بدون دیدگاه
1400/09/26
359 بازدید

بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ

همان طور که میدانید، ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین ابزار ها در بازاریابی آنلاین به حساب می آید. به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم در خصوص بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ صحبت کنیم. افزونه های ایمیل مارکتینگ، این قابلیت را به شما می دهند تا با مشتری های خود بهترین ارتباط را داشته باشید و در حفظ آنها و حتی بدست آوردن مشتری جدید به عالی ترین نحو عمل کنید. با انتخاب مناسب و استفاده ی درست از پلاگین ها، می توان نرخ بازگشت سرمایه یا ROI خود را به مقدار قابل توجهی افزایش داد. اضافه کردن بازدید کنندگان به لیست ایمیل های خود، ایجاد کردن فرم ثبت نام، ارسال خبرنامه ها به سمت مخاطبین از جمله قابلیت هایی هستند که  می توان، با استفاده از افزونه های ایمیل مارکتینگ به آن دست یافت.

ایمیل مارکتینگ

تعریف مختصری و صرفا جهت مرور بر مفهوم بازاریابی ایمیل خواهیم داشت چرا که در مقاله مربوط به ایمیل مارکتینگ، به صورت کامل آن را توضیح داده ایم. اگر احساس میکنید برای رفع سوالات ذهنی خود در این زمینه نیاز به توضیحات بیشتر دارید، پیشنهاد میکنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. EMAIL MARKETING یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های ارتباطی با مخاطبان خاص و مورد نظر می باشد. می توانید با استفاده از بازاریابی ایمیلی، اخبار مربوط به محصولات، خدمات، فعالیت های کلاسی و دوره ای، بسته های آموزشی و سایر مسائل را، تنها با ارسال یک ایمیل، در اختیار مخاطب خود قرار دهید. در این مسیر پراهمیت، یکسری از افزونه ها حکم عصای دست را دارند و در موفقیت شما، بسیار تاثیر گذار خواهند بود. در ادامه، به معرفی بهترین افزونه ها می پردازیم.

افزونه های ایمیل مارکتینگ

حال نوبت به معرفی این افزون ها می رسد تا با خواص و قابلیت های آنها بیشتر آشنا شویم. بخاطر داشته باشیم، هریک از این افزونه ها جهت فعالیت و هدف خاصی مورد استفاده قرار میگیرند، پس در ابتدا با توجه به شرایط و انتظارات، هدف از ارتباطی که می خواهیم با مخاطب داشته باشیم و میزان سرمایه ای که به کار اختصاص داده ایم، نوع افزونه را انتخاب می کنیم. میخواهم با ذکر چند مورد بیشتر شما عزیزان را در انتخاب افزونه ی مناسب راهنمایی کنم و همچنین در این مسیر ابهامات و سوالات ذهنی شما را برطرف کنم. از جمله این موارد می توانم به عناوین زیر اشاره کنم:
 • عملکرد فرم های ایمیل به درستی قابل اجرا باشد و این فرم ها واکنش گرا (responsive) باشد.
 • بتوان در تعیین زمان ارسال ایمیل، به اختیار عمل کرد.
 • متناسب با میزان سرمایه باشد.
 • هم راستا با کسب و کار شما باشد.
 • ایمیل به درستی و سلامت به مخاطب برسد.
افزونه های ایمیل مارکتینگ
ناگفته نماند که موارد بیشتری برای بیان کردن وجود دارد و ما می توانستیم به آنها نیز اشاره کنیم، اما هدف بیان بخشی از آنها جهت آماده سازی ذهن شما برای شناخت بیشتر افزونه ها و معارفه ی آنها است. افزونه های زیادی در بحث بازاریابی ایمیلی وجود دارد اما ما قصد معرفی و توضیح چند مورد از پرکاربردترین آنها را داریم. پس اولین قدم را برای معارفه بر میداریم:

Hustle

اگر قصد جمع آوری ایمیل کاربران را دارید، می توانید از فرم های پاپ آپ (pop-up) استفاده کنید. جمع آوری ایمیل از مهمترین قدم ها در شروع کسب و کار دیجیتال است. در این خصوص یکی از بهترین گزینه ها، افزونه ی Hustle است. با استفاده از این افزونه ی وردپرس، یک فرم پاپ آپ طراحی میکنید تا کاربران با وارد کردن مشخصات ایمیل خود در سایت، در زمان مناسب برای آنها ایمیل ارسال کنید. هاستل برای سهولت کار تمامی پاپ آپ هایی که می توان با آن ایجاد کرد را در 4 بخش قرار داده است:

POP-UPS

پاپ آپ های رایج که برای ساخت محتواهای شامل متن و عکس مورد استفاده قرار می گیرد.

SLIDE-INS

این مدل از پاپ آب به صورت اسلایدی وارد صفحه ی سایت شده و روی سایر محتواها قرار می گیرد.

EMBEDS

از این نوع می توان برای جمع آوری ایمیل کاربران، گذاشتن کد کوتاه و ابزارک درون پاپ آپ از آن استفاده کرد.

SOCIAL SHARES

این مورد بیشتر در شبکه های اجتماعی کاربرد دارد به این صورت که دکمه ی اشتراک گذاری را به صورت پاپ آپ نمایش می دهد.

ThirstyAffiliates

ممکن است این پلاگین را با عناوین مختلفی بشنوید، از جمله: افزونه ی مدیریت پیوند وابسته، افزونه ی همکار در فروش، بازاریابی برای وردپرس، افیلیت مارکتینگ، مدیریت لینک ها و … با توجه به نامگذاری های متفاوتی که می بینید، می توان متوجه شد که این افزونه در در بحث بازاریابی و فروش تاثیرات و کاربردهای خوبی دارد. اگر که بخواهیم در چند مورد کاربردهای Thirsty Affiliates را بیان کنیم، به موارد زیر اشاره می کنیم:
 • یک افزونه ی مدیریتِ پسوند وابسته برای وردپرس است.
 • امکان ذخیره سازیِ پیوندهای وابسته را می دهد.
 • می توان url هایِ وابسته ایجاد کرد.
 • کلمات کلیدی خاص را با پیوندهای وابسته به طور خودکار جایگزین می کند.

WooCommerce MailChimp

یکی دیگر از پرکاربردترین افزونه های ایمیل مارکتینگ، میل چیمپ می باشد. mailchimp یک افزونه برای سرویس های خبری می باشد. شما می توانید با استفاده از آن برای مشتریان خود ایمیلِ خبرنامه ای خود را ارسال کنید و آنها را در جریان فعالیت های خود قرار دهید.
افزونه WooCommerce MailChimp
قصد دارم کارایی mailchimp را در قالب چند مورد بیان کنم:
 • یک سرویس خبرنامه است.
 • قابلیت ارسال ایمیل به مخاطبان را به شما میدهد. شما میتوانید تا 2000 مخاطب خود به صورت رایگان ایمیل ارسال کنید.
 • مابین حساب ایمیل و وردپرس شما همانند یک پل ارتباطی عمل میکند.
 • دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد و این امکان را به شما میدهد که رفتار افزونه ها را تغییر دهید.
 • می توانید میزان مشترکین خود را افزایش دهید.
 • امکان ایجاد فرم های تماس، فرم های پرداخت و فرم های نظر سنجی، در صفحه ی سایت را به شما می دهد.
 • می توانید بر رویِ فرم هایی که ایجاد کرده اید کنترل کامل داشته باشید.
 • می توانید هر چیزی را که دوست دارید برای mailchimp ارسال کنید.
برای ووکامرس این امکان را فراهم می کند که مشتریان علاوه بر دیدن فروشگاه، در خبرنامه ی فروشگاهی هم عضو شوند.

Click To Tweet

Click to tweet یکی دیگر از بهترین افزونه های جذاب وردپرس، در بحث دیجیتال مارکتینگ می باشد. این افزونه جعبه های تبلیغاتی با عنوان “click to tweet” را در پست های وردپرس ایجاد می کند. با کلیک روی هریک از این جعبه ها، می توانید محتوای سایت یا وبلاگ را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. نقش کلیدی شبکه های اجتماعی در بحث دیجیتال مارکتینگ بر هیچکس پوشیده نیست به همین خاطر فعالیت در این فضاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این افزونه با قرار دادن مطالب سایت شما به عنوان پست در فضای توییتر، راهی ارتباطی مستقیم و ساده ای را تنها با یک کلیک ارائه می کند. همچنین مخاطبین شما می توانند  پست های شما را به راحتی به اشتراک بگذارند. جعبه های click-to-twitter، بسته به محتوا، نوع و طول پست شما، در ابعاد و اندازه ای مختلف ارائه می شود.

Envira Photo Gallery:

یکی دیگر از بهترین افزونه های ایمیل مارکتینگ، Envira Photo Gallery می باشد.این افزونه در درجه ی اول برای ایجاد گالری تصاویر در وردپرس طراحی شده است که وجود آن برای بازاریابی اینترنتی امری ضروری است. بطور کلی در دنیای بازاریابی، ارزش و تاثیر گذاری یک تصویر می تواند بیشتر از یک مقاله با هزاران کلمه باشد. شما با استفاده از این افزونه می توانید یک گالری ساده و درعین حال قدرتمند بسازید. این افزونه در دو نسخه ی پرمیوم و رایگان در اختیار کاربران وردپرس قرار گرفته است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

1 + شش =