بدون دیدگاه
2020/12/27
152 بازدید

آوردن زمان تجربه صفحه به جستجوی گوگل

در ماه می گذشته، گوگل اعلام کرده بود، که  سیگنال های page experience (تجربه صفحه) باید در رتبه و جایگاه گوگل نقش داشته باشند. این سیگنال ها، معیار اندازه گیری برای درک کاربران از تعامل با تجربه ای که از یک صفحه بدست آورده اند را مشخص می کند و جز مفیدترین و با ارزش ترین تجارب از یک وب به حساب می آیند.

گوگل اعلام کرده است که در ماه های گذشته، شاهد روز افزون استفاده از برنامه هایی چون lighthouse و  PageSpeed Insight بوده است. و خیلی از صاحبان سایت با استفاده از core web vital که در سرچ کنسول موجود است، تلاش خود را برای بهتر کردن سایت به کار گرفته اند. 

امروزه گوگل،اعتقاد دارد که سیگنال های تجربه کاربری از صفحه، می تواند یک فاکتور رتبه دهی و گرفتن جایگاه در نتایج جستجو باشد که در ماه می 2021، این فاکتور رسمی تر خواهد شد.

Page experience signals، با ویژگی سرچ کنسول به نام Core Web Vitalsl و سیگنال های جستجوی موجود مانند دوستانه بودن موبایل، مرورگر امن، امنیت HTTPS  و دستورالعمل های intrusive interstitial، نیز ترکیب خواهند شد.

https://wikidemy.ir/backlinks-list/

تغییر برای محتوای غیر amp، زمانی که واجد شرایط است،  می تواند در ویژگی Top stories موبایل، در جستجوی گوگل، ظاهر شود، بنا به گفته گوگل، این نوع ویژگی در ماه می منتشر و رسمی خواهد شد.

هر صفحه ای که با خط مشی های محتوای Google News مطابقت داشته باشد، واجد شرایط است و گوگل، صفحاتی را که دارای تجربه صفحه عالی هستند اولویت بندی خواهد کرد. همانطور که با استفاده از AMP یا هر فناوری وب دیگر، نتایج را درجه بندی کرده اند.

علاوه بر، به روزرسانی های زمان بندی شده در بالا ، گوگل قصد دارد، یک شاخص بصری را که صفحات نتایج جستجو را برجسته می کند، آزمایش نماید تا دارای تجربه صفحه عالی باشد.

راهی جدید برای برجسته کردن تجربیات عالی در جستجوی گوگل

گوگل معتقد است که ارائه اطلاعات، در مورد کیفیت تجربه یک صفحه وب، می تواند برای کاربران در انتخاب نتیجه جستجو که می خواهند بازدید کنند، مفید باشد. در نتایج ،اسنیپت یا پیش نمایش تصویر، به شما کمک می کند تا زمینه موضوعی را بدست آورید تا کاربران بدانند که یک صفحه، چه اطلاعاتی می تواند ارائه دهد.

شاخص های تصویری مربوط به نتایج روش دیگری برای انجام همین کار است و گوگل، در حال کار بر روی یکی از این صفحات بوده است و صفحات  راطوری مشخص می کند که تمام معیارهای تجربه صفحه را داشته باشند.  گوگل اعلام کرده است “ما قصد داریم این آزمایش را به زودی انجام دهیم و اگر آزمایش موفقیت آمیز باشد، در ماه مه 2021 آغاز آن زده می شود و جزئیات بیشتری در مورد پیشرفت این مورد در ماه های آینده به اشتراک خواهیم گذاشت.”

انتشار ابزارها برای بهبود تجربه صفحه 

برای آماده شدن این تغییرات، گوگل باید  ابزارهای مختلفی را منتشر نماید تا صاحبان کسب و کار بتوانند تجربه صفحه خود را بهبود بخشند. اولین قدم، انجام یک site-wide audit از صفحات خود، برای دیدن مکان هایی که نیاز به بهبود دارند. گزارش Search Console برای Core Web Vital ، به شما نمای کلی از نحوه عملکرد سایت و نگاه عمیق به مسائل را می دهد. هنگامی که فرصت ها را شناسایی کردید ، PageSpeed ​​Insights و Lighthouse می توانند در هنگام تکرار در رفع هرگونه مشکلی که کشف کرده اید به شما کمک کنند. برای جمع آوری تمام ابزارهایی که برای شروع به کار نیاز دارید ، به وب.dev/vital-tools بروید.

به علاوه، AMP یکی از آسانترین و مقرون به صرفه ترین راه هایی است که ناشران می خواهند به آن نتایج عالی دسترسی پیدا نمایند.

 بر اساس تحلیلی که تیم AMP انجام داده است، اکثر صفحات AMP به تجربیات صفحه خوبی دست یافته اند. اگر ناشر AMP هستید، راهنمای تجربه صفحه AMP را که اخیراً راه اندازی شده است، بررسی کنید؛ یک ابزار تشخیصی است که توصیه های عملی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد.

گوگل، همچنان از محتوای AMP در جستجو پشتیبانی می کند. اگر نسخه AMP محتوای خود را منتشر کنید ، جستجوی Google به آن نسخه AMP بهینه شده در حافظه پنهان، پیوند زده می شود تا با بهینه سازی، به  کاربران در ارسال  کمک کند.

نتیجه گیری

ماموریت اصلی گوگل در نتایج جستجو، پیدا کردن ارتباط و کیفیت سایت ها در وب می باشد. هدف از به روزرسانی ها، برجسته کردن بهترین تجربه ها و اطمینان از این است که کاربران می توانند اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.  گوگل در حال انجام کار است و قصد دارد که سیگنال های مربوط به تجربه صفحه را در آینده  بگنجاند.

برای یادگیری و آموزش دیدن، هیچ وقت دیر نیست. می توانید به دوره رایگان آموزش اصول سئو به همراه فیلم و مقالات مختلف مراجعه کنید و با دنیای وب وگوگل بیشتر اشنا شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

17 − 10 =