سرچ کنسول گوگل که یکی از ابزارهای مهم سئو است اطلاعات مهمی از سایت و ترافیک آن را پس از ثبت وبسایت در آن در اختیار شما می گذارد. یکی از ویژگی های این ابزار این است که می توان به طور تیمی از آن استفاده کرد. از این رو، اگر یک تیم سئو دارید، می توانید با ایجاد دسترسی در سرچ کنسول گوگل برای آن ها، به طور گروهی از آن برای سایت خود استفاده کنید.

در این بخش از آموزش سرچ کنسول با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد دسترسی برای دیگر اعضای تیم را به شما آموزش دهیم.

نحوه ایجاد دسترسی در سرچ کنسول گوگل برای دیگران

پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که تنها در صورتی می توانید برای دیگران در گوگل سرچ کنسول دسترسی ایجاد کنید که به عنوان ادمین اصلی این ابزار و یا Property Owner تعیین شده باشید. در غیر این صورت، امکان ایجاد دسترسی توسط شما وجود ندارد.

ابتدا وارد سرچ کنسول سایت خود شده و سپس در منو، گزینه Settings را انتخاب نمایید. در صورتی که ادمین ابزار باشید، با گزینه “You are a verified owner” مواجه می شوید. در زیر این بخش، گزینه Select Users and Permissions زا پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید.

بخش settings در google serach console

گزینه Add User را انتخاب کرده و با ایمیل فرد مورد نظر را وارد نمایید.

ایجاد دسترسی در سرچ کنسول برای دیگران

در زیر ایمیل بخشی به نام Permissions وجود دارد. این بخش به شما اجازه می دهد که میزان دسترسی فرد به اطلاعات سرچ کنسول را تعیین نمایید.

ایجاد دسترسی در سرچ کنسول برای دیگران

به طور کلی، سه نوع دسترسی در سزچ کنسول وجود دارد:

  • Owner: قردی که به عنوان Owner به سرچ کنسول دسترسی داشته باشد، می تواند کنترل تمام بخش های آن را به دست گرفته و از تمام اطلاعات و ابزارهای جانبی سرچ کنسول استفاده نماید. همچنین قابلیت ایجاد دسترسی در سرچ کنسول برای دیگران را داشته و می تواند آن ها حذف نیز بنماید.
  • Full User: فردی که به عنوان Full User تعیین می شود، دسترسی کامل به تمام اطلاعات دارد، اما اجازه انجام هر کاری در این ابزار، مانند ایجاد دسترسی، را ندارد.
  • Restricted: این نوع دسترسی محدود بوده و فرد فقط به بخشی از اطلاهات دسترسی خواهد داشت.

به همین سادگی برای دیگر اعضای تیم خود در Google Search Console دسترسی ایجاد کرده اید.