آموزش سئو از صفر تا صد

درباره آموزش سئو ویکی دمی
فیلم راهنمای استفاده از آموزش سئو ویکی دمی

به دوره آموزش سئو از صفر تا صد خوش آمدید. در این دوره جامع تمامی مبانی و اصول سئو از مقدماتی تا پیشرفته آموزش داده شده است. اگر شما فردی مبتدی و تازه کار در دنیای سئو هستید آموزش های ما را از مقدماتی شروع کنید. همچنین اگر متخصص سئو هستید آموزش پیشرفته سئو را به شما پیشنهاد می کنیم. آموزش کامل seo ویکی دمی در 6 بخش کلی: تعریف و اصول سئو، موتور های جستجو، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال و الگوریتم های گوگل تدریس شده است. تمامی فصل های آموزش seo در این بخش ها آموزش داده شده و شما پس از مطالعه این 6 بخش، توانایی سئو هر وبسایت و قرار دادن آن در صفحه اول گوگل را دارید. همچنین اگر به دنبال مطالب روز و اخبار سئو، آموزش ابزار های سئو، دانلود فایل pdf آموزش سئو، آشنایی با برترین متخصصین سئو و دریافت کتاب آموزش کامل سئو هستید می توانید در قسمت مطالب مرتبط با سئو به آن ها دسترسی داشته باشید.

فیلم آموزش سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو (seo) مخفیف عبارت search engin optimization و به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. در واقع سئو بدین معنیست که صفحات وبسایتتان را برای موتور های جستجو بهینه کنید تا در نتایج به لینک و صفحات بالاتر ارتقا پیدا کنید. در سئو شما به موتور های جستجو میفهمانید که بهترین پاسخ را برای سوال و سرچ کاربر در صفحه سایتتان قرار دادید. زیرا دقدقه موتور های جستجو نمایش کامل ترین و به روز ترین پاسخ به سوال و سرچ کاربر می باشد. البته در گذشته سئوکار ها مطالب سایت را فقط برای موتور های جستجو سئو می کردند. اما امروزه سئو فقط مختص موتور های جستجو نیست و باید مطالب و محتوای سایتتان برای کاربرانتان هم بهینه باشد. یعنی مطالب داخل صفحاتتان جواب سوال کاربر را بطور کامل بدهد.
اصطلاحات سئو
فیلم آموزش اصطلاحات سئو؟

سئو داخلی : مجموعه اقداماتی که مستقیما بر روی صفحات سایتتان انجام می دهید تا آن ها را بهینه کنید.سئو داخلی از مهم ترین بخش های سئوست.

سئو خارجی : مجموعه اقداماتی که در خارج از سایتتان انجام می دهید تا آن ها را بهینه کنید. مانند قرار دادن لینک صفحاتتان در وبسایت های دیگر.

سئو تکنیکال : مجموعه تکنیک هایی که در صفحات انجام می شوند تا کاربران راحت تر به مطالب مورد نظرشان برسند و موتور های جستجو هم فهم بهتری از مطالب صفحه پیدا کنند.

الگوریتم های گوگل : مجموعه قوانین و مقرراتی که گوگل قرار داده است تا بهترین سایت را در زمان جستجوی کاربران خود به آن ها نمایش دهد.

سئو کلاه سفید : اگر اقدامات شما کاملا بر اساس قوانین و الگوریتم های گوگل باشد به آن سئو کلاه سفید گفته می شود.

سئو کلاه سیاه : هنگامی که شما اقداماتی انجام میدهید که بر خلاف قوانین گوگل باشد و ربات های آن را دور بزنید سئو کلاه سیاه گفته می شود.

سئو کلاه خاکستری : بین سئو کلاه سفید و سیاه است که هر لحظه ممکن است گوگل الگوریتم های خود را آپدیت کند و متوجه کار شما شود.

پنالتی : زمانی که شما قوانین و مقررات گوگل را نقض می کنید، گوگل شما را جریمه می کند و اصطلاحا به آن جریمه، پنالتی گفته می شود.

فیلم آموزش موتورهای جستجو؟

موتور های جستجو

موتورهای جستجو ابزارهای آنلاینی هستند که اطلاعات بسیار زیادی را از داخل وبسایت ها در دیتا بیس خود ذخیره می کنند و در هنگام جستجوی کاربران با توجه به اطلاعات استخراج شده در دیتابیس خود، وبسایت و صفحات مربوط به آن سرچ را به کاربران نمایش می دهند. Google، Yahoo از نمونه های موتورها جستجو هستند. در ادامه این بخش با کارایی و نحوه کار این موتور های جستجو بیشتر آشنا می شوید.

الگوریتم های گوگل (Google Algoritms)

فیلم آموزش الگوریتم های گوگل

الگوریتم ها مجموعه ای از قوانین و قواعد هستند. الگوریتم های گوگل با هدف نمایش بهتر موضوعات مرتبط با سرچ کاربران و دسترسی راحت آن ها به اطلاعات برنامه ریزی شده اند. گوگل الگوریتم های زیادی را طراحی کرده است که بتواند هر چه بهتر کاربران را به هدف خود برساند. برای مثال الگوریتم مرغ مگس خوار با هدف دسترسی سریع به اطلاعات برنامه ریزی شده است. در ادامه تمامی الگوریتم های گوگل را بطور کامل به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

فیلم آموزش سئو داخلی

سئو داخلی (on page seo)

سئو داخلی متشکل از مجموعه اقداماتیست که شما بر روی صفحات سایتتان انجام می دهید تا بتوانید آن ها را برای موتورهای جستجو و کاربران سایتتان بهینه کنید. فاکتور و اقدامات زیادی در سئو داخلی وجود دارد. این اقدامات بر روی محتوا، عکس ها و خیلی بخش های دیگر صفحه صورت می گیرد. در ادامه همه این اقدامات و فاکتور ها را بطور کامل آموزش می دهیم تا بتوانید در صفحه و لینک اول گوگل قرار بگیرید.

کلمات کلیدی (keyword)

فیلم آموزش کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یا همان keyword کلماتی پرسرچ و به عنوان پایه صفحات سایت هستند. زمانی که کاربران سرچی را در گوگل انجام می دهند، آن عبارت سرچ شده می تواند کلمه کلیدی شما باشد. شما باید خودتان را به جای کاربرانتان قرار دهید و بفهمید اگر به جای آن ها بودید برای اینکه محتوای سایتتان را ببینید چه عبارتی را در گوگل سرچ می کردید. البته ابزار هایی هم برای این کار وجود دارد که در ادامه آموزش به آن ها می پردازیم.

فیلم آموزش سئو خارجی

سئو خارجی (off page seo)

سئو خارجی فعالیت و اقداماتی است که خارج از صفحات وبسایت انجام می دهیم تا امتیاز سئو را به سایتمان روانه کنیم و به بهینه سازی بیشتر صفحه کمک کنیم. از جمله اقداماتی که در زمینه سئو خارجی انجام می شود لینکسازی از سایت های دیگر به وب سایت خودمان است. یعنی لینک سایتمان را در وبسایت های دیگر قرار می دهیم تا بتوانیم اعتبار صفحه و سایتمان را افزایش دهیم. همچنین فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله کارهاییست که در off page seo انجام می دهیم. در ادامه با سئو خارجی بیشتر آشنا می شویم.

سئو تکنیکال (technical seo)

فیلم آموزش سئو تکنیکال

سئو تکنیکال یکی از حرفه ای ترین بخش های سئوست. در این بخش از سئو ما با استفاده از تکنیک های سئو، به موتورهای جستجو در فهم بهتر مطالب صفحات کمک می کنیم. همچنین سهولت بیشتری برای استفاده کاربران در سایت ایجاد می کنیم. بالا بردن سرعت سایت از جمله ای اقدامات است که در آموزش seo تکنیکال بطور کامل با آن آشنا می شوید.
آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته

تعریف و اصول سئو

در این قسمت از آموزش سئو به مفهوم سئو، اهمیت آن و اصول اولیه سئو میپردازیم.

موتور های جستجو

در دومین قسمت از آموزش سکامل سئو به بررسی موتور های جستجو و نحوه کار آن ها می پردازیم.

سئو داخلی

در این بخش از آموزش سئو صفر تا صد، مفهوم سئو داخلی و چک لیست اقدامات سئو داخلی را می آموزید.

سئو خارجی

در این مرحله از آموزش سئو در مورد سئو خارجی و اقداماتی که در این بخش از سئو باید انجام دهید مطالعه می کنید.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال بخش دیگر از سئو می باشد که در این قسمت از آموزش کامل seo با آن و کار هایی که باید در این مرحله انجام دهید آشنا می شوید.

الگوریتم های گوگل

شما به عنوان یک سئوکار باید با تمامی الگوریتم های گوگل آشنا باشید که این قسمت مختص یادگری تمامی الگوریتم ها است.

مطالب مرتبط با آموزش سئو

اخبار و مطالب روز سئو

مشاوره تخصصی و رایگان سئو

آموزش ابزار های سئو

آشنایی با برترین متخصصین سئو

دانلود فایل pdf آموزش سئو

کتاب آموزش سئو

تعریف و اصول سئو

در حقیقت واژه ی سئو (SEO) مخفف عبارت (Search Engine Optimization) و به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است که در نتیجه ی این کار سایت شما رتبه ی بهتری را در نتایج جستجو کسب خواهد کرد.اگر بخواهیم به تاریخچه ی پیدایش علم سئو اشاره داشته باشیم، باید خدمت شما عرض کنم که علم سئو از دهه 90، زمانی که موتور های جستجو بوجود آمدند رواج یافت. امروزه سئو بصورت پیشرفته تر و با استراتژی های مشخص تری نسبت به گذشته در حال پیشرفت است.
آموزش اصول سئو

فصل های آموزش اصول سئو

آموزش فوق حرفه ای موتور های جستجو

در بخش دوم از دوره آموزش seo در مورد این صحبت خواهیم کرد که اصلا موتورهای جستجو چگونه کار می‌کنند و کاربران چطور با موتورهای جستجو کار می‌کنند و کلمات را بر چه اساسی وارد می‌کنند. در حقیقت در این بخش می‌خواهیم به شما نشان دهیم پشت این صفحه ساده‌ای که از گوگل می‌بینید، چه اتفاقاتی می‌افتد. در اینجا بیشتر به بررسی موتور جستجوی گوگل می‌پردازیم و به شما می‌گوییم که چه فاکتورهایی نسبت به بقیه اهمیت بیشتری دارند.
آموزش موتور جستجو

آموزش پیشرفته سئو داخلی

سئوی داخلی شامل لیست تقریباً بلند بالایی از اقدامات است. چند سال پیش، موضوع آن بیشتر حول محور متا های عنوان و توضیحات، محتوای بیش بهینه ‌سازی شده و سرفصل‌ها بود. اگر می‌خواهید، سئو را در سال 2019 یاد بگیرید، از بخش سئوی داخلی، لذت وافری خواهید برد. پس شروع می‌کنیم.الگوریتم ‌های گوگل مسیری طولانی را طی کرده‌اند و پیچیده‌تر از زمان‌هایی شده‌اند که محتوا، عناوین و توصیف‌هایی که با کلمات کلیدی پر شده بودند، برای رسیدن به رتبه‌بندی بالا در نتایج جستجو کافی بود.

در ویدیو سئو داخلی، به صورت پیشرفته تری در مورد فاکتور‌های مهم این بخش با شما صحبت میکنیم. به صورت دقیق تری توضیح میدهیم که چگونه به درستی از تایتل، دیسکریپشن، محتوا، هدینگ‌ها، سایت مپ، فایل robot.txt، لینک سازی داخلی و تگ کنونیکال استفاده کنید و مقالات را به روز رسانی و بارگذاری کنید.

با آپدیت های گوگل، اهمیت سئو داخلی روز به روز در حال افزایش می‌باشد و یکی از مواردی است که گوگل در سال‌های اخیر برای باهوش تر شدن در آن تلاش بسیاری کرده است.

بعضی از سئو کارها موارد On-Page SEO را موضوعات بدیهی در نظر میگیرند، برای آن ارزش زیادی قائل نیستند و این فاکتور ها را در سئو حرفه ای پیش پا افتاده می‌دانند.

شاید استفاده از تایتل و قرار دادن آن در صفحه های سایت موضوع بدیهی و پیش پا افتاده ای باشد؛ اما تکنیک های بسیار زیادی در آن وجود دارد که با تسلط روی آنها هم می‌توان رتبه های خیلی بهتری در نتایج جستجوی گوگل به دست آورد و هم میتوان بسیاری از مشکلات پیش آمده در سایت را برطرف کرد و فهم سایت را برای گوگل بسیار ساده تر کرد.

عقیده بسیاری از سئو کاران نیز بر آن است که با یک سئو خارجی خیلی خوب، می‌توان در صدر نتایج گوگل قرار گرفت و نیازی نیست که خیلی بر روی سئو داخلی یک وب سایت تمرکز کرد.

از اهمیت بسیار بالای سئو خارجی و بک لینک های حرفه‌ای نمی‌توان چشم پوشی کرد؛ اما واقعیت این است که نمی‌توان فقط با سئو خارجی یک سایت را به صورت کامل بهینه سازی کرد و از تاثیرات سئو داخلی چشم پوشی کرد.

فاکتور های سئو شبیه به زنجیری به هم چسبیده هستند و برای داشتن یک سایت بهینه، باید تمامی این زنجیره را با هم داشته باشید. با تشبیه یک سایت به یک ساختمان، موضوع سئو on page در سایت ما نقش زیربنا و استحکام ساختمان سایت ما را دارد. پس هر چقدر با دقت بیشتری بر روی آن کار کنید، طبیعتا ساختمان محکم تری خواهید داشت.

حال سئو خارجی، نقش نمای ساختمان را نزد موتور های جستجو ایفا می‌کند. هرچقدر هم که شما نمای ساختمان سایت خود را زیبا تزیین کنید و آن را نزد گوگل با اعتبار بیشتری جلوه دهید، زمانی که گوگل وارد سایت شما شود و با یک زیربنای نامناسب مواجه شود، قطعا امتیاز قابل توجهی به سایت شما نخواهد داد.

پس حتما توجه ویژه ای روی این موضوع داشته باشید و با مشاهده ویدیوهای این صفحه خود را به یک متخصص حرفه ای بهینه سازی سایت تبدیل کنید.

فصل های آموزش تخصصی سئو داخلی

آموزش حرفه ای سئو خارجی _ off page seo

سئو خارجی یا “Off-page SEO” که البته در انگلیسی به آن “Off-Site SEO” نیز می گویند، شامل کلیه اعمالی است که خارج از وبسایتتان، برای بهبود رتبه آن، در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) انجام می هید.بهینه سازی سایت با در نظر گرفتن فاکتورهای سئو خارجی، شامل بهینه سازی برای موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت، مرتبط بودن، قابل اعتماد بودن و اعتبار سایت است. این کار توسط سایر وب سایت های دیگر در اینترنت انجام می شود. حالا چطور؟ با لینک دادن به سایت شما، ترویج سایتتان و تایید کردن کیفیت محتوای سایت شما.
آموزش سئو خارجی

فصل های آموزش سئو خارجی

آموزش تخصصی سئو تکنیکال _ technical seo

حرفه ای ترین بخش سئو یک وب سایت، سئو تکنیکال “technical seo” آن است. در این بخش است که بین شما و رقیب هایتان تمایز ایجاد می‌شود. شما با بهره‌ه گیری از سئو تکنیکال، می‌توانید بسیاری از رقیب های خود را پشت سر گذاشته و نظر گوگل را به سمت خود جلب نمایید.

در طی کلاس های تدریس خصوصی سئو که برای کارآموزان برگزار میکنیم، بارها شاهد این سوال بوده ایم که چرا از یک جایی به بعد، دیگر سایت ما رشد نمی‌کند؟ این یکی از اصلی ترین دغدغه های سئو کارهایی است که هنوز به تسلط کامل در سئو نرسیده اند.

اما راهکار چیست؟ اینجاست که سئو تکنیکال به داد شما می‌رسد و باید با استفاده درست از آن، خود را به سمت جلو حرکت دهید.

 

سئو تکنیکال دریایی از ریزه کاری ها و موارد جزئی هستند که شاید با صرف ساعت ها زمان تازه بتوانید از بخش کوچکی از آن استفاده کنید.

در بسیاری از شرایط، هنگام سئو کردن یک وب سایت به جایی میرسیم که دیگر نمی دانیم باید چه کاری را انجام دهیم و تصور میکنیم که دیگر کاری برای انجام نمانده است. همچنین این تصور ایجاد می‌شود که هرکاری که من انجام میدهم، رقیب های من هم یا انجام می‌دهند و یا قبلا انجام داده اند.

در این شرایط شما باید تمامی تمرکز خود را برای پیاده سازی تکنیک های مختلف روی تمامی فاکتور های سئو بگذارید و فکر کنید که چگونه بهتر از فاکتور ها استفاده کنید.

مثلا به این فکر کنید که چگونه تایتل یک صفحه را تغییر دهید که هم از نظر سئو و موتور های جستجو بهینه باشد، و هم باعث شود که در نتایج جستجو بیشتر نظر کاربران را به خود جلب کند و کلیک بیشتری دریافت کند. در این شرایط است که با افزایش CTR امکان رشد جایگاه سایت به طور غیر مستقیم فراهم می شود.

یا به این فکر کنید که چگونه ساختار صفحات سایت خود را ایجاد کنید که هنگام ورود کاربر به سایت، هم دسترسی کاربر به محتوا آسان باشد و هم جذابیت های بصری برای او ایجاد کنید تا دچار خستگی و یکنواختی نشود. با ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای مخاطبان خود، میتوانید آنها را متقاعد کنید که مجدد وارد سایت شما شوند و سایر مقالات شما را مطالعه کنند.

یک مورد بسیار مهم دیگر که با سئو تکنیکال می‌توانید به صورت حرفه ای از آن نتیجه بگیرید، موضوع لینک های داخلی است. با استفاده درست از لینک های داخلی، تنوع لینک ها و واضح کردن آنها برای مخاطبان، میتوانید مخاطبان خود را بین صفحه های سایت جا به جا کنید. هر چقدر در این کار قویی تر عمل کنید و بتوانید سایر صفحه های وب سایت را برای کاربران خود جذاب نمایش دهید، شانس افزایش رتبه بیشتری خواهید داشت.

در این ویدئو به صورت حرفه ای مواردی از سئو تکنیکال را به شما آموزش خواهیم داد که می‌تواند در مسیر یادگیری seo به شما کمک کند و این مسیر را هموار تر نماید.

سئو تکنیکال موضوعی است که باید در آن تفکر به خرج دهید و خود را درگیر کنید، در لحظه به جای کاربران تان فکر کنید و خود را به جای آنها قرار دهید، در لحظه تحلیل کنید و صفحات سایت خود را مورد بررسی قرار دهید.

فصل های آموزش حرفه ای سئو تکنیکال

اخبار و مطالب روز سئو

در این قسمت می توانید تمامی اخبار و مطالب روز سئو را به صورت ترجمه شده به زبان فارسی مشاهده کنید و همیشه در دنیای سئو به روز باشید. این قسمت از آموزش سئو برای افزایش اطلاعات و به روز بودن شما عزیزان و متخصصین سئو ایجاد شده.
اخبار سئو

اخبار و مطالب روز سئو

بزرگان و متخصصین سئو

در دنیای سئو متخصصین به نام و مشهوری وجود دارد که آشنایی با آن ها خالی از سود نیست. این افراد تجارب بسیار بالایی دارند که استفاده از آن باعث انتقال تجربه و علمشان به ما می شود. در این قسمت به معرفی این افراد سرشناس و ماهر در دنیای سئو می پردازیم.
بزرگان و مشاهیر سئو
اندی درینکواتر

Andy Drinkwater

فریلنسر و مشاور سئو

در ابتدا اندی با نویسندگی کارش را شروع کرد و در سال 1990 وارد دنیای سئو شد. او هم تکنون یک متخصص عالی در سئو تکنیکال است.

اندی در سئو عاشق چیست؟ سئو بسیار شگفت انگیز است. من به شخصه به تعقیب کردن لینک ها در serp علاقه دارم.

میزان سالی که در زمینه سئو فعالیت می کند: 19سال.

 
Heather Lloyd-Martin

Heather Lloyd-Martin

موسس شرکت SuccessWorks

او عاشق تدریس به تیم های خانگی و فریلنسرها می باشد.

هدر در سئو عاشق چیست؟ مردم، سرعت، این ها مناظر همیشه در حال تغییر هستند. سئو بسیار سرگرم کنندست.

میزان سالی که در زمینه سئو فعالیت می کند: +20سال.

Dixon Jones

Dixon Jones

سفیر برند جهانی _ موسس DHJ Ventures LTD

دیکسون در حال حاضر مربی تجارت است و ایده های بسیار زیادی را در اختیار دارد.

دیکسون در سئو عاشق چیست؟ من با سرعت، رابطه عشق و نفرت دارم. خوشبختانه مردم با آن تغییر خود را سازگار می کنند.

میزان سالی که در زمینه سئو فعالیت می کند: 20سال.

بله. تمامی مطالبی که یک سئوکار برای انجام یک پروژه سئو نیاز دارد در این آموزش قرار داده شده است.
آموزش سئو ویکی دمی از صفر برای افراد تازه کار شروع می شود و در سطوح حرفه ای ادامه پیدا می کند.
بله. پس از اتمام این آموزش، قادر خواهید بود هر وبسایتی را به طور کامل سئو کنید.
اتمام این آموزش 20 روز زمان می برد تا شما به یک سئوکار بسیار عالی تبدیل شوید.
پس از ورود به صفحه، در قسمت نظرات و دیدگاه ها می توانید هر سوالی که دارید را از ما بپرسید.

6

 1. mahdi

  خیلی ممنون از سایت مفیدتون عالی هستین شما

  11 مرداد 1399 پاسخ
  • ویکی دمی

   سلام دوست عزیز
   زنده باشید

   11 مرداد 1399 پاسخ
 2. مریم سرابیان

  سلام درود. برای آموزش seo به صورت خصوصی هم ثبت نام دارید؟

  27 خرداد 1399 پاسخ
  • ویکی دمی

   سلام دوست عزیز
   بله تدریس سئو هم دارید
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این لینک مراجعه کنید
   https://wikidemy.ir/seo-cource/

   28 خرداد 1399 پاسخ
 3. محمد رضا وکیل زاده

  سلام. ممنون از آموزش بسیار عالیتون. اگر امکان داره در مورد درآمد سئوکار ها و موقعیت های شغلیش مطلب بزارید ممنون.

  22 خرداد 1399 پاسخ
  • ویکی دمی

   سلام دوست عزیز
   درآمد یک سئو کار خیلی بستگی به میزان تخصص و شرکتی داره که در آن مشعول به کاره
   اما میانگین درآمد از ۲ میلیون تا ۱۰ میلیون هست
   و شما میتوانید با انجام چندین پروژه سئو این درامد را افزایش دهید

   26 خرداد 1399 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

چهار × دو =