امکانات گسترده ای که گوگل ادوردز در دیجیتال مارکتینگ برای شما فراهم می کند را می توانید از طریق نصب افزونه های گوگل ادز (ad extension) استفاده کنید. افزونه های گوگل ادوردز در 2019 به شما این امکان را می دهند که مشخصات بیشتری را در نتایج جستجو یا همان SERP، به نمایش بگذارید، لینک های اضافه به سایتتان بدهید، تخفیفات ویژه را پیشنهاد دهید و یا هر اطلاعاتی که مردم را به سمت سایت شما سوق می دهد و باعث افزایش نرخ کلیک (CTRs) شود را  اضافه کنید.

در این مقاله، ما به طور کامل وارد جزئیات هر یک از افزونه های گوگل ادوردز می شویم و کاربرد هر یک را برای شما توضیح می دهیم. بعد از خواندن این مقاله، شما در می یابید که چه زمان و چگونه از این افزونه ها استفاده کنید تا حداکثر سودآوری را برای سایت شما داشته باشند.

معرفی افزونه های ادز

معرفی افزونه های گوگل ادوردز

در این بخش می خواهیم به معرفی اکستنشن های Google ads بپردازیم که قطعا با استفاده از تک تک آنها می توانید به ترافیک سایت و کسب درآمد خود کمک شایانی نمایید. اسامی اسن افزونه ها به شرح ذیل است:

افزونه های لوکیشین (Location extension)

با افزونه لوکیشن گوگل ادوردز، شما می توانید حجم زیادی از ترافیک را به سمت کسب و کار خود روانه کنید. فرقی نمی کند که کسب و کار شما چیست،؟ یک فروشگاه آنلاین باشد یا یک کافی شاپ و یاغیره. می توانید با نمایش آدرس خود یا نمایش فاصله کاربر در گوگل تا آدرس خود، باعث افزایش ترافیک شوید.

افزونه لوکیشن گوگل ادوردز

این افزونه گوگل ادز، برای هر کسب و کار محلی ضروری است، هم چنین این کسب و کار ها با عبارت های محلی که با تلفن همراه در گوگل جستجو می شوند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. معمولا سرچ هایی که بر اساس محل باشند، با هدف قبلی انجام می شوند و معمولا در نهایت به خرید یا استفاده از محصول آن کمپانی ختم می شود، بنابراین عدم استفاده از افزونه لوکیشن، می تواند یک غفلت بزرگ در کسب و کار شما به حساب آید.

افزونه های تماس  (call extensions)

افزونه های تماس این امکان را به شما می دهد که مشتریان خود ا تشویق کنید تا به طور مستقیم با شما تماس بگیرند. این کار فرصت های بسیار خوبی را برای تعامل شما با مشتریانتان فراهم می کند، به خصوص برای تبلیغ کنندگانی که لازم است به شک و تردید های اولیه خود غلبه کنند (برای مثال: وکلا، فروشندگان اتوموبیل، استاد و یا معلم های خصوصی و …) بسیار مهم است.

افزونه های تماس گوگل ادوردز به دو شکل نمایان می شوند: شماره تلفن شما در حالت دسکتاپ و شماره قابل کلیک (دکمه) در حالت موبایل.

افزونه تماس گوگل ادز

قبلاً لازم بود مشتریان تلفن را بر دارند و با شماره تماس بگیرند، اما اخیرا شماره تماس به حالت دکمه قابل کلیک در آمده که به راحتی و با یک کلیک، آنها می توانند با شما تماس بگیرند.

کلیک بر روی دکمه تماس، دقیقا همانند کلیک بر روی هر تبلیغ دیگری در گوگل (search ad) است، بنابراین برای شما هزینه خواهد داشت. در UI گوگل ادز، شما می توانید گزارش تماس را روشن کنید و ببینید که بیشترین تماس از کدام یک از تبلیغات شما حاصل شده است.

دکمه تماس در افزونه های گوگل ادوردز

افزونه های سایت لینک گوگل ادز (Sitelink Extensions)

زمانی که شما مخاطبان را به صفحات لندیگ (landing pages) سایت خود هدایت می کنید، براورده کردن نیاز های آنها مطابق با هدفشان کاملا ضروری است. اگر کسی به دنبال خرید پرده پنجره باشد و شما او را به صفحه ای هدایت کنید که تمامی محصولاتتان را نمایش داده، پس به راحتی تبدیل (conversion) را از دست داده اید.

برای همین است که لینک سایت ها بسیار مهم بوده است. بدون هیچ گونه هزینه اضافی، افزونه سایت لینک گوگل ادز به شما این امکان را می دهد که مخاطبان را ترغیب کنید تا وارد صفحات خاصی از سایت شما شوند.

افزونه های گوگل ادز - سایت لینک

همان طور که می توانید تصور کنید، سایت لینک برای CTR شما تاثیرات شگرفی خواهد داشت، پس استفاده از آن را حتما در نظر بگیرید.

ساخت کمپین ادز

افزونه های فراخوان (callout Extensions)

زمانی که شما می خواهید در یک حوزه پر رقابت تبلیغ کنید، باید هر کاری کنید که خودتان را متفاوت تر از سایرین نشان دهید. گاهی این کار، با دادن پیشنهادات ویژه انجام می شود. ممکن است شما بخواهید روی برخی از محصولاتتان ارسال رایگان بگذارید، در این صورت افزونه های فراخوان گوگل ادوردز این امکان را به شما می دهند تا آن را در serp به نمایش بگذارید.

افزونه های گوگل ادوردز - callout

بهتر است از افزونه های فراخوان زمانی استفاده شود که مخاطبان، اهداف تجاری والایی داشته باشند. مثلا شخصی که در گوگل جستجو می کند “خرید کرم پودر” قطعا به دنبال مکانی معتبر می گردد تا خریدش را انجام دهد. شما می توانید با پیشنهادات هیجان انگیز، کاری کنید که مشتری ترغیب شود سایت شما را کلیک کند. اگر پیشنهادات ویژه خود را برای همه و کسانی که برای اولین بار می خواهند با سایت شما آشنا شوند به نمایش گذارید، ممکن است با کاهش نرخ کلیک مواجه شوید. پس به کار بردن این فراخوان ها در زمان مناسب و برای افراد مناسب بسیار اهمیت دارد.

افزونه های اسنیپت (structured snippet Extensions)

از لحاظ منطقی این افزونه، شبیه به افزونه ادز سایت لینک می باشد. افزونه های اسنیپت گوگل ادوردز، این امکان را به شما می دهند که محصولات خاص، خدمات، مکانها (در صورتی که آزانس هواپیمایی باشید) و سایر چیزهایی که ارائه می دهید را لیست کند. این مشخصات به صورت یک لیست در پایین دسکریپشن (Description) تبلیغ شما قرار می گیرد.

افزونه های اسنیپت گوگل ادوردز

همانند افزونه  callout (فراخوان)، این افزونه گوگل ادوردز نیز، برای متفاوت ساختن شما مورد استفاده قرار می گیرد و اطلاعات اضافی را ارائه می دهد و باعث جذب هر چه بیشتر مخاطبان به سمت تبلیغ شما می شود.

افزونه های قیمت گوگل ادز (price extensions)

به عنوان یک مصرف کننده، همه ما می دانیم که اگر قیمت یک محصول یا خدمات، بزرگترین فاکتور نباشد، حتماً یک فاکتو اصلی است. بنابراین برای مشتریان شما هم چیزی غیر از این نیست. زمانی که فردی متن تبلیغ شما را در نتایج جستجو می بیند، هیچ تضمینی نیست که آنها سایت شما را کلیک کنند و به دنبال قیمت محصول خاصی بگردند. بدتر از آن، اگر یکی از رقبای شما، قیمت محصول خود را در نتایج جستجو به نمایش بگذارد، بدون شک مخاطبان لینک او را کلیک می کنند.

افزونه های اسنیپت گوگل ادوردز

همان طور که در اینجا می بینید، این آرایشگاه از افزونه قیمت استفاده کرده است برای اینکه قیمت رنگ مو را به مشتریان خود نمایش دهد. اگر کسی که این تبلیغ را می بیند به نظرش 10$  قیمت مناسبی باشد، روی آن لینک کلیک می کند و نرخ تبدیل را افزایش می دهد.

امیدواریم از مقاله بهترین افزونه های گوگل ادوردز در 2019 لذت برده باشید، اگر سوال یا نظری دارید حتما برای ما به اشتراک بگذارید.