بدون دیدگاه
1400/09/26
428 بازدید

روش های نمایش ویدئو آپارات در وردپرس

 چقدر با روش های پخش ویدئوهای مختلف آپارات از طریق وردپرس آشنایی دارید؟ آیا در جریان پیامدهای ناشی از قرار  دادن مستقیم ویدئوهای خود بر روی سایت هستید؟ با ویکی دمی همراه باشید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

فهرست مطالبی که در اینجا مطالعه خواهید کرد 

مزیت های بهره گیری از آپارات برای قرار گرفتن ویدئو در سایت مبتنی بر وردپرس

☜  قرار گرفتن ویدئو آپارات در وردپرس بدون استفاده از افزونه

☜  نمایش ویدیو آپارات از طریق ویرایشگر گوتنبرگ

☜  نمایش ویدیو آپارات به وسیله ویرایشگر کلاسیک

 ☜ قرار دادن ویدیو آپارات با استفاده از افزونه 

آیا می دانید قرار دادن مستقیم ویدئو بر روی سایت خودتان به طور مستقیم چه حجم بالایی از هاست شما را اشغال می کند؟ همان گونه که می دانید، با کم شدن فضای هاست، سرعت آن نیز به مراتب کاهش پیدا می کند. ولی ما در اینجا می خواهیم به شما آموزش دهیم که با استفاده از سرویس آپارات به سادگی می‌توانید بدون این که از حجم هاست شما کاسته شود، ویدیو را در سایت خود نمایش دهید. برای قرار گرفتن ویدیو آپارات در وردپرس روش های گوناگونی وجود دارد؛ که در این محتوا به آموزش صفر تا صد روش های نمایش ویدیو آپارات در سایت های وردپرسی بدون استفاده از افزونه و با استفاده از آن خواهیم پرداخت.

مزیت های بهره گیری از آپارات برای قرار گرفتن ویدئو در سایت مبتنی بر وردپرس

شما می توانید با کمک آپارات و بدون پرداخت هزینه برای نگهداری ویدئوها و آپلود آنها، این ویدیوها را به سادگی در سایت خود به نمایش بگذارید. با گذاشتن ویدئو بر روی یک هاستی غیر از هاست خود، نه تنها به هاست شما فشاری وارد نمیشود و حجم زیادی از آن را اشغال نمی کند، بلکه سرعت سایت شما نیز بیشتر می شود یکی دیگر از مزیت های این روش می توان به سرعت بالای پخش ویدئو در سایت شما اشاره کرد؛ که این به خاطر استفاده از سرورهای قدرتمند و اختصاصی آپارات می باشد.

قرار گرفتن ویدئو آپارات در وردپرس بدون استفاده از افزونه 

برای شروع، به ویدئویی که در آپارات قرار دادید مراجعه کنید و سه نقطه ای که در زیر ویدئو قرار گرفته است را کلیک کنید و گزینه دریافت کد امبدرا انتخاب نمایید.

قرار گرفتن ویدئو آپارات در وردپرس بدون استفاده از افزونه - ویکی دمی

قرار گرفتن ویدئو آپارات در وردپرس بدون استفاده از افزونه – ویکی دمی

 دریافت کد امبد در آپارات

 به منظور دریافت کد ویدئو آپارات، سه گزینه در پیش رو داریم:

  • کد اسکریپت 

  • کد آی فِریم و 

  • کد AMP

 دریافت کد امبد در آپارات - ویکی دمی

دریافت کد امبد در آپارات – ویکی دمی

ما به شما توصیه می‌کنیم تا از کد اسکریپت استفاده کنیدپس از آن، باید کدی که در باکس نمایش داده شده است را کپی کنید.

کد اسکریپت ویدئو

 پس از کپی کردن کد امبد، به یکی از پست های خود مراجعه کنید و کد خود را به آن اضافه نمایید.

در اینجا پیش از آن که با مقولۀ قرار گرفتن ویدئو آپارات در ورد پرس با استفاده از افزونه آشنا شویم، شما را بیشتر با ویرایشگرهای گوتنبرگ و کلاسیک آشنا خواهیم کرد.

 

نمایش ویدیو آپارات از طریق ویرایشگر گوتنبرگ

اگر از ویرایشگر گوتنبرگ استفاده می کنید، در ویرایش پست خود بر روی علامت “+”  کلیک کنید و گزینۀ “HTML سفارشیرا انتخاب کنید. حال باید کد را در بلوک گوتنبرگ قرار دهید. بعد از اتمام کار، می توانید قبل از انتشار، گزینه پیش نمایش را انتخاب نمایید تا نمایش ویدئوی آپارات خود را مشاهده نمایید.

نمایش ویدیو آپارات به وسیله ویرایشگر کلاسیک

اگر از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می‌کنید، در جریان ویرایش پست خود، قسمت متن” را انتخاب کنید و کد امبد را در آن قرار دهیددر نهایت، این تغییرات را ذخیره و به روز رسانی کنیدسپس به صفحۀ پست خود برگردید. مشاهده می کنید که ویدئو به درستی پخش می شود.

قرار دادن ویدیو آپارات با استفاده از افزونه 

روش دوم برای نمایش ویدیو آپارات در وردپرس، استفاده از افزونه می باشدلذا با نصب نرم افزار وردپرس به سادگی خواهید توانست ویدئوهای خود را در مطالب سایت نشان دهیدبرای این کار نخست باید افزود Aparat for WordPress را نصب و فعال سازی کنید.

قرار دادن ویدیو آپارات با استفاده از افزونه - ویکی دمی

قرار دادن ویدیو آپارات با استفاده از افزونه – ویکی دمی

سپس به صفحه ای وارد شوید که قصد دارید ویدئو را در آن بارگذاری کنیدخواهید دید که آیکون آپارات به ویرایشگر شما اضافه شده استبا استفاده از این دکمه قادر خواهید بود تا ویدئوی خود را به سادگی در وردپرس قرار دهید.

 دکمه ویژۀ افزودن ویدیو آپارات در ویرایشگر کلاسیک - ویکی دمی

دکمه ویژۀ افزودن ویدیو آپارات در ویرایشگر کلاسیک – ویکی دمی

 دکمه ویژۀ افزودن ویدیو آپارات در ویرایشگر کلاسیک

 در این روش نیاز به کپی کردن کد ندارید. کافی است بر روی دکمه ای که در تصویر بالا به رنگ قرمز نشان داده شده است، کلیک کنید. شناسۀ ویدئوی مورد نظر خود را وارد کنید و ابعاد تصویر را به اندازۀ دلخواهتان انتخاب کنید.

اضافه کردن ویدئو آپارات

برای مشخص کردن شناسه، به آدرس ویدیو در آپارات می رویمعبارت viki که در پایان آدرس آمده، همان شناسۀ ویدئو می باشدنشانی اینترنتی عبارت http://www.aparat.com/v/vikiT  شناسه ویدئو می باشد. پس از انتشار یا به‌روزرسانی مطلب خواهید دید که ویدئو در مطلب شما نمایش داده می شود.

قابلیت دیگری که شما با این افزونه در اختیار می گیرید این است که، قادر خواهید بود تا در ابزارک وردپرس، ویدئوها را در معرض نمایش قرار دهید. با این کار، ویدئوی شما با بازدید بیشتری مواجه خواهد شدلذا برای انجام این کار به پیشخوان وردپرس خود بروید و در قسمت نمایش، ابزارک ها را انتخاب کنیدسپس ابزارکی که با عنوان آپارات برای وردپرسدر نظر گرفته شده را انتخاب کنید و در هر مکانی که خودتان می خواهید نمایش داده شود، قرار دهید.

نمایش ویدیو آپارات در ابزارک 

زمانی که ابزارک آپارات، برای وردپرس را در مکان مورد نظر خودتان قرار می دهید، تنظیمات مربوط به آن را نیز باید اجرا کنید. به دلخواه خودتان برای آن اسم انتخاب کنید و برای وارد کردن شناسه کانال باید آیدی کانال آپارات خود را نیز وارد کنیددر پایان دکمۀ ذخیره را بزنید و خارج شوید.

 در نهایت و پس از انجام تمامی مراحل، سایت خودتان را باز کنید تا تعداد تعیین شدۀ آخرین ویدئوهای آپارات خود را مشاهده کنید.

  در صورت بروز هرگونه مشکل،با مشورت گرفتن از همکاران ما در ویکی دمی، مشکل خود را حل نمایید و از آن ها راهنمایی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

5 × یک =