بدون دیدگاه
1400/09/25
298 بازدید

بهترین روش ها برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس – ویکی دمی

 ویکی دمی، آکادمی سئو دیجیتال مارکتینگ و وردپرس در این محتوا قصد دارد تا شما را با روش های برتر برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس آشنا سازد.

حتما بخوانید: آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

چرا به کاهش حجم عکس نیاز داریم؟

 کاهش حجم عکس وب سایت یکی از موضوعات عمده در مدیریت سایت به شمار می رود. قرار گرفتن تصاویر در متن نوشته ها حجم صفحه را بالا می برد. در نتیجه سرعت بارگذاری وب سایت شما کاهش پیدا می کند. از سوی دیگر قرار دادن مطلب بدون تصویر در سایت نیز جذابیت چندانی ندارد. گذشته از این، قرار دادن تصویر در مطالب، یکی از معیارهای سئو داخلی به شمار می رود. بدین معنی که موتورهای جستجوگر به صفحاتی که دارای تصویر هستند به مراتب امتیاز بالاتری می دهند. همچنین وجود تصاویر و در نتیجه کاهش سرعت بارگذاری وب سایت، یک امتیاز منفی در سئو به شمار می رود. بنابراین اهمیت کاهش حجم عکس سایت مطرح می شود. این کار از طریق افزونۀ بهینه سازی تصاویر وردپرس برای بهینه سازی صفحه و بالا رفتن سرعت بارگذاری آن صورت می پذیرد.

آموزش چگونگی کاهش حجم عکس 

به طور کلی سه روش برای کاستن از حجم عکس سایت وجود دارد. در اینجا ویکی دمی قصد دارد تا شما را با این سه روش آشنا سازد. سپس به ارزیابی و تحلیل هر سه روش می پردازیم و نقاط قوت و ضعف هر یک را مشخص می‌کنیم.

سه روش برای کاستن حجم عکس وب سایت

 • نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت آن

 •  سایت کاهش حجم عکس آنلاین با کیفیت عالی 

 • افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

1. نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت آن

 برای بهینه سازی تصاویر در اولین اقدام می توان از نرم افزار کاهش حجم عکس  استفاده کرد. در این روش می توانیم از نرم افزار های فتوشاپ که امروزه یک نرم افزار رایج به شمار می رود استفاده کنیم. نرم افزارهای مدیریت تصاویر مثل ACD See  نیز امکاناتی برای کاهش حجم عکس در اختیار شما قرار می دهد. درباره فشرده سازی تصاویر، نرم افزارهای اختصاصی نیز ارائه شده است که از جملۀ آنها می‌توان به Jpeg Compressor اشاره کرد.

نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت - ویکی دمی

نرم افزار کاهش حجم عکس به صورت گروهی کارها را تسریع می کند که این از مزایای استفاده از نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و Advanced JPEG Compressor می باشد. لذا برای کاهش حجم دسته جمعی تصاویر می توان روی این نرم‌افزارها حساب کرداستفاده از نرم افزار فتوشاپ، برای کاهش حجم تصاویر و ویرایش آنها در بین کاربران ایرانی بسیار رایج استاستفاده از نرم افزار کاهش حجم عکس مشتمل بر دو مرحله استبدین معنی که ابتدا تصاویر فشرده و سپس در سایت آپلود می شوند. البته در مورد تصاویری که از قبل در هاست وجود داشتند، یک مرحلۀ دیگر نیز وجود دارد که دانلود کردن تصویر قبلی می باشد. سپس دو مرحله اصلی انجام می شوند؛ که همین آپلود و بهینه‌سازی تصویر نیز مقداری زمان می برد.

مزیت های نرم افزار کاهش حجم عکس

 •  امکان کاهش گروهی حجم عکس

 • عدم نیاز به نرم افزار جانبی در صورت نیاز به ویرایش تصاویر

 معایب نرم افزار کاهش عکس

 •  صرف زمان برای فشرده سازی به صورت دستی

 • دانلود و آپلود مکرر برای بهینه سازی تصاویر سایت

2.سایت کاهش حجم عکس آنلاین با کیفیت عالی 

یکی از مناسب ترین روش ها برای کاهش حجم عکس ها استفاده از ابزارهای آنلاین است. در این روش ساده، ابتدا به سایت کاهش حجم عکس آنلاین مراجعه می کنید. سپس تصاویر اصلی خود را در این سایت آپلود می کنید. در پایان نتیجه بهینه سازی تصاویر خود را دریافت می کنید. همچنین در برخی از سایت های کاهش حجم عکس، امکان تنظیم میزان فشرده سازی هم وجود دارد. بنابراین با تعیین موازنه بین کیفیت و حجم می توانید بهترین خروجی را دریافت نمایید.

نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت - ویکی دمی

معرفی بهترین سایت های کاهش حجم عکس آنلاین

در ادامه به معرفی 4 سایت کاهش حجم عکس می پردازیم که برای ما دارای حائز اهمیت است:

Imagecompressor.com

Tinypng.com

Jpeg-optimizer.com

Complressor.io

مزیت های سایت کاهش حجم عکس آنلاین

 • دسترسی دائم

 • کاهش حجم عکس بدون افت کیفی آن

 • بهینه سازی تصاویر سایت بهینه سازی شده برای وب

معایب سایت کاهش حجم عکس آنلاین

 • صرف زمان برای فشرده سازی تصاویر

 • دانلود و آپلود مکرر برای بهینه سازی تصاویر سایت

3.افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

 به طور کلی فرآیند کاهش حجم عکس، یک فرایند زمان‌بر است. اما در عین حال می توان با استفاده از افزونه های بهینه ساز، مدت زمان این فرایند را کاهش داد.

نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت - ویکی دمی

نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت – ویکی دمی

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس، استفاده از افزونه‌هایی است که کار را برای شما آسان می‌سازند. در این بخش قصد داریم توضیحی کوتاه در ارتباط با 5  افزونه‌ای بدهیم که به راحتی  را برای این کار را برای شما انجام خواهند داد.

افزونه‌ی OPTIMOLE

بخش زیادی از task های این افزونه بر روی background وردپرس اجرا می‌شود بدون اینکه شما از وردجود آن اطلاعی داشته باشید. داشبود این پلاگین خارج از فضای وردپرس اجرا می‌شود و از طریق آن می‌توانید تغییر سایز عکس را انجام دهید.

نرم افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت - ویکی دمی

سفارش طراحی سایت شرکتی با عکس و تصاویر بهینه یکی از خدمات اصلی شرکت ویکی دمی است.

افزونه Imagify

این افزونه یکی از پلاگین‌های فشرده‌سازی عکس است. این ابزار سه بخش اصلی با نام‌های general setting، Optimization، و Display option دارد که تمام این بخش‌ها نیز تنها در یک صفحه قرار دارند. این پلاگین سه بخش Normal، Aggressive و  Ultra دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید میزان کاهش حجم عکس را تنظیم کنید.

افزونه Imagify - ویکی دمی

افزونه ی  Smush

Smush ظاهری زیبا به همراه المان‌هایی بسیار کاربردی دارد که با کمک آن می‌توانید عکس‌های قدیمی و جدید موجود در وردپرس را کاهش دهید. مزیت مهمی که این ابزار دارد این است که اطلاعاتی کافی در ارتباط با عکس‌ها و کارهایی که تا الان انجام شده را برای شما تهیه می‌کند.

افزونه ی Smush - ویکی دمی

افزونه EWWW Image optimizer

در این افزونه تب‌های نتعددی برای مدیریت بخش‌های مختلف پلاگین وجود دارد. از طریق این پلاگین می‌توان فایل‌های عکس را با فرمت‌های مختلف JPG، PNG، GIF و PDF را بهینه خواهد ساخت. مزیت این پلاگین این است که محدودیتی از نظر سایز و تعداد فایل‌هایی که قرار است آپلاد شود، وجود نخواهد داشت.

افزونه EWWW Image optimizer - ویکی دمی

افزونه Short Pixel Image Optimizer

Short Pixel image مشابه افزونه‌ی Imagify است اما تب‌هایی اضافه برای تنظیمات بیشتر دارد.

مقایسۀ افزونۀ بهینه سازی تصاویر وردپرس با روش نرم افزار کاهش حجم عکس 

فرض کنید بخواهید تصاویر وب سایت خود را با نرم افزاری مثل فتوشاپ کم حجم کنید. برای این کار، ابتدا باید تمام تصاویر پیش از آپلود، وارد نرم افزار شوند و سپس فشرده سازی صورت پذیرد. فرض کنید این تصاویر نیز قبلاً در آرشیو سایت وجود داشته ولی بهینه سازی تصاویر وردپرس بر روی آنها انجام نشده باشد. در این وضعیت ابتدا باید تمام تصاویر را از هاست دانلود کنیم. فرایند فشرده سازی تصویر را با استفاده از نرم افزار بر روی آنها انجام دهیم و سپس مجدداً تمامی تصاویر را بر روی هاست آپلود نماییم. اگر هم به دنبال سئو عکس و ویدئو هستید، توصیه ما، خواندن مقاله آموزش و یادگیری سئو از صفر تاصد می باشد.

مقایسۀ افزونۀ بهینه سازی تصاویر وردپرس با سایت کاهش حجم عکس آنلاین

در استفاده از ابزارهای آنلاین هم نیاز به دانلود فایل های قبلی وجود دارد که همگی فرآیندهای زمان بر هستند. حتی برای فایل های جدید هم ابتدا باید تصاویر را در سایت کاهش حجم عکس آنلاین آپلود کنید و سپس نسخه حاصل را دریافت نمایید.

در روش سوم یعنی استفاده از افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس، نخست افزونه را دانلود، نصب و فعال سازی می کنیم. سپس، تنظیمات اولیه را در افزونه، شخصی سازی می کنیم. فشرده سازی خودکار را نیز فعال می کنیم. از این به بعد کلیه تصاویر به طور خودکار بهینه می شوند. همچنین امکان بهینه سازی گروهی تصاویر نیز وجود دارد. کافی است وارد بخش کاهش حجم عکس به صورت گروهی شوید. سپس شروع فشرده سازی را کلیک نمایید.

مزیت های افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

 • بدون نیاز به صرف زمان برای فشرده سازی عکس ها

 • فرایند خودکار بهینه سازی تصاویر وردپرس

 • بدون نیاز به دانلود و آپلود مکرر عکس ها

مشاهده می کنید که معایب روش های قبلی در روش استفاده از افزونه وجود ندارد. برای آشنایی بیشتر با روش های کاهش حجم عکس در وردپرس می توانید با شماره 09128909248 تماس حاصل نمایید یا موضوع خود را در فرم مشاوره سئو و بهینه سازی سایت پر نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

سه × دو =