پشتیبانی سایت

هرچند که برای طراحی یک سایت باید امکانات و ویژگی‌های خاصی در نظر گرفت، اما پشتیبانی آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. وقتی که می‌خواهید یک سایت را برای طراحی سفارش دهید، باید دقت کنید که پس از راه‌اندازی این وب سایت، شرکت مورد نظر چه نوع خدماتی را برای پشتیبانی سایت شما در نظر می‌گیرد. علاوه بر این موارد، باید بدانید که پشتیبانی سایت به سه صورت امکان‌پذیر است؛ پشتیبانی محتوایی، امنیتی و پشتیبانی فنی. پشتیبانی محتوایی، تنها برای برخی از سایت‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ اما پشتیبانی امنیتی و فنی، برای تمام سایت‌ها ضروری هستند. در ادامه‌ به شرح انواع خدمات پشتیبانی سایت خواهیم پرداخت.

خدمات پشتیبانی سایت
تعرفه خدمات پشتیبانی سایت

تعرفه خدمات پشتیبانی سایت

هزینه‌‌ی پشتیبانی سایت، باید به عنوان هزینه‌ی طراحی سایت در نظر گرفته شود. هزینه‌ی نصب افزونه‌های جدید، آپدیت افزونه‌ها، توسعه‌ی سیستم، افزایش امنیت سیستم همگی جزء مواردی هستند که باید به عنوان هزینه‌های پشتیبانی سایت در نظر گرفته شوند.

یکی از دغدغه‌های مهمی که پس از طراحی سایت برای افراد به وجود می‌آید، پشتیبانی سایت یا نگهداری آن است. پشتیبانی فنی، محتوایی، امنیت و وردپرس باید برای تمام بخش‌های سایت در نظر گرفته شود. همچنین به یاد داشته باشید که هزینه‌ی پشتیبانی سایت، جزء هزینه‌های طراحی سایت به حساب می‌آید که باید به آن نیز توجه شود.

انواع خدمات پشتیبانی وب سایت

خدمات پشتیبانی فنی و امنیتی

خدمات پشتیبانی فنی و امنیتی

وقتی که طراحی یک سایت را انجام دادید، اولین چیزی که در این مرحله اهمیت دارد، محافظت از سایت در مقابل بدافزارها است. برای این کار باید تیم پشتیبانی وجود داشته باشد که بتواند حفره‌های امنیتی سایت شما را بشناسد و از آن محافظت کند.

علاوه بر پشتیبانی امنیتی، یک تیم پشتیبانی فنی نیز باید برای پشتیبانی سایت در نظر گرفت. به مرور زمان، بخش‌های مختلفی از سایت نیاز دارند تا به روز شوند. همچنین شیوه‌های جدید کدنویسی می‌توانند به امکانات سایت بیفزایند. تمام این موارد به عنوان پشتیبانی فنی سایت در نظر گرفته می‌شود.

خدمات پشتیبانی محتوایی​

خدمات پشتیبانی محتوایی

یکی دیگر از امکانات مورد نیاز برای پشتیبانی سایت، پشتیبانی محتوایی آن است. بعد از راه‌اندازی سایت، محتوای آن باید به مرور زمان به روز شود. این فرایند زمان بر و پرحجم است بنابراین یک تیم پشتیبانی محتوایی می‌تواند بخش زیادی از کار را برای شما آسان سازد.

خدمات پشتیبانی آنلاین

خدمات پشتیبانی آنلاین

یکی از موارد بسیار مهم در خدمات سایت، پشتیبانی آنلاین آن است. بخش زیادی از کاربران قبل یا بعد از خرید خدمات یا محصولات از وب سایت‌های مختلف با سوالاتی رو به رو می‌شوند که باید در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ داده شود. یک تیم پشتیبانی آنلاین، می‌تواند تمام مراحل گفتگوی اینترنتی، ارسال و دریافت پیام، تماس تلفنی، پیگیری سفارش و خرید را برای شما انجام دهد.

خدمات پشتیبانی وردپرس

خدمات پشتیبانی وردپرس

امروزه در طراحی بخش زیادی از سایت‌ها، از وردپرس استفاده می‌شود. از آنجاییکه وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار کاربردی و آسان است، پشتیبانی آن نیز توسط بسیاری از شرکت‌ها انجام می‌شود. افزایش سرعت، افزایش امنیت، سئو وردپرس، طراحی قالب، به روزرسانی قالب‌ها، نصب افزونه‌ها، تعمیرات و تغییرات درون آن و بررسی عملکرد کلی سایت، همگی جزء خدمات پشتیبانی سایت وردپرس به حساب می‌آیند.

سوالات متداول

زمانیکه شما یک سایت را برای طراحی و بهبود UI/UX به شرکتی می سپارید، حتما نیاز به پشتیبانی سایت خواهید داشت.

پشتیبانی سایت به سه صورت انجام می شود؛ پشتیبانی محتوایی، پشتیبانی امنیتی و پشتیبانی فنی. عموما پشتیبانی محتوایی، برای برخی از سایت‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ اما پشتیبانی امنیتی و فنی، برای تمام سایت‌ها ضروری هستند.

هزینه‌‌ی پشتیبانی سایت، معمولا به همراه هزینه‌ی طراحی سایت در نظر گرفته شود. هزینه‌ی نصب افزونه‌های جدید، آپدیت افزونه‌ها، توسعه‌ی سیستم، افزایش امنیت سیستم همگی جزء مواردی هستند که باید درهزینه‌های پشتیبانی سایت در نظر گرفته شوند.