در آموزش بخش Legacy tools and reports یکسری از کارهایی که برای دریافت اطلاعات بیشتر از گوگل سرچ کنسول باید انجام دهید را می آموزید. این بخش را اصلا از دست ندهید.

بخش International targeting

این بخش به شما کمک می کند تا بتوانید زبان و مکان هدف مخاطبان خود را تعیین کنید. این کار به تجزیه و تحلیل بهتر شما بسیار کمک می کند. خب بریم سراغ اصل مطلب! وقتی بر روی بخش International targeting کلیک می کنید صفحه جدیدی برایتان باز می شود که دارای دو زبانه Language و country است.

آموزش بخش International targeting

در این قسمت با توجه به نوع دامنه تان کشور هدف و زبان مشخص می شود.

بخش removals

گاهی شما می خواهید بعضی صفحات وبسایتتان که توسط گوگل ایندکس شده اند، در نتایج جستجو نشان داده نشوند و حذف گردند. با استفاده از این بخش شما می توانید صفحاتی از سایتتان را که گوگل آن ها را ایندکس کرده است را حذف کنید. برای این کار کافیست تا آدرس صفحه مورد نظر خود را در این بخش وارد کنید. البته اگر از سرچ کنسول جدید گوگل استفاده می نمایید removals از این بخش خارج شده است و به بخش Index اضافه شده است. برای مشاهده آموزش removals در گوگل سرچ کنسول جدید بر روی لینک قرمز کلیک کنید.

بخش crawl stats

بخش crawl stats به شما کمک می کند تا بتوانید فعالیت های ربات های گوگل و نحوه خزش آن ها را در سایتتان در طی 3 ماه بررسی کنید. با استفاده از این این بخش تمام قسمت هایی که ربات های گوگل در آن ها crawl کردند مانند برگه ها، مقالات، فایل های css، js و … را مشاهده کنید.

بخش removals در Legacy tools and reports

Pages crawled per day

تعداد صفحاتی که ربات های گوگل در هر روز در آن ها خزیدند و crawl انجام دادند.

Kilobytes downloaded per day

میزان کیلو بایتی که ربات ها بارگیری کرده اند.

Time spent downloading a page in milliseconds

مدت زمانی که طول می کشد ربات ها به طور کامل در یک صفحه بخزند.

بخش Messages

بخش Messages در Legacy tools and reports

در این بخش می توانید پیام هایی که گوگل درباره خطاها و اصلاحات بخش های مختلف سایتتان مانند عدم نمایش مناسب در مبایل و … را ارسال کرده است مشاهده کنید.

بخش URL parameters

پارامتر های URL پارامترهایی هستند که برای URL هر صفحه به صورت اختصاصی در نظر گرفته می شود. اگر شما از پارامترهایی در url صفحاتتان استفاده می کنید که ممکن است باهم یکسان باشند گوگل شاید نتواند آن صفحه را به درستی ایندکس کند. با استفاده از این قسمت در سرچ کنسول می توانید مشخص کنید کدام پارامتر ها نادیده گرفته شوند و ربات ها آن ها را در نظر نگیرند.

بخش Web Toolsبخش URL parameters در Legacy tools and reports

ابزار هایی که در این بخش قرار دارند درواقع سرویس هایی هستند که گوگل آن ها را ارائه داده است. برای مثال Ad Experience یکی از ابزار هاییست که برای شناسایی تجربه که استاندارد های تبلیغات استاندارد را نقض کرده اند ایجاد شده. این نقض ها مسائلی هستند که برای کاربر به عنوان تبلیغات های آزاردهند تلقی می شوند. در بخش web tools گزارشات این مدلی را می توانید مشاهده کنید.

بخش Web Tools در Legacy tools and reports

خب به پایان فصل آموزش بخش Legacy tools and reports در آموزش سرچ کنسول جدید گوگل رسیدیم. در بخش های دیگر به مطالب بسیار کاربردی تر می پردازیم. حتما با آموزش های ما همراه باشید.