بدون دیدگاه
2021/06/19
54 بازدید

شتاب دهنده گوگل Google Web Accelerator چیست؟

بهترین نرم افزار شتاب دهنده گوگل

امروز میخواهیم شما را با یک نرم افزار عالی که سرعت وب گوگل را تا 10 برابر افزایش می دهد آشنا کنیم. یکی از بهترین نرم افزار شتاب دهنده که متعلق به خود گوگل است Google Web Accelerator نام دارد. این برنامه با کمک قدرت شبکه خود گوگل باعث می شود تا صفحات وب سرعت بیشتری بارگذاری شوند. برای مطالعه بیشتر درمورد Google Web Accelerator به صفحه توضیحات در ویکی دمی مراجعه کنید.

نرم افزار Google Web Accelerator یا شتاب دهنده گوگل از چندین راه مختلف سرعت لود صفحات را افزایش می دهد. برای این کار یک نسخه از صفحاتی را که به صورت پی در پی باز می شوند را در حافظه خود ذخیره می کند تا در مراجعه بعدی سریعتر باز شوند.

در هنگام باز کردن دوباره یک صفحه تنها اطلاعاتی را که در آن تغییر پیدا کرده است را دریافت می کند. قبل از درخواست یک صفحه که مطمئن است آن را مشاهده خواهید کرد آن را به سیستم شما منتقل می کند.

آموزش نحوه کار با نرم افزار شتاب دهنده وب گوگل بسیار راحت است و تنها لازم است که شما فایل آن را دانلود و نصب کنید. پس از آن دیگر صفحات وب برای شما بصورت خودکار سریعتر از گذشته نمایش داده می شوند

نرم افزار شتاب دهنده گوگل چگونه سرعت صفحات وب را افزایش می دهد؟

  • نظارت بر نحوه ارتباط شما با اینترنت به منظور کاهش مقدار تاخیر در اتصال
  • فشرده سازی اطلاعات پیش از ارسال آنها برای سیستم شما
  • ارسال درخواست شما به ماشین گوگل که بصورت اختصاصی برای سرعت بخشیدن به ترافیک صفحات وب طراحی شده است.
  • ایجاد یک بانک بزرگ از کپی صفحات وب که با فاصله زمانی مشخص نیز به روز می شود به منظور دسترسی سریع به مطالب آن سایت.
  • تنها زمانی نسخه کپی شده از یک صفحه وب در آرشیو گوگل بروز می شود که در آن سایت تغییری رخ داده باشد در غیر این صورت اطلاعات با سرعت بالایی از بانک گوگل فراخوانی می شوند.
  طراحی سایت در کرمان

چرا Google Web Accelerator مسدود شده است؟

نسخه بتا این نرم افزار در سا 2005 منتشر شد. نحوه عملکرد این نرم افزار به گونه ای بود که سرعت بارگذاری صفحه را با استفاده از فشرده سازی داده ها، پیش فرض محتوا و به اشتراک گذاری داده های ذخیره شده بین کاربران افزایش دهد. اما بعد از مدتی استفاده از این نرم افزار چالش هایی از جمله موارد زیر را به همراه داشت:

  1. گاهی اوقات این نرم افزار برای سرعت بخشیدن به لود صفحات، محتوای صفحه وب را که کاربر درخواست نکرده بود را بازیابی می کرد و در حافظه پنهان Google Web Accelerator ذخیره می کرد.
  2. همچنین Google Web Accelerator از پخش فیلم های YouTube جلوگیری می کرد و پیام در دسترس نبودن ویدئو را به کاربران نمایش می داد. اما با غیر فعال کردن Google Web Accelerator ، کاربر قادر به پخش مجدد فیلم های YouTube بدون مشکل بود.

شتابنده سرعت وب گوگل از 20 ژانویه 2008 برای Google دیگر توسط گوگل پشتیبانی نشد و از سال 2008 با نرم Firefox 3.0 سازگار نبود. Google Web Accelerator همچنان برای بارگیری از وب سایت های دیگر در دسترس است. برای دانلود نرم افزار Google Web Accelerator کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*