برخی افراد ممکن است فکر کنند که ابزار گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول گوگل ماهیتی مشابه د اشته و یک کار را انجام می دهند، اما تفاوت های اساسی بین ان ها وجود دارد.

گوگول آنالیتیکس در مورد میزان ترافیک سایت، تعداد کاربران آنلاین، نحوه دسترسی کاربران به سایت، لوکیشن آن ها، و میزان زمانی که در سایت هستند به شما اطلاعات مفیدی ارائه می کند.

این در حالی است که گوگل سرچ کنسول اطلاعات عمیق تر و دقیق تری از سایت را به شما می دهد. این اطلاعات شامل سایت هایی که به شما لینک می دهند، رتبه کلمات کلیدی، مشکلات ایندکس صفحات، امنیت سایت، و موارد بسیار مهم دیگری است.

اطلاعاتی که توسط آنالیتیکس و سرچ کنسول گوگل ارائه می شوند با هم برابر نبوده و به یک شکل نیز پردازش نشده اند. اطلاعاتی که توسط این ابزارها ارائه می شوند مکمل هم هستند. از این رو، وصل کردن گوگل آنالیتیکس به سرچ کنسول به یکدیگر به شما کمک می کند تا بیشترین و کاربردی ترین اطلاعات در مورد سایت خود را به دست آورید.

پس در این بخش از آموزش سرچ کنسول گوگل با ما همراه باشید.

برای وصل کردن این دو ابزار به یکدیگر، وارد گوگل آنالیتیکس شده و از منوی سمت چپ روی گزینه Admin کلیک کنید:

گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول

سپس به سراغ ستون Property رفته و روی گزینه Property Settings کلیک کنید:

بخش Property آنالیتیکس

به پایین صفحه اسکرول کرده و گزینه Adjust Search Console را پیدا کنید و روی آن کلیک نمایید:

وصل کردن گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول

اگر سرچ کنسول و آنالیتیکس شما با یک ایمیل یکسان فعال باشند، سایت شما به طور خودکار نمایش داده خواهد شد. روی آن کلیک کرده و گزینه Save را بزنید.

تبریک می گویم. اکانت گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول گوگل سایت شما به یکدیگر وصل شده اند.