بدون دیدگاه
1400/11/18
565 بازدید

آموزش کامل ابزار SPYFU | ابزار تحقیق کلمات کلیدی رقبا

نحوه تحقیق کلمات کلیدی در روند سئو سایت اهمیت زیادی دارد و جزوه حساس ترین مراحل سئو یک وبسایت به حساب میاد. اگر در این مرحله بهترین کلیدواژه ها را برای دریافت رتبه سایت خود انتخاب کردید که میتوانید شانس حضور در صفحه اول گوگل را داشته باشید. اما اگر در جستجو بهترین کلمات کلیدی روند اشتباهی رو پیش گرفته باشید، قطعا زمان زیادی لازم دارید تا بتوانید در میان هزارن سایت رقیب و با سختی کلمات به رتبه های خوب دسته پیدا کنید.

در بیشتر مواقع وقتی از خود میپرسیم چگونه کلمات کلیدی مناسب برای سایتم انتخاب کنم اول به سراغ حدس و گمان های خودمان که غالبا سخت ترین کلمات هستند مثل خرید گوشی میرویم و اصرار داریم که حتما با چینین کلماتی در کمترین زمان ممکن رتبه کسب کنیم.

پس از انتخاب هم اول به وسیله ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مثل ابزار google keyword planner ،keyword tool و keyword finder سختی و میزان سرچ ماهانه آنها را هم میسنجیم و کار را استارت میزنیم. اما اون روی سکه روش انتخاب کلمات کلیدی در سئو چیز دیگر است.

ما قبل اینکه شروع به کاری کنیم حتما باید سایت افرادی که در حوزه خودمان فعالیت می کنند را بررسی و آنالیز کنیم و ببینیم که رقبا بر روی چه کلماتی تمرکز کرده اند، چه رتبه ای دارند و بیشترین ورودی هایی که دارند از چه کیوردهایی به دست آمده است. با پاسخ به چنین سوالاتی به راحتی میتوانیم بهترین لیست کلمات کلیدی سایت خود را گلچین کنیم و بدانیم در طول زمان قرار است در چه کلماتی به صفحه اول گوگل برسیم.

آموزش تحقیق کلمات کلیدی رقبا با استفاده از ابزارهای معمول که در بالا ذکر شد امکانپذیر نیست و باید از ابزارهای رایگان Seo دیگر برای جستجو کلمات کلیدی سایت رقیب استفاده کنیم.

 آموزش تحقیق کلمات کلیدی رقبا در ابزار SPYFU

ابزار آنالیز کلمات کلیدی SpyFu به عنوان یکی از ابزارهای تحلیل رقباست. این ابزار میتواند زمانی که قصد دارید جایگاه و رتبه سایت های رقیب را در کلمات کلیدی خاص و یا در مقایسه با سایت خود بررسی کنید بسیار می تواند به شما کمک کند. ابزار spyfu برای انالیز رقبا کاملا رایگانه و از طریق دو طریق میتوانید اطلاعات لازم را از این ابزار به دست آورید.

در اولین کارایی این ابزار باید اشاره کنیم که شما می‌توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در سایت جستجو کنید تا بتوانید نتایج را در وب‌سایت‌های دیگه مشاهده کنید، البته این نکته را هم در نظر بگیرید که این ابزار تا الان پشتیبانی خیلی خوبی از زبان فارسی نداشته و شما می‌توانید از روی آمارهای تصویری که در اختیارتان قرار میده، نتیجه‌گیری کنید.

همچنین می‌توانید آدرس سایت خود و یا هر سایت دیگری بخواهید را وارد کنید و گزارش کاملی از رتبه سایت در تعداد کلمات کلیدی و مقایسه رتبه سایت با دیگر رقبا در کلمات کلیدی دریافت کنید. یکی از ویژگی‌هایی ابزار رایگان spyFu این است که شما می‌توانید متوجه شوید سایت خود یا سایت رقبایتان در زمینه کلمات کلیدی چه تغییراتی داشته اند. بنابراین، می توانید ببینید که چگونه سایت خود یا سایت رقیبتان در رتبه بندی کلمات کلیدی خاص افت کرده یا افزایش رتبه داشته است.

از جمله محدودیت های ابزار تحقیق کلمه کلیدی SpyFu این است که اطلاعات دقیقی از تعداد جستجو کلمات کلیدی را نمایش نمی دهد و داده های به دست آمد در این ابزار به صورت ماهانه ارائه داده میشود. همچنین اگر قصد دارید چند سایت را باهم تحلیل و بررسی کنید باید با ایجاد حساب این کار را انجام دهید.

پیشنهاد می شود اگر قصد دارید بهترین کلیدواژه های را در سئو پیدا کنید حتما مقاله راهنمای تحقیق کلمات کلیدی ما را در ویکی دمی مطالعه کنید.

فیلم اموزش ابزار تحقیق کلمات کلیدی SPYFU

آموزش نحوه کار با ابزار SPYFU

به صورت کلی ابزار تحقیق کلمات کلیدی spyfu به چند بخش اصلی زیر تقسیم می شود:

  • بخش مقایسه وب‌سایت‌ ها
  • بخش تاریخچه کلید واژه
  • بخش تاریخچه ثبت دامنه
  • بخش کلمات کلیدی مرتبط

در این آموزش ما با بررسی overview ابزار spyfu یک نگاه جامع به کاربرد های این ابزار می اندازیم و به طور مفصل هر کدام را توضیح می دهیم. برای مثال هم سایت ویکی دمی را برای بررسی و آنالیز کلمات کلیدی انتخاب کرده ایم.

برای شروع کار تنها کافیست URL سایتی که می خواهید بررسی کنید رادر نوار جستجو وارد کنید تا یک نمای کلی از تحلیل این آدرس دریافت کنید.

 

آنالیز سایت با ابزار spyfu

 

اولین اطلاعاتی که بعد از وارد کردن آدرس مورد نظر دریافت می کنید یک دیتای کلی از وضعیت کلمات کلیدی، وضعیت تعداد کلیک ماهانه، مقایسه ترافیک سرچ ارگانیک با ترافیک گوگل ادوردز است. با اسکرول کردن سایت اطلاعات مختلفی با توجه به تقسیم بندی های ستون چپ سایت دریافت خواهید کرد.

 

ابزار تحقیق کلمات کلیدی spyfu

 

در این قسمت شما میتوانید تعداد کلمات کلیدی که در آنها ارتقا رتبه داشته اید را مشاهده کنید. همچنین اگر رتبه ای را در یک کلمه کلیدی خاص از دست داده باشید را میتوانید بررسی کنید.

 

ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی با spyfu

 

این بخش از ابزار سایت هایی که از نظر ترافیک ارگانیک در یکسری کلمات کلیدی با شما اورلب یا همپوشانی دارند را نمایش می هد. همچنین اگر تمایل داشته باشید هر کدام از این سایت ها را بیشتر مورد برسی قرار دهید با کلیک روی هر کدام امکان آنالیز وجود دارد.

 

ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا با سایت spyfu

 

در این قسمت شما سهم هر کدام از سایت هایی که در قسمت قبلی به عنوان رقیب برای شما تعیین کرده را میتوانید برای کلمات کلیدی دارای رتبه در یک نمودار دایره ای ملاحظه کنید. به عبارتی سهم بازار کلمات کلیدی برای سایت شما و دو مورد از سایت رقیب نمایش داده میشود.

در پایین نمودار شما میتوانید تعداد کل کیوردهایی (All keywords) که هر سه سایت رنک دارند را ملاحضه کنید. همچنین تعداد کلمات کلیدی مشترک (core keyword) بین این 3 سایت و تعداد کلیدواژه هایی که سایت شما در آن رنک ندارند (Missing Keyword) ولی رقبا دارای رتبه هستند را هم مشاهده کنید.

 

بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی با spyfu

 

بخش TOP KEYWORDS و TOP PAGES

آماری که ما در این دو بخش از ابزار آنالیز SpyFu دریافت می کنیم، 5 تا از برترین کلمات کلیدی و صفحات سایت موردنظری که ما در بخش سرچ باکس وارد کرده ایم. برای اطلاعات بیشتر هر کدام از معیارها هم میتوانید روی view بیشتر هم کلیک کنید.

( با توجه به دیتاهایی به دست آمده، آمار این قسمت با آمار واقعی سایت یکسان نیست )

دریافت گزاشی از تغییرات رتبه برخی از کلمات کلیدی از جمله ویژگی های منحصر به فرد ابزار تحلیل سایت SpyFu است. با توجه به عکس شما میتوانید بر روی نمودار تغییرات افزایش و کاهش رتبه کلمات کلیدی به دست آمده را مشاهده کنید.

 

تحقیق کلمات کلیدی رقبا با ابزار spyfu

 

و بخش آخر این ابزار اختصای دارد به سایت هایی که حداقل یکبار دامنه موردنظر از این سایت ها بکلینک دریافت کرده است.

 

یافتن کلمات کلیدی در سئو با ابزار spyfu

 

ممنون که تا انتهای آموزش همراه ما بودید. هر گونه سوال و ابهامی در نحوه استفاده از ابزار spyfu برایتان سوال بود حتما در بخش نظرات همین صفحه برامون کامنت بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

18 + شش =