جامع ترین آموزش گوگل سرچ کنسول جدید

آموزش گوگل سرچ کنسول جدید شامل هرآن چیزی است که شما برای کار با سرچ کنسول جدید گوگل (google search console) یا همان گوگل وبمستر تولز قدیم نیاز دارید.
اگر شما به تازگی وارد دنیای SEO و بهینه سازی ساید شده باشید، من به شما طریقه‌ی کار با این ابزار آنالیز سئو سایت را آموزش خواهم داد.
و اگر شما یک فرد با تجربه و حرفه‌ای باشید؟ من به شما نکات حرفه‌ای، تاکتیک و استراتژی ‌هایی را خواهم گفت که رتبه‌ی بالاتری در گوگل دریافت کنید تا وضعیت سئو وبسایتتان را ارتقا دهید.
اگر میخواهید در یادگیری و نحوه کار با گوگل سرچ کنسول (Google search console) بیشترین بهره را ببرید، قطعا این راهنمای کامل را دوست خواهید داشت.در نظر داشته باشید که در این مسیر آموزش جامع، بررسی وضعیت سئو سایت، آنالیز بهینه سازی سایت، آنالیز عملکرد و … را با قوی ترین ابزار تجزیه و تحلیل یعنی سرچ کنسول گوگل یاد خواهید گرفت.

ویکی دمی با برگزاری آنلاین دوره های دیجیتال مارکتینگ، گوگل آنالیتیکس، سئو و … مسیر شما را در رسیدن به دانش قوی و بیزینسی موفق هموار می کند.

آموزش گوگل سرچ کنسول جدید (فصل به فصل)

آموزش تصویری سرچ کنسول جدید

آموزش فصل به فصل سرچ کنسول گوگل

آموزش  گوگل سرچ کنسول جدید به صورت تصویری

شما می توانید مقالات آموزش گوگل سرچ کنسول را به صورت تصویری و فصل به فصل مطالعه کنید.

ثبت نام رایگان دوره آموزش سرچ کنسول جدید گوگل

ثبت نام رایگان در دوره سرچ کنسول جدید گوگل

برگزاری رایگان کلاس های مجازی آموزش سرچ کنسول.

آموزش گام به گام گوگل سرچ کنسول جدید به همراه فیلم .

اگر به دنبال یک کلاس آموزشی رایگان و جامع هستید، در دوره آموزش سرچ کنسول جدید ویکی دمی ثبت نام کنید.

معرفی دوره آموزش سرچ کنسول جدید گوگل

عناوین آموزش گوگل سرچ کنسول جدید

معرفی دوره آموزش گوگل سرچ کنسول  جدید

فیلم آموزش سرچ کنسول چیست و کاربردهای آن

سرچ کنسول چیست؟

اگر در حوزه وب و دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنید نام سرچ کنسول گوگل زیاد به گوشتان خورده. وب مستران روزانه حداقل 3 الی 4 بار به این ابزار سر می زنند. شاید براتون سوال باشه که چرا سرچ کنسول جدید اینقدر اهمیت دارد و مهم است؟ سرچ کنسول مانند یک پدر و مادر نصیحت گر، مشکلات وب سایتتان را به شما اطلاع می دهد. نقاط ضعف و قدرت، ورودی ها و صفحات فرود، جایگاه شما در هر کلمه کلیدی در گوگل، تعداد دفعاتی که در نتایج گوگل دیده می شوید و…. حالا شاید تا حدودی به جواب سوال گوگل سرچ کنسول چیست؟ رسیده باشید. اما بزارید بیشتر برایتان توضیح دهیم. سرچ کنسول جدیدی گوگل در قسمت های مختلف خود که هر یک از آن ها را در پایین به شما توضیح می دهیم، یک سری اطلاعات و قابلیت هایی را در اختیارتان میگذارد. این اطلاعات به شما کمک می کند تا بتوانید مشکلات وب سایت خود را شناسایی و آن ها را حل کنید، نقاط قوت سایتتان را متوجه شوید و با کار بیشتر بر روی آن ها قدرت سایت خود را افزایش دهید. search console به عنوان یک ابزار کاربردی در سئو و بهینه سازی سایت چندین بار تغییر نام داده است. در ابتدا با نام کنسول جستجو گوگل توسط کمپانی Google رونمایی شد. سپس نامش به گوگل وبمستر تغییر یافت و در حال حاضر نامش سرچ کنسول گوگل می باشد. شما با اسفاده از پنل سرچ کنسول می توانید به اطلاعات بسیار زیادی از سایتتن دست یابید. می توانید صفحاتتان را در نتایج جستجو ایندکس (index) کنید و یا حتی نقشه سایت مورد نظرتان را به گوگل معرفی نمایید. برای یادگیری آموزش کار با google search console برای بهبود وضعیت سایتتان و آنالیز هرچه بهتر آن با ما همراه باشید.

فیلم آموزش سرچ کنسول چیست کاربردهای آن؟

دلایل استفاده از سرچ کنسول جدید (search console)

 1. مشاهده اشکالات سایت نظیر نو ایندکس بودن صفحات، ریسپانسیو نبودن در دیوایس های گوناگون، عدم دسترسی ربات های گوگل به صفحات و سورس ها و ….
 2. پاک کردن صفحات دلخواه از نتایج گوگل. شاید شما دوست نداشته باشید که یک سری صفحات وب سایتتان در گوگل نمایش داده شود، شما به وسیله سرچ کنسول می توانید آن ها را پاک کنید.
 3. پیدا کردن کلمات کلیدی و صفحات محبوب کاربران. شما می توانید کلمات کلیدی و صفحاتی که کاربران زیادی را در گوگل جذب خود می کند را پیدا کنید.
 4. حفظ امنیت و مراقبت از سایت. گوگل سرچ کنسول توصیه های امنیتی و مراقبتی و اشکالات سایتتان را شناسایی و به شما اطلاع می دهد.
 5. حل مشکالاتی که باعث افت شما در نتایج گوگل می شوند. شما می توانید توسط google search console مواردی که به شما ضربه می زند و یا به اصطلاح پنالتی گفته می شوند را بیابید و از کاهش رتبه خود در گوگل جلو گیری کنید.
 6. استفاده از این ابزار آنلاین برای بررسی وضعیت سئو در کلمات کلیدی و صفحات مورد نظر. شما می توانید میزان رشد و افت عملکرد سئو سایتتان را در سرچ کنسول ببینید و برای رشدشان برنامه ریزی کنید.
دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

تفاوت های گوگل سرچ کنسول جدید و وب مستر تولز قدیم

سرچ کنسول جدید

گوگل وب مستر قدیم

گزارشات performance گزارشات Search analytics
گزارشات Enhancements گزارشات Rich cards
گزارشات links گزارشات links
گزارشات index coverage status وضعیت ایندکس index status

فیلم آموزش تفاوت سرچ کنسول جدیدی و وبمستر تولز قدیم

برای مشاهده همه تفاوت های سرچ کنسول جدید و گوگل وب مستر قدیم به صورت کامل و همراه با توضیحات بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تفاوت های گوگل سرچ کنسول جدید و وب مستر تولز

 قبل از ثبت سایت در سرچ کنسول جدید حتما مطالعه کنید

قبل از ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول جدید گوگل باید چک لیستی از اقدامات مهم را انجام دهید. این قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا زمانی که سایت خود را به سرچ کنسول معرفی می کنید، گوگل نسبت به سایت شما هیچ شناختی ندارد و اگر نتوانید این معرفی کردن را  به درستی انجام دهید دچار مشکلات زیادی می شوید. در این قسمت از آموزش حرفه ای گوگل سرچ کنسول به بررسی این اقدامات می پردازیم.

 • لینکسازی داخلی وبسایتتان را چک و تکمیل کنید: اگر به خوبی در سایتتان لینکسازی داخلی انجام ندهید ربات های گوگل متوجه ارتباط بین آن ها نمی شوند. همچنین صفحات مورد نظرتان به خوبی ایندکس نمی شوند و این عامل باعث ارسال سیگنال منفی به گوگل نیز میگردد.
 • محتوای وبسایتتان را تکمیل کنید: اگر داخل سایتتان از محتوای های کپی و متفرقه برای پر کردن صفحات استفاده کرده اید به هیچ عنوان سایتتان را در سرچ کنسول ثبت نکنید و حتی سایتتان را noindex کنید. زیرا محتوای موجود در صفحات سایتتان، معرف شاخه کاری و شناسنامه سایتتان می باشد و اگر گوگل آن را اشتباه متوجه شود راه زیادی برای اصلاح آن باید طی کنید.
 • مطمئن شوید صفحات سایتتان ریسپانسیو و موبایل فرندلی هستند: حتما قبل از معرفی سایتتان به گوگل سرچ کنسول جدید مطمئن شوید که صفحاتتان دیزاین درستی در موبایل دارند؛ زیرا این مطلب بسیار برای گوگل حائز اهمیت است.
 • سرعت سایتتان را تا جایی که امکان دارد افزایش دهید: سرعت سایت یکی دیگر از معیار های گوگل و حتی کاربران سایتتان به عنوان یک سایت مناسب و خوب می باشد. اگر سایتتان سرعت مناسبی ندارد در سرچ کنسول دچار مشکل خواهید شد و گوگل سیگنال مناسبی را از شما دریافت نخواهد کرد.

بخش 1

آموزش نحوه کار با گوگل سرچ کنسول

asfcafc1513

در اولین قسمت از آموزش کامل گوگل سرچ کنسول با مطالب اولیه آن آشنا می شوید.برای شروع آموزش کار با google search console و نحوه استفاده از این ابزار قدرتمند تحلیل و آنالیز سئو سایت در ابتدا باید با ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول آشنا شوید؛ و سپس بخش های کاربردی و مهم آن را به خوبی یاد بگیرید.

فصل اول: ثبت سایت در سرچ کنسول جدید (new Google search console) | آموزش معرفی سایت به وبمستر تولز

ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول جدید (search console)

 ثبت سایت در سرچ کنسول جدید (new search console) | آموزش معرفی سایت به وبمستر

خب ما امروز در این قسمت از آموزش گوگل سرچ کنسول تصمیم گرفتیم که آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول جدید گوگل و یا همان وبمستر تولز گوگل را برای شما کاربران عزیز سایت ویکی دمی قرار بدیم. اصلا نباید نگران سرچ کنسول جدید باشید.

فصل دوم: وصل کردن اکانت گوگل آنالیتیکس به گوگل سرچ کنسول

وصل کردن اکانت گوگل آنالیتیکس به گوگل سرچ کنسول

وصل کردن اکانت گوگل آنالیتیکس به گوگل سرچ کنسول

به سال 2013 برمی‌گردیم. سالی که گوگل اعلام کرد که همه‌ی نتایج را فقط بر روی نسخه‌ی https نمایش می‌دهد.

و ناگهان دیتای کلمات کلیدی بی ارزش از گوگل آنالیتیکس حذف شدند. برای وصل کردن اکانت گوگل آنالیتیکس به گوگل سرچ کنسول ….

فصل سوم: آموزش بررسی مشکلات امنیتی سایت و اضافه کردن نقشه سایت در گوگل سرچ کنسول جدید

آموزش بررسی مشکلات امنیتی سایت در گوگل سرچ کنسول

آموزش بررسی مشکلات امنیتی سایت و اضافه کردن نقشه سایت در گوگل سرچ کنسول

این مقاله شامل آموزش بررسی مشکلات امنیتی سایت به گوگل سرچ کنسول و اضافه کردن سایت مپ به search console جدید گوگل می باشد.این فصل از آموزش گوگل سرچ کنسول جدید اهمیت دارد و …

بخش 2

چطور با کمک  سرچ کنسول گوگل سئو فنی خود را بهبود دهیم؟

232323

در این بخش از آموزش کامل گوگل سرچ کنسول جدید میخواهم با شما تاکتیک هایی را به اشتراک بگذارم که من از آن برای امتیاز گرفتن از تکنیکال سئو استفاده می‌کنم.

همانطور که میدانید زمانی که شما مشکلات فنی سئو را برطرف می‌کنید با افزایش ترافیک و همچنین بهبود رتبه خود مواجه می‌شوید.

و گوگل وبمستر تولز با داشتن هزاران ویژگی به راحتی  به شما برای پیدا کردن مشکلات سئو تکنیکال کمک می‌کند.

در اینجا بطور کامل به معرفی آن میپردازم: 

فصل چهارم: آموزش استفاده از گزارش‌های Index Coverage برای پیدا کردن مشکلات ایندکس صفحات

آموزش استفاده از گزارش‌های Index Coverage برای پیدا کردن مشکلات ایندکس صفحات و حل آن

آموزش استفاده از گزارش‌های Index Coverage برای پیدا کردن مشکلات ایندکس صفحات.

 اگر همه چیز در وبسایت شما درست باشد آن وقت گوگل کارهای زیر را انجام خواهد داد:۱) پیدا کردن صفحه شما۲) افزودن سریع آن به فهرست ایندکس صفحات

فصل پنجم: آموزش استفاده از ابزار URL Removal Tool در گوگل سرچ کنسول

فصل پنجم: آموزش استفاده از ابزار URL Removal Tool در گوگل سرچ کنسول

 آموزش استفاده از ابزار URL Removal Tool در گوگل سرچ کنسول

ابزار URL Removal Tool سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای حذف یک صفحه از index گوگل می‌باشد.

بر روی Google Index در سایدبار سرچ کنسول قدیم کلیک کنید و سپس بر روی Remove URLs کلیک کنید.

فصل ششم: بررسی گزارش HTML Improvements (بهبود HTML)

بررسی گزارش HTML Improvements (بهبود HTML)

بررسی گزارش HTML Improvements (بهبود HTML)

من کدنویس نیستم. اما این را می‌دانم که پیچاندن زیاد کد‌های html می‌تواند به سئو سایت شما لطمه بزند. و این مورد بطور خاص برای تگ عنوان و توضیحات صدق می‌کند. بطور خلاصه، هر صفحه سایت شما باید شامل موارد زیر باشد:

بخش ۳

دریافت ترافیک بیشتر با کمک بخش performance در google search console

دریافت ترافیک بیشتر با کمک بخش performance در google search console

در سومین بخش از آموزش تخصصی قوی ترین ابزار آنلاین آنالیز سئو یعنی سرچ کنسول جدید میخواهیم به سراغ فصل مورد علاقه‌ام در سرچ کنسول گوگل برویم و در آن عمیق شویم و آن هم، بخش گزارشات عملکردی Performance Report است.

چرا مورد علاقه‌ی من است؟ برای اینکه من بارها و بارها از این بخش برای افزایش ترافیک ارگانیک Backlinko استفاده کرده ام. و خیلی دیده‌ام که افراد دیگر نیز به همین دلیل از این بخش استفاده می‌کنند. پس بدون معطلی، بریم به سراغ اصل موضوع…

 

فصل هفتم: آموزش گزارش عملکرد performance report در سرچ کنسول جدید گوگل

آموزش گزارش عملکرد performance report در سرچ کنسول گوگل

آموزش گزارش عملکرد performance report در سرچ کنسول گوگل

گزارش عملکرد در آموزش گوگل سرچ کنسول جدید، به شما اطلاعاتی کلی از وضعیت سایتتان در گوگل می‌دهد. این گزارش نه فقط کلیک‌های شما، بلکه مقدار CTR و همچنین رتبه را هم به شما نشان می‌دهد.

فصل هشتم: بررسی اسکیما در گوگل سرچ کنسول جدید

بررسی اسکیما در گوگل سرچ کنسول جدید

بررسی اسکیما در گوگل سرچ کنسول جدید

خب در این فصل از آموزش گوگل سرچ کنسول میخواهیم در مورد ویژگی های جالب این ابزار فوق العاده صحبت کنیم.

اوایل که google search console و یا همان وبمستر تولز جدید معرفی شد، عموما تصور بر این بود که یک آپدیت اشتباه بوده و

بخش 4

گزارشات Enhancements در سرچ کنسول جدید

گزارشات Enhancements در گوگل سرچ کنسول جدید

در چهارمین بخش از آموزش سرچ کنسول جدید به بررسی مواردی میپردازیم که در search console  بسیار کاربردی هستند. قسمت هایی مانند: گزارشات Mobile Usability ، گزارشات AMP ، گزارشات Breadcrumbs و گزارشات Logos در سرچ کنسول جدید گوگل

با ویکی دمی همراه باشید تا با یادگیری آخرین بخش از آموزش سرچ کنسول گوگل، این ابزار قدرتمند را مثل کف دست یاد بگیرید

فصل نهم: آموزش گزارشات mobile usability

گزارش Mobile Usability در سرچ کنسول

آموزش گزارشات mobile usability در گوگل سرچ کنسول جدید

در این قسمت از آموزش گوگل سرچ کنسول به گزارشات Mobile Usability می رسیم. در چند سال اخیر تعداد کاربرانی که با دیوایس هایی مختلف به خصوص مبایل وارد گوگل شدند به سرعت در حال افزایش بوده.

فصل دهم: آموزش گزارشات AMP در سرچ کنسول گوگل و رفع مشکلات

آموزش گزارشات AMP در گوگل سرچ کنسول

آموزش گزارشات AMP در گوگل سرچ کنسول و رفع مشکلات آن

قبل از اینکه بخواهیم آموزش گزارشات AMP در سرچ کنسول گوگل را خدمتتون بگم باید در مورد AMP برایتان توضیحاتی را ارائه بدم.در چند سال اخیر میزان سرچ ها و ورودی های گوگل از طریف مبایل بسیار افزایش پیدا کرده است.

فصل یازدهم: آموزش گزارشات Breadcrumbs در گوگل سرچ کنسول

آموزش گزارشات Breadcrumbs در گوگل سرچ کنسول

آموزش گزارشات Breadcrumbs در گوگل سرچ کنسول

در این فصل از آموزش گوگل سرچ کنسول، آموزش گزارشات Breadcrumbs  و نحوه تجزیه و تحلیل و رفع ایرادات این گزارش را یاد میگیرید. پس بزارید قبل از شروع هر چیزی به شما بگوییم که Breadcrumbs چیست؟

فصل دوازدهم: آموزش گزارشات Logos در سرچ کنسول گوگل

گزارشات Logos در گوگل سرچ کنسول

آموزش گزارشات Logos در سرچ کنسول گوگل

اگر از لوگو در وبسایتتان استفلده می کنید می توانید گزارش خطا و هشدار های آن را در گوگل سرچ کنسول ببینید. برای مشاهده این گزارشات در سرچ کنسول، در منوی سمت چپ بر روی گزینه Logos کلیک کنید.

بخش 5

قابلیت های کاربردی گوگل سرچ کنسول جدید

گزارشات Enhancements در گوگل سرچ کنسول جدید

خب به پنجمین بخش از آموزش Google search console رسیدیم. جا داره خدمت شما عزیزان تبریک بگم. الان دیگر با گوگل سرچ کنسول به خوبی آشنا شده اید و می توانید بهترین استفاده را از این ابزار قدرتمند بکنید. این بخش مختص گوگل سرچ کنسول جدید می باشد و به قابلیت های جدیدی که به آن اضافه شده میپردازیم. حتما در این بخش با ما همراه باشید تا بتوانید حداکثر استفاده از گوگل سرچ کنسول جدید را ببرید.

فصل سیزدهم: آموزش گزارشات Links در گوگل سرچ کنسول جدید

آموزش گزارشات Links در گوگل سرچ کنسول جدید

آموزش گزارشات Links در گوگل سرچ کنسول جدید

در این قسمت از آموزش سرچ کنسول گوگل با همان گوگل سرچ کنسول جدید به گزارشات links می رسیم. در این گزارش شما می توانید لینک های داخلی و خارجی وبسایتتان که جزو مهم ترین بخش های سئو داخلی و خارجی هستند را بررسی کنید. همچنین لینک های مخرب و اسپمی که به سایتتان داده شده است را حذف کنید.

فصل چهاردهم: بخش Legacy tools and reports در سرچ کنسول جدید گوگل

آموزش بخش Legacy tools and reports در گوگل سرچ کنسول

آموزش بخش Legacy tools and reports در سرچ کنسول جدید گوگل

در آموزش بخش Legacy tools and reports یکسری از کارهایی که برای دریافت اطلاعات بیشتر از گوگل سرچ کنسول باید انجام دهید را می آموزید. این بخش را اصلا از دست ندهید.c-sh

فصل پانزدهم: آموزش ایجاد دسترسی در سرچ کنسول برای دیگران

آموزش ایجاد دسترسی در سرچ کنسول برای دیگران
آموزش ایجاد دسترسی در سرچ کنسول برای دیگران

زمانی که در گوگل سرچ کنسول ثبت نام می کنید با اطلاعات خوب و مفیدی از سایتتان رو به رو می شوید. مسئله ای که در اینجا به وجود می آید این است که شاید بخواهید دسترسی سرچ کنسول خود را به دیگران هم بدهید.

فصل شانزدهم: تشخیص و رفع پنالتی شدن در گوگل به وسیله سرچ کنسول

تشخیص و رفع پنالتی شدن در گوگل به وسیله سرچ کنسول

آموزش تشخیص و رفع پنالتی شدن در گوگل به وسیله سرچ کنسول

در این قسمت از آموزش گوگل سرچ کنسول جدید، قصد داریم شما را با پنالتی شدن توسط گوگل، دلایلی که ممکن است شما از گوگل پنالتی دریافت کنید، راه های اطلاع از پنالتی شدن سایت و در آخر راه حل های رفع آن آشنا کنیم.

این بخش از آموزش سرچ کنسول جدید گوگل در حال به روز رسانی می باشد. از صبر و شکیباییتان متشکریم.

سوالات متداول آموزش سرچ کنسول

آیا برای تسلط بر سرچ کنسول گوگل نیاز به دوره پولی هست؟

خیر، شما با مطالعه‌ی همین آموزش گوگل سرچ کنسول میتوانید تسلط کافی روی سرچ کنسول جدید پیدا کنید و با مطرح کردن سوالاتتون و دریافت بهترین پاسخ از سمت ما، تمامی نیاز های شما برای کلاس و دوره پولی برطرف خواهد شد

میزان اهمیت google search console در سئو چقدر است؟

این اهمیت به اندازه ای است که بدون تحلیل درست از این ابزار و استفاده از آن ، سئو معنی نخواهد داشت و شما ‌نمیتوانید از سایت خود اطلاعات درستی داشته باشید

آیا سرچ کنسول جدید آموزش داده می‌شود؟

بله، تمامی فرایند ها و کاربردهای سرچ کنسول جدید به شما آموزش داده خواهد شد و به راحتی می‌توانید روی تمامی بخش های سرچ کنسول جدید مسلط شوید

می‌خواهید سایتتان را در سرچ کنسول جدید ثبت کنید؟

ما برای شما جامع ترین آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول و آموزش کار با آن را قرار داده ایم و به صورت تصویری مرحله به مرحله تمامی روش های آن را مورد برسی قرار داده ایم

Summary
آموزش گوگل سرچ کنسول جدبد
Title
آموزش گوگل سرچ کنسول جدبد
Description

کامل ترین آموزش سرچ کنسول جدید گوگل (Google search console) به صورت رایگان در ایران | آموزش کامل گوگل سرچ کنسول جدید یا همان گوگل وبمستر تولز قدیم که قابلیت های تجزیه و تحلیل و آنلیز سایت بسیاری به آن اضافه شده است.

37 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام خیلی ممنون از آموزش عالیتون.
  چطور می توان در قسمت performanc به گونه ای فیلتر کرد که بشه به تریتیب میزان کلیک صفحات رو نشون بده؟

  • سلام دوست عزیز
   منظور شما را کامل نفهمیدم
   شما هنگامی که وارد بحش performance در سرچ کنسول میشید خودش بر اساس تعداد کلیک کلمات رو به شما نشون میده
   برای مشاهده تعداد کلیک های صفحات بر اساس بیشترین کلیلک فقط کافیه روی گزینه pages کلیلک کنید
   اگر باز هم مشکلی بو بفرمایید

 • با سلام ۱ ایمیل براتون ارسال کردم سوالم در مورد سرچ کنسول بود
  Legacy reports and tools are not available for domain properties
  باید چیکار کنم با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   در همینن بخش سوالتونو مطرح بفرمایید
   فقط لطف بفرمایید واضح توضیح بدین
   و اینکه متاسفانه ایمیلی به دست کا نرسیده

 • سلام
  خیلی ممنون از آموزش خوبتون
  میخواستم بدونم دوره آموزش گوگل سرچ کنسول کی برگزار میشه؟

  • سلام دوست عزیز
   در دست تولید است و به امید خدا سعی میکنیم در همین فروردین ماه تقدیم شما شود

 • سلام
  بسیار از آموزش گوگل سرچ کنسولتون لذت بردم
  فصل بندی مطالبتون خیلی عالی بود.
  ممنون

  • سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که آموزش های ویکی دمی توانسته به شما کمک کند.
   هر سوالی در این زمینه داشتید حتما در همین بخش مطرح بفرمایید تا بهترین پاسخ تقدیم شما گردد

 • میشه راهنمایی کنید برای Legacy reports and tools are not available for domain properties دامنه ی منم ir هست که این ارور رو میده

  • با سلام
   برای استفاده از چه بخشی در سرچ کنسول این ارور داده می شود؟
   برخی از امکانات که در سرچ کنسول قدیمی (webmaster tools) وجود داشت در سرچ کنسول جدید با این خطا مواجه میشوند.

 • سلام. من دسترسی به بخش legacy tools and report رو توی سرچ کنسول ندارم/
  وقتی روش کلیک میکنم با این ارور مواجه میشم. Legacy reports and tools are not available for domain properties
  علت چیست؟؟!!

  • سلام دوست عزیز
   این ارور زمانی به وجود می‌آید که شما سرچ کنسول را به درستی فعال سازی نکرده اید.
   مراحل نصب سرچ کنسول را برای سایتتون مجدد انجام بدید
   در صورت نیاز از آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول استفادده کنید

  • سلام
   ممنون از شما
   بله در آینده نزدیک حتما ۲ بخش پایانی آموزش سرچ کنسول قرار داده میشود

 • با سلام من این خطا رو در سرچ کنسول فقط در بخش Legacy tools and reports دارم مشکل از کجاست ؟ آیا این خطا برای تحریم های گوگلِ !!! چون دامنه ی من هم ir هستش، و اینکه این مشکل رو چطور میشه حل کرد ؟
  ممنون از سایت خوبتون .

  Legacy reports and tools are not available for domain properties

  • سلام دوست عزیز
   لطفا در بخش ارسال تیکت پشتیبانی اسکرین شات از خطایی که برای شما به وجود آمده بفرستید

 • سلام روز بخیر
  میتونم خواهش کنم یه توضیح در مورد توضیحات و ارور های دستور hreflang بدید .
  من برای اینکه تارگت سایتم برای جستجو های گوگل مشخصی باشه از کد نویس سایتم خواستم تا یه ir تودستور href وارد کنه از اونجایی که خودم سوادش رو نداشتم گفتم بر اساس سواد و علم خودت این کار رو بکن .
  حالا از وقتی که دستور hreflang رو به این حالت گذاشته :
  من تو صفحه international targeting گوگل سرچ کنسول با یه ارور روبرو هستم با این عنوان :
  International Targeting | Language > ‘fa-ir’ – no return tags
  URLs for your site and alternate URLs in ‘fa-ir’ that do not have return tags.
  به اون بنده خدام میگم ببین چیه مگه خودت گفتی بزارم رو سورست 🙂 و اصلا احتیاج نبوده که بزارم نشون به اون نشون که یکی از افراد معروف در زمینه سئو تو ایران ( اسمش رو نمیارم ) همچین حرفی زده شمام مطالب سایتت تماما فارسی هست پس اصلا نمیخواست .
  الان از مجموع 802 صفحه ای که گوگل با این دستور شناسایی کرده
  231 صفحه با اروری که عرض کردم روبرو هستن .
  حالا سوال دارم چون مطالب سایت من اغلب ( نزدیک به 70 درصد محصولات ) تماما فارسی هست من نباید کد ir رو داخل سورس میخواستم که بنویسه یا اینکه باید باشه ؟
  این دستور مگه برای سهولت سرچ گوگل نیست ؟
  الان ازش بخوام حذف کنه یا باقی بمونه ؟
  ممنون میشم کمکم کنید
  راستی بابت مطلبتون در مورد lsi keywords هم ممنون کارم رو راه انداخت

  • سلام دوست عزیز
   سایت شما با وردپرس ایجاد شده است؟
   اگر ابا وردپرس ایجاد شده به کد نویستون بگید که این کد را از سایتتون پاک کنه و بعد مجدد اطلاع بدین که دقیق راهنماییتون کنم
   استفاده از این کد اصلا مشکلی اسجاد نمی‌کنه و برای سئو هم مفیده.
   علاوه بر سایت های چند زبانه، سایت های تک زبانه نیز برای اینکه گوگل به درستی تارگت را روی کشور مورد نظر قرار بده، استفاده از این کد میتونه خیلی موثر باشه

   • متاسفانه روی وردپرس نوشته نشده ، csm سایت یه csm شرکتی و با استفاده از زبان php نوشته شده .

   • برای برطرف کردن این موضوع نیار به دسترسی هست
    چند احتمال وجود دارد
    یکی میتونه به خاطر کنونیکالیزیشن باشه و میتونه به خاطر لینک سازی های داخلی باشه و سایر عوامل دیگه
    نیازه که به درستی برسی بشه و بعد مشکل دقیقا بر طرف بشه

   • ای خدا خیرتون بده الان متوجه شدم مشکل از کجاست ، این بنده های خدا نمیدونم رو چه حسابی یه اشتباهی کرده و یکی از کت ها رو لینک کرده به کل سایت طوری که صفحه اون کت به تمامی محصولات باز می شه الان که فرمودین متوجه شدم داستان چه از قراره
    بازم ممنونم .

   • زنده باشید
    خداروشکر که مشکلتون برطرف شد
    اگر موردی بود مطرح بفرمایید

 • سلام روز بخیر
  انشاءالله که خوب و خوش و سلامت باشین
  بابت سوالی مجددا مزاحمتون شدم
  تو خیلی از مقاله ها خوندم که تگ ها نباید اسم کتگوری ها باشن نمیدونم واقعا درست هست این مطلب یا نه
  اما با توجه به اینکه دانش شما برام اثبات شدست میخواستم اینطور این سوال رو مطرح کنم
  من یه کتگوری دارم با عنوان ” روانشناسی ” از اونجایی که خیلی ها ممکن هست کلمه روانشناسی رو به صورت جدا و دو سیلابی داخل گوگل سرچ کنن میشه یه تگ با عنوان “روان شناسی ” برای این رسته از کتابام در نظر بگیرم ؟ گوگل این دو مورد رو یکسان نمیدونه ؟ و در ضمن اصلا این دوسیلابی کردن تگ زمان سرچ مخاطب داخل صفحه سرچ گوگل اون مخاطب رو با توجه به تگ من ، به صفحه من هدایت میکنه یا خیر ؟
  بازم از کمکتون ممنونم

  • با سلام و ممنون از شما بابت مشارکت در سایت
   برای اینکه شما در دو کلمه روانشناسی و یا روان شناسی بالا باشید نیازی نیست که دو صفحه جداگانه بسازید، برای اینکار در سئو اصطلاحی با عنوان LSI وجود دارد که میتوانید از آن استفاده نمایید. در این حالت شما در متن صفحه و یا در داخل تگ های هدینگ و … میتوانید از دو کلمه هم بصورت جدا و هم به هم چسبیده استفاده نمایید. در این حالت سایت شما برروی هر دو کلمه با یم صفحه بالا خواهد آمد. برای اینکه با LSI بیشتر آشنا بشین میتونید به لینک زیر هم مراجعه کنید:
   https://wikidemy.ir/lsi-keyword/

 • بی تعارف بگم، برای اینکه فقط همین مطالب رو یاد بگیرم 5300 به یک آدم فرصت طلب دادم آخرشم هیچی یاد نداد در دوره های سئو، واقعا ممنونم، واقعا نمیدونم چجوری بگم تازه فهمیدم چجوری برم محتوی هام رو درست کنم.
  ممنونم، بخدا هر چی تشکر کنم کم کردم.

  • سلام دوست عزیز
   خیلی خوشحالیم که آموزش سرچ کنسول توانسته رضایت شما جلب کند و مشکلات شما ار برطف کند
   ممنون از انرژی که به تیم ویکی دمی میدین

 • سلام روزتون بخیر
  انصافا کاملترین توضیح رو در ارتباط با گوگل سرچ کنسول شما تو سایتون قرار دادید و واقعا ممنونم
  قربان یه سوال مدت خیلی زیادی هست که ذهن منو درگیر خودش کرده و باعث ایجاد وسواس برام شده
  مگه exclude به این معنی نیست که صفحه یا برچسب مورد نظر ایندکس نشده ؟
  گوگل برچسب های من رو با عنوان Alternate page with proper canonical tag ، اکسکلود کرده
  من الان باید نگران باشم یا نه ؟
  وسواس این مسئله کاری باهام کرد که دیروز از ساعت 2 نصف شب تا ساعت 6 عصر نشستم تمام برچسب ها رو پاک کردم میدونم کارم اشتباه بود اما واقعا داشتم اذیت میشدم چون هر کاری کردم این پیغام پا بر جا بود .
  الان باید نگران باشم یا وقتی با این پیغام در ارتباط با برچسب ها روبرو میشم نگرانی نداشته باشم ؟
  لطفا راهنماییم کنید واقعا نیاز دارم .

  • سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که مقاله سرج کنسول توانسته رضایت شما را جلب کنه
   بله excluded در سرچ کنسول برای url هایی است که ایندکس نمیشن
   ببینید دوست عزیز نباید در این حد نگران باشید
   به چند مورد توجه کنید:
   اول اینکه شما باید برید و url هایی که توی بخش excluded سرچ کنسول است را به دقت برسی کنید و ببینید آدرس های مهم سایت شما در اونجا قرار دارند یا خیر
   شما وقتی باید نگران باشید که آدرس های مهمی از سایت شما در این بخش قرار بگیرند
   یکی از مزیت های این بخش اینه که گوگل این url ها را فهمیده و آگاهانه آنها را ایندکس نمیکند و به شما علت عدم ایندکسو میگه
   حالا اگر اون آدرس واسه شما مهمه میتونید اون علتی که گوگل برای عدم ایندکس صفحه در نظر گرفته را از بین ببرید و صفحه ایندکس میشه
   هیچ وقت صفحه هایی که ایندکس نمیشن رو یهو با هم نرید خذف کنید
   این صفخات ایندکس نشده به شما آسیبی وارد نمی‌کنند و بیشتر جنبه اطلاع رسانی از سمت گوگل است
   علت ارور ایندکس نشدن شما هم استفاده از تگ های کنونی کال در برچسب هاتون بوده.
   اگر تمایل دارید این صفحه ها ایندکس بشن کافیه این تگ canonical را از برچسب هاتون حذف کنید تا مشکلتون برطرف بشه
   من سعی کردن جواب سوالتونو بدم اما اگر باز هم جایی مشکل و نگرانی دارید مطرح بفرمایید تا شمارا راهنمایی کنیم

   • سلام مجدد
    خب فکر کنم من این مورد رو متوجه نمیشم
    اصولا برچسب باید ایندکس بشه یا خیر ؟
    چون تمامی آدرس هایی که داخل صفحه Alternate page with proper canonical tag به من نشون داده میشه keyword هستند .
    الان که داشتم توضیحات گوگل رو بعد از اینکه شما لطف کردین و به من جواب دادین خوندم طبق ادعای گوگل :
    This page is a duplicate of a page that Google recognizes as canonical. This page correctly points to the canonical page, so there is nothing for you to do
    و فرمایش شما من اصلا نباید نگران میشدم .
    خدا خیرتون بده این یه ماه و نیم تمام موهای من سر این مسئله رسما سفید شده بود 🙂
    بازم ممنونم.

   • ببینید دوست عزیز این تصمیم خود شماست که برچسب ایندکس بشه یا نه
    اما بنده علاقه ای به ایندکس شدن برچسب ندارم و معمولا ترجیح میدهم که برچسب ها ایندکس نشن
    مگر اینکه در پروژه که داریم انجام میدیم برای مشتری نیازه که برچسب ها حتما ایندکس بشم و حتی رتبه های بالا بگیرن
    مثلا در یک سایت موزیک برچسب ها تاثیر خوبی دارند
    نه اصلا نگران نباشید و هر مشکلی بود مطرح بفرمایید تا راهنمایی های لازم انجام بشه
    و خوشحالیم که تونستیم رضایت شما را جلب کنیم

   • ای کاش زودتر این صفحه رو پیدا می کردم و ای کاش همکارانتون تو سایتای دیگه به اندازه شما دانش داشتند

    خیلی ممنون

 • محتواهایی که در سایت قرار میدین خیلی خوب هستن اما در سایت شما اصلا ویدیو آموزشی وجود نداره
  اگه بتونید در مورد آموزش سرچ کنسول جدید ویدیو هم قرار بدین که ما دقیقا بتونیم منظور شما را بفهمیم خیلی خوبه
  چون واقعا توضیح کامل یه ابزار اونم ابزاری به بزرگی گوگل سرچ کنسول فقط با استفاده از متن کار سختیه

  • سلام دوست عزیز
   ویدیو مربوط به آموزش سرچ کنسول در آینده نزدیک تولید میشه
   الان در حال حاضر در حال تولید پکیج گوگل آنالیتیکس هستیم که به صورت رایگان واسه شما عزیزان قرار دادیم که از لین زیر میتونید مشاهده کنید:
   https://wikidemy.ir/course/google-analytics-essential-training/

   • سلام.دسته گلت درد نکنه من به یک کلاس بسیار قوی سئو رفتم ولی باز کاربرد خیلی چیزارو سطحی گفتن.الان که این مقاله رو خوندم کاملا فهمیدم جریان چیه.واقعا ممنون.خاهشا باز هم اموزشهای قوی مثل این در مورد وبمستر و انالیتیک بزارید با سپاس

   • با سلام ممنون از نظرتون
    چشم حتماً مقاله های کاربردی تر و همچنین آموزش های کامل تری در مورد سرچ کنسول گوگل در سایت قرار خواهد گرفت.
    در مورد گوگل آنالیتیکس هم یک دوره بسیار جامع آماده شده و در سایت قرار دادیم که رایگان هم شده و میتوانید از لینک زیر در این دوره بصورت رایگان ثبت نام کنید:
    https://wikidemy.ir/course/google-analytics-essential-training/

دیدگاهتان را بنویسید

هفده − چهار =

keyboard_arrow_up