بدون دیدگاه
1398/08/01
510 بازدید

همه چیز راجع به الگوریتم موش کور (possum)

احتمالاً شما هم متوجه تغییرات عظیمی در نتایج جستجوی محلی شده اید. آنچه که “بزرگترین تغییر در الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی گوگل” از سال 2014 نامیده شده است. گوگل به طور جدی، جستجوی محلی را با آپدیت جدید الگوریتم موش کور (possum)، تغییر داده است.

الگوریتم های گوگل، انواع مختلفی دارند. این الگوریتم، به “موش کور” معروف است، چراکه گاهی اوقات کسب و کار های محلی در نتایج جستجو فیلتر می شوند. بنابراین ممکن است صاحبان کسب و کار، تصور کنند که سایتشان از نتایج جستجوی گوگل حذف شده، در حالی که فقط توسط الگوریتم موش کور فیلتر شده است.

آپدیت الگوریتم موش کور چیست؟

همان طور که گفتم، “موش کور” یک آپدیت برای الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی گوگل است و تصمیم می گیرد که چه زمانی یک بیزنس، در نتایج محلی گوگل نمایان شود و چه زمانی فیلتر شود و در نتایج نشان داده نشود. این بدان معنی است که کسب و کار های محلی، ممکن است همیشه در یک جستجوی یکسان، نمایش داده نشوند. تاریخ انتشار اولیه این الگوریتم، 1 سپتامبر 2016 می باشد.

آپدیت الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور یا possum، بر روی کسب و کارهای زیر تاثیر می گذارد:

  • کسب و کارهای خارج از محدوده شهر

قبلاً برای کسب و کارهای محلی دشوار بود که اگر داخل منطقه ای نبودند، در جستجوی محلی عبارات کلیدی خاص ظاهر شوند. برای مثال، اگر یک پیتزا فروشی در محدوده شهرک غرب نبود، اگر کسی سرچ می کرد “پیتزا فروشی شهرک غرب”، بسیار بعید بود که در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود. اما الان، کسب و کارها می توانند در این نتایج جسجو ظاهر شوند حتی اگر خارج از محدوده یا حتی اندکی خارج از شهر باشند.

  • کسب و کارهایی که در یک آدرس یکسان هستند (یا در یک ساختمان هستند)

اگر دو کسب و کار در یک ساختمان یکسان باشند، احتمالا جفتشان در یک جستجوی یکسان نمایش داده نمی شوند. برای مثال، اگر دو دندان پزشک در یک ساختمان اداری کار کنند، حتی اگر کارشان هم به یکدیگر بی ربط باشد، احتمالا در یک جستجوی یکسان نمایش داده نمی شوند.

  • کسب و کارهای متعلق به یک شرکت مادر

نمی توان با اطمینان گفت که این مسئله برای هر کسب و کاری صدق می کند، اما یک متخصص سئو محلی دریافت که یک دندان پزشک که دو مطب در یک شهر داشت، هر بار که جستجوی خاصی را انجام می داد، گوگل یکی از مطب هایش را فیلتر می کرد و در نتایج جستجو نشان نمی داد. این نشان می دهد، با این که این دو مطب، اسم، آدرس و شماره تلفن یکسانی نداشتند، اما چون هر دو برای یک نفر بودند، هر بار یکی از آنها در نتایج نشان داده نمی شد.

چه چیزی برای نتایج جستجوی محلی تغییر کرده است؟

از آنجا که به نظر می رسد گوگل هنوز در حال تست کردن الگوریتم ها و نحوه نمایش کسب و کار های محلی در نتایج جستجو است، نمی توان با اطمینان گفت که گوگل قرار است برای همیشه نتایج را این گونه فیلتر و دسته بندی کند. گوگل دوست دارد به طور مداوم تغییراتی را انجام دهد، بنابراین هیچ چیز ابدی نیست و ممکن است به محض اینکه یک الگوریتم را تست کند، دوباره آن را تغییر دهد.

الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور (possum) برای کسب و کارهای محلی به چه معناست؟

در حالی که آپدیت الگوریتم موش کور، کسب و کارهای محلی را فیلتر می کند، اما به نظر می رسد که گوگل هنوز در حال تست کردن و ایجاد تغییرات در این الگوریتم است.

بنابراین، اکنون زمان این است که بر روی استراتژی بازاریابی جستجو محلی خود کار کنید. ممکنه گوگل سایت شما را در برخی از جستجو ها نمایش ندهد، اما هم چنان شما باید روی استراتژی هایی کار کنید که سایتتان را برای مشتری ها قابل دسترس و دست یافتنی کند.

بررسی و اصلاح اطلاعات محلی

اطمینان حاصل کنید که شرکت شما اطلاعات تکراری و نادرست در سایتش نداشته باشد. چراکه این اطلاعات نادرست می تواند گوگل و سایر موتورهای جستجو را گیج کند. اگر اطلاعات شما صحیح و دقیق باشد، نسبت به رقبایتان شانس بیشتری برای دیده شدن دارید، به خصوص اگر اطلاعات آنها صحیح و دقیق نباشد.

به نظر می رسد الگوریتم موش کور برای نتایج مرتبط، اهمیت بیشتری قائل شده است. اگر گوگل کسب و کارهای خاصی را از نتایج جستجو فیلتر کند، کسب و کارهایی نمایش داده می شوند که با عبارت سرچ شده مرتبط تر باشند.

حال، چگونه می توان ثابت کرد که کسب و کار شما نیز مرتبط است؟

یک راه برای اثبات مرتبط بودن سایت شما با نتایج جستجو این است که شما اطلاعات محلی خود را در تمام صفحات لیست شده مانند (Google My Business، Yahoo! Local و Bing Local) بررسی کنید و ببینید که آیا درست است و با حوزه کاری شما مرتبط است یا نه.

استناد ها و نقل قول های جدید ایجاد کنید و سعی کنید اطلاعات تکراری و نادرست را پاک کنید.

نظرات کاربران (reviews) را جدی بگیرید

یکی دیگر از راه هایی که می توانید مرتبط بودن را اثبات کنید، از طریق نظرات کاربران است. در سایتتان بخشی برای نظرات کاربران ایجاد کنید و سعی کنید آنها را در بخشی از صفحه اصلی نمایش دهید. اگر شما تعداد نظرات بیشتری با کلمه های کلیدی مرتبط با کسب و کار خود داشته باشید (مثلا: “بهترین پیتزا فروشی در تهران” ، “پیتزا فروشی مورد علاقه من” و …) ، شانس اینکه در همان کلمات کلیدی رتبه بهتری بگیرید، خیلی زیاد است.

چگونه می توانید نظرات بیشتری بگیرید؟ کافی است از کاربران بخواهید که نظر بدهند.

کسب و کارهای محلی برای پیشرفت، نیاز دارند تا چرخه ای از استراتژی بازاریابی محلی که شامل نظرات کاربران، اطلاعات دقیق، بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا را زنده نگه دارند و به طور مداوم آن را آپدیت کنند. هر چه اطلاعات دقیق تری از کسب کار خود در اختیار موتورهای جستجو قرار دهید، شانس اینکه در نتایج محلی گوگل نمایش داده شوید، بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

یک × 3 =