زمانی که در گوگل سرچ کنسول ثبت نام می کنید با اطلاعات خوب و مفیدی از سایتتان رو به رو می شوید. مسئله ای که در اینجا به وجود می آید این است که شاید بخواهید دسترسی سرچ کنسول خود را به دیگران هم بدهید. با آموزش ایجاد دسترسی در سرچ کنسول برای دیگران با ما همراه باشید تا بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید.

مدیریت سطوح دسترسی در گوگل سرچ کنسول

از طریق زبانه setting در سرچ کنسوب می توانید اکانت خود را مدیریت و سطوح دسترسی برای دیگران ایجاد کنید. ویژگی این آیتم این است که می توانید با کمک آن به هر کدام از افرادی که بر روی وبسایتتان در حال کار هستند، میزان دسترسی مورد نیازشان را بدهید. نتیجه این کار بالا رفتن سطح امنیت اطلاعات موجود در سرچ کنسولتان می شود. با ویکی دمی همراه باشید تا بتوانید ایجاد سطوح مدیریت برای افراد دیگر و همچنین ایجاد دسترسی برای دیگران را به خوبی و به راحتی بیاموزید.

آموزش بخش sretting در گوگل سرچ کنسول جدید

برای استفاده از این بخش و ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای افراد دیگر بر روی زبانه setting در پایین منوی سمت چپ صفحه کلیک کنید.

بخش setting در گوگل سرچ کنسول

اگر ادمین اصلی سرچ کنسول، خودتان باشید تصویر پایین به شما نمایش داده می شود.

بخش setting در گوگل سرچ کنسول

در این صفحه مواردی وجود دارد که همه آن ها را یک به یک خدمتتان توضیح می دهیم.

Ownership verification: این عبارت بدین معنیست که شما به عوان تایید کنند دامنه برای گوگل سرچ کنسول هستید.

Users and permissions: در این قسمت از تنظیمات گوگل سرچ کنسول، لیست افرادی که به سرچ کنسول این دامنه دسترسی دارند را می توانید مشاهده کنید.

Change of Address: با استفاده از این قسمت، این قابلیت را خواهید داشت که زمانی که دامنه سایتتان را عوض کردید آن را به سرچ کنسول معرفی کنید.

تایید سطح دسترسی کاربران دیگر در سرچ کنسول

در سرچ کنسول دسترسی های گوناگونی برای افراد تعیین شده است که شما به عنوان صاحب دامنه می توانید آن ها را برای کاربران سرچ کنسولتان تعیین کنید. در ادامه تمامی این دسترسی ها را خدمتتان توضیح می دهیم.

  • owner: افرادی که دارای این سطح دسترسی هستند به عنوان مالک دامنه شناخته شده اند و دسترسی و کنترل کامل بر روی سرچ کنسول دارند. این سطح از دسترسی قابلیت اضافه کردن و یا حذف کردن دسترسی کاربران سرچ کنسول را دارند. همچنین می توانند از تمامی قابلیت های این ابزار استفاده کنند و تمامی تنظیمات را تغییر دهند. به طور کلی در وبمستر تولز و سرچ کنسول جدید دو نوع owner داریم.
    • Verified owner: فردی که سایت را در سرچ کنسول ثبت کند دارای این دسترسی می باشد.
    • Delegated owner: افرادی که توسط کسی که سایت را در سرچ کنسول ثبت کرده است، دسترسی مدیریت کامل اخذ می کنند.
  • Full user: کسی که دارای این سطح از دسترسی باشد می تواند تمام اطلاعات را مشاهده کند.
  • Restricted user: در این حالت از دسترسی، فرد می تواند قسمتی از اطلاعات را مشاهده کند.

چگونه دسترسی سرچ کنسول را به دیگران بدهیم؟

با کلیک بر روی گزینه Add user مانند تصویر زیر می توانید با اضافه کردن ایمیل دیگران، دسترسی سرچ کنسول را به آن ها هم بدهید.

ایجاد دسترسی برای دیگران در سرچ کنسول

پس از کلیک کردن بر روی Add user مانند تصویر پایین، پنجره ای باز می شود که با وارد کردن ایمیل و سطح دسترسی می توانید به دیگران هم دسترسی سرچ کنسولتان را بدهید.

ایجاد دسترسی برای دیگران در سرچ کنسول

به همین راحتی می توانید به دیگران، هر دسترسی که می خواهید بدهید. به پایان این قسمت از آموزش سرچ کنسول جدید رسیدیم. ویکی دمی آموزش تمامی قسمت های سرچ کنسول را به صورت رایگان قرار داده است. می توانید با استفاده از لینک، وارد صفحه آموزش سرچ کنسول جدید گوگل شوید.