بدون دیدگاه
2019/09/12
2858 بازدید

آشنایی با قیمت و تعرفه سئو جهت بهینه سازی سایت ها

زمانیکه این سوال پرسیده می شود”قیمت سئو سایت چکونه محاسبه می شود، مطمئنا شما منتظر قیمت خواهید بود اما جوابی که به شما داده می شود این است، ” بستگی دارد”. که با شنیدن چنین جوابی ناراحت می شوید. اما حقیقت این است که قیمت خدمات سئو به فاکتورهایی بستگی دارد. البته خیلی از افراد بعد از شنیدن عبارت “بستگی دارد”، با شرکت های دیگری هم صحبت می کنند تا ببینند نظر آن ها در مورد این سوال چه می باشد.

همانطور که می دانید، رساندن یک سایت به صفحه اول گوگل میتواند کسب و کار شما را چه بصورت آنلاین باشد  و چه بصورت آفلاین، از این رو به آن رو کند!

بله این قدرت گوگل و جستجو های پیشرفته آن است!

اما برای اینکه به صفحه اول گوگل بیایید چقدر باید هزینه کنید؟!

این سوالی است که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ دهیم تا قبل از انجام پروژه سئو، هزینه دستتان باشد.

در این مقاله با موارد زیر بیشتر آشنا خواهید شد:

و در آخر هم برای شما یک لیست قیمت سئو (SEO) ارائه خواهیم نمود.

خب بپردازیم به مواردی که در بالا گفتیم:

هزینه سئو (SEO)

انجام بهینه سازی سایت به صورت های مختلفی انجام میشود. بطور مثال بعضی از افراد و کسب و کار ها، از قبل کلماتی را برای کسب و کارشان انتخاب کرده اند و قصد دارند بر روی آن کلمات، بهینه سازی سایت یا همان سئو را انجام دهند و به صفحه اول گوگل بیایند.

اما چرا بعضی از کسب و کار ها تمرکز بر روی یک کلمه خاص دارند؟

با توجه به استراتژی های یک کسب و کار، این هدف می تواند مختلف باشد، مثلاً در فروشگاه های اینترنتی، زمانی که سایتی در کلمات بزرگ مانند خرید گوشی موبایل، قیمت گوشی موبایل و… بالا می آید، صاحبان سایت می توانند با تامین کننده های بزرگ صحبت کنند و با توجه به جایگاه سایتشان از آن ها آفر های ویژه قیمتی بگیرند.

هزینه انجام سئو

در بعضی مواقع کسب و کار ها تمایل دارند با کلماتی که اکثر رقبا در آن بالا هستند یا کلمات دیگری که وابسته به بیزینس آن ها است، به جستجو و انتخاب کلمه کلیدی بپردازند. با آنالیز چنین کلماتی متوجه می شوند که کدام کلمه کلیدی، بیشترین و کدام یک کمترین جستجو توسط کاربران در سطح اینترنت را  دارا هستند. آن ها در این حالت سعی می کنند که با بهینه سازی روی چنین کلماتی، سایت خود را در نتایج گوگل به صفحه اول برسانند.

استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت بسته های سئویی می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۹۰۹۲۴۸ تماس بگیرید. 

و یا با ارسال تیکت، می توانید نوع بسته سئویی خود را که در تعرفه سئو آورده شده است، مشخص نمایید.

هزینه سئو کلمات کلیدی مختلف

اگر شما استراتژی اولی که در بالا گفتیم را برای سئو سایتتان در نظر گرفته اید، در این حالت باید هزینه سئو کلمات کلیدی مختلف را بدانید. قیمت کلمات کلیدی سئو با توجه به معیار های زیر مشخص میشود:

 • طول کلمه: هرچه طول کلمه ای که انتخاب می کنید کوتاه تر باشد، هزینه ی سئو آن کلمه هم بیشتر می شود.

  مثلاً: قیمت خرید قاب موبایل، از قیمت خرید قاب موبایل اورجینال آیفون X، از نظر سئو بیشتر است.

 • سایت های رقیب: بعد از انتخاب کلمه کلیدی، باید ببینید که چه سایت هایی با شما در رقابت هستند. این مورد، دومین پارامتر مهم از SEO Price کلمات کلیدی است.

   بطور مثال: در کلمه ی خرید موبایل، شما باید با سایت های بزرگی مانند digikala، mobile.ir و… رقابت کنید، در اینجا کار سئوکار ها سخت تر است، به همین دلیل هزینه این کلمات از کلمات طولانی تر، بیشتر می شود.

 • رتبه سایت شما در کلمه مورد نظر: قیمت انجام سئو سایت با توجه به کلمه ای که انتخاب کردید، باید بررسی شود که با آن کلمه، دارای رتبه در گوگل هستید یا خیر.

  منظور از اینکه رتبه داشته باشید این است که در نتایج جستجو، از صفحه اول تا دهم نتایج گوگل، سایت شما نمایش داده شود. در صورتی که در نتایج باشید هزینه انجام سئو کاهش پیدا می کند، زیرا سایت شما نزد گوگل دارای اعتبار است.

هزینه کلمه کلیدی در سئو

آیا هزینه سئو کلمات کلیدی به صرفه است؟

ما به کسب و کار ها این نوع از سئو را پیشنهاد نمی کنیم، البته اینکه شما کلمات کلیدی خاصی را به سئوکار ها بدهید و از آن ها بخواهید در این کلمات، شما را به صفحه اول گوگل برسانند برای سئوکار ها بسیار ساده تر است.

اما ممکن است شما فکر کنید که کلمه ای مثل خرید گوشی خیلی ورودی به شما می دهد، در صورتی که بعد از انجام سئو و صرف هزینه، متوجه شوید که بیشتر مردم، از نظر سئویی کلمه ی خرید گوشی موبایل آیفون را جستجو می کنند!

پس اگر سئو کلمه کلیدی خاص خوب نیست، چه چیزی جایگزین آن کنیم؟ در ادامه مقاله همراه ماباشید.

سئو کلمات کلیدی

هزینه بهینه سازی کلی سایت

در روش بهینه سازی یا همان سئو کلی سایت، سئوکار یا شرکت خدمات سئو، از شما مبلغی را دریافت می کند و سایت شما را بطور کامل بهینه سازی می نماید.

ممکن است در این روش، سایت شما برروی کلمات کلیدی خاصی سئو نشود اما در این مدل سئو، سایت بصورت کامل قدرت می گیرد و بعد از مدتی می تواند برروی کلمات کلیدی سخت هم بالا بیاید.

در این روش هزینه سئو شما بر اساس معیار های زیر محاسبه میشود:

 • حجم صفحات سایت شما: هرچه تعداد صفحات سایت شما بیشتر باشد، در این حالت فرآیند سئو سایت شما گسترده تر می شود و مشخصاً مبلغ سئو سایت شما هم بالاتر می رود.

البته اینطور نیست که اگر سایتی ۱۰۰ صفحه داشته باشد، هزینه بهینه سازی سایتش مثلاً ۲ میلیون تومان می شود و سایتی که ۱۰۰۰ صفحه دارد ۲۰ میلیون تومان! البته تعداد صفحات اصلی سایت شما هر چقدر باشد بر قیمت بهینه سازی سایت شما تاثیر میگذارد.

 • سایت شما با چه CMS ای ساخته شده: قیمت بهینه سازی سایت می تواند بسته به نوع سیستم های تولید محتوا (CMS) مثلا وردپرس، دروپال، جوملا و غیره، متفاوت تر باشد. دلیل اختلاف هزینه در سی ام اس های مختلف این است که بعضی از این سیستم ها از نظر کد نویسی بسیار درست و بهینه ساخته شده اند و بعضی دیگر نه، که میتواند بر هزینه های سئو تاثیر زیادی داشته باشد.
 • مدت زمان انجام سئو: فرآیند سئو سایت شما هرچه طولانی تر شود، هزینه کاهش پیدا می کند. اگر شما بخواهید سایتی را در زمان ۶ ماه بهینه سازی نمایید، بسیار راحت تر است تا اینکه بخواهید در مدت زمان ۳ ماه بهینه کنید. هر چه زمان سئو بیشتر شود هزینه کاهش پیدا می کند.

البته این کاهش قیمت تا یک جایی انجام می شود و اینطور نیست که مثلاً به سئوکار بگویید سایت را در مدت ۲ سال انجام بدهد، آن هم بصورت رایگان!

 

هزینه سئو کلی سایت به صرفه است؟

این روش برای کسب و کار هایی که تازه وارد فضای کاری آنلاین شده اند و سایتشان تازه تاسیس شده است، به صرفه تر است.

حالا چرا؟

بطور مثال شما ماهیانه مبلغی بین ۱- ۳ میلیون تومان هزینه می کنید و خیالتان از بابت بهینه سازی یا همان SEO سایتتان راحت است.

قیمت سئو

 

عموما هزینه بهینه سازی کلی سایت به موارد زیر بستگی دارد:

قیمت سئو داخلی

یکی از موارد مهمی که باید به هنگام سئو سایت، مدنظر داشته باشیم، سئو داخلی است. در درجه اول، قیمت بهینه سازی سایت بر اساس on-page seo محاسبه می گردد. از جمله مواردی که باید در سئو داخلی بررسی شود، می توان به متا تگ ها، سرعت سایت، حجم صفحات و غیره اشاره کرد که برای آشنایی بیشتر با فاکتورهای مهم در سئو داخلی، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید. نرخ سئو داخلی سایت از ۴۰۰هزار تومان تا یک میلیون تومان بسته به نوع سایت، کلمات کلیدی و تکنیکالی، می تواند متغیر باشد.

هزینه سئو خارجی

بعد از بررسی سئو داخلی، نوبت به سئو خارجی یا همان off-page seo می رسد. منظور از سئو خارجی، ساخت لینک های خارجی، رپورتاژ و حتی اشتراک محتوا در سایت های دیگر است. بسیاری از شرکت ها، بعد از بررسی سایت به کارفرماها، بهای سئو خارجی را بر اساس پارامترهای گفته شده، اعلام می کنند.

نکته مهم

از مهمترین مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، فعالیت در شبکه های اجتماعی است. هیچگاه سیگنال هایی که از سمت social می آیند را نادیده نگیرید. این مورد هم دارای نرخ سئو و بهینه سازی متفاوتی می باشد.

قیمت سئو کلی سایت

قیمت پروژه سئو

این بخش بیشتر برای سئوکار ها گفته می شود، در صورتی که شما به دنبال انجام خدمات سئو هستید موارد پایین تر را دنبال نمایید.

زمانی که شرکت خدمات سئو یا سئوکاری، پروژه سئو سایتی را قبول می کند، باید یک سایت را از صفر تا صد بهینه سازی کند، در این حالت، عموم سئوکارها بعد از آنالیز و بررسی سایت و همچنین بررسی رقبای آن، با  استراتژی های قوی در حوزه های محتلف مانند تولید محتوا، سئو داخلی، سئو خارجی، تکنیکال و دیگر موارد سعی در بهینه سازی و بهبود آن سایت بر می آیند.

با این حال، هزینه یک پروژه سئو با توجه به اینکه “حوزه ی فعالیت سایت چیست” ، “رقیبان سایت چه کسانی هستند”،  “میزان گستردگی سایت چقدر است “، “آیا سایت بهینه شده است یا خیر”،  “سایت با چه کلماتی بالا است” و غیره، می تواند مختلف می باشد.

قیمت سئو

قیمت سئو کلمه ای

انتخاب هزینه سئوی کلمه ای، برای کسانی مفید است که تمایل دارند سایت خود را برای تعداد محدودی کلمه، بهینه نمایند. این چنین افراد، بهینه سازی سایت خود را به شرکت های خدمات سئو می سپرند و در انتها منتظر نتیجه نهایی می شوند. تعرفه سئو کلمه ای، به میزان سختی کلمه کلیدی، تراکم کلمات کلیدی،  تعداد رقبا و حتی تعداد کلماتی که آن بیزینس به دنبال بهینه سازی و سئو‌ آن است، بستگی دارد. در پکیج سئو کلمه ای، علاوه بر بهینه سازی کل سایت، لینک سازی خارجی نیز انجام می شود. البته منظور از لینک بیلدینگ، استفاده از سئو کلاه سیاه نمی باشد و عموما از سایت های ایمن و وایت برای لینک سازی انجام می شود. در لینک سازی خارجی، عموما ساخت تعدادی از لینک ها به صورت دائمی و تعدادی دیگر موقتی بوده که برای این منظور، حتما باید از استراتژی مناسبی استفاده شود. همانطور که می دانید برای سئو کلمه ای سایت، باید زیرساخت های فنی هم چک شود تا در آینده مشکلی برای بهینه سازی سایت ایجاد نشود.

قیمت سئو کلمه ای

عموما، لیست تعرفه سئو و هزینه نهایی که برای بهینه سازی یک سایت در نظر گرفته می شود، به عوامل زیادی بستگی دارد. همانطور که مطلع هستید، هزینه سئو در هر سایتی با وب سایتی دیگر متفاوت بوده که این قیمت بر اساس بررسی و آنالیزی که بر روی سایت انجام می شود، محاسبه می گردد. بیشتر شرکت های خدماتی سئو، بعد از آنالیز یک سایت می توانند نرخ دقیقی از بهینه سازی را اعلام نمایند. با این حال، لیست قیمت سئو به موارد زیر وابسته است:

 • میزان رقابت و سخت و آسان بودن بین کلمات کلیدی
 • عمر دامنه و  سایت
 • کیفیت محتواهای نوشته شده و مرتبط بودن با کلمه کلیدی
 • بررسی تراکم کلمات کلیدی و بهینه سازی ان
 • بررسی جایگاه اولیه سایت و تضمین جایگاه بعد از اتمام کار
 • استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید

همیشه این نکته رابه خاطر بسپارید که  برای بهینه سازی یک سایت، فقط از یک کلمه کلیدی استفاده ننمایید و بعد از بررسی رقبا و رفتارهای کاربران، طیف کلمات کلیدی خود را افزایش دهید.

تعدفه سئو

تعرفه سئو و قیمت خدمات سئو

قیمت انجام خدمات بهینه سازی سایت، با توجه به اینکه آن شخص، کار بهینه سازی سایت شما را انجام می دهد یا شرکت خدمات سئو، می تواند متفاوت باشد.

شرکت های خدمات سئو با توجه به اینکه نیروی سئو زیادی دارند، هزینه انجام سئو را کاهش می دهند. از طرفی هم، اگر به صورت پروژه ای با یک شخص سئوکار قراداد ببندید، عموما برای گرفتن پروژه و اینکه قراداد توافقی می باشد با کارفرماها راه می آیند و تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه انجام می دهند.

 مشاهده تعرفه سئو سایت به صورت ماهانه: 

[table id=6 /]

استعلام قیمت

جهت اطلاع از قیمت بسته های سئویی می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۹۰۹۲۴۸ تماس بگیرید. 

و یا با ارسال تیکت، می توانید نوع بسته سئویی خود را که در تعرفه سئو آورده شده است، مشخص نمایید.

هزینه استخدام سئوکار

هزینه ی استخدام سئوکار با توجه به اینکه سئوکار در شرکت فعالیت می کند و یا بصورت دورکاری، کار سئو سایت شما را انجام می دهد میتواند متفاوت باشد.

اما بطور معمول هزینه ی استخدام سئوکار، چیزی بین ۱ تا ۵ میلیون تومان است. بسته به سابفه شخص و اینکه چه تعداد پروژه سئو انجام داده است. این قیمت می تواند متفاوت باشد.

همچنین اینکه سایت شما چه قدر بزرگ باشد و چقدر دارای ایراد باشد می تواند هزینه ها تفاوت داشته باشد.

استخدام سئو کار

مدت زمان قرار داد سئوکار

بطور معمول قرار داد های شرکتی بین شرکت ها و شخص سئوکار سالانه بسته می شود. البته ممکن است قرار داد بیشتر (مثلا ۲ساله) یا کمتر (مثلاً ۶ماهه) هم بسته شود. این بستگی به نوع قرارداد طرفین دارد.

نکته ای که در آخر قصد دارم در مورد آن صحبت کنم این است که آیا چیزی با عنوان سئو تضمینی وجود دارد؟

ما در مقاله ای بصورت جداگانه این مورد را برای شما بررسی کردیم که می توانید به مقاله سئو تضمینی مراجعه نمایید.

جهت دریافت  مشاوره رایگان سئو، با شماره 09128909248 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

تعرفه سئو به چه عواملی بستگی دارد؟

تعرفه سئو به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آن ها می توان به رتبه رقبا، انتخاب کلمات کلیدی، لوکال بودن سئو، ایجاد یا بهینه کردن بلاگ، موارد مربوط به تکنیکال و غیره اشاره کرد.

آیا برای بهینه سازی سایت، به تعداد زیادی نیرو نیاز است؟

برای بهینه سازی سایت، عموما از افراد متخصص و متبحر در زمینه مربوطه استفاده می شود و کار یک نفر نیست و نیاز به ۲تا ۴ متخصص می باشد.

برای قیمت سئو ویکی دمی، تضمینی وجود دارد؟

بله، ویکی دمی در حین بستن قرارداد به مشتریان اعلام می کند که در صورت اجرا نکردن به تعهدات خود و یا نرسیدن به جایگاهی که مد نظر آن ها بوده است، تمامی هزینه و تعرفه سئو را به آن ها عودت می کند.

چرا قیمت سئو، گران است؟

سایت ویکی دمی، با توجه به سوابق درخشان خود در امر بهینه سازی سایت و داشتن رزومه قوی، حاضر است با توجه به نوع کسب و کار شما و همچنین میزان بودجه شما، سایتتان را به بهترین نحو ممکن، بهینه نماید. شما حتی می توانید برای مشاوره رایگان و اعلام نیازهای خود با شماره 09128909248 تماس بگیرید. این هم به یاد داشته باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دو × چهار =