود منتشر کرده بودند، افت رتبه پیدا نکردند و یا کاهش رتبه آنان بسیار کم بوده است. ما می توانیم از این موضوع نتیجه بگیریم که این به روز رسانی به کارایی، کیفیت و میزان رفع نیاز کاربران، اهمیت بیشتری داده است.

یکی از موضوعاتی که گوگل در این آپدیت خود به آن توجه زیادی کرده، صحت محتوا است؛ یعنی گوگل نمی خواهد در نتایج جستجو کاربر، محتوای اشتباه و بی موردی را نمایش دهد؛ بنابراین گوگل در این به روز رسانی، محتوای وب سایت ها را بیشتر بررسی می کند تا مبادا مطالب اشتباهی را در اختیار کاربران قرار دهد.

هسته الگوریتم گوگل

همان‌طور که می دانید، گوگل 200 فاکتور سئو را برای رتبه بندی وب سایت ها بررسی می کند. به روز رسانی جدید هسته گوگل، تغییراتی را در این 200 فاکتور به وجود آورده است. هر بار در آپدیت های گوگل، ارزش تعدادی از این فاکتور ها مورد توجه قرار می گیرد. این در حالی است که ما نمی توانیم دقیقا مشخص کنیم این فاکتور ها کدام اند؛ در نتیجه گوگل کار تصمیم‌گیری و آنالیز را برای وبمستران دشوار کرده است.

همان‌طور که گفتیم، به روز رسانی های گوگل، فقط در جهت افزایش رضایت کاربران است؛ بنابراین کاربران مهم‌ترین عامل و فاکتور در آپدیت های گوگل محسوب می شوند. گوگل الگوریتم های سخت و پیچیده ای برای به دست آوردن میزان رضایت کاربران از وب سایت ها و رتبه بندی آنها قرار داده است و وب سایتی که از این مراحل سر بلند بیرون بیاید، رتبه خوبی را کسب خواهد کرد.

از دست دادن جایگاه در آپدیت جدید گوگل

علت کاهش رتبه بندی سایت در به روز رسانی هسته گوگل را نمی توان به طور دقیق مشخص کرد. همان‌طور که گفتیم در آپدیت جدید، گوگل تمرکز خود را بیشتر بر روی رضایت کاربران قرار داده است؛ اما نمی توان گفت که فاکتور های دیگر بی اثر شده و کارایی ندارند. یکی از فاکتور هایی که می تواند عامل کاهش رتبه در آپدیت جدید گوگل باشد، مقاله های قدیمی است.

گوگل از مقاله هایی که به روز رسانی نمی شوند، خوشش نمی آید. به روز رسانی مقالات قدیمی، یکی از مواردی است که می تواند علت کاهش رتبه در آپدیت جدید گوگل باشد. شما باید مطالبی را که در وب سایتتان قدیمی شده و یا اگر مطالب جدیدتری از موضوعاتتان در وب سایت های دیگر منتشر شده است را بررسی و به روز رسانی کنید؛ چرا که گوگل تمام مطالب وب سایتتان را آنالیز کرده است. با رفع ایرادات و سئو مقالات جدید به احتمال زیاد می توانید به رتبه قبلی خود بازگردید.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است موجب از دست دادن رتبه شود، لینک سازی نادرست برای وب سایت می باشد. شما می توانید با تولید محتوا و استفاده از عناوین مناسب، جایگاه از دست رفته را به مرور زمان برگردانید؛ اما باز هم نمی توان در مورد این موضوع قطعی صحبت کرد. کاهش رتبه می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که این دلایل برای هر وب سایت متفاوت است.

از دست دادن جایگاه بدین معنی است که گوگل در آپدیت جدید هسته خود به وب سایت های رقبای شما، ارزش و اعتبار بیشتری داده است. بهتر است شما با بهینه سازی مناسب سایت و عدم استفاده از روش های سئو کلاه سیاه به بهبود رتبه سایت خود کمک کنید. همچنین آنالیز رقبا و برررسی نحوه فعالیت آن ها را دست کم نگیرید.

در به روز رسانی جدید الگوریتم های گوگل، فاکتور هایی را باید در نظر بگیرید. این فاکتور ها عبارت اند از:

  1. تولید محتوای منحصر به فرد برای وب سایت
  2. تولید محتوای با کیفیت و خوانا
  3. بهینه سازی مناسب وب سایت
  4. لینک سازی خارجی بدون استفاده از روش های سئو کلاه سیاه
  5. استفاده مناسب از تصاویر و تولید تصاویر اختصاصی برای وب سایت خود
  6. استفاده از ساختار کد نویسی مناسب و بهینه سازی آن
  7.  و…

ویکی دمی به شما پیشنهاد می کند تا استراتژی های وب سایت خود را بر اساس رضایت کاربران برنامه ریزی کنید؛ چرا که این کار باعث می شود در آپدیت های بعدی گوگل نه تنها کاهش رتبه نداشته باشید بلکه رتبه وب سایتتان نیز بهبود یابد.

سخن پایانی

بهتر است پس از انتشار به روز رسانی هسته گوگل، هیجانی و احساسی رفتار نکنید و با صبر و حوصله به آنالیز وب سایتتان بپردازید. مهم‌ترین نکته برای به دست آوردن رتبه مناسب برای وب سایت، صبر و حوصله است؛ اما اگر شما با هر آپدیت گوگل تصمیمات احساسی بگیرید ممکن است نتایجی که انتظارش را دارید بر عکس شود. ما در این مقاله، آپدیت جدید در هسته الگوریتم گوگل را بررسی کردیم. در آخر باید بگوییم، آپدیت الگوریتم های گوگل، تمرکز خود را بیشتر روی محتوا وب سایت ها و رضایت کاربران قرار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

چهار × 2 =