طراحی قالب اختصاصی سایت

طراحی قالب اختصاصی سایت یکی از مهمترین کارهایی است که شما می‌توانید برای سفارشی‌سازی سایت خود انجام دهید. از آنجاییکه ما قالب‌های اختصاصی را از صفر تا صد کدنویسی می‌کنیم، می‌توانیم ظاهر سایت را طوری طراحی کنیم که کاملا مطابق با سبک و سلیقه‌ی مشتریان شما و هماهنگ با نوع خدمات و محصولاتی باشد که قرار است به آن‌ها ارائه کنید.

قالب‌های اختصاصی این امکان را به ما می‌دهند که امنیت سایت شما را به بیشترین میزان ممکن برسانیم و آن را از نفوذ هکرها و بدافزارها محافظت کنیم. البته باید اشاره کنیم که ما تمام قالب‌های اختصاصی را در پلتفرم وردپرس طراحی خواهیم کرد.

طراحی قالب اختصاصی سایت

قالب اختصاصی یا قالب آماده وردپرس؛ کدام یک بهتر است؟

وقتی که از طراحی سایت با وردپرس صحبت می‌شود، دو سوال همیشه برای افراد مطرح است؛ آیا از قالب‌های آماده‌ی وردپرس استفاده کنیم یا یک قالب با طراحی اختصاصی سفارش دهیم. در ادامه، ویژگی‌های قالب آماده و اختصاصی وردپرس را شرح خواهیم داد. سپس به بررسی مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها، خواهیم پرداخت.

قالب آماده وردپرس چیست؟

قالب‌های آماده، مجموعه‌ای از امکانات و المان‌های مختلف را در بر دارند، که می‌توانند برای طراحی سایت استفاده شوند. ساختار این قالب‌ها را می‎‌توان به راحتی تغییر داد و مدیریت کرد. طراح سایت با توجه به امکانات یک قالب آماده، از آن برای طراحی سایت مورد نیاز استفاده خواهد کرد. قالب‌های آماده با نصب پلاگین یا اضافه کردن کدهای مختلف، به روز می‌شوند.

مزایای استفاده از قالب آماده

 • استفاده از قالب آماده ورپرس، بسیار مقرون به صرفه است. بخشی از قالب‌های آماده، رایگان هستند و بخش زیادی از آن‌ها با قیمتی ارزان ارائه می‌شوند. علاوه بر این‌ها، بسیاری از پلاگین‌ها و افزونه‌های قابل نصب روی این قالب‌ها، رایگان هستند.
 • مدت زمان مورد نیاز برای طراحی یک سایت با قالب آماده بسیار کوتاه است. اگر شما برای طراحی سایت، با محدودیت زمانی مواجه هستید، قالب آماده زمان مورد نیاز برای طراحی سایت را بسیار کاهش می‌دهد.
 • طراحی قالب آماده‌ی وردپرس، بسیار آسان است و به دانش و توانایی خاص نیاز ندارد. بلکه با استفاده از دانش اندکی در ارتباط با کامپیوتر، می‌توان یک سایت با امکانات مناسب، طراحی کرد.

معایب استفاده از قالب آماده

 • انعطاف‌پذیری قالب‌های آماده بسیار پایین است. علاوه بر این‌، ساختار این قالب‌ها به گونه‌ای است، که نمی‌توان از تمام افزونه‌ها روی آن‌ها استفاده کرد.
 • برخلاف قالب‌های اختصاصی، اکثر قالب‌های آماده، توسط توسعه دهندگان وب، پشتیبانی نمی‌شوند. بنابراین امکان رفع باگ‌ها و مشکلات آن‌ها بسیار کم است.
 • در اکثر موارد، قالب‌های آماده از دید گوگل، سئو پسند نیستند. بنابراین ساختار آن‌ها باید بسیار سفارشی طراحی شود تا به قالبی سئو پسند تبدیل شوند.

قالب آماده وردپرس مناسب چه کسانی است؟

طراحی یک سایت با استفاده از قالب آماده، تنها با چند کلیک انجام می‌شود. بنابراین طراحی سایت با استفاده از آن، سریع و ارزان است. بخش زیادی از قالب‌های آماده، شامل کدهایی اضافه هستند، که سرعت لود شدن سایت را کاهش می‌دهند.

با این اوصاف، قالب آماده‌ی وردپرس برای کسانی مناسب است که می‌خواهند، یک سایت با امکانات اولیه داشته باشند. از طرفی، اگر فردی می‌خواهد این سایت به سرعت آماده شود و سئو سایت نیز برای او اهمیت چندانی ندارد، قالب‌های آماده بسیار مناسب هستند.

قالب اختصاصی وردپرس چیست؟

اگر بخواهیم قالب اختصاصی را به طور خلاصه شرح دهیم، باید بگوییم، قالب اختصاصی، مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و امکانات سایت است، که از صفر تا صد کد‌ نویسی شده‌اند. قالب اختصاصی، ابزاری است که می‌تواند تمام نیازهای شما را در طراحی یک سایت اختصاصی برطرف کند. در واقع برای طراحی سایت اختصاصی، هیچ طرح از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد، بلکه تمام اِلمان‌های سایت، توسط یک تیم متخصص طراحی می‌شوند.

مزایای استفاده از قالب اختصاصی

 • قالب‌های اختصاصی، سایت‌هایی منحصر به فرد ایجاد می‌کنند. وقتی از قالب‌های اختصاصی استفاده می‌کنید، هیچ سایتی مشابه سایت شما نخواهد بود.
 • قالب‌های اختصاصی، سازگاری بالایی دارند. قالب‌های اختصاصی می‌توانند متناسب با نیاز‌های کسب و کار طراحی شوند.
 • قالب‌ با طراحی اختصاصی، بسیار سئو پسند (SEO Friendly) است. وقتی سایتی با قالب آماده طراحی می‌شود باید به طور مداوم به روز شود. اما قالب اختصاصی، به‌روزرسانی نیاز ندارد.
 • قالب اختصاصی می‌تواند گسترش یابد. وقتی که کسب و کار شما رشد می‌کند، سایت شما نیز باید گسترش یابد و با کسب و کار شما سازگار شود.

معایب استفاده از قالب اختصاصی

 • قالب‌های اختصاصی پر هزینه هستند. هزینه‌ی طراحی یک سایت با قالب اختصاصی در مقایسه با قالب آماده بسیار زیاد است. قالب‌های آماده یک بار خریداری می‌شوند، اما قالب‌های اختصاصی، باید به طور مداوم گسترش یابند. بنابراین برای طراحی آن‌ها، باید هزینه‌ی بسیاری در مدت زمان طولانی، در نظر گرفت.
 • طراحی قالب اختصاصی، بسیار زمان بر است. طراحی قالب اختصاصی، در برخی موارد چندین ماه طول می‌کشد.

قالب اختصاصی وردپرس مناسب چه کسانی است؟

اگر افراد بتوانند برای طراحی سایت، زمان و هزینه‌ی کافی در نظر بگیرند، طراحی قالب اختصاصی بسیار مناسب است. همچنین قالب اختصاصی، امکاناتی ویژه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، که با استفاده از آن می‌توانند، یک سایت حرفه‌ای طراحی کنند. علاوه بر این، اگر امنیت سایت برای افراد مهم باشد، قالب اختصاصی می‌تواند، سایت را از نفوذ بدافزارها محافظت کند.

قالب آماده یا اختصاصی؟

تا اینجا بخش زیادی از تفاوت‌های قالب‌های آماده و اختصاصی وردپرس مورد بررسی قرار گرفت. با تمام این اوصاف، باید بدانید که نهایتا انتخاب قالب سایت، به عهده‌ی یک توسعه دهنده‌ی سایت است.

یک توسعه دهنده‌ی آگاه باید در ابتدا وضعیت سایت‌های شرکت‌های رقیب را به خوبی بررسی کند، نیازهای شما را بشناسد، بودجه‌ی مورد نیاز برای تهیه‌ی سایت را بررسی کند و نهایتا یک قالب آماده یا سفارشی برای شما در نظر بگیرد. در ادامه چندین سوال مطرح شده است، که می‌تواند شما در این تصمیم‌گیری یاری دهد.

شرکت‌های رقیب از چه قالب‌هایی استفاده می‌کنند و چرا موفق هستند؟
نوع سرویس و خدمات شرکت ما به چه صورت است؟
چه اِلمان‌هایی می‌توانند اعتماد کاربران را جلب کند؟
چه اِلمان‌هایی می‌توانند نرخ تبدیل را افزایش دهد؟
چه ویژگی‌هایی می‌تواند میزان حضور کاربر در سایت را افزایش دهد
چه ویژگی‌هایی می‌تواند در بهینه سازی سایت (SEO) موثر باشد؟

وردپرس یک پلتفرم عالی برای طراحی سایت است که می‌تواند امکانات مختلفی، در اختیار افراد قرار دهد. این پلتفرم، گزینه‌ای عالی برای افراد عادی و شرکت‌های تجاری است. با توجه به موارد ذکر شده، افراد عادی می‌توانند از قالب‌های آماده استفاده کنند، بدون اینکه وقت خود را برای برنامه‌نویسی هدر دهند. اما زمانیکه صحبت از کسب و کار می‌شود، موضوع بسیار متفاوت است. در این شرایط باید یک توسعه‌دهنده‌ی وب وجود داشته باشد، که یک قالب و پلاگین اختصاصی طراحی کند.