آموزش سئو از صفر تا صد

درباره آموزش سئو ویکی دمی

به دوره آموزش سئو از صفر تا صد خوش آمدید. در این دوره جامع تمامی مبانی و اصول سئو از مقدماتی تا پیشرفته آموزش داده شده است. اگر شما فردی مبتدی و تازه کار در دنیای سئو هستید آموزش های ما را از مقدماتی شروع کنید. همچنین اگر متخصص سئو هستید آموزش پیشرفته سئو را به شما پیشنهاد می کنیم. آموزش کامل سئو ویکی دمی در 6 بخش کلی: تعریف و اصول سئو، موتور های جستجو، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال و الگوریتم های گوگل تدریس شده است. تمامی فصل های آموزش سئو در این بخش ها آموزش داده شده و شما پس از مطالعه این 6 بخش، توانایی سئو هر وبسایت و قرار دادن آن در صفحه اول گوگل را دارید. همچنین اگر به دنبال مطالب روز و اخبار سئو، آموزش ابزار های سئو، دانلود فایل pdf آموزش سئو، آشنایی با برترین متخصصین سئو و دریافت کتاب آموزش کامل سئو هستید می توانید در قسمت مطالب مرتبط با سئو به آن ها دسترسی داشته باشید.

فیلم راهنمای استفاده از آموزش سئو ویکی دمی

سئو چیست؟

سئو (seo) مخفیف عبارت search engin optimization و به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. در واقع سئو بدین معنیست که صفحات وبسایتتان را برای موتور های جستجو بهینه کنید تا در نتایج به لینک و صفحات بالاتر ارتقا پیدا کنید. در سئو شما به موتور های جستجو میفهمانید که بهترین پاسخ را برای سوال و سرچ کاربر در صفحه سایتتان قرار دادید. زیرا دقدقه موتور های جستجو نمایش کامل ترین و به روز ترین پاسخ به سوال و سرچ کاربر می باشد. البته در گذشته سئوکار ها مطالب سایت را فقط برای موتور های جستجو سئو می کردند. اما امروزه سئو فقط مختص موتور های جستجو نیست و باید مطالب و محتوای سایتتان برای کاربرانتان هم بهینه باشد. یعنی مطالب داخل صفحاتتان جواب سوال کاربر را بطور کامل بدهد.

فیلم آموزش سئو چیست؟

آموزش سئو از مقدماتی تا پیشرفته

فیلم آموزش اصطلاحات سئو؟

اصطلاحات سئو

سئو داخلی : مجموعه اقداماتی که مستقیما بر روی صفحات سایتتان انجام می دهید تا آن ها را بهینه کنید.سئو داخلی از مهم ترین بخش های سئوست.

سئو خارجی : مجموعه اقداماتی که در خارج از سایتتان انجام می دهید تا آن ها را بهینه کنید. مانند قرار دادن لینک صفحاتتان در وبسایت های دیگر.

سئو تکنیکال : مجموعه تکنیک هایی که در صفحات انجام می شوند تا کاربران راحت تر به مطالب مورد نظرشان برسند و موتور های جستجو هم فهم بهتری از مطالب صفحه پیدا کنند.

الگوریتم های گوگل : مجموعه قوانین و مقرراتی که گوگل قرار داده است تا بهترین سایت را در زمان جستجوی کاربران خود به آن ها نمایش دهد.

سئو کلاه سفید : اگر اقدامات شما کاملا بر اساس قوانین و الگوریتم های گوگل باشد به آن سئو کلاه سفید گفته می شود.

سئو کلاه سیاه : هنگامی که شما اقداماتی انجام میدهید که بر خلاف قوانین گوگل باشد و ربات های آن را دور بزنید سئو کلاه سیاه گفته می شود.

سئو کلاه خاکستری : بین سئو کلاه سفید و سیاه است که هر لحظه ممکن است گوگل الگوریتم های خود را آپدیت کند و متوجه کار شما شود.

پنالتی : زمانی که شما قوانین و مقررات گوگل را نقض می کنید، گوگل شما را جریمه می کند و اصطلاحا به آن جریمه، پنالتی گفته می شود.

موتور های جستجو

موتورهای جستجو ابزارهای آنلاینی هستند که اطلاعات بسیار زیادی را از داخل وبسایت ها در دیتا بیس خود ذخیره می کنند و در هنگام جستجوی کاربران با توجه به اطلاعات استخراج شده در دیتابیس خود، وبسایت و صفحات مربوط به آن سرچ را به کاربران نمایش می دهند. Google، Yahoo از نمونه های موتورها جستجو هستند. در ادامه این بخش با کارایی و نحوه کار این موتور های جستجو بیشتر آشنا می شوید.

فیلم آموزش موتورهای جستجو؟

آموزش کامل موتور های جستجو

فیلم آموزش الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل (Google Algoritms)

الگوریتم ها مجموعه ای از قوانین و قواعد هستند. الگوریتم های گوگل با هدف نمایش بهتر موضوعات مرتبط با سرچ کاربران و دسترسی راحت آن ها به اطلاعات برنامه ریزی شده اند. گوگل الگوریتم های زیادی را طراحی کرده است که بتواند هر چه بهتر کاربران را به هدف خود برساند. برای مثال الگوریتم مرغ مگس خوار با هدف دسترسی سریع به اطلاعات برنامه ریزی شده است. در ادامه تمامی الگوریتم های گوگل را بطور کامل به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

آموزش همه الگوریتم های گوگل

سئو داخلی (on page seo)

سئو داخلی متشکل از مجموعه اقداماتیست که شما بر روی صفحات سایتتان انجام می دهید تا بتوانید آن ها را برای موتورهای جستجو و کاربران سایتتان بهینه کنید. فاکتور و اقدامات زیادی در سئو داخلی وجود دارد. این اقدامات بر روی محتوا، عکس ها و خیلی بخش های دیگر صفحه صورت می گیرد. در ادامه همه این اقدامات و فاکتور ها را بطور کامل آموزش می دهیم تا بتوانید در صفحه و لینک اول گوگل قرار بگیرید.

فیلم آموزش سئو داخلی

آموزش جامع سئو داخلی

فیلم آموزش کلمات کلیدی

کلمات کلیدی (keyword)

کلمات کلیدی یا همان keyword کلماتی پرسرچ و به عنوان پایه صفحات سایت هستند. زمانی که کاربران سرچی را در گوگل انجام می دهند، آن عبارت سرچ شده می تواند کلمه کلیدی شما باشد. شما باید خودتان را به جای کاربرانتان قرار دهید و بفهمید اگر به جای آن ها بودید برای اینکه محتوای سایتتان را ببینید چه عبارتی را در گوگل سرچ می کردید. البته ابزار هایی هم برای این کار وجود دارد که در ادامه آموزش به آن ها می پردازیم.

آموزش کامل کلمات کلیدی

سئو خارجی (off page seo)

سئو خارجی فعالیت و اقداماتی است که خارج از صفحات وبسایت انجام می دهیم تا امتیاز سئو را به سایتمان روانه کنیم و به بهینه سازی بیشتر صفحه کمک کنیم. از جمله اقداماتی که در زمینه سئو خارجی انجام می شود لینکسازی از سایت های دیگر به وب سایت خودمان است. یعنی لینک سایتمان را در وبسایت های دیگر قرار می دهیم تا بتوانیم اعتبار صفحه و سایتمان را افزایش دهیم. همچنین فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله کارهاییست که در off page seo انجام می دهیم. در ادامه با سئو خارجی بیشتر آشنا می شویم.

فیلم آموزش سئو خارجی

سئو خارجی چیست؟

فیلم آموزش سئو تکنیکال

سئو تکنیکال (technical seo)

سئو تکنیکال یکی از حرفه ای ترین بخش های سئوست. در این بخش از سئو ما با استفاده از تکنیک های سئو، به موتورهای جستجو در فهم بهتر مطالب صفحات کمک می کنیم. همچنین سهولت بیشتری برای استفاده کاربران در سایت ایجاد می کنیم. بالا بردن سرعت سایت از جمله ای اقدامات است که در آموزش سئو تکنیکال بطور کامل با آن آشنا می شوید.

آموزش تکنیک های سئو
آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته

تعریف و اصول سئو

در حقیقت واژه ی سئو (SEO) مخفف عبارت (Search Engine Optimization) و به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است که در نتیجه ی این کار سایت شما رتبه ی بهتری را در نتایج جستجو کسب خواهد کرد.اگر بخواهیم به تاریخچه ی پیدایش علم سئو اشاره داشته باشیم، باید خدمت شما عرض کنم که علم سئو از دهه 90، زمانی که موتور های جستجو بوجود آمدند رواج یافت. امروزه سئو بصورت پیشرفته تر و با استراتژی های مشخص تری نسبت به گذشته در حال پیشرفت است.

آموزش اصول سئو

آموزش موتور های جستجو

در بخش دوم از دوره آموزش سئو در مورد این صحبت خواهیم کرد که اصلا موتورهای جستجو چگونه کار می‌کنند و کاربران چطور با موتورهای جستجو کار می‌کنند و کلمات را بر چه اساسی وارد می‌کنند. در حقیقت در این بخش می‌خواهیم به شما نشان دهیم پشت این صفحه ساده‌ای که از گوگل می‌بینید، چه اتفاقاتی می‌افتد. در اینجا بیشتر به بررسی موتور جستجوی گوگل می‌پردازیم و به شما می‌گوییم که چه فاکتورهایی نسبت به بقیه اهمیت بیشتری دارند.

آموزش موتور جستجو

آموزش الگوریتم های گوگل _ Google algoritms

اگر بخواهیم الگوریتم را به زبان ساده بیان کنیم، در حقیقت به مجموعه ای از قواعد، قوانین و کارها گفته می شود که با استفاده از آن ها شما مسئله یا مشکلی را حل  خواهید کرد. مثلاً الگوریتم های گوگل ساخته شده اند تا مشکل نمایش اشتباه سایت ها به کاربران را حل نمایند. اگر در گوگل عبارت “ویدئو های آموزش سئو “را سرچ کنید، گوگل با توجه به همان قواعد و قانون، قادر خواهد بود، تعداد زیادی نتایج را به کاربر نمایش دهد.

آموزش الگوریتم های گوگل

آموزش سئو داخلی

سئوی داخلی شامل لیست تقریباً بلند بالایی از اقدامات است. چند سال پیش، موضوع آن بیشتر حول محور متا های عنوان و توضیحات، محتوای بیش بهینه ‌سازی شده و سرفصل‌ها بود. اگر می‌خواهید، سئو را در سال 2019 یاد بگیرید، از بخش سئوی داخلی، لذت وافری خواهید برد. پس شروع می‌کنیم.الگوریتم ‌های گوگل مسیری طولانی را طی کرده‌اند و پیچیده‌تر از زمان‌هایی شده‌اند که محتوا، عناوین و توصیف‌هایی که با کلمات کلیدی پر شده بودند، برای رسیدن به رتبه‌بندی بالا در نتایج جستجو کافی بود.

آموزش سئو داخلی

آموزش سئو خارجی _ off page seo

سئو خارجی یا “Off-page SEO” که البته در انگلیسی به آن “Off-Site SEO” نیز می گویند، شامل کلیه اعمالی است که خارج از وبسایتتان، برای بهبود رتبه آن، در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) انجام می هید.بهینه سازی سایت با در نظر گرفتن فاکتورهای سئو خارجی، شامل بهینه سازی برای موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت، مرتبط بودن، قابل اعتماد بودن و اعتبار سایت است. این کار توسط سایر وب سایت های دیگر در اینترنت انجام می شود. حالا چطور؟ با لینک دادن به سایت شما، ترویج سایتتان و تایید کردن کیفیت محتوای سایت شما.

آموزش سئو خارجی

آموزش سئو تکنیکال _ technical seo

سئو تکنیکال به مجموعه اقداماتی گفته می شود که برای استاندارد سازی قالب و افزایش سرعت سایت انجام می دهید. در این بخش از آموزش سئو به ببرسی مفهوم سئو تکنیکال و اقداماتی که در آن انجام می شود می پردازیم.

 

آموزش سئو تکنیکال

اخبار و مطالب روز سئو

در این قسمت می توانید تمامی اخبار و مطالب روز سئو را به صورت ترجمه شده به زبان فارسی مشاهده کنید و همیشه در دنیای سئو به روز باشید. این قسمت از آموزش سئو برای افزایش اطلاعات و به روز بودن شما عزیزان و متخصصین سئو ایجاد شده.

اخبار سئو

اخبار و مطالب روز سئو

بزرگان و مشاهیر سئو

در دنیای سئو متخصصین به نام و مشهوری وجود دارد که آشنایی با آن ها خالی از سود نیست. این افراد تجارب بسیار بالایی دارند که استفاده از آن باعث انتقال تجربه و علمشان به ما می شود. در این قسمت به معرفی این افراد سرشناس و ماهر در دنیای سئو می پردازیم.

بزرگان و مشاهیر سئو
اندی درینکواتر

Andy Drinkwater

فریلنسر و مشاور سئو

در ابتدا اندی با نویسندگی کارش را شروع کرد و در سال 1990 وارد دنیای سئو شد. او هم تکنون یک متخصص عالی در سئو تکنیکال است.

اندی در سئو عاشق چیست؟ سئو بسیار شگفت انگیز است. من به شخصه به تعقیب کردن لینک ها در serp علاقه دارم.

میزان سالی که در زمینه سئو فعالیت می کند: 19سال.

Heather Lloyd-Martin

Heather Lloyd-Martin

موسس شرکت SuccessWorks

او عاشق تدریس به تیم های خانگی و فریلنسرها می باشد.

هدر در سئو عاشق چیست؟ مردم، سرعت، این ها مناظر همیشه در حال تغییر هستند. سئو بسیار سرگرم کنندست.

میزان سالی که در زمینه سئو فعالیت می کند: +20سال.

Dixon Jones

Dixon Jones

سفیر برند جهانی _ موسس DHJ Ventures LTD

دیکسون در حال حاضر مربی تجارت است و ایده های بسیار زیادی را در اختیار دارد.

دیکسون در سئو عاشق چیست؟ من با سرعت، رابطه عشق و نفرت دارم. خوشبختانه مردم با آن تغییر خود را سازگار می کنند.

میزان سالی که در زمینه سئو فعالیت می کند: 20سال.

Summary
آموزش سئو
Title
آموزش سئو
Description

آموزش سئو ویکی دمی به صورت کامل و رایگان | در این آموزش اصول سئو، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال، الگوریتم های گوگل و موتور های جستجو برای بهینه سازی بهتر سایتتان آموزش داده می شود. پس از گذراندن این آموزش می توانید هر وبسایتی را به لینک یک گوگل برسانید

keyboard_arrow_up