بدون دیدگاه
1400/09/26
372 بازدید

روش های PDF کردن نوشته های وردپرس

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که چگونه می توانید از نوشته های وب سایت خودتان، یک نسخۀ PDF نیز در اختیار داشته باشید؟

آیا فکر می کنید این کار، یک فرآیند زمان بر است؟ پس با ویکی دمی همراه باشید تا با اصول و روش های تبدیل نوشته های ورودپرس به فایل PDF آشنا شوید.

وردپرس به طور پیش فرض، فایل های PDF را شبیه به فایل های صوتی و تصویری نمایش نمی دهد؛ بلکه آنها را به یک لینک قابل دانلود تبدیل می کند و نمایش می دهد. بدین معنی که کاربر به منظور مشاهدۀ فایل PDF، باید از صفحه سایت شما خارج شود، که این اتفاق به زیان شما تمام می شود، چرا که بسیاری از این کاربرها ممکن است هرگز به سایت شما بازگشت نداشته باشند و نرخ بازدید صفحات سایت شما کاهش پیدا می کند.

بهترین راه برای نمایش فایل PDF در وردپرس، استفاده از نمایش دهنده فایل PDF یا PDF Viewer در سایت است که از این طریق کاربرها امکان مشاهده و دانلود و یا حتی پرینت فایل PDF بدون خارج شدن از سایت شما را پیدا خواهند کرد.

شما با ایجاد فایل PDF به کاربران خود این امکان را می دهید تا هر نوشتۀ سایت شما را دانلود کنند و در زمان مقتضی به صورت آفلاین آن را مطالعه و مورد استفاده قرار دهندعموماً فایل های PDF نوشته شده در وب سایت های خبرگزاری ها یا وب سایت های آموزشی، از جذابیت خیلی بالایی در نزد کاربران برخوردار هستند و چه بسا یکی از علل رویکرد کاربر به سایت شما نیز همین قابلیت استفاده از وب سایت شما در اوقات فراغت و به صورت آفلاین می باشد.

PDF کردن نوشته ها در وردپرس با استفاده از WP Advanced PDF

 ابتدا افزونۀ مورد استفاده را دریافت نموده و از قسمت افزونه های وب سایت خود آن را نصب کنیدسپس به منظور ایجاد فایل PDF از نوشته های وردپرس، در قسمت تنظیمات پیشخوان وب سایت شما یک بخش جدید تحت عنوان Easy Model افزوده شده استروی این گزینه کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات افزوده شوید.

‏PDF کردن نوشته ها در وردپرس با استفاده از WP Advanced PDF - ویکی دمی

‏PDF کردن نوشته ها در وردپرس با استفاده از WP Advanced PDF
– ویکی دمی

تظیمات کلی WP Advanced PDF

نخست از قسمت بالای صفحه تنظیمات افزونه، دو گزینۀ پیشنهادی را مشاهده می کنید:

تیک گزینه اول برای فعال کردن نمایش دکمه PDF است، و 

تیک گزینه دوم نیز، برای نمایش همین آپشن در پنل مدیریتی شما می باشد که جنبه اختیاری دارد و اگر بخواهید می توانید آن را نیز فعال کنید.

Availability

گزینه Availability را نیز  بر روی حالت For all Visitors  قرار دهید؛  چرا که می خواهید آن را به تمام کاربران نمایش دهیددر عین حال اگر دوست دارید امکان نمایش فایل PDF نوشته ها در وردپرس را فقط برای اعضا یا گروه خاصی فعال کنید، می توانید وضعیت دوم را برای این گزینه در نظر بگیرید.

گزینه Availability-wp-advancepdf- ویکی دمی

گزینه Availability-wp-advancepdf- ویکی دمی

General

در بخش General، نیاز به تنظیمات خاص و پیچیده ای نداریدچرا که همه چیز به صورت پیش فرض برای شما در نظر گرفته شده استدر قسمت بالا می توانید نمایش دکمه دانلود PDF را برای نوشته ها یا برگه های روی وب سایت خود قرار دهیدچهار گزینۀ انتهایی نیز می توانید انتخاب کنید که بخش هایی از قبیل تگ ها، دسته بندی ها، تاریخ پست و …  در فایل PDF دانلود شده نمایش داده شود یا نه.

گزینه general-wp-advancepdf- ویکی دمی

گزینه general-wp-advancepdf- ویکی دمی

Button Positioning

این قسمت برای تنظیمات مربوط به دکمۀ نمایشی در فایل خروجی می باشددر نتیجه فایل PDF، نوشته های وردپرس را نمایش می دهد. همان گونه که ملاحظه می کنید، می توانید چینش دکمه و مکان دکمه‌ را مشخص کنید که در شکل بالا چینش در وضعیت سمت راست قرار گرفته و مکان دکمه را نیز می توانید پیش از متن،  بعد از متن و یا بر روی هر دو وضعیت تعیین نمایید.

 آخرین گزینۀ این قسمت نیز مربوط به تصویر نمایشی می باشد که شما می توانید آن را بر روی پیشفرض قرار دهید، یا آن را شخصی سازی کنید و یک تصویر مورد نظر جای آن قرار دهید.

گزینه button-wp-advancepdf- ویکی دمی

گزینه button-wp-advancepdf- ویکی دمی

تنظیمات مربوط به فایل PDF دانلود شده

از طریق تنظیمات این بخش نیز می توانید تعیین کنید که فایل دانلود شده به چه صورت باشد؛ و در واقع فایل PDF نوشته های وردپرس به چه شکل قرار گیرد. شما می توانید قالب کلی را تعیین کنید و برای آنها فواصل بالایی و پایینی و همچنین سایز برگه را قرار دهیدهمچنین امکان مشاهده تنظیمات هِدر و فوتر را نیز دارید که با کمک آنها قادر خواهید بود تنظیمات دلخواه بر روی فایل PDF را انجام دهید.

تنظیمات مربوط به دانلود - ویکی دمی

تنظیمات مربوط به دانلود – ویکی دمی

Watermark

از این گزینه نیز می توانید یک متن و یا تصویر را به صورت واترمارک بر روی پس زمینه فایل PDF ایجاد کنید که این متن یا تصویر می تواند لوگو، اسم سایت یا هر طرح و متن مورد نظر شما باشد.

حالا اگر به یکی از نوشته ها یا برگه های وب سایت خودتان مراجعه کنید، دکمۀ مربوطه را مشاهده خواهید کرد.

بدین ترتیب گزینۀ ایجاد فایل PDF نوشته ها در وردپرس مشخص می شود.

گزینه watermark - ویکی دمی

گزینه watermark – ویکی دمی

سایر افزونه های مورد استفاده برای PDF کردن نوشته های وردپرسی

اینک که با روش کلی PDF کردن نوشته های وردپرس آشنا شدید، قصد داریم تا شما را با افزونه هایی آشنا کنیم که با کمک آنها می توانید به راحتی کار جستجو، حرکت در بین صفحات، پرینت و دانلود PDF را انجام دهید. لازم به ذکر است که برخی از این افزونه ها قابلیت استفاده از لوگو و واترمارک کردن فایل های خروجی PDF را نیز برای شما امکان پذیر می سازند.

1- PDF Viewer

با کمک این افزونه، می توانید فایل های PDF را در داخل پست ها و یا صفحات وب سایت وردپرسی خودتان نمایش دهید. از جمله قابلیت های این افزونه می توان به امکان جستجو، حرکت بین صفحات، پرینت، و دانلود فایل های PDF اشاره کرد.

2- PDF & Print by Best Web Soft

این افزونه نسخه PDF نوشته های وب سایت شما را ایجاد می کند و قابلیت پرینت پست های شما را نیز دارد و شما می توانید پیش از ذخیره و حتی پرینت گرفتن، استایل صفحات پست هایی که می‌خواهید ذخیره کنید را نیز تعیین کنید. این افزونه علاوه بر مطالب و برگه ها، از پست تایپ ها نیز پشتیبانی می کند.

3- PDF Image Generator

با استفاده از این افزونه می توانید از فایل های PDF پست ها، کاور تهیه کنید. PDF Image Generator قادر است این کار را بر اساس تصور صفحه اول PDF یا یک تصویر شاخص دیگر انجام دهد. به این نکته توجه داشته باشید که برای اجرای این افزونه باید ImageMagick و GhostScript بر روی سرور شما نصب شده باشداین افزونه در نسخه های وردپرس بالای ۴ کار می کند.

4- PDF Thumbnails

تفاوتی که این افزونه با مورد قبل دارد، ایجاد یک تصویر بند انگشتی (Thumbnail)  از فایل های PDF است. البته این افزونه، تصویر بند انگشتی را به صورت پیش فرض به فایل PDF شما لینک نمی کند و شما به طور دلخواه می‌توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید.

5- DK PDF

این افزونه که یک افزونۀ قدرتمند به شمار می رود، با استفاده از شورت کد کار می کند و بدین ترتیب برای هر مطلبی که بخواهید فایل PDF آن را برای دانلود قرار دهید، باید یک کد در مطلب اختصاص دهید.

6PDF Embedder

با کمک این افزونه می توانید محتوای پست ها و صفحات خودتان را به صورت PDF برای دانلود قرار دهید. از دیگر امکانات این افزونه می توان به امکان استفاده از شورت کدها اشاره کرد که به کمک آنها می توانید تعیین کنید که چه صفحاتی از فایل PDF دانلود شوند و چه صفحاتی خیر.

7WordPress PDF Light Viewer Plugin

یک افزونۀ ساده، برای نمایش فایل های حجیم PDF به صورت درون متنی است که امکان زوم و بالا پایین رفتن در صفحات را به کاربر می دهد.

8- BSK PDF Manager

یک فایل منیجر جهت مدیریت و طبقه بندی فایل های PDF است که می‌تواند به صورت لیست یا مجزا امکان دانلود فایل ها را به کاربر بدهد.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد در pdf کردن پست های وردپرسی به شما کمکی کرده باشد. ناگفته نماند که در صورت دارا بودن دانش برنامه نویسی، می توانید از کد به جای افزونه ها نیز استفاده نمایید. لطفا نظرات و انتقادهای خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

17 + 19 =