2 دیدگاه
2019/07/13
384 بازدید

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

همان طور که میدانید وردپرس یک  سیستم مدیریت محتوا است و به عنوان محبوب ترین CMS در حال استفاده می باشد. این سیستم مدیریت محتوا برای تمام سایت های آموزشی، تجاری، خبری و … قابلیت های ویژه ای دارد و میتواند با دارا بودن انواع افزونه نیاز کاربران را بر طرف کند.  هم اکنون درصد زیادی از سایت های دنیا بر روی وردپرس میزبانی می شوند. طراحی سایت با وردپرس به سادگی قابل انجام است و با پنل مدیریتی آن به آسانی می توانید به مدیریت محتوای سایت بپردازید

ما با اموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین قصد داریم دومین پنل مدیریتی هاستینگ که بین مردم محبوب است رو به شما آموزش دهیم . در واقع دایرکت ادمین و سی پنل دو ابزار مدیریت هاستینگ محبوب در ایران هستند. در این سری آموزش وردپرس در ویکی دمی، می خواهیم نصب وردپرس در دایرکت ادمین (DirectAdmin) را توضیح دهیم و اینکه چگونه یک وب سایت را در VPS خود آپلود کنید. برای پیروی از مراحل زیر، فرض می کنیم که شما قبلاً پایگاه داده ای را ایجاد کرده اید.

در مقاله آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین، توضیح می دهیم که چگونه وردپرس را در VPS با DirectAdmin نصب کنیم. گزینه های هزینه بر مانند Installatron یا Softaculous می توانند نصب را برایتان ساده تر کنند و به شما اجازه می دهند تا آن را با یک کلیک از طریق DirectAdmin اجرا کنید. در این مقاله فرض می کنیم که نمی خواهید هزینه های بیشتری را متحمل شوید یا نرم افزار اضافی نصب کنید. پس فقط توضیح می دهیم که چگونه وردپرس را با استفاده از گزینه های داخلی در DirectAdmin خود نصب کنید.

دایرکت ادمین ( DirectAdmin) چیست؟

 پنل مدیریتی دایرکت ادمین بعد از سیستم مدیریتی سی پنل، محبوب ترین و کامل ترین سیستم مدیریت هاستینگ در دنیا است. همچنین شرکت سازنده سی پنل ایران را برای استفاده از این سیستم تحریم کرده است. به همین دلیل هاستینگ های ایرانی از دایرکت ادمین برای مدیریت اکانت هاست استفاده میکنند. کنترل پنل هاستینگ این امکان را به شما می دهد تا روی اکانت هاستینگ خود تغییراتی ایجاد کنید. شما با دسترسی به پنل دایرکت ادمین میتوانید تعداد نامحدودی وبسایت و اکانت های مختلف خود را مدیریت کنید. در پنل دایرکت ادمین شما می توانید:

 1. DNS ها را مدیریت کنید.
 2. زیر دامنه ها را ایجاد و مدیریت کنید.
 3. آدرس های ایمیل را ایجاد و مدیریت کنید.
 4. محافظت از پسورد دایرکتوری را تنظیم کنید.
 5. از وجود صفحات خطا اطلاع پیدا کنید و آنها را رفع کنید.
 6. فایل را با استفاده از مدیر فایل بارگذاری و مدیریت کنید.
 7. فایل های سایت و اطلاعات اکانت را بازیابی کرده و نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 8. گواهینامه SSL نصب کنید، کارهای متفرقه و سایر ابزارهای پیشرفته را راه اندازی کنید

مقالات پیشنهادی: آموزش سئو وردپرس 

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

راهنمای تصویری نصب وردپرس در دایرکت ادمین

برای نصب وردپرس در دایرکت ادمین، یک آموزش تصویری مرحله به مرحله برایتان آماده کردیم که بتوانید کاملا به موضوع اشراف داشته باشید.

مرحله 1 نصب وردپرس در دایرکت ادمین

اولین مرحله برای نصب وردپرس در دایرکت ادمین وردپرس را از صفحه اصلی وردپرس دانلود کنید و فایل zip را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

مرحله 2

به عنوان کاربر وارد DirectAdmin شوید و برای نصب وردپرس بر روی ‘Files’ کلیک کنید.

پنل دایرکت ادمین

مرحله 3

اکنون یک نمای کلی از پوشه ها و فایل ها را مشاهده می کنید. سپس روی گزینه Domains کلیک کنید.

نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین

مرحله 4

بر روی نام دامنه خود کلیک کنید. در این راهنما ما از supporttest.nl استفاده می کنیم.

انتخاب نام دامنه

مرحله 5

روی گزینه “public_html” کلیک کنید. این پوشه ای است که در آن، سایت شما قرار گرفته است.

فایل public_html

مطالب مرتبط: برترین افزونه های کش وردپرس (سال 2019)

مرحله 6

آیا می خواهید از یک زیر دامنه استفاده کنید؟ سپس روی پوشه ای با نام زیر دامنه خود کلیک کنید و بعد روی «Upload files to current directory» (در پایین صفحه تصویر) کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس

مرحله 7

روی گزینه «Choose file» کلیک کنید و فایلی را که در مرحله 1 دانلود کرده اید انتخاب کنید. سپس برای بارگذاری فایل روی گزینه «Upload files» کلیک کنید.

متاسفانه، حتی در نصب ویندوز انگلیسی با مرورگر انگلیسی و تلاش برای ویرایش منبع صفحه، گزینه های موجود در تصویر را به زبان انگلیسی نمایش نمی دهد (حتی اگر آن را به عنوان زبان DirectAdmin تنظیم شده است).

گزینه upload files

مرحله 8

روی گزینه «Click here to go back» در پایین گزینه تأییدی که ظاهر می شود، کلیک کنید.

مرحله 9

حالا به پوشه public_html برگردید و wordpress4.9.4.zip (یا آخرین نسخه ای که در زمان خواندن این مقاله موجود است) را ببینید و روی گزینه “Extract” کلیک کنید.

اموزش نصب wordpress

مرحله 10

حالا یک نمای کلی از محتوای مورد نظر را خواهید دید و می توانید دایرکتوری خود را در بخش «Directory» تغییر دهید (اما این کار را انجام ندهید). برای شروع فرآیند خارج کردن فایل از حالت فشرده، دوباره بر روی گزینه Extract کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس بر روی direct admin

مرحله 11

وردپرس فایل های خود را در پوشه “wordpress” در فایل zip که دانلود کرده اید پیاده می کند! در نتیجه یک پوشه جدید در پوشه public_html شما به نام wordpress وجود دارد. روی «wordpress» کلیک کنید تا پوشه باز شود.

نصب wordpress

مرحله 12

روی ‘Select‘> ‘Add to clipboard’> ‘../ Up a Level’ کلیک کنید. شما هم اکنون تمام فایل ها و پوشه ها را در پوشه وردپرس انتخاب کرده و آنها را برای حرکت آماده کرده اید.

نصب وردپرس

مرحله 13

روی “Move Clipboard Files here” در قسمت پایین، سمت راست کلیک کنید. از شما سؤال خواهد شد که آیا فایل های موجود دوباره منتقل شوند؟ پس روی گزینه OK کلیک کنید. بدون تمام فایل ها، سایت وردپرس شما کار نمی کند. پوشه WordPress و فایل زیپ را با چک کردن آنها و کلیک بر روی «Delete» حذف کنید.

دایرکت ادمین

مرحله 14

yourdomain.com/index.php را در یک مرورگر باز کنید (domaindom.com را با نام دامنه واقعی خود جایگزین کنید). سپس منوی تنظیمات وردپرس را مشاهده خواهید کرد، زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی “ادامه” کلیک کنید.

انتخاب زبان

مطالب مرتبط: آموزش کامل افزایش حجم آپلود در وردپرس با 4 روش

مرحله 15

در این مرحله از نصب وردپرس در دایرکت ادمین ، هشداری مبنی بر نیاز به اطلاعات پایگاه داده خود برای نصب دریافت می کنید. در سری آموزش DirectAdmin توضیح می دهیم چگونه یک پایگاه داده ایجاد کنیم.

اطلاعات پایگاه داده خود را مانند مثال زیر وارد کنید و روی “Submit” کلیک کنید.

وارد کردن نام دیتابیس

مرحله 16

با دریافت پیام زیر، خوش آمدگویی مشتاقانه وردپرس را مشاهده می کنید. روی «Run the installation» کلیک کنید تا فرآیند نصب پنج دقیقه ای وردپرس آغاز شود.

مرحله 17

در این مرحله از نصب وردپرس در دایرکت ادمین ، وردپرس اطلاعات زیر را از شما درخواست می کند. فیلدها را کامل کنید، نام کاربری و رمز عبور منتخب خود را یادداشت کنید تا اگر فراموش کردید، آنها را از دست ندهید. سپس روی گزینه «Install WordPress» کلیک کنید.

گزینه install wordpress

گام 18

پنج دقیقه تخمین بسیار زیادی است؛ در VPS که ما برای این راهنما استفاده کردیم، نصب بلافاصله انجام شد. شما صفحه زیر را به عنوان تایید خواهید دید و می توانید بلافاصله کارتان را با وردپرس شروع کنید! ما نمی توانیم خدمات پشتیبانی از طراحی و مدیریت یک وب سایت وردپرس را به شما ارائه دهیم، اما شما می توانید به پشتیبانی وردپرس بروید!

نصب وردپرس

خب، با اجرای مراحل فوق، می توانید به آسانی وردپرس را در DirectAdmin نصب کنید. اگر هر سؤالی در مورد نصب وردپرس در دایرکت ادمین برایتان پیش آمد، می توانید همینجا کامنت بگذارید. هم چنین ما در ویکی دمی، خدمات سئو ارائه می دهیم، در صورتی که سوالی راجع به سئو سایتتان داشتید، می توانید از طریق صفحه مشاوره سئو (به صورت رایگان) با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هشت + 16 =

2

 1. عطیه

  چرا برای cpanel هم راهنمایی نکردین
  الان استفاده از سی پنل که بیشتره بعد شما میرید راجب دایرکت ادمین مینویسید؟؟؟؟؟

  16 جولای 2019 پاسخ
  • ویکی دمی

   با سلام ممنون از ارسال نظرتون.
   در مورد آموزش نصب وردپرس برروی Cpanel در این مقاله توضیحات ارائه کردیم، که می تونید مشاهده کنید.
   لینک مطلب:
   https://wikidemy.ir/how-to-install-wordpress/

   16 جولای 2019 پاسخ