بدون دیدگاه
2021/07/21
402 بازدید

چند ویژگی مهم در طراحی سایت‌های تجارت الکترونیک در سال 2021

تا زمانیکه یک  سایت نتواند کاربران را در صفحه نگه دارد و درگیری آن‌‌ها را با صفحه افزایش ندهد، طراحی آن کامل نخواهد بود. برای رفع این مشکل، صاحبان کسب و کار نیاز دارند تا یک سایت با ظاهر زیبا و تجربه‌ی کاربری منحصر به فرد داشته باشند. اگر سایت شما بتواند فرایند خرید محصولات یا خدمات را برای مشتریان شما آسان سازد، درآمد شما مطمئنا بسیار افزایش خواهد یافت.

برای رسیدن به این هدف، صاحبان تجارت ترجیح می‌دهند، سایتی داشته باشند که ویژگی‌ها و امکانات خاصی داشته باشد که فروش خدمات و محصولات را به یک فرایند بی عیب و نقص تبدیل کند. این ویژگی‌ها می‌تواند نحوه‌ی ارتباط کاربران با سایت و تجربه‌ی کاربری آن‌ها را بسیار افزایش دهد.

در لیست زیر به چند ویژگی مهم در طراحی سایت‌های تجارت الکترونیک اشاره کرده‌ایم که می‌تواند در سال 2021 شما را به موفقیت برساند.

  • طراحی سیستم جستجو
  • طراحی کروسل اسلایدر
  • طراحی مگامنو
  • طراحی پاپ آپ برای خبرنامه
  • مقایسه‌ی محصولات
  • طراحی بنر
  • طراحی نقد و بررسی

طراحی بخش جستجو

بسیاری از کاربران دوست دارند به جای اینکه روی لینک‌های دسته‌بندی محصولات کلیک کنند، وارد کادر جستجو شوند و کالای موردنیازشان را آنجا پیدا کنند. علاوه بر این تمام صاحبان کسب و کار وجود یک سیستم جستجوی حرفه‌ای را بسیار ضروری می‌بینند.

وقتی نام کالایی وارد کادر جستجو می‌شود، الگوریتم جستجو طیف وسیعی از کالاها را بررسی و تحلیل می‌کند و مشابه‌ترین آن‌ها را به کاربران نمایش می‌دهد. علاوه بر کالاها، به محض اینکه کاربر نام کالا را وارد می‌کند، کلمات مشابه با نام کالا را در کادر جستجو به کاربر نمایش خواهد داد. سیستم جستجو بخشی مهم در فرایند طراحی انواع سایت‌های فروشگاهی دارد.

طراحی بخش جستجو

طراحی کروسل اسلایدر

این گزینه شاید برای تمام سایت‌های تجارت الکترونیک کاربردی نباشد، اما یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مخاطب و ترغیب آن برای خرید کالا است. با استفاده از کروسل اسلایدر نه تنها می‌توان تصاویر کالاها را نمایش داد بلکه می‌توان اطلاعاتی کافی در اختیار مشتریان قرار داد.

  iGoogle چیست؟

طراحی مگا منو

طراحی یک مگا منو که بتواند تمام محصولات را در منو و زیرمنوهای درست لیست کند، برای کاربران مناسب خواهد بود. وقتی این دسته‌بندی‌ها به طور مناسبی انجام شود، بازدیدکنندگان تنها با پیمایش صفحه می‌توانند به گزینه‌های موردنیازشان دست یابند.

طراحی پاپ آپ برای خبرنامه

یکی از راه‌های مهم برای حفظ ارتباط با مشتریان وفادار، راه‌اندازی بخش خبرنامه است. در ابتدا باید یک پاپ آپ Pop-Up زیبا طراحی شود و در صفحه‌ی اصلی قرار داده شود. وقتی کاربر صفحه‌ی اصلی را باز می‌کند Pop-Up بعد از مدت زمان کوتاهی روی صفحه ظاهر خواهد شد. با استفاده از پاپ آپ شما می‌توانید آدرس ایمیل کاربران جدید را جمع آوری کنید وسپس اطلاعات لازم نظیر کالاهای پرفروش، زمان فروش، ترندها و اطلاعات مفید دیگر را برای آن‌ها ارسال کنید.

ارسال خبرنامه یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مخاطبان است. این روش تا جایی مفید است که حتی می‌تواند کاربران جدید را هم به مشتریان همیشگی تبدیل کند.

مقایسه‌ی محصولات

هرازگاهی، کاربران نیاز دارند تا دو یا چند محصول را با یکدیگر مقایسه کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. در این شرایط طراحی بخشی با عنوان مقایسه‌ی محصولات کار کاربران را بسیار آسان می‌سازد. وقتی کاربران ویژگی‌های کالاها از چندین جنبه بررسی کنند، می‌توانند برای خرید آن‌ها بهتر تصمیم بگیرند.

 طراحی بنر

استفاده از یک بنر انیمیشنی در صفحه‌ی home به راحتی می‌تواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند. در این روش باید تمام ویژگی‌هایی را که نیاز دارید تا در بنر نمایش داده شود، مشخص کنید. البته باید دقت کنید که محتوا متحرک، رنگی و برجسته باشد. یک بنر جذاب و شیک می‌تواند توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جذب کند.

هر المانی که در بنر قرار گیرد به راحتی توسط کاربران مشاهده می‌شود. بنابراین به راحتی می‌توان یک بنر برای فروش محصولات خاص، فروش ویژه یا شمارش معکوس پروژه در صفحه‌ی Home قرار داد.

  همه چیز دربارۀ افزونۀ YITH WooCommerce Product

طراحی بنر

نقد و بررسی مشتریان

هر سایت تجارت الکترونیک بخشی را دارد که در آن بخش، نقد و بررسی و توصیه‌های مشتریان قرار دارد. وقتی کاربران این بخش را مشاهده کنند، احساس اعتماد بیشتری نسبت به برند شما خواهند داشت و در نتیجه اعتبار کسب و کار شما افزایش خواهد یافت. به همین دلیل ما این بخش را همیشه در فرایند طراحی سایت‌های شرکتی خود قرار می‌دهیم. زیرا می‌دانیم که بخش زیادی از اعتماد کاربران سایت شما وابسته به بازخوردی است که مشتریان از شرکت شما ارائه می‌کنند.

برای طراحی یک سایت تجارت الکترونیک که بتواند فروش بالایی داشته باشد، باید نکاتی حیاتی از جمله طراحی سیستم جستجو، طراحی کروسل اسلایدر، طراحی مگا منو، طراحی پاپ آپ برای خبرنامه، مقایسه محصولات، طراحی بنر و نقد و بررسی مشتریان را در نظر گرفت. در این مقاله ما شرحی کامل در ارتباط با تمام این موارد ارائه کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

15 − چهار =