بدون دیدگاه
1399/03/31
261 بازدید

مزایای استفاده از دو اتریبیوت جدید nofollow

در گذشته، یکی از مشکلاتی که موتور های جستجو با آن سر و کار داشتند، بوجود آمدن کامنت های اسپم بود. موتور های جستجو برای حل این مشکل، ویژگی نوفالو را به لینک ها اضافه کردند. این قابلیت کمک بسزایی را به تعیین و تفکیک لینک ها در آن زمان انجام می داد. ویژگی نوفالو با گذشت زمان، تغییراتی را در فضای وب سایت برای گوگل به وجود آورد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

ما در این مقاله قصد داریم ویژگی نوفالو را تعریف کرده و مزایای استفاده از اتریبیوت های جدید آن را بیان کنیم. در این مطلب می توانید تاثیر نوفالو را بر سئو سایت نیز بررسی کنید.

لینک فالو و لینک نوفالو چیست؟

لینک های فالو (Dofollow) و نوفالو (Nofollow) یکی از تاثیرگذارترین لینک ها، در سئو وب سایت می باشند که باید بگوییم، بک لینک ها نیز قسمتی از سئو خارجی وب سایت هستند و به عنوان پایه های موفقیت آن به حساب می آیند. همانطور که می دانید وب سایت ها و صفحات وب به وسیله لینک ها، با هم ارتباط دارند؛ در نتیجه لینک های فالو و نوفالو نیز نقش بسزایی در این ارتباط خواهند داشت.

در صورتی به لینک ها، نوفالو می گوییم که در لینک های داخلی یا خارجی که در صفحه خود استفاده کرده اید، تگ نوفالو را قرار داده باشید. با این کار موتور جستجو دیگر آن لینک را دنبال نخواهد کرد که به این لینک ها نوفالو گفته می شود.

حال اگر در لینک های داخلی و خارجی از تگ نوفالو استفاده نکنیم، به گوگل اجازه می دهیم لینک ها را در محتوا به ما نشان دهد و آن ها را دنبال کند که این حالت به طور پیش فرض روی وب سایت ها فعال می باشد و نیاز به ساختن آن نیست. این لینک ها را لینک فالو می نامیم. این را بدانید که لینک های فالو تاثیر زیادی بر سئو یک وب سایت دارد.

ویژگی های لینک فالو در سئو سایت

یکی از مهمترین ویژگی هایی که گوگل در رتبه بندی وب سایت به آن توجه می کند، لینک هایی است که در وب سایت های دیگر به صفحه مورد نظر شما لینک شده است. موتور های جستجو تعداد لینک هایی را که در وب سایت های دیگر، به صفحه مورد نظر شما لینک داده شده است را بررسی می کند؛ چرا که این لینک ها در سایت های دیگر، نشان دهنده تاکید بیشتر روی این صفحه می باشد. توجه کنید که لینک های فالو یکی از قوی ترین لینک ها در بهینه سازی سایت محسوب می شود.

ویژگی های لینک نوفالو در سئو سایت

همانطور که گفتیم، قرار دادن تگ نو فالو در لینک های داخلی و خارجی باعث دنبال نکردن آن لینک توسط موتور جستجو می شود؛ اما این در شرایطی است که برخی از افراد از هر راهی لینک دریافت می کنند. خریدن لینک، بک لینک گرفتن از هر وب سایتی و سو استفاده از قابلیت کامنت در برخی از وب سایت ها باعث شده است که موتور جستجو متوجه این ترفند ها شود و تگ نوفالو را برای جلوگیری از آنها بوجود بیاورند.

به وسیله این ویژگی ربات های گوگل دیگر آن لینک را دنبال نخواهند کرد و لینکی که از وب سایت دیگری به وب سایت ما داده شده است در پیج رنک محسوب نمی شود؛ چرا که مورد تایید ما نبوده است. لینک نوفالو تاثیری در افزایش پیج رنک و رتبه سایت ندارد؛ اما به کاهش اسپم در کامنت ها کمک می کند.

زمان مناسب برای استفاده از لینک فالو و نوفالو

برای بهبود رتبه وب سایت و صفحات آن، باید اعتبار دامنه و صفحه خود را افزایش دهید که برای این کار می توانید از وب سایت های معتبر لینک خارجی بگیرید. بک لینک گرفتن از وب سایت های معتبر باعث بهبود رتبه بندی وب سایت شما خواهد شد. این را در نظر بگیرید که برای بهبود رتبه، لینک هایی که به وب سایت ها می دهید لینک فالو باشد و اگر این لینک ها در یک وب سایت معتبر نمایش داده شود برای وب سایت شما بسیار مفید خواهد بود. حال این را در نظر بگیرید که این لینک ها را در وب سایت نامعتبر و با کیفیتی پایین قرار می دهید، این کار به مرور زمان اعتبار وب سایت و صفحه شما را پایین می آورد و اگر آن وب سایت به دلیل گذاشتن محتوا بی کیفیت توسط گوگل جریمه شود احتمال این که وب سایت شما را نیز جریمه کند بسیار زیاد است.

همانطور که گفتیم لینک هایی که می خواهیم در وب سایتی قرار دهیم به طور پیش فرض لینک فالو هستند و دیگر نیازی به ساختن لینک فالو نیست؛ اما برای ایجاد لینک نو فالو، کافیست rel=”nofollow” را در لینک اضافه کنیم.

چگونگی تشخیص لینک فالو و نوفالو

چگونگی تشخیص لینک فالو و نوفالو

برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم لینک صفحه وب سایتی فالو است یا نوفالو باید ابتدا کلیک راست کرده و روی گزینه  inspect بزنید، سپس کلید های Cntrl+Shift+C را نگه دارید و اشاره گر را روی لینک قرار دهید، حال می توانید ببینید که لینک فالو یا لینک نوفالو است. اگر تشخیص لینک فالو و نوفالو برای شما اهمیت زیادی دارد بهتر است از مرورگر های فایرفاکس و کروم استفاده کنید؛ چرا که این دو مرورگر می توانند به طور اتوماتیک لینک فالو و نوفالو را تشخیص دهند.

اتریبیوت های جدید لینک نوفالو

در آپدیت جدید گوگل برای لینک نوفالو ویژگی های جدیدی قرار داده شده است که این ویژگی ها همان اتریبیوت های جدید نوفالو هستند. این اتریبیوت ها عبارت اند از:

  1. rel=sponsored
  2. rel=ugc

هر کدام از این اتریبیوت ها ویژگی هایی دارند که در ادامه به بررسی ویژگی های هر کدام از آنها می پردازیم.

  1. rel=sponsored

این اتریبیوت زمانی به جای لینک نوفالو قرار می گیرد که افراد برای تبلیغ در یک سایت لینکی را قرار دهند. در حقیقت تمام اهداف و وظایف Sponsored در زمینه تبلیغات می باشد که این ویژگی نشان می دهد، موتور جستجو پیشرفته تر از هر زمان دیگر شده است و می تواند ماهیت لینک های موجود را بررسی و در صورت لزوم معرفی کند.

  1. rel=ugc

این اتریبیوت، برای توجه به محتوا داخل سایت معرفی شده است. محتوا می تواند توسط کاربران ایجاد شده و یا به صورت پست فروم و کامنت باشد. این ویژگی به گوگل در شناسایی محتوا کمک بسزایی می کند.

این دو ویژگی جدید گوگل توانسته در رتبه بندی بسیاری از سایت ها مفید واقع شود؛ چرا که در گذشته لینک های نوفالو اهمیت زیادی نداشتند؛ اما در حال حاضر اتریبیوت های جدید نوفالو، مورد توجه بسیاری از وب مستر ها قرار گرفته اند که با استفاده از آنها رتبه سایتشان را بهبود می بخشند.

استفاده درست از اتریبیوت های جدید نوفالو (Sponsored و ugc) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که لینک های تبلیغاتی و اسپانسری به وسیله این اتریبیوت ها شناخته می شوند و جایگاه خود را به دست می آورند که همین امر باعث بهبود رتبه وب سایت خواهد شد. از نظر گوگل، لینک ها اطلاعات مهمی به شمار می آیند که این اطلاعات همان کلمات استفاده شده در داخل لینک می باشد. این کلمات به گوگل کمک می کند تا راحت تر بتواند درک بهتری از وب سایت شما داشته باشد.

فیلم مرتبط با این مقاله

ویژگی های دو اتریبیوت جدید گوگل

در آپدیت جدید گوگل مدیران وب می توانند همان روند قبلی کار خود را پیش بگیرند و از اتریبیوت های جدید استفاده نکنند. در حقیقت این اتریبیوت ها لینک های تبلیغاتی و اسپانسری را از دیگر لینک ها تشخیص می دهند که این ویژگی باعث شده است، لینک های دیگر ارزش خود را حفظ کنند. این امر تاثیر بسزایی در  رتبه بندی بسیاری از سایت ها گذاشته است. بهتر است برای لینک های تبلیغاتی و اسپانسری از اتریبیوت sponsored استفاده کنید تا از پنالتی های گوگل جلوگیری شود.

ما در این مقاله، تمام نکات مهم را در لینک های فالو و نوفالو، بررسی کردیم و همچنین مزیت های استفاده از دو اتریبیوت جدید نوفالو را نیز برای شما عزیزان شرح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دو × سه =