آموزش سئو از
صفر تا صد رایگان

کامل ترین آموزش seo از

مقدماتی تا پیشرفته

به دوره آموزش سئو از صفر تا صد خوش آمدید. در این دوره جامع تمامی مبانی و اصول سئو از مقدماتی تا پیشرفته آموزش داده شده است. اگر شما فردی مبتدی و تازه کار در دنیای سئو هستید آموزش های ما را از مقدماتی شروع کنید. همچنین اگر متخصص سئو هستید و با بهینه سازی سایت آشنایی دارید، آموزش پیشرفته سئو را به شما پیشنهاد می کنیم. آموزش کامل seo ویکی دمی در 6 بخش کلی: تعریف و اصول سئو، موتور های جستجو، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال و الگوریتم های گوگل تدریس شده است. تمامی فصل های دوره سئو در این بخش ها آموزش داده شده و شما پس از مطالعه این 6 بخش، توانایی سئو هر وبسایت و قرار دادن آن در صفحه اول گوگل را دارید. همچنین اگر به دنبال مطالب روز و اخبار سئو، آشنایی با برترین متخصصین سئو و رده های شغلی و حقوق سئوکارها هستید می توانید در همین صفحه (آموزش بهینه سازی سایت) به آن ها دسترسی داشته باشید.

درخواست تولید محتوای آموزشی
اگر در هر یک از موضوعات سئو نیاز به یک محتوای آموزشی کامل دارید و آن موضوع در سایت ویکی دمی وجود ندارد، موضوع خودتان را برای ما ارسال کنید تا به صورت رایگان، فیلم و یا مقاله آموزشی کاملی برای شما تولید و ارسال شود
آموزش های تولید شده به درخواست شما
آموزش مقدماتی سئو

مقدماتی

اگر در دنیای سئو تازه واردی اینجا کلیک کن و آموزش های مقدماتی سئو رو مطالعه کن. راستی می تونی خودت و با انجام آزمون سئو مقدماتی محک بزنی.

آموزش پیشرفته سئو

پیشرفته

اگر با دنیای سئو آشنایی داری اینجا کلیک کن و آموزش های سئو پیشرفته رو مطالعه کن.اگر فکر می کنی که دیگه کاملا به سئو تسلط داری، حتما آزمون سئو حرفه ای را انتخاب کن.

چکیده ای از آموزش کامل و رایگان بهینه سازی سایت

در این قسمت قصد داریم تا شما را به طور کلی با فصولی که قرار است یاد بگیرید آشنا کنیم پس با ما همراه باشید. سئو به معنای بهینه سازی سایت جهت گرفتن رتبه بهتر در نتایج موتور های جستجو مانند Google، Yahoo، Bing و … می باشد. در سئو با استفاده از اقداماتی که بر روی صفحات سایت خودمان (on page seo) و سایت های دیگران (off page seo) انجام می دهیم سایتمان را برای موتور های جستجو و کاربرانی که از سایتمان استفاده می کنند بهینه می کنیم.

هدف هر سئوکاری این است که به گوگل بفهماند سایتش، بهترین پاسخ را به کاربر در هنگام سرچ کلمه کلیدی می دهد. برای اینکه ساده تر متوجه این مطلب شوید، فرض کنید شما به دنبال خرید کفش  مردانه در اینترنت هستید. در گوگل سرچ می کنید خرید کفش مردانه. وب سایتی که از نظر گوگل برای کاربر بهتر، کامل تر و معروف تر است در لینک های اول نمایش داده می شود. سئو کار باید این اهدبرتری سایت خود را نسبت به رقبا به گوگل اثبات کند تا در لینک های اول قرار بگیرد. اما این کار چگونه صورت می گیرد؟

سئو سایت از 3 بخش اصلی سئو داخلی، خارجی و تکنیکال که به هم پیوسته هستند تشکیل شده است.

سئو داخلی

در این قسمت از سئو ما تمامی محتواهایی که در سایتتمان وجود دارند مانند مقالات، تصاویر، ویدئو ها، آدرس صفحات، سرعت سایت، سرتیتر ها و … را بهینه می کنیم. در ادامه به چند مورد مهم در on page seo اشاره می کنیم.

سئو داخلی در آموزش سئو

title و عنوان صفحه

عنوان و تایتل صفحات جزو اولین فاکتور هایی است که ربات های گوگل در هنگام مشاهده صفحات با آن رو به رو می شوند. پس باید سعی کنید در همان ابتدای کار به این ربات ها بفهمانیم که موضوع صفحه ما چیست و ما در این صفجه در چه موردی صحبت کردیم. همچنین کاربرها زمانی که عبارتی را در گوگل سرچ می کنند، عنوان صفحات و وب سایت ها را می بینند و نسبت به آن انتخاب می کنند وارد کدام وب سایت شوند. پس این عنوان باید هم جذاب باشد و هم به طور کامل به کاربر بفهماند در این صفحه نیازش برطرف می شود و به خواسته خود میرسد.

عنوان در سئو

description و توضیحات متا

توضیحات متا همان عباراتی است که در صفحه نتایج جستجو در زیر عنوان و با فونتی کوچک تر نمایش داده می شود. بر طبق آخرین گفته های گوگل، توضیحات متا مورد توجه ربات ها قرار نمی گیرد و ارزش سئویی چندانی ندارند. اما کاربران به آن ها توجه می کنند تا بیشتر در مورد آن صفحه، قبل از ورود به آن سایت اطلاعات کسب کنند.

توضیحات متا و دیسکریپشن در سئو

هدینگ ها و سرتیتر ها

هدینگ ها مهم ترین تیتر های و سرفصل های هر صفحه می باشند. این سرتیتر ها از هدینگ 1 تا 6 هستند؛ عنوانی که هدینگ یک می باشد مهم ترین سرفصل و سرتیتر صفحه است و هرچقدر که پایین تر می رود از ارزش و اهمیت آن کاسته می شود.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی عباراتی هستند که کاربران برای پیدا کردن پاسخ نیاز هایشان در گوگل سرچ می کنند. فرض کنید شما به دنبال خرید موبایل هستید. برای اینکه بتوانید سایت مورد نظر خود را بیابید در گوگل عبارت “خرید موبایل آیفون 11” را گوگل سرچ می کنید. این عبارت کلمه کلیدی شما می باشد. شما باید سایتتان را برای این کلمات کلیدی بهینه کنید تا گوگل در هنگام سرچ این عبارات وب سایت شما را به کاربران نمایش دهد. ابزار هایی زیادی وجود دارد که عباراتی که کاربران در اینترنت سرچ می کنند را در اختیارتان قرار می دهند که در ادامه به طور کامل نحوه استفاده از آن ها را یاد میگیرید.

کلمه کلیدی در سئو 

سئو داخلی فاکتور های زیادی دارد که در ادامه آموزش رایگان و کامل سئو و پس از چکیده، یاد خواهید گرفت.

سئو خارجی

سئو خارجی شامل هر اقدامی است که شما برای افزایش رتبه و ارزش صفحات وب سایت تان در سایت های دیگر انجام می دهید. 

بک لینک سازی

بک لینک، لینک هایی می باشد که شما در صفحات سایت های دیگر قرار می دهید و آن ها را به سایت خودتان لینک می دهید. برای مثال در یک انجمن نظری ثبت می کنید مانند: “خیلی ممنون از مطالب بسیار عالیتون. آموزش سئو واقعا شیرین و جذاب است و من در سایت ویکی دمی آن را دنبال می کنم ” فرض کنید در این نظر، عبارت “آموزش سئو” را به وب سایت ویکی دمی لینک دهید. در اینجا شما یک بک لینک ایجاد کرده اید. زمانی که گوگل لینک سایت شما را در آن وب سایت و انجمن میبیند، سایت شما را به عنوان یک مرجع در نظر می گیرد که وب سایت های دیگر به شما آن لینک داده اند و اعتبار و ارزش سئو از آن صفحه به صفحه شما هم منتقل می شود.

لینک فالو

لینک های فالو لینک هایی هستند که ارزش سئو را از صفحه مبدا به صفحه مقصد منتقل می کنند.

لینک فالو در سئو

لینک نوفالو

لینک هایی هستند که ارزش seo را از وب سایت مبدا به سایت مقصد منتقل نمی کنند و بیشتر جنبه تبلیغاتی و …. دارند. off page seo خم بسیار گسترده می باشد که در ادامه بطور کامل با آن آشنا خواهید شد.

سئو تکنیکال

زمانی که شما با استفاده از تکنیک های تخصصی بهینه سازی وب سایت تان را کامل تر کنید، توجه کاربر و گوگل را بیشتر به خود جلب می نمایید. این تکنیک ها شامل افزایش سرعت سایت، استفاده از داده های ساختار یافته و … می باشد.

افزایش سرعت سایت

همه کاربران دوست دارند که زمانی که وارد سایت شما می شوند، همه قسمت ها با سرعت بالایی لود شوند و منتظر نمانند. برای اینکه بفهمید سرعت سایتتان چقدر است و چه کار کنید که بتوانید آن را افزایش بدهید 2 ابزار بسیار کاربردی وجود دارد.

 1. Gtmetrix
 2. Google page speed insights

مهمترین آمار سئو در سال 2020

در این بخش می خواهیم، خلاصه ای از آمار سئو را در سال 2020 برای شما عزیزان بازگو نماییم. از مهمترین آمار سئویی در سال 2020 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهمترین آمار های سئو

در آمار برتر سئو، در حدود 68% از کاربران، از موتورهای جستجو برای یافتن مشکل خود استفاده می کنند و تقریبا  در حدود 53.3% از بازدیدهای هر سایت هم، از جستجوهایی است که به صورت مستقیم از گوگل سرچ شده است. شاید باورتان نشود که در حدود 69.7% از جستجوها، عموما جستجوهای 4 کلمه ای بوده اند. اگر می خواهید بازدید سایت و مشتری شما بیش از گذشته باشد، پس حتما از سئو برای این کار استفاده نمایید، چرا که این مطلب مورد تایید 60% از بازاریابان و مارکترها بوده است.

آنالیز های سئو 2020

یکی دیگر از آمارهای جالب سئویی، درباره بک لینک ها است. در واقع، بک لینک ها به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در گرفتن رتبه به حساب می آیند؛ که متاسفانه در حدود 66.31% از سایت ها، هیچ اعتقادی به استفاده از بک لینک ها ندارند. البته، خیلی از آن افراد، همیشه شاکی هستند که چرا در نتایج جستجوها، دارای رتبه نیز نمی باشند. طبق آمار بدست آمده، در حدود 43.7% از رتبه های برتر در ،serp دارای لینک های دوطرفه بوده اند. یادتان باشد که هر چه تعداد بک لینک های سایت بیشتر باشد، امکان بازدید از سایت به صورت ارگانیک هم افزایشی خواهد بود.

یکی از آمارهایی که برای خیلی از افراد بی اهمیت بوده است و  برای آن، زمان هم نمی گذارند، سئو محلی است. این روزها با افزایش تکنولوژی، تمامی کارها فقط با استفاده از یک گوشی و اینترنت انجام می شود. مثلا اگر شما قصد خرید مایحتاج زندگی خود را دارید، دیگر به سوپرمارکت نمی روید و با جستجوی “نزدیک ترین سوپرمارکت به من “یا جستجوهایی مشابه به آن، در یافتن مغازه دلخواه خود هستید. اگر بخواهیم مطالب گفته شده را به صورت درصدی بیان کنیم، در حال حاضر، در حدود 76%  از مردم با استفاده از گوشی به دنبال خریدهای خود هستند و در حدود 30% از جستجو ها به صورت محلی بوده است که این آمار، روز به روز در حال افزایش است.

مهمترین آمار های سئو

مطلب جالبی که بهتر است درباره آن بیشتر بدانید، آمار سئو موبایل است.  شما نه تنها برای برای بازدید بیشتر، نیاز دارید که سایت را برای دسکتاپ بهینه نمایید، بلکه باید، برای موبایل هم ارزش ویژه ای را در نظر بگیرید.

 در حال حاضر در حدود 52.2% از ترافیک سایت ها از موبایل بوده است که در حدود 51% از مردمی که از گوشی برای یافتن مشکل خود استفاده می کنند، تقریبا با شرکت و محصولات جدیدی هم آشنا می شوند. اگر لینک سایتی دارای رتبه یک باشد، در موبایل با آمار 27.7% کلیک می شود  و این در حالی است که در دسکتاپ، آمار 19.3% از کلیک را به خود اختصاص داده است.

آمار سئو در سال 2020

نکته جالب و البته پایانی، درباره آمار جستجوهای صوتی بوده است که این روزها خیلی از کاربران، به جای استفاده از متن و تایپ کردن، از voice برای رسیدن به نتیجه خوداستفاده می کنند. معمولا  75% از سایت هایی که دارای این ویژگی هستند، دارای رتبه های یک تا سه بوده اند. این نکته را هم بدانید که طول کلمات در حین جستجو فقط 29 کلمه بوده است.

آموزش مفاهیم سئو

در بخش آموزش پایه سئو به معرفی مهمترین بخش های سئو به صورت مفاهیم اولیه میپردازیم هر کدام از موضوعات را در قالب ویدیو های آموزشی و محتوای متنی در اختیار شما قرار می دهیم.
بعد از مطالعه بخش های آموزشی پایه، شما به صورت کامل با اصطلاحات و فاکتور های مهم سئو آشنا می شوید و با مطالعه مقالات تکمیلی معرفی شده در پایان هر بخش به صورت نسبی روی موضوعات سئو تسلط پیدا می کنید و آماده ورود به بخش آموزش پیشرفته سئو می شوید. همچنین می‌توانید با مطالعه مقاله 200 فاکتور سئو با مهمترین فاکتور ها در سئو آشنا شده و یه دید کلی از تاثیر گذار ترین فاکتورهای سئو به دست آورید.
در صورت تمایل قبل از شروع آموزش سئو می‌توانید با مطالعه آموزش سئو مبتدی، یک دید کلی از سئو نیز به دست آوردید و مجدد به این صفحه برگشته و ادامه آموزش را طی کنید.

"" برای دسترسی به بخش های آموزشی کلیک کنید ""

فیلم آموزش سئو چیست؟

شروین داودی

مدرس: شروین داوودی | سئو مقدماتی

سئو چیست؟

در ابتدا به پادکست سئو چیست گوش فرا دهید و سپس به ادامه مقاله بپردازید.

سئو (seo) مخفیف عبارت search engin optimization و به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. در واقع سئو بدین معنیست که صفحات وبسایتتان را برای موتور های جستجو بهینه کنید تا در نتایج به لینک و صفحات بالاتر ارتقا پیدا کنید. در سئو شما به موتور های جستجو میفهمانید که بهترین پاسخ را برای سوال و سرچ کاربر در صفحه سایتتان قرار دادید. زیرا دقدقه موتور های جستجو نمایش کامل ترین و به روز ترین پاسخ به سوال و سرچ کاربر می باشد. البته در گذشته سئوکار ها مطالب سایت را فقط برای موتور های جستجو سئو می کردند. اما امروزه سئو فقط مختص موتور های جستجو نیست و باید مطالب و محتوای سایتتان برای کاربرانتان هم بهینه باشد. یعنی مطالب داخل صفحاتتان جواب سوال کاربر را بطور کامل بدهد.

اصطلاحات سئو را بشناسیم

فیلم آموزش اصطلاحات سئو

پادکست آموزش اصطلاحات سئو

سئو داخلی

مجموعه اقداماتی که مستقیما بر روی صفحات سایتتان انجام می دهید تا آن ها را بهینه کنید.سئو داخلی از مهم ترین بخش های سئوست.

سئو خارجی

مجموعه اقداماتی که در خارج از سایتتان انجام می دهید تا آن ها را بهینه کنید. مانند قرار دادن لینک صفحاتتان در وبسایت های دیگر.

سئو تکنیکال

مجموعه تکنیک هایی که در صفحات انجام می شوند تا کاربران راحت تر به مطالب مورد نظرشان برسند و موتور های جستجو هم فهم بهتری از مطالب صفحه پیدا کنند.

الگوریتم گوگل

مجموعه قوانین و مقرراتی که گوگل قرار داده است تا بهترین سایت را در زمان جستجوی کاربران خود به آن ها نمایش دهد.

سئو کلاه سفید

اگر اقدامات شما کاملا بر اساس قوانین و الگوریتم های گوگل باشد به آن سئو کلاه سفید گفته می شود.

سئو کلاه سیاه

هنگامی که شما اقداماتی انجام میدهید که بر خلاف قوانین گوگل باشد و ربات های آن را دور بزنید سئو کلاه سیاه گفته می شود.

سئو خاکستری

 بین سئو کلاه سفید و سیاه است که هر لحظه ممکن است گوگل الگوریتم های خود را آپدیت کند و متوجه کار شما شود.

اگر هنوز با مفاهیم و اصطلاحات سئو آشنا نشده اید، می توانید به پادکست آموزشی اصطلاحات سئو گوش کنید.

اما اگر زمان کافی برای مشاهده فیلم آموزشی دارید، توصیه می کنیم که حتما فیلم اصطلاحات را مشاهده نمایید.

فیلم آموزشی موتورهای جستجو

ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | موتور جستجوگر

موتور های جستجو

قبل از هرکاری باید با موتورهای جستجو آشنا شوید و بدانید که موتورها مانند گوگل، چطور کار می کنند، پس بیایید با پادکست موتورهای جستجو، سریعتر به مفاهیم و کارکرد موتورها پی ببریم.

موتورهای جستجو ابزارهای آنلاینی هستند که اطلاعات بسیار زیادی را از داخل وبسایت ها در دیتا بیس خود ذخیره می کنند و در هنگام جستجوی کاربران با توجه به اطلاعات استخراج شده در دیتابیس خود، وبسایت و صفحات مربوط به آن سرچ را به کاربران نمایش می دهند. Google، Yahoo از نمونه های موتورها جستجو هستند. در ادامه این بخش با کارایی و نحوه کار این موتور های جستجو بیشتر آشنا می شوید.

فیلم الگوریتم های گوگل

باغ وحش الگوریتم google
ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل (Google Algoritms)

آیا الگوریتم های گوگل، تاثیری در کسب رتبه در موتورهای جستجو دارند؟ اگر می خواهید به صورت سریع با انواع الگوریتم ها آشنا شوید، حتما پادکست آموزشی الگوریتم های گوگل را گوش دهید.

الگوریتم ها مجموعه ای از قوانین و قواعد هستند. الگوریتم های گوگل با هدف نمایش بهتر موضوعات مرتبط با سرچ کاربران و دسترسی راحت آن ها به اطلاعات برنامه ریزی شده اند. گوگل الگوریتم های زیادی را طراحی کرده است که بتواند هر چه بهتر کاربران را به هدف خود برساند. برای مثال الگوریتم مرغ مگس خوار با هدف دسترسی سریع به اطلاعات برنامه ریزی شده است. در ادامه تمامی الگوریتم های گوگل را بطور کامل به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.
 

فیلم آموزش سئو داخلی

شروین داودی

مدرس: شروین داوودی | سئو داخلی

سئو داخلی (on page seo)

 

سئو داخلی متشکل از مجموعه اقداماتیست که شما بر روی صفحات سایتتان انجام می دهید تا بتوانید آن ها را برای موتورهای جستجو و کاربران سایتتان بهینه کنید. فاکتور و اقدامات زیادی در سئو داخلی وجود دارد. این اقدامات بر روی محتوا، عکس ها و خیلی بخش های دیگر صفحه صورت می گیرد. در ادامه همه این اقدامات و فاکتور ها را بطور کامل آموزش می دهیم تا بتوانید در صفحه و لینک اول گوگل قرار بگیرید.

اگر زمانی برای تماشای فیلم سئوی داخلی ندارید، می توانید به پادکست های مقدماتی on-page seo گوش دهید و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

فیلم آموزش کلمات کلیدی

آموزش کامل کلمات کلیدی را ببینیم
شروین داودی

مدرس: شروین داودی | کلمات کلیدی

کلمات کلیدی (keyword)

کلمات کلیدی یا همان keyword کلماتی پرسرچ و به عنوان پایه صفحات سایت هستند. زمانی که کاربران سرچی را در گوگل انجام می دهند، آن عبارت سرچ شده می تواند کلمه کلیدی شما باشد. شما باید خودتان را به جای کاربرانتان قرار دهید و بفهمید اگر به جای آن ها بودید برای اینکه محتوای سایتتان را ببینید چه عبارتی را در گوگل سرچ می کردید. البته ابزار هایی هم برای این کار وجود دارد که در ادامه آموزش به آن ها می پردازیم؛ اما قبل از همه، توصیه میکنیم که به پادکست کلمات کلیدی گوش دهید و با مقدمات کار آشنا شوید.

فیلم آموزش سئو خارجی

ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | سئو خارجی

سئو خارجی (off page seo)

سئو خارجی فعالیت و اقداماتی است که خارج از صفحات وبسایت انجام می دهیم تا امتیاز سئو را به سایتمان روانه کنیم و به بهینه سازی بیشتر صفحه کمک کنیم. از جمله اقداماتی که در زمینه سئو خارجی انجام می شود لینکسازی از سایت های دیگر به وب سایت خودمان است. یعنی لینک سایتمان را در وبسایت های دیگر قرار می دهیم تا بتوانیم اعتبار صفحه و سایتمان را افزایش دهیم. همچنین فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله کارهاییست که در off page seo انجام می دهیم. در ادامه با سئو خارجی بیشتر آشنا می شویم. البته اگر می خواهید به صورت مقدماتی به یادگیری سئو خارجی بپردازید، می توانید به پادکست سئو خارجی گوش فرا دهید.

فیلم آموزش سئو تکنیکال

آموزش کامل technical seo را ببینیم
ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | سئو تکنیکال

سئو تکنیکال (technical seo)

سئو تکنیکال یکی از حرفه ای ترین بخش های سئوست. در این بخش از سئو ما با استفاده از تکنیک های سئو، به موتورهای جستجو در فهم بهتر مطالب صفحات کمک می کنیم. همچنین سهولت بیشتری برای استفاده کاربران در سایت ایجاد می کنیم. بالا بردن سرعت سایت از جمله ای اقدامات است که در آموزش seo تکنیکال بطور کامل با آن آشنا می شوید. اگر زمانی برای مشاهده فیلم سئو تکنیکال ندارید، حتما به پادکست سئو تکنیکال گوش دهید تا کمتر نیاز پیدا کنید که از برنامه نویسان کمک بگیرید.

آزمون سئو مقدماتی

اگر می خواهید بدانید که چه مقدار از سئو مبتدی را یاد گرفته اید و در کجا دارای مشکل هستید، حتما این آزمون تستی سئو  را انجام دهید.

0%
521

آزمون سئو مقدماتی

سئو (SEO) مخفف کلمه (search engine optimization) یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو بوده است. به صورت کلی، سئو با هدف بهبود رتبه های سایت، دیده شدن در نتایج جستجو و افزایش بار ترافیک روی سایت کاربرد دارد. این یک روش رایگان و راحتی بوده که در درازمدت می توانید نتیجه آن را به وضوح ببینید. در آزمون سئو مبتدی که پیشرو شما است، می توانید دانش خودتان را بسنجید؛ پس برای آزمون مقدماتی سئو، آماده شوید.

1 / 20

برای افزایش مدت زمان حضور کاربر در سایت چه باید کرد؟

2 / 20

در کجا لینک سازی خارجی انجام دهیم که طبیعی تر به نظر آید؟

 

3 / 20

برای تحقیق کلمات کلیدی از چه ابزاری نمی توان استفاده کرد؟

4 / 20

چگونه کلمه کلیدی مرتبط با حوزه خود را در انجمن را پیدا کنیم؟

 

5 / 20

 مهمترین فاکتور هایی که رفتار کاربران را به گوگل نمایش می دهد؟

6 / 20

مهمترین فاکتورهای سئو برای یک صفحه ای از سایت کدام است؟

7 / 20

چرا باید از لینک نوفالو استفاده کنیم؟

8 / 20

کدام گزینه میتواند باعث عدم نمایش سایت شما در نتایج جستجوی گوگل باشد؟

9 / 20

منظور از عنوان صفحه چیست؟

10 / 20

 هدف اصلی از استراتژی سئو چیست؟

11 / 20

 مخفف واژه SEO کدام است؟

12 / 20

منظور از لینک فالو کدام است؟

 

13 / 20

کدام یک از سایت های زیر موتور جستجو است؟

 

14 / 20

در صورت مشاهده نشدن  تگ < Meta Robot>  کدام یک از موارد زیر، به صورت پیش فرض موجود است:

15 / 20

robots.txt چیست؟

16 / 20

برای نوشتن یک محتوا، باید در ابتدا چه کاری انجام دهیم؟

 

17 / 20

چه راه هایی برای انجام سئو خارجی، وجود دارد؟

 

18 / 20

سئو داخلی، شامل چه مواردی می باشد؟

 

 

19 / 20

 مهمترین مفاهیم موجود در سئو (SEO) چیست؟

 

محتوا 

 

20 / 20

سئو چیست؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها 46%

0%

درآمد سئو کار ها چقدر است؟

Neophyte
(کارآموز سئو)

فردی که به تازگی وارد دنیای سئو شده است. این اشخاص تجارب زیادی ندارند و پیشنهاد میشود، در شرکت هایی مشغول به کار شوند که علم و اندوخته شان افزایش پیدا کند.

(میانگین حقوق  : حقوق بسیار پائین در حد هزینه ایاب و ذهاب)
کارآموز سئو
سئوکار مبتدی | junior seo
Junior Seo
(سئوکار مبتدی)

فردی که سابقه یک تا سه ساله در سئو دارد.
این شخص با مفاهیم سئو داخلی، خارجی و تکنیکال  و همچنین موتورهای جستجو، الگوریتم های کاربردی و … آشنایی دارد. یک جونیور سئو توانایی انجام فعالیت های سئو را در یک سایت خواهد داشت.

(میانگین حقوق  : 2/000/000 تا 3/500/000 تومان)
Senior Seo
(سئو کار)
یک سنیور بین 3 تا 5 سال سابقه دارد.این شخص به تمامی مفاهیم سئو تسلط کامل دارد. به تنهایی توانایی سئو هر وبسایتی را خواهد داشت. مزیت این فرد نسبت به یک جونیور، توانایی آنالیز سایت هایی رقیب و سایت خود می باشد. یک سنیور قادر خواهد بود که یک استراتژی کامل و برنامه ریزی دقیق برای سئو سایت داشته باشد.
(میانگین حقوق  : 3/500/000 تا 5/000/000 تومان)
سئوکار | senior seo
مدیر سئو | seo manager
Seo Manager
(مدیر سئو)
فردی که بیش از 5سال سابقه تخصصی در سئو و تسلط کامل به تمامی تکنیک ها، الگوریتم ها، نحوه کار ربات های گوگل و غیره دارد. این فرد باید بتواند یک تیم سئو را به طور کامل اداره کند و روابط بین تیم سئو و بخشهای دیگر یک شرکت مانند دیجیتال مارکتینگ و برنامه نویسی را پایدار نگه دارد، چرا که در بسیاری از مسائل این تیم ها به کمک یکدیگر می آیند.
(میانگین حقوق  : بالای 5/000/000 تومان)

آموزش پیشرفته سئو سایت

فیلــــم راهنمای استــفاده از
آموزش سئــــــــو ویکی دمی
درباره آموزش سئو ویکی دمی

"" برای دسترسی به بخش های آموزشی کلیک کنید ""

فیلم آموزش پیشرفته
search engine

حالا دیگه وقتشه یه گشت و گذار حسابی باهم بزنیم
technical seo
مهری مردانی

مدرس: مهری مردانی | موتور جستجوگر

آموزش فوق حرفه ای موتور های جستجو

یکی از اصلی ترین مفاهیمی که یک سئوکار حرفه ای باید بر روی آن مسلط باشد، موضوع موتور های جستجو است. متاسفانه کسانی که در ابتدای راه فراگیری تخصص سئو هستند، اهمیت چندانی به این موضوع نمی‌دهند و تمایل دارند با سرعت زیاد وارد فاز عملی در سئو شوند. غافل از آنکه این بخش و تسلط روی ساز و کار موتور های جستجو یکی از کلیدی ترین فاکتور های آموزش سئو و حرفه ای شدن آنهاست.

اگر ما از این موضوع ساده بگذریم، در آینده دچار مشکلات متعددی خواهیم شد. مشکلاتی از قبیل: عدم تحلیل درست از نحوه رتبه گرفتن سایت، عدم درک درست از چگونگی ایندکس شدن سایت توسط موتور های جستجو، عدم توانایی برطرف کردن مشکلات ایندکس سایت و عدم آگاهی کافی از نحوه بررسی سایت توسط موتورهای جستجو را نام ببریم.

در این ویدیو به صورت تخصصی و حرفه ای در این مورد با شما صحبت می‌کنیم و توضیح می دهیم که که چگونه موتور های جستجو محتوا ها را بررسی می کنند، چگونه در فضای وب به دنبال محتواها و صفحات جدید می‌گردند، چگونه از سایت مپ و فایل robot.txt استفاده می‌کنند و چگونه باید صفحه های سایتمان را برای ربات موتور های جستجو خوانا و واضح کنیم تا به راحتی بتوانند به صفحات ما دسترسی داشته باشند و آنها را بررسی کنند.

باید بدانید که موتورهای جستجو مخصوصا گوگل هر روز در حال پیشرفت و تکامل هستند و هر سئو کاری و هر شخصی که در مسیر تبدیل شدن به یک متخصص سئو است باید همگام با گوگل خود را آپدیت کند. شما باید رفتار گوگل را بفهمید تا بتوانید متناسب با آن رفتار با خود گوگل برخورد داشته باشید. با تحلیل رفتار های گوگل به این نتیجه می‌رسید که چه فاکتور هایی می‌تواند گوگل را خوشحال کند تا به سایت شما امتیاز بالا دهد. حال با استفاده از همین فاکتور ها و تکنیک ها امکان به دست آوردن رتبه های بالا برای شما چندین برابر می‌شود

در ویدیویی که برای شما تولید کرده ایم، در مورد موضوعاتی چون نحوه کروال و ایندکس سایت و نحوه رتبه دهی به سایت ها را توسط موتور های جستجو مورد بررسی قرار می دهیم.

باز اگر زمان کافی برای مشاهده ویدئو ندارید، حتما به پادکست موتورهای چستجو پیشرفته گوش دهید و نظرتان را با ما در میان بگذارید.

فیلم تخصصی
(google algoritms)

google algorithms
صادق سلحشوری

مدرس: صادق سلحشوری | الگوریتم های گوگل

آموزش فوق پیشرفته الگوریتم های گوگل

قوانین در هر موضوعی چراغ راه در آن موضوع است و قوانین در سئو، همانند قوانین راهنمایی و رانندگی حاوی دستورالعمل هایی هستند که به کمک آنها یاد میگیریم که چگونه باید یک مسیر را بدون خطر و موفقیت آمیز طی کنیم.

الگوریتم های گوگل مجموعه قوانینی هستند که گوگل طی سال ها آنها را به وجود آورده و آپدیت کرده است و در حال حاضر بیشتر نظارت ها روی تمامی بخش های مختلف، به صورت اتوماتیک توسط همین الگوریتم ها انجام می‌شوند.

در سال های ابتدایی کار گوگل که هنوز قوانینی وجود نداشت، شرایط برای کاربران بسیار وحشتناک بود زیرا عموم سرچ های آنها به نتیجه ای که انتظار داشتند ختم نمی شد و عموما با سایت های اسپمی رو‌به ‌رو می‌شدند که با سوء استفاده از کلمات کلیدی، بک لینک ها و تگ ها در آن سرچ به رتبه های بالا رسیده بودند و گوگل با مشاهده این شرایط نابسامان، شروع به وضع قوانین کرد.

الگوریتم ها موضوعات بسیار مهمی هستند و شبیه به کتابچه‌ی راهنمایی هستند که اصول استفاده از یک محصول را توضیح می‌دهند. بنابراین، واقعا نیاز است که به صورت کامل و حرفه ای روی آنها مسلط باشیم.

طی مصاحبه های زیادی که طی چند سال اخیر با سئو کاران متعددی داشته ایم، متوجه شدیم که بسیاری از سئو کارها، اصلا به موضوع الگوریتم های گوگل اهمیتی نداده و آنها را شبیه به کتاب بیهوده ای تصور میکنند که باید آن را حفظ کنند. همچنین در جواب سوالات ما در خصوص الگوریتم ها می‌گویند که ما بیشتر وارد فاز عمل می شویم و موضوعات تئوری برای ما اولویتی ندارند.

باید بگوییم که این موضوع اصلا درست نیست. زیرا بدون داشتن دانش تئوری درست و کامل، بدون یادگیری اصول و قوانین، نمی‌توانید به صورت حرفه ای روی مباحث seo مسلط شوید. شاید بتوانید پروژه‌ی ساده ای را به درستی انجام دهید اما در شرایط بحرانی که نیاز به آنالیز و مسائل مفهومی دارد، بدون دانش الگوریتم ها، واقعا ناتوان خواهیم بود و بسیار از گره های سئو‌یی را نمی‌توانی برطرف سازیم.

ما در این ویدیو آموزشی مهمترین الگوریتم های گوگل را به شما معرفی می‌کنیم و اهمیت این الگوریتم ها را به شما خواهیم گفت. همچنین در صفحه الگوریتم های گوگل، به صورت جامع به بررسی تمامی الگوریتم های مهم پرداخته ایم و تم به تک آنها را مورد بررسی قرار داده ایم.

اگر در مسیر یادگیری سئو هستید و آموزش های سئو  ویکی دمی را دنبال می‌کنید، حتما طبق توصیه ما این مباحث را بسیار جدی گرفت و برای یادگیری آنها و فهم هر کدام، به اندازه کافی زمان صرف کنید و اصلا به این فکر نکنید که زمان شما در حال تلف شدن است.

یادگیری کامل سئو بدون داشتن علم الگوریتم ها، ناقص خواهد بود و هیچ گاه نمی توانید به صورت حرفه ای روی سئو به تسلط برسید. اگر هنوز شک دارید که الگوریتم های گوگل،برای شما کاربردی ندارند، به پادکست های زیر  حتما گوش فرا دهید.

(key words)

فیلم آموزش کامل keyword

آموزش کامل کلمات کلیدی را ببینیم
ایمان قادری

مدرس: ایمان قادری | سئو کلمات کلیدی

آموزش حرفه ای کلمات کلیدی

کلمه کلیدی موضوعی است که طی سال های اخیر بارها و بارها دستخوش تغییرات بسیاری توسط گوگل شده است. این موضوع مانند موضوع سئو خارجی یکی از فاکتورهایی است که بیشترین میزان سئو استفاده توسط سئوکاران black hat روی آن رخ داده است. به همین دلیل، گوگل بارها این فاکتور را مورد بازبینی قرار داده است و در حال حرکت به سمتی است که بتواند بدون وابستگی خیلی زیاد به یک کلمه خاص، مفهوم محتوای ما را دریابد.
کلمه کلیدی نقش بسیار پر رنگی در بهینه سازی یک صفحه و یک سایت دارد و توسط آن است که ما موتور های جستجو را متوجه مفهوم و منظور خود می‌کنیم. با استفاده بهینه از کلمات کلیدی، به گوگل می‌فهمانیم موضوع صحبت ما چیست و تصمیم داریم در چه سرچ هایی بالا بیایم.
شما در سئو سایت، جدا از اینکه نیاز دارید تا یک محتوای خیلی خوب برای کاربران تان آماده کنید، به این مورد هم نیاز دارید تا در سرچ های مختلف رتبه های بالایی به دست آورید.
استفاده درست از این فاکتور می‌تواند شبیه معجزه باشد و ما در این ویدیو و مقالات مختلف کلمات کلیدی به شما می‌گوییم که چگونه معجزه ای در سایت خود ایجاد کنید و برای رسیدن به رتبه های بالا چگونه باید از این فاکتور استفاده کنید.
در این ویدیو، به شما توضیح می‌دهیم که چگونه سایت خود را برای چندین keyword مختلف بهینه سازی کنید و دیگر نیازی نیست که از کلمه کلیدی خود بارها و بارها استفاده کنید و فقط کافی است با بهینه سازی محتوای سایت خود با LSI ها، رتبه های خیلی خوب در تعداد زیادی کلمه به دست آورید.

اگر هم هنوز فیلم کلمات کلیدی را مشاهده نکرده اید، ما به شما توصیه می کنیم که همین حالا به پادکست کلمات کلیدی پیشرفته گوش دهید تا با نکات ریز و مهم آن بیشتر آشنا شوید.

کلمه کلیدی، فاکتوری است که در بخش های مختلف seo کاربرد های متفاوتی دارد و از جمله عواملی است که در خیلی از موضوعات سئو، رد پای آن قابل مشاهده است.

یکی از مهمترین مواردی که شما در استفاده از این فاکتور باید همیشه به آن توجه داشته باشید، مکان قرار گرفتن آن است. یعنی در کجای یک صفحه باید از کلمه کلیدی استفاده کرد تا گوگل به درستی متوجه شود که هدف اصلی ما توضیح دادن چه موضوعی است و تصمیم داریم در چه موضوعاتی به کاربران نمایش داده شویم.
هرچقدر این کار را درست تر انجام دهید، شانس اینکه در سرچ هایی که مورد هدف شماست و کاربران تان آنها را سرچ می‌کنند، رتبه های بالاتری به دست آورید بیشتر است.

(internal seo)

فیلم آموزش پیشرفته
on page seo

شروین داودی

مدرس: شروین داوودی | سئو داخلی

آموزش پیشرفته سئو داخلی

در ویدئو سئو داخلی، به صورت پیشرفته تری در مورد فاکتور‌های مهم این بخش با شما صحبت میکنیم. به صورت دقیق تری توضیح میدهیم که چگونه به درستی از تایتل، دیسکریپشن، محتوا، هدینگ‌ها، سایت مپ، فایل robot.txt، لینک سازی داخلی و تگ کنونیکال استفاده کنید و مقالات را به روز رسانی و بارگذاری کنید.

با آپدیت های گوگل، اهمیت سئو داخلی روز به روز در حال افزایش می‌باشد و یکی از مواردی است که گوگل در سال‌های اخیر برای باهوش تر شدن در آن تلاش بسیاری کرده است.

بعضی از سئو کارها موارد On-Page SEO را موضوعات بدیهی در نظر میگیرند، برای آن ارزش زیادی قائل نیستند و این فاکتور ها را در سئو حرفه ای پیش پا افتاده می‌دانند.

شاید استفاده از تایتل و قرار دادن آن در صفحه های سایت موضوع بدیهی و پیش پا افتاده ای باشد؛ اما تکنیک های بسیار زیادی در آن وجود دارد که با تسلط روی آنها هم می‌توان رتبه های خیلی بهتری در نتایج جستجوی گوگل به دست آورد و هم میتوان بسیاری از مشکلات پیش آمده در سایت را برطرف کرد و فهم سایت را برای گوگل بسیار ساده تر کرد.

در بخش سئو مقدماتی داخلی، علاوه بر فیلم، پادکستی را مشاهده کردید که توضیحات کوتاهی درباره بهینه سازی داخلی یک سایت را بیان می کرد و در این بخش پیشرفته هم در صورت مشاهده نکردن فیلم می توانید به پادکست پیشرفته سئو داخلی گوش کنید و در صورت داشتن نظر و سوال، با کارشناسان ویکی دمی در میان بگذارید.

عقیده بسیاری از سئو کاران نیز بر آن است که با یک سئو خارجی خیلی خوب، می‌توان در صدر نتایج گوگل قرار گرفت و نیازی نیست که خیلی بر روی سئو داخلی یک وب سایت تمرکز کرد.

از اهمیت بسیار بالای سئو خارجی و بک لینک های حرفه‌ای نمی‌توان چشم پوشی کرد؛ اما واقعیت این است که نمی‌توان فقط با سئو خارجی یک سایت را به صورت کامل بهینه سازی کرد و از تاثیرات سئو داخلی چشم پوشی کرد.

فاکتور های سئو شبیه به زنجیری به هم چسبیده هستند و برای داشتن یک سایت بهینه، باید تمامی این زنجیره را با هم داشته باشید. با تشبیه یک سایت به یک ساختمان، موضوع سئو on page در سایت ما نقش زیربنا و استحکام ساختمان سایت ما را دارد. پس هر چقدر با دقت بیشتری بر روی آن کار کنید، طبیعتا ساختمان محکم تری خواهید داشت.

حال سئو خارجی، نقش نمای ساختمان را نزد موتور های جستجو ایفا می‌کند. هرچقدر هم که شما نمای ساختمان سایت خود را زیبا تزیین کنید و آن را نزد گوگل با اعتبار بیشتری جلوه دهید، زمانی که گوگل وارد سایت شما شود و با یک زیربنای نامناسب مواجه شود، قطعا امتیاز قابل توجهی به سایت شما نخواهد داد.

پس حتما توجه ویژه ای روی این موضوع داشته باشید و با مشاهده ویدیوهای این صفحه خود را به یک متخصص حرفه ای بهینه سازی سایت تبدیل کنید.

(internal seo)

فیلم آموزش حرفه ای
off page seo

نوشین پهلوان

مدرس: نوشین پهلوان | سئو خارجی

آموزش حرفه ای سئو خارجی
off page seo

به جرات می توانیم بگوییم که سئو خارجی، حساس ترین بخش در سئو یک وب سایت است. عامل اصلی جریمه و پنالتی شدن بسیاری از وب‌ سایت ها در سراسر دنیاست. سوء استفاده از فاکتور های سئو خارجی که مهمترین آن موضوع بک لینک است، باعث شده تا گوگل به شدت بر روی این موضوع حساس شود و آن را با دقت بیشتری بررسی کند.

موارد گفته شده دال بر بی اهمیتی سئو خارجی نیست. کسانی که تمایل دارند که سئو را به صورت حرفه ای یاد بگیرند، باید بتوانند به طور کامل بر روی off page seo تسلط پیدا کنند. اصلی ترین هدف ما در این بخش، آموزش جامع و کامل سئو است تا شما غیر از مواردی که همیشه در سئو مطرح می‌شود با ریزه کاری ها و جزئیات بیشتری آشنا شوید و تسلط بالاتری به دست آورید.

ما در این ویدیو آموزش سئو، به صورت تخصصی تری موضوع سئو خارجی را برای شما عزیزان توضیح داده‌ایم و راجب مواردی مثل اهمیت سئو خارجی، لینک سازی خارجی، انواع بک لینک ها و روش های ساخت بک لینک، سوشال مدیا، استراتژی ساخت بک لینک و موضوعات دیگر صحبت کرده ایم.

در گذشته سئو خارجی محدود به موضوع بک لینک بود؛ اما در سال های اخیر با گسترش سوشال مدیاها و استقبال شدید مردم از آنها، گوگل تصمیم گرفت سیگنال هایی از این بستر های اجتماعی که حضور مردم در آنها پر رنگ است، دریافت کند و در امتیاز دهی به وب سایت ها آنها را در نظر بگیرد.

یکی دیگر از موضوعاتی که در سئو خارجی روز به روز در حال گسترش است و نیاز است شما در مسیر آموزش سئو خود آن را جدی تر بگیرید، بحث جذاب برندینگ است و کارهایی که شما انجام می‌دهید تا نام برند خود را در ذهن مردم جای دهید و باعث شوید آنها نام برندتان را در گوگل سرچ کنند.

هر چقدر میزان سرچ نام برند تان افزایش پیدا کند، اعتبار بیشتری نزد گوگل به دست خواهید آورد و تصور گوگل از برند شما، یک برند قابل اعتماد و مورد علاقه مخاطبان خواهد شد.

اما هرگز برای این کار، اقدام به خرید بازدید های تقلبی نکنید؛ زیرا این کار جدا از اینکه هیچ تاثیری برای شما ندارد، بلکه ممکن است باعث بی اعتمادی گوگل نیز بشوید. چراکه گوگل سابقه سرچ و فعالیت های کاربران را در نظر میگیرد و به قدری باهوش شده است که بازدید های تقلبی را تشخیص می دهد.

در نهایت باید بدانید که با استفاده درست از سئو خارجی و یک استراتژی مناسب برای بک لینک سازی، میتوانید رتبه های خیلی بالایی در نتایج جستجو به دست آورید.

توصیه ما به شما عزیزانی که در مسیر یادگیری سئو هستید و یا میخواهید در موضوع SEO به صورت کامل متخصص شوید، این است که برای آن یک استراتژی جامع آماده کنید و سپس اقدام به فعالیت های off page seo نمایید. سئو خارجی هنوز هم یکی از اصلی ترین عوامل و فاکتور های تاثیر گذار در رتبه یک وبسایت در SERP گوگل است. پس نیاز است تا در آن صبور باشید و شتاب زده عمل نکنید.

یکی از رایج ترین اشتباهات سئو در این زمینه، ساخت بک لینک های زیاد در بازه زمانی کوتاه است که طی بیش از ۱۰ سال تجربه ای که داریم، بارها و بارها شاهد جریمه سایت های مختلف به این علت بوده ایم.

فیلم تخصصی سئو تکنیکال
(Technical seo)

مهری مردانی

مدرس: مهری مردانی | سئو تکنیکال

آموزش تخصصی سئو تکنیکال

حرفه ای ترین بخش سئو یک وب سایت، سئو تکنیکال “technical seo” آن است. در این بخش است که بین شما و رقیب هایتان تمایز ایجاد می‌شود. شما با بهره‌ه گیری از سئو تکنیکال، می‌توانید بسیاری از رقیب های خود را پشت سر گذاشته و نظر گوگل را به سمت خود جلب نمایید.

در طی کلاس های تدریس خصوصی سئو که برای کارآموزان برگزار میکنیم، بارها شاهد این سوال بوده ایم که چرا از یک جایی به بعد، دیگر سایت ما رشد نمی‌کند؟ این یکی از اصلی ترین دغدغه های سئو کارهایی است که هنوز به تسلط کامل در سئو نرسیده اند.

قبل از خواندن ادامه توضیحات، پیشنهاد میکنیم به پادکست سئو تکنیکال پیشرفته گوش دهید و در صورت نیاز، به مطالعه مابقی مطالب بپردازید.

اما راهکار چیست؟ اینجاست که سئو تکنیکال به داد شما می‌رسد و باید با استفاده درست از آن، خود را به سمت جلو حرکت دهید.

در بسیاری از شرایط، هنگام سئو کردن یک وب سایت به جایی میرسیم که دیگر نمی دانیم باید چه کاری را انجام دهیم و تصور میکنیم که دیگر کاری برای انجام نمانده است. همچنین این تصور ایجاد می‌شود که هرکاری که من انجام میدهم، رقیب های من هم یا انجام می‌دهند و یا قبلا انجام داده اند.

سئو تکنیکال دریایی از ریزه کاری ها و موارد جزئی هستند که شاید با صرف ساعت ها زمان تازه بتوانید از بخش کوچکی از آن استفاده کنید.

در این شرایط شما باید تمامی تمرکز خود را برای پیاده سازی تکنیک های مختلف روی تمامی فاکتور های سئو سایت بگذارید و فکر کنید که چگونه بهتر از فاکتور ها استفاده کنید.

مثلا به این فکر کنید که چگونه تایتل یک صفحه را تغییر دهید که هم از نظر سئو و موتور های جستجو بهینه باشد، و هم باعث شود که در نتایج جستجو بیشتر نظر کاربران را به خود جلب کند و کلیک بیشتری دریافت کند. در این شرایط است که با افزایش CTR امکان رشد جایگاه سایت به طور غیر مستقیم فراهم می شود.

یا به این فکر کنید که چگونه ساختار صفحات سایت خود را ایجاد کنید که هنگام ورود کاربر به سایت، هم دسترسی کاربر به محتوا آسان باشد و هم جذابیت های بصری برای او ایجاد کنید تا دچار خستگی و یکنواختی نشود. با ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای مخاطبان خود، میتوانید آنها را متقاعد کنید که مجدد وارد سایت شما شوند و سایر مقالات شما را مطالعه کنند.

یک مورد بسیار مهم دیگر که با سئو تکنیکال می‌توانید به صورت حرفه ای از آن نتیجه بگیرید، موضوع لینک های داخلی است. با استفاده درست از لینک های داخلی، تنوع لینک ها و واضح کردن آنها برای مخاطبان، میتوانید مخاطبان خود را بین صفحه های سایت جا به جا کنید. هر چقدر در این کار قویی تر عمل کنید و بتوانید سایر صفحه های وب سایت را برای کاربران خود جذاب نمایش دهید، شانس افزایش رتبه بیشتری خواهید داشت.

در این ویدئو به صورت حرفه ای مواردی از سئو تکنیکال را به شما آموزش خواهیم داد که می‌تواند در مسیر یادگیری seo به شما کمک کند و این مسیر را هموار تر نماید.

سئو تکنیکال موضوعی است که باید در آن تفکر به خرج دهید و خود را درگیر کنید، در لحظه به جای کاربران تان فکر کنید و خود را به جای آنها قرار دهید، در لحظه تحلیل کنید و صفحات سایت خود را مورد بررسی قرار دهید.

آزمون سئو حرفه ای

اگر می خواهید بدانید که چه مقدار به سئو حرفه ای تسلط پیدا کرده اید، بهتر است که این آزمون پیشرفته سئو را انجام دهید.

/20
0 رای, 0 میانگین
106

آزمون سئو حرفه ای

شاید در ابتدا، سئو حرفه ای مانند سئو مقدماتی به نظر برسد اما در این بخش، باید به بسیاری جزئیات و تکنیک هایی عمل کنیم که عموما در بخش سئو مقدماتی به آن ها توجه خاصی نمی شود. از مهمترین اقداماتی که می توان برای سئو حرفه ای انجام داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلمات کلیدی و تحقیق درباره ان ها

بررسی و آنالیز رقبا

تولید محتوای تخصصی

لینک بیلدینگ

انتشار خبرنامه به صورت ایمیلی

سئو محلی

سئو موبایلی

بازاریابی ویدئویی

در آزمون سئو حرفه ای، میتوانید دانش خود را با توجه به مطالب ذکر شده بسنجید و برای بهتر کردن خود و دریافت پروژه ها بیشتر تلاش نمایید.

 

1 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام یک از متا تگ های زیر در سئو از اهمیت پایین تری برخوردار است؟

2 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام یک از گزینه های زیر، روش از بین بردن لینک های مخرب و تاثیر منفی آن در سایت است؟

3 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام گزینه از موارد زیر بیان کننده علاقه کاربر به سایت شما و ایجاد تجربه کاربری مناسب است؟

 

4 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام یک از دلایل زیر، دلیلی بر نو ایندکس شدن و عدم دسترسی ربات گوگل به سایت شما نیست؟

 

 

5 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 تصور کنید که یکی از صفحات سایت شما با کلمه کلیدی موردنظر در لینک 36 گوگل قرار دارد. پس از مدتی متوجه می شوید که صفحه شما با آن  کلمه به لینک 8 گوگل انتقال پیدا کرده است و مجددا پس از مدتی به لینک 16 گوگل منتقل شده و در آنجا پایدار مانده است؟ به نظر شما کدام گزینه درست است؟

 

 

6 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام جمله  راجع به بانس ریت درست نیست؟

7 / 20

دسته بندی: Uncategorized

در ریدایرکت صحیح یک سایت به سایت دیگر، کدام عوامل نقشی ندارند؟

 

8 / 20

دسته بندی: Uncategorized

کدام الگوریتم به افزایش فهم گوگل برای درک محتوای صفحه شما کمک می کند تا صفحه شما را به سرچ های مرتبط کاربران نمایش دهد؟

 

 

9 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 تعامل اصلی الگوریتم رنک برین برای بهینه کردن نتایج جستجوی گوگل با کدام الگوریتم است؟

 

10 / 20

دسته بندی: Uncategorized

عوامل تاثیر گذار در افزایش خزش (Crawl Budget) کدام یک از موارد زیر می تواند باشد؟

 

11 / 20

دسته بندی: Uncategorized

لندینگ پیج در سئو چیست؟

12 / 20

دسته بندی: Uncategorized

برای هر صفحه از چند کد استراکچر دیتا می توان استفاده کرد؟

13 / 20

دسته بندی: Uncategorized

در بک لینک سازی، کدام مورد از اهمیت بالاتری برخوردار است؟

 

 

14 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 تعداد ریدایرکت های زیاد اما درست در سایت ، ممکن است چه عواقبی در سایت داشته باشد؟

 

 

15 / 20

دسته بندی: Uncategorized

در شرایطی که در سرچ یک کلمه کلیدی ، یک صفحه اشتباه و کم اهمبت به جای صفحه هدف شما نمایش داده می شود، انجام کدام راهکار درست است؟

 

16 / 20

دسته بندی: Uncategorized

ارور 451 مربوط به چه موضوعی است؟

 

 

17 / 20

دسته بندی: Uncategorized

از موارد زیر کدام عبارت درباره کلمه کلیدی اشتباه است؟

18 / 20

دسته بندی: Uncategorized

چگونه میتوانیم کش گوگل را از سایت خود را پاک نماییم؟

 

 

 

19 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 برای نو ایندکس کردن یک صفحه،  که اگر بخواهیم از یکی از راه های زیر استفاده کنید، آن کدام است ؟

 

20 / 20

دسته بندی: Uncategorized

 آیا فرایند اصلی خزش و ایندکس سرعت در گروه را موتور جستجو انجام می‌دهد یا روبات‌ گوگل؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها 25%

0%

آیا آموزش رایگان سئو ویکی دمی پاسخگوی تمامی سوالات یک سئو کار هست؟

بله. تمامی مطالبی که یک سئوکار برای انجام یک پروژه سئو نیاز دارد در این آموزش قرار داده شده است.

سطح دوره آموزش seo ویکی دمی چقدر است؟

آموزش سئو ویکی دمی از صفر برای افراد تازه کار شروع می شود و در سطوح حرفه ای ادامه پیدا می کند.

آیا با مطالعه این آموزش می توانیم هر سایتی را سئو کنیم؟

بله. پس از اتمام این آموزش، قادر خواهید بود هر وبسایتی را به طور کامل سئو کنید.

چقدر زمان می برد تا با مطالعه این آموزش به یک سئوکار خوب تبدیل شویم؟

اتمام این آموزش 20 روز زمان می برد تا شما به یک سئوکار بسیار عالی تبدیل شوید.

پشتیبانی این آموزش چگونه است؟

پس از ورود به صفحه، در قسمت نظرات و دیدگاه ها می توانید هر سوالی که دارید را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دو × پنج =

85

 1. امیر فراشی

  سلام خسته نباشید من یک سایت فروشگاهی دارم با وردپرس طراحی شده میخواستم بدونم کدوم اموزش هازو باید ببینم ک بیشتر ب کارم بیاد

  18 جولای 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   بستگی داره که چه مقداری به موضوع سئو آشنایی داشته باشید
   ولی باید با موضوع سایت مپ کاملا آشنا بشید، لینک سازی های داخلی و بک لینک سازی، سئو تکنیکال و استفاده از استراکچر دیتا های پروداکت برای هر محصول

   09 آگوست 2021 پاسخ
 2. نیلوفر عنایتی

  سلام وقت بخیر ممنون از اموزش های بی نظیری که در اختیار ما گذاشتین
  کلیپ های بعضی قسمت ها مثل google algoritms برای من به شکل کلیپ قابل پخش نمیاد باید چه نرم افزاری داشته باشم تا باز بشه؟

  16 جولای 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما
   بعضی از ویدیو ها به مشکل خوردند و پخش نمیشن که در حال به روز رسانی هستیم
   همچنین داریم صفحه آموزش سئو را بهینه میکنیم و یک صفحه جدید ایجاد میکنیم با یک دوره کامل سئو به صورت رایگان

   09 آگوست 2021 پاسخ
 3. امیر حسین

  سلام.وقتی به لینک :
  https://wikidemy.ir/google-panda-algorithm/
  میرم ویروس کشم تروجان تشخیص میده وادعا میکنه این صفحه تون فایل تروجان داره.
  اگه میشه مشکل رو رفع کنین و اینکه در حال حاضر چطور میتونم به محتوای این صفحه دسترسی پیدا کنم؟

  11 جولای 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   این مورد بررسی شد و مشکلی وجود نداشت
   با این حال ممنون میشم یک عکس از ارور ویروس کش را ارسال بفرمایید تا موضوع دقیق تر مورد برررسی قرار بگیره چون الان به تمامی الگوریتم ها دسترسی وجود داره
   ایمیل ارسال:
   wikidemy.ir@gmail.com

   09 آگوست 2021 پاسخ
 4. مهدی عراقی

  من واقعا از خوندن این مقاله و دیدن این صفحه لذت بردم سایت شما یکی از بهترین سایت هایی هست که در زمینه سئو تولید محتوا انجام میده!
  موفق و پیروز باشید.

  03 جولای 2021 پاسخ
 5. وجیهه ماروسی

  سلام وقت بخیر لطفا راجب الگوریتم MUM مطلب منتشر کنید

  16 ژوئن 2021 پاسخ
  • mohaddeseh akbary

   سلام دوست عزیز . بله حتما سعی میکنیم براش برنامه ریزی کنیم

   29 ژوئن 2021 پاسخ
 6. مرتضی

  با سلام
  بنده یک سایتی دارم که مجله ای هست، و از قالب جنه استفاده میکنم.
  خود من حدود 8 سال هست وردپرس کار میکنم اما متاسفانه تخصص زیادی در سئو ندارم و الان به یک مشکلی برخوردیم این هست که مطالب سایت در کنسول گوگل تحت عنوان ایندکس و سایت مپ ها هم تحت عنوان ایندکس شده هستن اما متاسفانه در نتایج جستجو اثری از مطالب ما نیست.
  طی الرت هایی که کنسول میده من چک کردم 99 درصد کلیک های ما از طریق تصاویر هستن!
  نکته جالب اینه که وقتی site:khondania.ir رو توی گوگل سرچ میکنم هیچ اثری از پست ها نیست و برجسب ها و دسته بندی هارو نشون میده فقط.
  از افزونه ویاست سئو استفاده میکردم و بهم گفتن که رنک مث بهتره و من هم عوضش کردم.
  اما این مشکل حل نشد.

  تعداد ورودی که گگل انالیتیک از اورگانیک سرچ بهم میده میانگین روزانه 10 تا هستش .
  و کنسول هم نرخ کلیک رو 2.1 نشون میده.
  میخواستم ببینم که مشکل از کجاست که مقالات ما در نتایج گوگل نشون داده نمیشن.

  ادرس دامنه : khondania.ir هست.

  ضمن اینکه یک سایت دیگه دارم به ادرس wpheart.ir که چندماهی روش کار نکردم و دوباره شروع کردیم به کار کردن با اینکه مدت زیادی کار نکردیم روش اما خداروشکر همه مطالبمون ایندکس شدن و 99 درصدشون توی صفحه اول گوگل هستن با برخی کلمات کلیدی.
  ممنون میشم بگید که کجای استراتژیمون برای سایت محله ای مشکل داره که به این مشکل برخوردیم و راهکار هم بدید که لطف میکنید.
  پیشاپیش از همکاری و راهنمایی شما سپاسگذارم.

  09 ژوئن 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   وقت شما بخیر
   سایت شما مورد بررسی قرار گرفت و مشکل خاصی نداشتین
   چند مورد از مقاله های شما نیز بررسی شد و در گوگل ایندکس شده بود و مشکلی نداشت
   اگر نمونه ای دارید که ایندکس نشده لطفا ارسال بفرمایید
   همچنین به این شکل نیست که یواست بهتر از رنک مث باشه
   از جفتشون میتونید به صورت مناسبی بهره ببرید
   ممکنه سایت شما در گرفتن رتبه تی گوگل ضعیف باشه که این یک موضوع دیگه است

   09 ژوئن 2021 پاسخ
 7. hosseinghasemi

  سلام ما اگر دو محصول مشابه داشته باشیم مثلا گوشی s4 و s3 سامسونگ ،،، دو تا محتواب تقریبا یکسان میشه
  اونوقت واسه اینکه داپلیکیت تشخیص داده نشه از کنونیکال استفاده مبکنیم
  مثلا منبع اصلی رو گوشی s4 میگیریم
  ولی سوال اینجاس که اگه s3 توی گوگل سرچ بشه
  محتوای s4 میاد؟! یا محتوای s3 میاد!؟ یا اصن نمیاد!!!!!

  25 می 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه مثال شما درست نبوده
   تحت شرایطی می تونیم از کنونیکال برای محصولات استفاده کنیم که یک محصول داشته باشیم به نام گوشی اس ۳ قرمز و یکی هم گوشی اس ۳ سفید
   توی اسن شرایط ما به داپلیکین کانتینت میخوریم و باید از کنونی کال استفاده کنیم و همه این موارد کنونی کال بشن به یک صفحه
   اما زمانی که شما یک صفحه را به یک صفحه دیگه کنونی کال میدین به این معنیه که ان صفحه دیکه توی گوگل نمایش داده نمیشه و رتبه ای نمیگیره
   اما به این معنی نیست که وقتی شما گوشی اس۳ را به گوشی اس۴ کنونی کال داده باشید و کاربر ها اس۳ را سرچ کنند گوگل گوشی اس۴ را به آنها نمایش دهد.
   توی این شرایط در نتایج جستجو چیزی از شما نمایش داده نمیشه
   در استفاده از تگ های کنونی کال باید خیلی مراقب ابشید تا سئو سایت شما به مشکل نخوره

   29 می 2021 پاسخ
 8. غلامی

  سلام روزتون بخیر
  اول تشکر میکنم بابت آموزش های عالیتون
  من رشته مرتبط نخوندم اصلا هم طراحی سایت انجام ندادم و بلد نیستم هیچی خیلی علاقه دارم که سئو کار کنم شروع کردم اموزش هاتونو میخونم ولی برام سوالی که پیش اومده اینه که لازمه من طراحی سایت یاد بگیرم؟ دوم اینکه من چجوری تمرین کنم عملی؟

  05 می 2021 پاسخ
  • mohaddeseh akbary

   سلام دوست عزیز. در رابطه با طراحی سایت باید بگم که یک سئوکار نیاز نداره که طراحی سایت یادبگیره اما دانستن برخی کارهای فنی که ممکنه در روند اجرای سئو روی یک سایت بهش نیاز داشته باشه خوبه اما در کل شما هر تغییری یا هر موردی که بخوناین روی سایت پیاده کنید باید طراح سایت یا پشتیبان سایت این کار رو برای شما انجام بده . از طرفی درمورد کار عملی پرسیدید . خیلی از افراد با کارآموزی شروع می کنند تا تجربه کارهای عملی رو هم کسب کنند. همچنین کار کردن بر روی یک وبسایت شخصی و آموزشی هم میتونه تجربه تون رو در حوزه سئو افزایش بده و آزمون و خطاهایی زیادی رو هم انجام بدین.

   11 می 2021 پاسخ
 9. امیر محمدی

  سلام
  میخواستم ازتون تشکر کنم بخاطر آموزش های سئو که واقعا عالی و جامع هستند
  من از آموزش های شما کمک گرفتم و تونستم سایت https://www.imbcenter.com رو در کلمات کلیدی که مدنظرم بود به صفحه اول گوگل بیارم
  واقعا ممنونم ازتون

  21 آوریل 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   خیلی خیلی خوشحالیم که آموزش های سئو توانسته به شما کم کنه
   امیدواریم که سایتتون روز به روز پیشرفت داشته باشه

   02 می 2021 پاسخ
 10. احمد آذری

  سلام وقت بخیر
  من یک وب سایت آموزش کسب و کار دارم فعلا با هدف افزایش بازدید سایت محتوا منتشر میکنم اما در کنار این وب سایت قالب وردپرسی دیگری نصب دارم به منظور ایجاد یک انجمن که افراد اونجا درمورد دوره های برگزار شده نظر میدن
  میخواستم بدونم اینکار من آسیبی به سئو وب سایت من نمیزنه
  اینکه من انجمن تشکیل دادم که شاید محتوا هاش ربطی به وب سایت اصلی من نداره
  انجمن روی ساب فولدر ایجاد شده

  07 آوریل 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   نه مشکلی واستون ایجاد نمیکنه اما باید چند مورد را حتما در نظر داشته باشید
   برای اینکه برای سئو شما مضر نباشه باید حواستون باشه که موضوعات تکراری وجود نداشته باشه
   یعنی اگر در سایت اصلی شما یک صفحه است به نام آموزش مدیریت کسب و کار، دیگه توی ساب فولدر شما نباید همچین صفحه ای وجود داشته باشه و اینکه اگر وجود داره حتما دو ایندکس کنید
   موضوع بعدی چون شما این بخش را با ساب فولدر بالا آوردین حتما سعی کنید از فرایند لینک سازی داخلی استفاده کنید که ساب فولدر شما نشه یه بخش جدا در سایت شما و گوگل باهاش به مشکل بخوره
   بهتر این بود که این کار را با سایب دامین انجام میدادین اما حالا که با ساب فولدر آوردین بالا سعی کنید لینک سازی های داخلی در سایت رعایت کنید و این انجمن را حتی در منو سایت معرفی کنید

   11 آوریل 2021 پاسخ
 11. Arian

  سلام
  من یه سایت شخصی دارم فقط میخوام وقتی اسم و فامیل (یا هر کدوم جدا) رو سرچ میکنم سایتم جز نتایج اول باشه
  کدوم آموزش رو باید ببینم
  توی سایتم هم مطلبی نمیذارم فقط هم یک صفحه است.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  08 مارس 2021 پاسخ
  • سید رسول

   دوست عزیز افزونه یواست سئو رو دانلود و نصب کنید و سعی کنید چراغ های اون رو سبز کنید. و اشکالاتی که میگیره رو برطرف کنید. این سوال شما خیلی توضیح داره و یک توضیح مختصر اگه میشد همین بود که باید میگفتم.

   09 مارس 2021 پاسخ
   • imangh

    بسیار عالی و درست گفتین

    10 مارس 2021
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   در کل که باید آموزش سئو را مطالعه کنید
   ولی خب سوالتون خیلی کلی هست
   سعی کنید اسم و فامیل خودتون رو توی سایت پر رنگ کنید و توی بخش های مختلف سایت ازش نام ببرید که گوگل به خوبی شناسایی کنه

   10 مارس 2021 پاسخ
  • سید رسول

   خلیی ممنون از نظر شماimangh 🙂
   میتونی از سایت واکاو هم برای بهبود سایتت استفاده کنی . سایتت رو بزن اشکالاتش رو بگه سعی کن همش سبز بکنی. این یعنی این که تقریبا میشه گفت رنک یک میتونی قرار بگیری البته بعد یواست سئو باید بری اونجا اون مشکلات فنی رو برسی میکنه

   11 مارس 2021 پاسخ
 12. سید رسول

  سلام خسته نباشید. من یک صفحه ای دارم ک گوگل کنسول براش ایراد گرفته فونت موبایلت کوچیه و خونده نمیشه درحالیکه اصلا همچین مشکلی نداره.

  هرکار کردم حل نشد میخواستم بدونم اگه این رو حل نکنیم افت سئو میاره ؟ یا مثلا از نتایج جستجو حذف میشه ؟ تاثیرش چقده تو سئو ؟

  مخاطب اون مطلب کلی کامپیوتر ها هستن و اصلا موبایل خیلی کم ممکنه بیاد به اون صفحه اینم گفتم بگم

  07 مارس 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر
   نه نگران نباشید توی شرایطی که گفتین نه باعث افت سئو میشه و نه اینکه مشکلی واستون ایجاد میکنه

   08 مارس 2021 پاسخ
 13. سید رسول

  سلام خسته نباشید . من یک اشتباه خیلی بد مرتکب شدم. من یک دامنه ای داشتم به اسم X . بعد این دامنه رو توش ی ساب دامنه ساختم و توش ی محتوایی ساختم. بعد پشیمون شدم از این کار خواستم ی دامنه مجزا بخرم. بعد دامنه ای به اسم دیگه Y خریدم تو هاست دیگه ای. تمام صفحخات رو دقیقا کپی کردم. بعد آدرس اصلی دامنه رو ردیداریکت 301 کردم به دامنه جدید و تو کنسول انتقال دامنه رو اطلاع دادم.

  اما یک جا اشتباه کردم* صفحات رو ک کپی کرده بودم ریدارکت 301 کردم اما هاستی ک سایت X روش بود رو تمدید نکردم و حذف شد.*

  الان توی سایت Y اون صفحاتی ک کپی کرده بودم ایندکس شدن و پاک شدن فوری ( فک کنم پنالتی شدن ) و بعد تر از اون هرچی صفحه ساخته بودم و کپی نبودن ایندکس شدن و نمایش داده میشن.

  الآن من به این گندی ک زدم چطور میتونم ب گوگل بفهمونم من کپی نکردم و اونا مطالب من بودن…
  مورد دوم هم این که الان امتیاز منفی بمن داده شده درسته ؟؟

  01 مارس 2021 پاسخ
  • imangh

   سلام دوست عزیز
   الان بهترین کار اینه که شما مجدد دامنه قبلی را تهیه کنید و همون هاست قبلی را مجدد تهیه کنید و سایت قبلی را بالا بیارید با همون اطلاعات و بعد مجدد فرایند ریدایرکت را انجام بدین تا گوگل متوجه بشه

   01 مارس 2021 پاسخ
   • سید رسول

    همین کار رو انجام دادم خوشبختانه بکاپم رو نگه داشته بود شرکت هاستینگه. فقط ی نکته. من صفحاتم تو رنک اول بودن تو صفحه اولو چند مورد هم رده 5 اینا بودن. ولی حذف شدند و دلیلشم تکراری بودن بود. از طرفی اونیکی صفحات هم حذف شدن ( دامنه قبلی ) چون پاک کرده بودم برگه هارو. البته بعد مدتی حذف شد.
    من تو دامنه قبلی صفحات ک پاک میکردم ب صفحات جدید و مشابه اشون تو دامنه جدید ریدایرکت میزدم. ( با YOST ) الان که بکاپ برمیگرده و دوباره فعال میشه
    سوال اول :ریدایرکت ها شناسایی میشن گوگل میفهمه ؟؟ آخه صفحات حذف شده فقط ریدایرکتشون موجوده.

    سوال دوم :بعد ک متوجه شد ب رنک قبلی برمیگرده ؟

    سوال سوم : چقدر این فرایند زمان میبره تقریبی ؟

    خدا از شما راضی باشه خیییییییییییییییییییییییییلی ممنونم از راهنمایی های شما

    01 مارس 2021
   • imangh

    سلامت باشید دوست عزیز وظیفه ما کمک به شماست
    اول باید سایت قبلی را کاملا راه اندازی کنید با تمامی صفحاتی که از قبل بوده
    برای اون سایت قبلی برید سرچ کنسول راه اندازی کنید
    بعد از چند روز که گوگل کاملا سایت قبلی را شناسایی کرد و دوباره رتبه هاش برگشت حالا برید فرایند ریدایرکت را استفاده کنید
    اگر سایت جدید و قدیم دقیقا مثل همدیگه هستند و هیچ تفاوتی بینشون نیست توصیه میکنم که از طریق هاست کل سایت رو با تمامی آدرس های داخلیش رو سایت جدید ریدایرکت کنید البته این در شرایطی امکان پذیره که سایت ها دقیقا مثل هم باشند و آدرس هر صفحه در ۲ تا سایت دقیقا شبیه به هم باشه
    بعد از یک مدت بله به رنک قبلی بر میگرده و رتبه کلمات شما حفظ میشه البتههه در شرایطی که همه چیو درست انجام داده باشید و کار اشتباهی روی سئو سایت انجام ندین
    این فرایند ممکنه ۲ تا ۳ هفته زمانبر باشه

    03 مارس 2021
 14. سید رسول

  سلام خسته نباشید . ببخشید من تو سایتم فیلم آموزشی دارم اول تو آپارات گذاشتم بعد دیدم میگن اعتبار رو اپارات میبره و رو سئو من اثر نداره. بعد گذاشتم تو هاست دانلود سایتم.
  الان ولی تو یواست سئو پرمیوم تو قسمت سئو ویدو ، ویدو منو نمیشناسه.
  یعنی باز هم تاثیر نداره ؟ و اعتبار سایتو افزایش نمیده ؟

  05 فوریه 2021 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   بهترین راه برای سئو فیلم اینه که فیلم ها روی هاست اصلی خودتون درج بشه
   ولی خب برای این کار نیاز به یک هاست بسیار قویی وجود داره که معمولا هزینه هاشون خیلی بالاست و هاست های ضعیف تر هم وقتی فیلم زیادی روی اون قرار میدین طبیغتا سرعت سایت شما کاهش پیدا میکنه
   همین هاست دانلودی بهترین روش برای شما ست و از هیمن روش استفاده کنید فقط برای فیلم ها و ویدیو ها حتما استراکچر دیتا بذارید و توی این یک مورد اصلا به یواست سئو اهمیت ندین
   هم اعتبار سایت رو افزایش میده و هم تاثیر داره

   06 فوریه 2021 پاسخ
   • سید رسول

    ببخشید ” حتما استراکچر دیتا بذارید ” رو متوجه نشدم میشه واضح بگید ؟

    12 فوریه 2021
   • ایمان قادری

    وقتی ویدیو در سایت قرار میدین برای سئو ویدیو خودتون سعی کنید از استراکچر دیتای ویدیو استفاده کنید

    14 فوریه 2021
 15. سید رسول

  سلام ببخشید من برایطراحی سایت از المنتور استفاده میکنم و برای هر سکش یک عکس پس زمینه گذاشتم و اون عکس تو چند صفحه بکار بردم. توی ویژیگی های alt تصویر نوشته ها یکسان هستن چون همشون تقریبا مرتبط هستند. این مشکلی در سئو بوجود میاره ؟؟

  21 ژانویه 2021 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام وقتتون بخیر
   خیر چند تا alt مشابه در یک سایت تاثیر منفی واسه سئو سایت شما ایجاد نمی کنه نگران نباشید
   فقط در یک صفحه ای که مثلا از ۱۰ تا تصویر استفاده می کندید سعی کنید همه تصاویر از یک alt استفاده نکنند

   24 ژانویه 2021 پاسخ
 16. سید رسول

  سلام خسته نباشید . ببخشید یک سوال دارم
  من یک سایت دارم و یک ساب دامنه داره میخوام یک سوال کنم در باره اون
  من یک دامنه جدید خریدم . می خوام اون سایت دامنه اصلی هم بشه ساب دامنه این سایت جدید و اون ساب دامنه هم بشه ساب دامنه این دامنه جدید

  ینی یه سایت با دو ساب دامنه باشه.

  الان سوالی که میخوام بکنم اینه دامنه فرقش از نظر سئو با ساب دامنه چیه ؟
  اگه ساب باشه مشکلی داره ؟ چطور بگم اگه نمره دامنه 20 باشه نمره ساب میشه 18 ؟

  16 ژانویه 2021 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   سلامت باشید
   ساب دامنه در هر سایتی یک سایت کاملا جدا محسوب میشه و ارزش سئو اون به صورت کاملا تفکیک شده از نظر گوگل بررسی میشه
   یعنی شما اگر ساب دامنه ای داشته باشید که توی خیلی از کلمات رتبه اول گوگل رو داشته باشه این اصلا باعث نمیشه که دامنه اصلی شما هم رشد کنه
   عموما توی سئو توصیه میشه شما بخش های مختلف سایت رو با ساب فولدر بیارید بالا نه ساب دامنه

   17 ژانویه 2021 پاسخ
 17. فرشته

  سلام ببخشید من یک سوال دارم. من قبلا یک وبلاگ داشتم در باره یک موضوعی اون موقع خیلی تازه کار بودم و هیچی نمیدونستم اما محتوا دست اول ساخته خودم بود اما خیلی هم جالب نبود. من یک سایت کاملا حرفه ای رو الان طراحی کردم همون مطلب رو خیلی دقیق و بهتر و غیر قابل مقایسه با اون بازنویسی کردم و وبلاگ هم حذف کردم. الان بعد 4 روز وقتی با site : site.com سرچ میکنم میاره ولی تو کلمه کلیدی اصلا نمیاره. در حالیکه اون وبلاگ رو با اینکه حذف کردم میاره و داخلش ارور 404 نشون میده.
  می خواستم بدونم از نظر سئو چون بلگفا بزرگ هست من نمیتونم هیچوقت با تولید محتوا درجه یک بهش برسم ؟
  و سوال دومم اینکه آیا بخاطر اینکه 4 روزه تو کلمه کلیدی نمیافته و ممکنه در آینده بیفته ؟

  11 ژانویه 2021 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   اولین شما کار اشتباهی کردین که وبلاگتون رو پاگ گردین و باید از اون وبلاگ استفاده مناسب تری میکردین و قدرت اون وبلاگ را به سایت خودتون منتقل میکردین
   مورد بعدی اینکه شما نباید همون محتوای وبلاگ را داخل سایت خودتون قرار میدادین و باید یک محتوای جدید تر تولید می کردین
   و مورد آخر اینکه درسته مثلا بلاگفا قوی هست اما اصلا به این شکل نیست که نتونید باهاش رقابت کنید
   با مقداری صبر و تلاش میتونید مجدد به صفحه های اول گوگل بیایید

   11 ژانویه 2021 پاسخ
   • فرشته

    هیمن کار رو کردم و از ریداریکت خودکار استفاده کردم ولی خلاف قوانین بلاگفا بود حذف شد وبلاگ .
    وبلاگ ها اجازه تبلیغ هم نمیدن.

    11 ژانویه 2021
   • ایمان قادری

    خب میتونید به جای ریدایرکت از لینک سازی استفاده کنید
    یعنی از وبلاگتون لینک های مفید به سمت سایتتون ارسال کنید که تاصیرات قابل توجهی دارن

    12 ژانویه 2021
 18. mamal

  با سلام
  من قصد دارم این آموزش رو خریداری کنم ولی قبلش خواستم بدونم که ایا سئو بطور کامل اموزش داده شده؟چون من یک سایت دارم میخوام مشکلات سئوی سایتمو برطرف کنم

  09 ژانویه 2021 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   این آموزش سئو به صورت کامل رایگان در اختیار شما قرار داده شده و نیاز به پرداخت مبلغی نیست
   بله توی این آموزش سئو به صورت کامل آموزش داده شده

   10 ژانویه 2021 پاسخ
 19. سید رسول

  سلام خسته نباشید امدروارم حال دلتون خوب باشه.

  ببخشید ی سوال داشتم درباره ترافیک
  آیا ترافیک سایت بالابره لزوما ب بهبود سئو کمک میکنه ؟؟
  اینطور بگم بهتر متوجه بشید. من تو سایتم فرضا دوتا فایل یک گیگابایتی دارم میتونم اونو هم تو هاست اصلی سایت و هم تو هاست دانلودی ک بهش متصل هست آپلود کنم ک فردی ک میخواد اونو دانلود کنه دانلود کنه. اگه از هاست اصلی دانلود کنه ترافیک سایت من میره بالا درسته ؟
  اگه از هاست دانلود متصل بهش دانلود کنه از ترافیک هاست دانلود مصرف میشه و تاثیری نداره
  میخواستم بدونم الان با این نتیجه اگه فایل ها داخل خود سایت باشن موقع دانلود ترافیک سایت حاصل از دانلود فایل درون هاست اصلی سایت بالا بره تو سئو موثره ؟

  08 ژانویه 2021 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   سپاس فراوان از شما
   خیر لزوما افزایش ترافیک غیر ارگانیک یا به اصطلاح ترافیک گوگلی نمیتونه باعث رشد سئو سایت بشه
   توی سئو این مهمه که شما کاربر رو توی سایتتون نگهدارید حالا مهم نیست ویدیو کجا باشه
   برای بهینه سازی سرعت سایتتون بهتره که اگر ویدیو زیاد دارید اونارو توی هاست دانلودی قرار بدین و لینک پخض ویدیو توی سایتتون قرار داده بشه که هم سایتتون سنگین نمیشه و هم کاربران در سایت شما میمونن

   10 ژانویه 2021 پاسخ
 20. سید رسول

  سلام خسته نباشید واقعا از شما ممنونم بخاطر راهنمایی هایی که میکنید بی نظیر هست و واقعا کارم راه افتاده تا حالا خدا از شما راضی باشه روزیتون پر برکت !

  یک سوال کوچیک داشتم . من دیروز سایتم تو گوگل برای اولین بار افتاد و برای اولین بار تو کلمه کلیدی مورد نظرم ، در رده 6 ام صفحه اول قرار گرفته .
  میخواستم بدونم برای اینکه اولین روزش هست در این سطح قرار گرفته ؟ یا باگذر زمان از زمان ایندکس بالاتر ممکنه بره ؟

  27 دسامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   زنده باشید و ممنون از همراهی شما و انرژی که به ما میدین
   ببنید نمیشه قطعی گفت که چرا الان لینک ۶ هستید و آیا در آینده رتبه شما در گوگل رشد میکنه یا نه
   ۲ تا حالت وجود داره
   یکی اینکه ممکنه این رتبه شما به خاطر الگوریتم گوگل دنس باشه و بعد از چند وقت افت رتبه پیدا کید و مجدد به رتبه های پایین تر برگردید که حتی در این شرایط هم شما نباید نگران باشید و در واقعیت گوگل سایت شما را مناسب دیده است و تصمیم گرفته که به شما یک رتبه بالا به صورت موقت بده تا رفتار کاربران شما را تحلیل کند
   حالت دوم این است که به صورت طبیعی این رتبه به دست آمده باشه که در این شرایط توضیه میکنم بهتون که حتما برید سایت های رقیب که رتبه ای بالاتر از شما دارند را بررسی کنید و سعی کنید صفحه سایتتون رو از همه اونها جامع تر کنید و اونو رشد بدین. همچنین چند بک لینک خیلی با کیفیت واسش ایجاد کنید.
   با این کار ها به مرور زمان رتبه شما تقویت میشه به سمت لینک های اول حرکت میکنید

   27 دسامبر 2020 پاسخ
   • سید رسول

    اهان از نظر محتوا از همش دو سر گردن بالاتر هست ولی بک لینک ندارم کلا

    28 دسامبر 2020
   • ایمان قادری

    بسیار عالی
    پس حتما بک لینک سازی را شروع کنید

    28 دسامبر 2020
 21. مهدی

  سلام خوبید یه سوال داشتم درباره سئوی وبسایت اگه میشه راهنماییم کنید.من 2 سایت دارم یکی فروشگاه فایل و یکیش هم یه سایت اموزشی هستش.سایت فروشگاهیم هم یک وبلاگ داره که موضوعش با اون سایتم یکیه یعنی 2 تا وبلاگ که موضوعاتشون یکی چون وقت زیادی ندارم که توی هردو مقاله های متفاوت بزارم تصمیم گرفتم که توی هردو دقیقا یک مقاله رو کپی پیست کنم توی هردو از لحاظ سئو با مشکل مواجه نمیشم؟یعنی اگه مقاله های 2 سایتم دقیقا کپی هم باشن از لحاظ سئو باعث افت همدیگر نمیشن؟؟

  26 دسامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز وققتتون بخیر
   چرا دقیقا در آینده بلند مدت دچار مشکلات شدید می شوید و توصیه میکم اصلا این کار را انجام ندهید چون هیچ ارزش افزوده ای بهتون نمیده و سئو هر ۲ تا سایت رو با مشکل مواجه میکه

   26 دسامبر 2020 پاسخ
 22. سید رسول

  سلام و دورود و خسته نباشید خدمت شما

  من فاکتور های SEO همه اش رعایت کردم ولی بعد تستی ک توی سایتم انجام دادم راندمان SEO 92 درصد نشون داد و خوب بود ولی این ارور هارو برام سایت آنلایز کننده داد . اینها رو از کجا میتونم حل کردنش یاد بگیرم ؟ توی عکس بدم

  https://s16.picofile.com/file/8418641968/bandicam_2020_12_23_08_53_30_077.jpg

  https://s16.picofile.com/file/8418641984/bandicam_2020_12_23_08_53_22_292.jpg

  23 دسامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   این ارور ها مربوط به تصاویری هستند که شما توی سایت پیکو فایل درج کردین و برای بهینه کردنشون باید وارد همون سایت پیکو فایل بشید
   توضیه میکنم تصاویر را روی سایت خودتون بارگذاری کنید نه اینکه روی سایت های دیگه قرار بدین و از اون توی سایت خودتون استفاده کنید چون اینجوری برای سئو سایتتون بهتره

   24 دسامبر 2020 پاسخ
 23. سیدرسول

  سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال دارم من سایتی فروشگاهی دارم توش محصول میفروشم و طراحی اش تقریبا تموم هست میخاستم بدونم اگه من زیر هرمحصول مثل دیجی کالا فرم نظرات جداگانه بزارم هاست سنگین شده و در نهایت دیر بالا میاد صفحهات ؟

  02 دسامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   نمیدونم هاستتون چقدر قویه و فضا داره اما معمولا این فرم ها خجم بالایی ندارند و سنگینی خاصی ایجاد نمی کنند
   خیلی نگرا ناین چیز ها نباشید ولی بریا ایجاد فره ها سعی کنید فرم ها ساده و سبک باشند که توی سرعت سایتتون هم تاثیر منفی نداشته باشه.
   همچنین ایجاد فرم برای سئو سایتتونم خوبه و به نظر ما این کار رو انجام بدین

   03 دسامبر 2020 پاسخ
 24. سیدرسول

  سلام خسته نباشید ، ببخشید ی سوال فنی دارم . آیا تعداد برگه های یک سایت ما زیاد باشه سایت رو سنگین میکنه ؟ نکته اینو بگم ک حجم صفحه ها بالا نیست و حدود 3 مگ اینا برای توضیحات اختصاصی محصول هایی که تو سایتم هست تو اون برگه ها ی 140 کلمه اینا فوق فوق اش توضیح دارم ایا همچین صفحه هایی سایت رو سنگین میکنه ؟ از حجم هاستم از کل اش 300 مگ فقد پر هست کل اش 1.5 گیگ هستش .

  01 دسامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   بله طبیعتا تعداد صفحات بیشتر سایت را سنگین میکنه اما این سنگینی سایت ربطی به سئو و سرعت سایت شما نداره و فقط کافیه که هاست خوبی داشته باشید.
   اما در مورد مشکل شما باید بگم که نه اصلا نگران سنگینی سایت نباشید
   سایت هایی هستند که بیش از صد هزار صفحه دارند و رتبه ای بسیار بالایی در سسو به دست آورده اند
   ملاک عمل در چنین شرایطی سرعت صفحه است نه سنگینی سایت
   باید سعی کنید که صفحات را به نحوی ایجاد کنید که هر صفحه سرعت بالایی داشته باشه چون گول سرعت یک صفحه رو مورد بررسی قرار میده برای اینکه به اون صفحه رتبه بده

   01 دسامبر 2020 پاسخ
   • سیدرسول

    خیلی خیلی ممنون

    03 دسامبر 2020
   • ایمان قادری

    زنده باشید سید رسول عزیز
    هر موردی بود بفرمایید

    03 دسامبر 2020
 25. وبمسترهات

  سلام . ممنون بابت آموزش تکمیلتون.سئو زبان انگلیسی با زبان فارسی فرق داره؟

  29 نوامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   تفاوتی توی اصول سئو وجود نداره و قوانین گوگل برای تمامی زبان های دنیا یکسانه اما خب عموما رقابت در کلمات انگلیسی بیشتره و طبیعتا چالش بیشتری داره برای اینکه بتونید نتیجه دلخواه را به دست آورید

   01 دسامبر 2020 پاسخ
 26. امید خلیلی مقدم

  بعضی از فیلم ها صدا ندارند؟؟؟

  29 نوامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   بررسی میشه حتما

   01 دسامبر 2020 پاسخ
 27. سیدرسول

  سلام خسته نباشید ببخشید من یک سوال مهم پیش اومده برام میخام بپرسم
  من یک محتوایی تولید میکنم ک توی سایت های خارجی وقتی سرچ میکنیم سایت هایی هست ک اون محتوا شبیه اش رو داره ولی وقتی تو فارسی سرچ میزنیم اصلا مورد مشابه با اون محتوا یک مورد هم نداره کسای زیادی هم میشناسم ک اون محتوا رو از سایتای خارجی میگیرن
  برای مثال عرض کنم خدمت شما مثلا فرض کنیم تو سایت خارجی بنویسیم ” download PUBG mobile ” سایت های خارجی رو میاره ک ب پابجی اشاره داره ولی وقتی فارسی اش مینویسیم ” دانلود پابجی ” حتی یک نتیجه براش نمیاره و چیزای پرت میاره

  ببخشید طولانی شد سوال من اینه که منی ک اون محتوا رو خودم برای اولین بار بین سایتای ایرانی میسازم بعد ایندکس حتما تو صدر قرار میگرم ؟ با رعایت موارد سئو ؟

  24 نوامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام وقت شما بخیر
   بله دوست عزیز
   با رعایت موارد سئو شما در صدر نتایج قرار میگیرید چون شما به وجود آورنده یک موضوع جدید هستید و گوگل به شما رتبه بالا میده
   اما این به معنی نیست که رتبه اون صفحه شما برای همیشه بالا بمونه
   اگر رقیب هم بعد از مدتی وارد رقابت بشه و از شما بهتر کار بکنه میتونه جایگاه شما را ازتون بگیره به همین خاطر همیشه باید مراقب سئو سایتتون باشید

   24 نوامبر 2020 پاسخ
   • سیدرسول

    اهان خیلی مممنون از شما

    فقد من اگه همه موارد سئو رعایت کنم مگه ممکنه کسی از من جلو بزنه ؟ برای این میگم ک بازدید سایت من و میانگین تایمی ک تو صفحه من میمونن چون قبل تر از اون بودم بالا خواهد بود و من چون در صدر اول قرار میگیرم و اکثریت هم ب اولی کلیک میکنن و با محتوایی پویا و متن و گرافیک بالا مواجه میشن ب سایت دوم کمتر میرن بنطرم و اون پایین میمونه .
    درست نیست ؟

    25 نوامبر 2020
   • ایمان قادری

    بله کاملا درست میگید البته در صورتی که شرایط به این شکل باشه که شما میگید.
    اگر بتونید خیلی خوب کار کنید تقریبا همیشه بالا میمونید چون اولین نفری هستید که این موضوع رو وارد میکنه
    اما خب خود ما هم در ویکی دمی شده یک موضوع را برای بار اول در بین سایت های سئو ای مورد بررسی قرار دادیم و در قالب یک مقاله منتشر کردیم. اما به دلیل اینکه یه مدت طولای دیگه اپدیت نشده بود رقیب ها تونستند لینک ۱ رو بگیرند و همچنین بر عکسش هم بوده که کا بعد از همه وارد یک موضوع شدیم . لینک ۱ رو به دست آوردیم
    به همین دلیل میخوام بهتون بگم که توی سئو هیچ چیزی مطلق نیست و اینجوری نیست که به صورت قطعی شما همیشه بالا باشید چون در نهایت نظر گوگل مهمه اما طبق شرایطی که گفتین اگر به اون شکل پیش برید به نظر من هم شما بالاتر خواهید بود

    25 نوامبر 2020
 28. سیدرسول

  سلام خسته نباشید ببخشید کپی ممنوعه شنیدم ولی من متن هام همش خودم نوشتم و عکس ی اپلیکشن و یا ماشین رو از قسمت جستجو تصاویر گوگل برداشتم و تو سایت قرار دادم خوب خودم عکس نمیتونستم بسازم ک این مشکلی در سئو بوجود میاره ؟ راه حلی داره اگه مشکلی بوجود میاره رفعش کنم ؟

  20 نوامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   به صورت مستقیم عکس کپی محسوب نمیشه و امتیاز منفی واسه شما نداره چون طبیعتا همه برای عکس مقاله هاشون مجبور هستند که از اینترنت و تصاویر موجود استفاده کنن و این تاثیر منفی در سئو سایت شما نداره و همین که محتوای خودتونو کاملا دسته اول تولید می کنید عالیه
   اما توصیه به شما اینه که تصاویر را ویرایش کنید
   یعنی مثلا هر عکسی که می خواید ازش استفاده کنید با ابزار فتوشاپ و یا هر برنامه ادیت تصویر دیگه ای یه ویرایشی روش انجام بدین و لوگو خودتونو روش قرار بدین و یا یک عنوان به صورت متن تایپ شده روی تصویر قرار بدین
   در این شرایط عکس شما اصلا کپی محسوب نمیشه و به راحتی در سرچ تصاویر گوگل هم رشد می کنید

   21 نوامبر 2020 پاسخ
   • سیدرسول

    خیلی حیلی مممنون همینکارو کردم یا یکم رنگ عوض کردم و یکمم ادرس سایت رو توش نوشتم رو عکسا خیلی مممنون

    24 نوامبر 2020
   • ایمان قادری

    بسیار کار خوبی کردید در این شرایط دیگه نگران سئو تصاویر خودتون نیستید
    زنده باشید و موفق

    24 نوامبر 2020
 29. aida

  سلام ببخشید من هیچی از ساخت سئو نمیدونم و شما هیچ جا الان ندیدم که یاد داده باشین که کلا اصلا چطور اون سئو رو بسازیم یعنی این که چطور وبسایتمون و درست کنیم

  18 نوامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   سوال شما در مورد سئو خیلی نا مفهوم بود
   لطفا بیشتر توضیح بدین
   اما به صورت کلی سئو کردن سایت با ساخت وب سایت تفاوت داره و ۲ تا موضوع کاملا مجزا محسوب میشن
   باید بگم سئو ساختنی نیست و به این شکل نیست که عین طراحی سایت یک چز خاصی ساخته بشه
   سئو به محموعه فرایند ها و فاکتور هایی گفته میشه که روی سایت پیاده سازی میشن تا سایت از نظر موتور های جستجو با ارزش تر شده و رتبه های بالاتری به دست آوردند

   18 نوامبر 2020 پاسخ
 30. مهدی صفوی نژاد

  عرض سلام و وقت بخیر، اولین ویدیویی گذاشتید صدا نداره! زمانش 3 دقیقه و 15 ثانیه هست. متشکرم.

  14 سپتامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   بررسی شد با چند تا دستگاه مختلف و ویدیو اول صدا داشت و مشکلی وجود نداشت.
   لطفا مجدد چک بفرمایید

   15 سپتامبر 2020 پاسخ
 31. مشاوره اسفهلان

  سلام
  خیلی کار خوبی انجام دادین
  در مورد بهینه سازی عملی سرعت سایت برای google page speed insight و نکات افزایش فروش هم لطفا صحبت کنید. این در موضوع را در کنار مشاوره کسب و کارهای اینترنتی برای کاربران سایت اسفهلان نیاز داریم.
  ممنون از سایت خوبتون

  05 سپتامبر 2020 پاسخ
  • ویکی دمی

   سلام دوست عزیز
   ممنون از شما
   محتوای فرمایش شده از سمت شما در دستور کار کارشناسان سئو مجموعه قرار میگیره و به زودی اقدام به تولید محتوای آموزشی مب نماییم

   06 سپتامبر 2020 پاسخ
  • ایمان قادری

   سلام دوست عزیز
   آموزش google page speed به درخواست شما تلید شد و در سایت قرار داده شد.
   این هم لینک دسترسی به آموزش:
   https://wikidemy.ir/pagespeed-insights/

   07 سپتامبر 2020 پاسخ
 32. mahdi

  خیلی ممنون از سایت مفیدتون عالی هستین شما

  01 آگوست 2020 پاسخ
  • ویکی دمی

   سلام دوست عزیز
   زنده باشید

   01 آگوست 2020 پاسخ
 33. مریم سرابیان

  سلام درود. برای آموزش seo به صورت خصوصی هم ثبت نام دارید؟

  16 ژوئن 2020 پاسخ
  • ویکی دمی

   سلام دوست عزیز
   بله تدریس سئو هم دارید
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این لینک مراجعه کنید
   https://wikidemy.ir/seo-cource/

   17 ژوئن 2020 پاسخ
 34. محمد رضا وکیل زاده

  سلام. ممنون از آموزش بسیار عالیتون. اگر امکان داره در مورد درآمد سئوکار ها و موقعیت های شغلیش مطلب بزارید ممنون.

  11 ژوئن 2020 پاسخ
  • ویکی دمی

   سلام دوست عزیز
   درآمد یک سئو کار خیلی بستگی به میزان تخصص و شرکتی داره که در آن مشعول به کاره
   اما میانگین درآمد از ۲ میلیون تا ۱۰ میلیون هست
   و شما میتوانید با انجام چندین پروژه سئو این درامد را افزایش دهید

   15 ژوئن 2020 پاسخ