معرفی انواع کمپین های گوگل ادز برای کسب درآمد و فروش بیشتر

معرفی کمپین گوگل ادوردز

کمپین های گوگل ادز (Google ads campaigns)، یکی از بهترین راه ها جهت افزایش بازدید تبلیغات توسط مشتریان و قرارگیری در نتایج بالاتر جستجوی گوگل و فروش بالاتر هستند و یکی از مهمترین اصطلاحات گوگل ادوردز نیز به حساب می آیند. در واقع این کمپین ها، امکان کنترل کامل فرآیندهای ایجاد و بهینه سازی تبلیغات را  به شما می دهند؛ در نتیجه می توانید مکان جغرافیایی، جمعیت و نوع مخاطبین خود را به راحتی تعیین نموده و بر این اساس، تمامی تبلیغات را در قالب های مختلف با تنوع بسیار که در اختیار شما قرار داده شده است، انجام دهید. گوگل جهت نمایش تبلیغات شبکه ای خود، به نام شبکه نمایش گوگل که از هزاران وب سایت تشکیل شده است، تمامی تبلیغات کمپین گوگل ادوردز خود را در آن به نمایش در می آورد. این شبکه شامل بلاگر، گوگل فایننس، یوتیوب، جیمیل گوگل پلی و اپ های موبایلی است که تمامی آنها از تبلیغات پشتیبانی کرده و می توان به راحتی از آنها استفاده نمود.

معرفی انواع کمپین‌های گوگل ادوردز

معرفی انواع کمپین های ادز

۱. کمپین‌های شبکه جستجو با نمایش انتخابی

کمپین‌های شبکه جستجو با نمایش انتخابی یا Search network campaigns with selective display، یکی از انواع کمپین های گوگل ادز است که شامل قالب های تبلیغاتی متنی و قالب های تبلیغاتی نمایشی می باشد. در گذشته نام این کمپین، شبکه جستجو با انتخاب نوع نمایشی بود.اما در سال ۲۰۱۷ و در نسخه جدید کمپین گوگل ادوردز، نام آن به کمپین های شبکه جستجو با نمایش انتخابی تغییر کرد.

قالب های این کمپین، طرفداران بیشتری در بین تبلیغ کنندگان دارد زیرا آنها می توانند بدون راه اندازی جداگانه کمپین‌های متنی و نمایشی google ads، به انواع مختلفی از وبسایت ها در شبکه جستجو و نمایش گوگل دست پیدا کنند. همچنین این نوع کمپین تبلیغاتی، برای تبلیغ کنندگانی مناسب است که می خواهند تبلیغاتشان همراه با نتایج جستجو ظاهر شود. علاوه بر این، کسانی که در وب سایت های متفاوت مشغول جستجو هستند می توانند شاهد این نوع تبلیغات باشند.

به صورت کلی، هر کاربری که کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو کند، اگر این کلمات در کمپین google ads وجود داشته باشد، تبلیغات نیز برای آن کاربر نمایش داده می شود و  از این نوع تبلیغات، می توان در انواع وب سایت هایی که از قالب های تصویری و متنی پشتیبانی می کنند استفاده نمود. پس اگر می خواهید تبلیغات شما برای کسانی که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند نمایش داده شود، این کمپین می تواند بهترین انتخاب باشد.برای ساخت کمپین های گوگل ادوردز کلیک نمایید

۲.کمپین‌های شبکه جستجو

کمپین‌های شبکه جستجو یا Search Network Campaigns، یکی دیگر از انواع google ads campaign است که با استفاده از آن، تبلیغات مبتنی بر متن، در نتایج جستجو گوگل نمایش داده می شود. در گذشته نام این کمپین گوگل ادوردز، کمپین Search Network Only بود که در سالهای اخیر به Search Network Campaigns تغییر کرد. اگر می خواهید صفحات سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود حتماً باید از این کمپین استفاده کنید.

اما اگر می خواهید تبلیغات شما دارای بازدید بیشتری باشد، می توانید تبلیغات خود را در شبکه Google Search Partners Network به همراه گوگل سرچ نمایش دهید. در چنین حالتی تبلیغات شما در وب سایت هایی که از Google Costume Search یا کمپین google ads استفاده کرده اند نمایش داده می شود.

به طور کلی تبلیغات متنی در Search Network Campaigns شامل موارد زیر می باشد:

  • یک متن توضیحی شامل ۸۰ کاراکتر
  • دو عنوان هر کدام شامل ۳۰ کاراکتر
  • یک url جهت هدایت مشتریان به وب سایت خود در زمان کلیک بر روی تبلیغات
کمپین شبکه جستجو

۳.کمپین های شبکه صرفا نمایشی

شبکه صرفا نمایشی یا Display Network Only ، نوع دیگری از کمپین‌های گوگل ادز است که برای دستیابی به طیف گسترده‌ای از مخاطبین می‌تواند به تبلیغ کنندگان کمک کند حتی زمانی که مخاطبین به دنبال محصول یا خدماتی خاصی نیستند و در اینترنت جستجو انجام نمی دهند. این کمپین گوگل ادوردز می‌تواند به تبلیغ کنندگان کمک کند تا مخاطبین خود را پیدا کنند.

 google ads campaign Display Network Only، می تواند به راحتی برندهای مختلف را تقویت کرده و به تبلیغ کنندگان اجازه دهد تا توجه مشتریان مورد نظر خود را حتی زمانی که به اینترنت متصل هستند به خود جلب نماید. در واقع این نوع کمپین google ads می‌تواند ابزاری بسیار مناسب جهت دستیابی به مشتریانی باشد که ممکن است به محصول شما علاقه داشته اما نمی توانند آن را در موتورهای جستجو پیدا کنند. در کمپین صرفا نمایشی گوگل ادوردز، قالب های گوناگونی جهت انجام تبلیغات وجود دارد که استفاده از آنها می‌تواند باعث تطابق بیشتر ابعاد و اندازه تبلیغات شما با اندازه نمایشگر دستگاه مورد استفاده توسط مخاطبین شود.

۴.کمپین های تبلیغات ویدیویی

کمپین‌های ویدئو یا Video Campaigns، یکی دیگر از کمپین های گوگل ادز هستند که می توان با استفاده از آنها، انواع مختلفی از تبلیغات ویدیویی را در شبکه های مختلف مانند یوتیوب و شبکه نمایش گوگل قرار داد تا توسط آن ها مشتریان هدف را به سمت خود جذب نمود. این کمپین گوگل ادوردز، دارای قالب های متعدد جهت تبلیغات ویدیویی است که می توان از آنها برای درج تبلیغات کمتر از ۶۰ ثانیه یا تبلیغات طولانی‌تر استفاده کرد.

همچنین این امکان در google ads video campaign وجود دارد که مخاطب بتواند بعد از گذشت ۵ ثانیه تبلیغ را رد کرده و از مشاهده تمام آن تبلیغ انصراف دهد. علاوه بر این، قابلیت دیگری در این نوع کمپین Google adwords وجود دارد که می توان تنها یک عکس از ویدیو یا یک تبلیغ متنی را به مخاطب نمایش داد؛ در این حالات به مخاطب این اختیار  داده می شود که اگر مایل به تماشای کامل تبلیغ است بر روی آن کلیک کند و یا از آن رد شود.

حال، شما می توانید با استفاده از تبلیغات ویدیویی، برند یا محصول یا خدمات خود را تبلیغ کرده و مخاطبی را نسبت به وجود آن آگاه تر کنید و حتی می توانید این نوع تبلیغات را به صورت دوره ای و با هدف تخفیفات ویژه و فروش های مدت محدود خود، انجام دهید. استفاده از این نوع تبلیغات ویدیویی می تواند تاثیر بسیار مثبتی در کسب و کار شما داشته باشد و جایگزین بسیار مناسبی برای سایر روش های تبلیغاتی شود.

ساخت کمپین ادز

۵.کمپین‌های اپلیکیشن‌ جهانی

کمپین‌های اپلیکیشن‌ جهانی یا Universal App Campaigns، از دیگر کمپین های گوگل ادوردز است که برای افزایش دانلود محصولات تولیدکنندگان نرم افزار های مختلف، نظیر نرم‌افزارهای اندروید یا ios یا نرم افزار های کامپیوتر کاربرد دارد. در نتیجه با استفاده از این کمپین، می توانید به راحتی میزان دانلود اپ های خود را افزایش دهید و  امکان خرید درون برنامه ای یا امکان پر کردن فرم برای مشتریان را نیز فراهم نمایید.

در واقع universal app، به راحتی می تواند کاربران را بر اساس تمایلات و علایقشان دسته‌بندی کرده و ابزارهای مختلفی را به آنها معرفی کند و  هر کاربری که به دنبال اپ مورد نظر خود است می تواند به راحتی تبلیغات اپ ها را مشاهده و استفاده نماید. تبلیغات از طریق این کمپین گوگل ادوردز در Google search، Google display network، Google play و YouTube قابل نمایش داده شدن است.

در نتیجه تولید کنندگان اپ های اندروید و ios که می خواهند میزان دانلود خود را افزایش داده و درآمد کسب و کار شان را بالا ببرند می توانند از این نوع تبلیغات به راحتی استفاده کرده و نتایج بسیار خوبی دریافت کنند.

۶.کمپین‌های فروشگاهی و تبلیغات فروشگاهی

کمپین‌های فروشگاهی یا Shopping Campaigns And Shopping Ads، از دیگر کمپین های گوگل ادز بوده که برای فروش آنلاین خدمات و محصولات و همچنین ایجاد فضای مناسب جهت فروش آفلاین ایجاد شده اند. این کمپین گوگل ادوردز، می‌تواند به کسب و کارهای الکترونیکی و فروشندگان کوچک و بزرگ اینترنتی، جهت افزایش فروش آنلاین کمک کند و با استفاده از این نوع کمپین، می‌توان مخاطبین و مشتری‌های بیشتری را به فروشگاه هدایت نمود. از این نوع کمپین برای مناسبت های مختلف می توان استفاده نمود و حجم زیادی از تبلیغات را به مخاطبین و مشتریان مورد نظر ارسال کرد.

تبلیغات در shopping ads می‌تواند در نتایج موتور جستجو به همراه نتایج جستجوی Google shopping در یوتیوب و search partner network نمایش داده شود. علاوه بر این، استفاده از این تبلیغات می‌تواند بازارهای محلی و حتی بازارهای بین المللی را به سایت هدایت کرده و فروش جهانی و بدون مرز را برای شما به ارمغان آورد.

کمپین‌های فروشگاهی و تبلیغات فروشگاهی

نتیجه گیری

با استفاده از این کمپین ها می توانید به راحتی به رونق کسب و کار و محصولات خود بپردازید و درآمد و فروش خود را بالاتر ببرید و ترافیک بیشتری از کاربران هدف را به سایت خود وارد نمایید و در جستجوهای صفحات گوگل بیشتر دیده شوید.

تمامی این کمپین ها قابلیت شخصی سازی داشته و برای مناطق جغرافیایی مختلفی نیز قابل به‌ کارگیری هستند. با استفاده از کمپین های google ads، کسب و کار خود را به صورت جهانی ترویج نمایید و مشتریان زیادی را روانه سایت و بیزینس خود نمایید و هر تبلیغی را با توجه به بودجه خود و در شرایط و موقعیت های مختلف به اجرا در آورید.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد، در راه اندازی کمپین ها مطالب آموزنده ای را ارائه داده باشد. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید