سایت گردشگری چگونه طراحی می‌شود؟

اگر در شبکه‌های مجازی در فضای اینترنت عضو باشید، از هر 10 موضوع پست شده در آن، نیمی به عکس‌های گردشگری در مناطق زیبا و بکر مربوط می‌شود. این موضوع تا حدی گسترش یافته است که بخش زیادی از شرکت‌های مسافرتی به دنبال تهیه‌ی یک وب سایت گردشگری برای مخاطبان خود هستند. البته باید بدانید که این وب سایت باید ویژگی‌ها و امکاناتی خاص داشته باشد تا کاربران به راحتی بتوانند مقصد بعدی برای مسافرت را در اسرع وقت انتخاب کنند. در ادامه به برخی از این امکانات اشاره خواهیم کرد که در نظر گرفتن آن‌ها در طراحی انواع سایت مشاغل از جمله سایت توریستی می‌تواند گامی مهم برای جذب مخاطبان به حساب آید.

طراحی سایت گردشگری

امکانات طراحی سایت گردشگری

در ابتدا باید برای طراحی یک وبسایت باید امکاناتی اولیه و اختصاصی در نظر گرفت.  امکانات اولیه در تمام سایت‌ها وجود دارند اما امکانات اختصاصی باید با توجه به موضوع و هدف سایت، طراحی شود. در ادامه بخش زیادی از این امکانات را شرح خواهیم داد.

دسته‌بندی سفرها

فردی که مشتری همیشگی سفر است یا برای اولین بار وارد سایت می‌شود، دوست دارد سفرها به صورت دسته بندی شده برای او نمایش داده شوند. در این حالت، کاربر به راحتی می‌تواند مقصد خود را از میان تورهای داخلی یا خارجی انتخاب کند. همچنین برای شب‌ها یا روزهای خاصی از سال مثل شب یلدا یا نوروز، سفری با امکانات و ویژگی‌هایی خاص در نظر بگیرد.

امکانات مورد نیاز سفر

مطمئنا امکانات مورد نیاز برای بازدید از یک شهر تاریخی در مقایسه با یک مکان برای جنگل‌نوردی متفاوت است. یک گردشگر باید بداند چه امکاناتی برای سفر در دل جنگل یا یک گردش آرام و بی‌دغدغه در یک شهر نیاز دارد.

وبلاگ معرفی مکان‌ها

این بخش می‌تواند معرفی مناسبی برای کاربرانی باشند که اطلاعات کافی در مورد مناطق مختلف گردشگری ندارند. در حقیقت با استفاده از مقالات این بخش می‌توان مشتریان بالقوه را به مشتریان همیشگی تبدیل کرد.

تورهای برگزیده

یکی از مهمترین بخش‌ها برای طراحی سایت گردشگری، در نظر گرفتن جایی برای معرفی تورهای برگزیده است. از آنجاییکه این تورها بیشترین رضایت را برای گردشگران فراهم کرده‌اند، نسبت به بقیه‌ی تورها میزان فروش بیشتری دارند.

امکانات طراحی سایت گردشگری

نقشه‌ی سفر

قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک مقصد را برای سفر در نظر بگیرید باید از مسیر و دشواری‌های رسیدن به آن آگاه باشید. به همین دلیل قرار دادن نقشه‌ی سفر در صفحه‌ی مربوط به هر تور، برای  آگاهی بیشتر گردشگران ضروری است.

صفحه درباره ما

در این صفحه می‌توان اطلاعاتی در مورد قدمت شرکت و هدف از راه‌اندازی و نوع خدمات آن صحبت کرد. این صفحه نه تنها اعتبار شرکت را بیشتر می‌کند بلکه اعتماد کاربران را افزایش می‌دهد.

صفحه تماس با ما

فرض کنید که مشکلی برای رزرو تور یا سوالی در ارتباط با امکانات آن دارید. صفحه تماس با ما می‌تواند لینکی مستقیم و سریع با مسئولان شرکت برای گردشگران فراهم کند.

چند ویژگی حیاتی در طراحی سایت گردشگری

اگر بخواهیم به ویژگی‌های مهم یک سایت توریستی اشاره کنیم باید لیستی طولانی تهیه کنیم. اما در اینجا تصمیم داریم نکاتی را در نظر بگیریم که در طراحی تمام سایت‌های موفق به کار گرفته می‌شوند.

عکس و فیلم با کیفیت

برای هر گردشگری دیدن عکس یا فیلم مربوط به یک مکان یا شهر بسیار مهم است. عکس یا فیلم نه تنها جذابیت سفر را بیشتر می‌کند بلکه بخش زیادی از اطلاعات ضروری آن مکان را نیز برای کاربران فراهم می‌کند. به همین دیلیل باید برای تمام مکان‌های گردشگری عکس و فیلم مناسب تهیه شود و در وبسایت قرار داده شود. 

نظرات کاربران

یکی از کلیدی ‌ترین بخش‌های طراحی سایت گردشگری، بخش نظرات کاربران است. در این بخش کاربران تجربه‌ی شخصی خود از سفر را می‌نویسند. بنابراین کاربران جدید می‎‌توانند با خواندن نظرات گردشگران قدیمی، برای خرید تور یا انصراف از آن تصمیم بگیرند.

ریسپانسیو بودن سایت

فرض کنید مکانی را که برای مسافرت انتخاب کرده‌اید می‌خواهید در گوگل جستجو کنید و تصاویر آن را در صفحه موبایل ببینید . اگر این ساین به خوبی طراحی نشده باشد آن را می‌بندید و سراغ سایتی دیگر می‌روید. ریسپانسیو کردن سایت امکانی است که موجب می‌شود، وب سایت در دستگاه‌های مختلف به خوبی نمایش داده شود، تا کاربر به تمام قسمت‌های آن دسترسی داشته باشد.

ویژگی های طراحی سایت گردشگری

سایت گردشگری یک نیاز ضروری هم برای گردشگران و هم برای شرکت‌های گردشگری است. زیرا گردشگران نیاز دارند به اطلاعات کافی در مورد انواع سفرها، امکانات و ویژگی‌های مربوط به آن داشته باشند. از طرفی شرکت‌های گردشگری باید این اطلاعات را در اسرع وقت در اختیار کاربران قرار دهند. با استفاده از ویژگی‌ها و امکانات ذکر شده در این مقاله می‌توانید یک سایت با امکانات مناسب طراحی کنید تا نیاز تمام کاربران برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

2 × چهار =