2 دیدگاه
2020/07/27
455 بازدید

تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید

لینک سازی داخلی، تکنیکی امن و قدرتمند می باشد که در سئو وب سایت تاثیر زیادی دارد. لینک سازی داخلی وب سایت راهی است که می تواند سئو سایت را نیز تقویت کند و آن را زود تر از زمان پیش بینی شده به جایگاه مناسبی برساند. یکی از مهم‌ترین ویژگی های لینک سازی داخلی این است که وب سایت ها علاوه بر رعایت اصول سئو تکنیکال و با توجه به محتوای با کیفیت داخل سایتشان، می توانند جایگاه خوبی را در گوگل به دست بیاورند و دیگر نیازی به لینک سازی خارجی ندارند.

همان‌طور که می دانید، ربات های گوگل از طریق لینک ها با موضوعات وب سایت ارتباط بر قرار می کنند؛ در نتیجه لینک ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و روابط بین صفحات را متوجه می شوند. هنگامی که ربات های خزنده گوگل برای ایندکس کردن محتوای شما، به صفحه مورد نظر وارد می شوند، ابتدا تمام لینک های داخلی آن صفحه را بررسی می کنند.

یکی از مهم‌ترین فاکتور ها در لینک سازی داخلی، عبارتی است که شما در محتوا به آن لینک داده اید که اصطلاحا به آن anchor text گفته می شود. ربات های خزنده گوگل با توجه به این عبارت، ارزش و اعتبار محتوای شما را افزایش می دهند.

پس این نکته بسیار مهم را از ویکی دمی به یاد داشته باشید: هنگام لینک سازی داخلی، به کلمات و عبارت های کلیدی بیشتر توجه کنید؛ چرا که در هنگام بررسی محتوای سایتتان، لینک سازی کلمات کلیدی است که ارزش و اعتبار سایتتان را بالا برده و می تواند عاملی برای افزایش رتبه در گوگل باشد. بهتر است از کلمات کلیدی lsi برای لینکسازی استفاده نمایید.

ما در این مقاله، ترفند های لینک سازی داخلی، برای مقالات جدید را بیان می کنیم تا شما با استفاده از آن، بتوانید برای مقالات جدید سایتتان لینک سازی قدرتمندی داشته باشید.

روش های لینک سازی داخلی برای سئو مقالات

 • نوشتن تعداد زیادی محتوا برای سایت
 • استفاده از پیوند های تاثیر گذار
 • استفاده از متون anchor text(انکر تکست)
 • استفاده از پیوند های مرتبط با موضوع
 • استفاده نکردن بیش از حد از لینک های داخلی

نوشتن تعداد زیادی محتوا برای سایت

یکی از مهم‌ترین فاکتور ها در ساخت لینک های داخلی، تولید محتوای با کیفیت است. شما با داشتن یک استراتژی قوی و منظم برای تولید محتوای با کیفیت، کمک بسزایی را به بهبود لینک سازی داخلی و سئو سایت انجام می دهید.

  مهمترین ابزارهای آنالیز رقبا در سئو در 2020

اگر می خواهید سایتتان، لینک سازی داخلی قوی تری داشته باشد، باید تعداد صفحات داخلی بیشتری را ایجاد کنید. هنگامی که این صفحات را داخل سایت ایجاد کردید، باید برای هر صفحه محتوای ارزشمند و خوبی را تولید کنید تا بتوانید لینک سازی داخلی بیشتری را داشته باشید. این را بدانید که هرچه تعداد لینک های داخلی هر صفحه شما بیشتر باشد، لینک سازی داخلی قوی تری خواهید داشت.

هنگامی که شما، تعداد زیادی محتوا برای وب سایت خود تولید کنید  در اصل زمینه ای برای لینک سازی مقالات جدید تر ایجاد می شود؛ در نتیجه هرچه تعداد مقالات شما کمتر باشد، لینک سازی داخلی محدودی خواهید داشت.

پیشنهاد ما به شما: آموزش سئو از مقدماتی تا پیشرفته

استفاده از پیوند های تاثیر گذار

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر روی سئو وب سایت تاثیر مستقیم دارد، استفاده از پیوند های تاثیر گذار در محتوا است. هنگام استفاده از پیوند ها باید توجه داشته باشید که از دو پیوند زیر در محتوا استفاده نکنید؛ چرا که به سئو سایت شما آسیب می زند. این دو پیوند عبارت است از:

 • پیوند های صفحه نخست

اکثر سایت ها در صفحات وب سایتشان، لینک های زیادی به صفحه اصلی می دهند. این کار اشتباه است؛ چرا که شما به جای تقویت لینک های داخلی صفحات وب سایتتان که باعث می شود سئوی بهتری نیز داشته باشید، فقط لینک اصلی سایت را تقویت کرده اید و این کار درستی نیست.

 • پیوند های با ما تماس بگیرید

اشتباه رایجی که بیشتر افراد در بازاریابی محتوا انجام می دهند، استفاده از پیوند های با ما تماس بگیرید است. برخی از افراد در پایان مقالات خود از عبارت ” با ما تماس بگیرید” استفاده می کنند و این عبارت را به صفحه “ارتباط با ما” لینک می دهند؛ اما بهتر است این عبارت را به یک شماره تماس لینک دهید.

استفاده از انکر تکست

بهتر است در لینک سازی داخلی برای مقالات جدید از anchor text استفاده نمایید. بدین صورت که مقالات هم مضمون را پیدا کرده و در لینک های داخلی از انکر تکست و یا Anchor text  استفاده کنید. این ویژگی به بهتر شدن لینک های داخلی وب سایت کمک بسزایی را می کند. هرچقدر از کلمات مرتبط بیشتری در لینکسازی به یک صفحه استفاده کنید، به گوگل در فهم بهتر موضوع آن صفحه کمک بیشتری نموده اید.

  همه چیز دربارۀ افزونۀ YITH WooCommerce Product

استفاده از پیوند های مرتبط با موضوع

یکی دیگر از مواردی که باید در لینک سازی داخلی به آن توجه ویژه ای داشته باشید، استفاده از پیوند های مرتبط با موضوع محتوا است؛ یعنی شما نباید فقط برای اینکه لینک های بیشتری در مقاله داشته باشید، عبارت های دیگری را به یک متن غیر مرتبط لینک بدهید. به جای این کار، می توانید با لینک دادن عبارت های کلیدی به مطالب مرتبط، کاربر را به خواندن دیگر مقالات وب سایتتان هدایت کنید.

استفاده نکردن بیش از حد از لینک های داخلی

همان‌طور که گفتیم، برای اینکه بتوانید لینک سازی قوی تری داشته باشید، باید لینک های داخلی بیشتری را در صفحات وب سایت خود ایجاد کرده باشید؛ اما این جمله بدین معنا نیست که در مقالات جدید می توانید بی نهایت لینک ایجاد کنید. استفاده بیش از اندازه از لینک های داخلی در مقالات جدید، باعث می شود از لینک های غیر مرتبط استفاده کنید که به سئو سایت و آن صفحه آسیب می رساند.

استفاده بیش‌ از اندازه از لینک های داخلی، باعث می شود گوگل برای آن صفحه مشکل به وجود بیاورد؛ در نتیجه بهتر است متناسب با مقاله، لینک سازی داخلی انجام دهید.\

لینک سازی داخلی برای مقالات جدید

لینک سازی داخلی برای مقالات جدید

هنگامی که مقالات جدیدی را در صفحه سایت بارگذاری می کنید، نیمی از کار لینک سازی داخلی را روی آنها انجام داده اید. پس از بارگذاری مقالات جدید، لینک سازی داخلی به طور اتوماتیک در برخی از صفحات اتفاق می افتد. این صفحات عبارت اند از:

 • نمایش دادن مقالات جدید که با سایر مقالات دیگر سایت مرتبط هستند.
 • صفحه اصلی وب سایت.
 • صفحات دسته بندی مقالات.

نمایش دادن مقالات جدید که با سایر مقالات دیگر سایت مرتبط هستند

در اکثر سایت های تخصصی، جایگاهی برای نمایش مقالات قرار داده شده است. در ویکی دمی نیز این فضا را می توانید مشاهده کنید. باید بگوییم در دیگر سایت ها ممکن است این جایگاه متفاوت باشد؛ مثلاً در برخی از وب سایت ها این جایگاه، آخرین مقالات سایت را نشان می دهد؛ اما در برخی دیگر، این جایگاه آخرین مقالات یک دسته نمایش داده می شود. این را در نظر بگیرید که هنگام انتشار یک مقاله جدید، لینک های زیادی در سایر صفحات برای آن به وجود می آید؛ اما با گذشت زمان این جایگاه ها تغییر می کند و مقالات جدید تر جای آنها را می گیرند.

  آموزش ابزار آنالیز seo site checkup همراه با ویدئو حرفه ای

صفحه اصلی وب سایت

همان‌طور که می دانید، صفحه اصلی وب سایت ها، یکی از ارزشمند ترین و معتبر ترین صفحات برای لینک سازی داخلی محسوب می شوند. هنگامی که مقاله جدیدی را در سایت نشر دهید در جایگاهی قرار می گیرد که برای آخرین مقالات آن صفحه اختصاص داده شده است؛ در نتیجه هر مقاله جدید در صورت انتشار، یک لینک داخلی از این صفحه دریافت می کند. مشکل از آنجایی شروع می شود که مقالات بیشتری در سایت قرار می دهید  و لینک های داخلی به مقالات قدیمی تر، دیگر وجود نخواهد داشت. پس روی این روش به عنوان یک روش همیشگی و دائمی حساب نکنید.

صفحات دسته بندی مقالات

هر مقاله جدیدی که تولید می شود در دسته بندی مشخصی قرار می گیرد. این دسته بندی ها به دلیل ارزش بالایی که دارند، سرعت ایندکس شدن مقالات جدید را افزایش می دهند. لینک سازی داخلی در این جایگاه ها تاثیر زیادی دارد؛ اما با گذشت زمان و قرار دادن مقالات جدید، این تاثیر کمتر خواهد شد. حتی ممکن است در بعضی از سایت ها این دسته بندی ها از سایت مپ حذف شود و شما ارزش لینک خود را در آنجا از دست می دهید.

پس به این سه روش در لینک سازی داخلی مقالات بسنده نکنید؛ چرا که یکی از راه های موثر، لینک هایی است که داخل مقاله ساخته می شود که از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است. این روش مانند سه روش بالا با گذشت زمان تاثیر خود را از دست نمی دهد و تا سالها باقی می ماند.

نتیجه ای که می توان گرفت این است که شما با انتشار مقاله جدید، صفحات مرتبط با آن مقاله را پیدا کرده و در جایگاه مناسبی لینک مقاله جدید را قرار دهید. ما در این مقاله، به شما عزیزان آموختیم که چگونه لینک سازی داخلی را برای مقالات جدید را انجام دهید تا نتیجه بهتری را در سئو سایتتان بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

18 + هفت =

2

 1. دانا

  سلام وقتتون بخیر ممنون از مطلبتون
  یک سوال داشتم ازتون، فرض کنید 3 تا مطلب در سایتمون داشته باشیمپست x، پست y و پست zو بخوایم برای لینک سازی ، در پست z و پست y ، لینک پست x رو قرار بدیمبرای انتخاب انکر تکست میتونیم توی هر کدوم از پست های z و y بذاریم، یکیشو بذاریم :بهترین روش x و دیگریشو انکرتکستشو بذاریم : روش انجام xو رو این دو تا عبارت لینک پست x رو قرار بدیم.میخواستم ببینم این امکان پذیره؟ یا اینکه در کل سایتمون باید پست x بک انکر تکست معین برای خودش در همه جا داشته باشهممنون میشم کمک کنید.

  11 آگوست 2020 پاسخ
  • ویکی دمی

   سلام دوست عزیز وقت شما هم بخیر
   بله، اصلا یکی از روش های لینک سازی داخلی استفاده از انکر تکست های متنوع برای یک صفحه است
   یعنی نباید برای یک صفحه خاص، فقط از یک انکر تکست استفاده کنیم و این مورد چه برای لینک سازی های داخلی و چه برای بک لینک سازی باید رعایت بشه.
   مثلا خود ما برای لینک سازی داخلی صفحه آموزش سئو از انکر تکست های متنوعی استفاده می‌کنیم و همه این انکر تکست ها لینک داده میشه به همون صفحه
   اموزش سئو

   11 آگوست 2020 پاسخ