صفحه اول گوگل

اهمیت رسیدن و باقی ماندن در صفحه اول گوگل بر هیچ کسی پوشیده نیست. اگر می خواهید چشم انداز وب سایت و کسب و کارتان به کلی تغییر کند و شاهد افزایش ورودی و ترافیک بیش تر از طریق موتورهای جست و جو و به خصوص گوگل باشید باید یکی از اولویت های اصلی شما بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل باشد.

با توجه به اینکه رسیدن به صفحه اول گوگل کار راحتی نیست و به دانش، تخصص و همچنین صبر بالایی نیاز دارد، وجود یک تیم کاربلد و با تجربه به شما کمک می کند سریع تر به نتیجه برسید. این تیم از لحظه شروع تا پایان کار در کنار شماست و با تجربه ای که دارد کارها را به گونه ای انجام می دهد که بدون هیچ نگرانی ماه به ماه بهبود سئوی سایت تان را ببینید تا اینکه دقیقا در زمان مشخص شده به صفحه اول راه پیدا کنید. 

شرکت ویکی دمی تاکنون توانسته سایت های مطرح زیادی را به صفحه اول گوگل بیاورد و رضایت مشتریان خود را جلب کند.  علاوه بر این، هزینه بسیار کمی را به ازای این کار دریافت می کند و همین موجب شده طرفداران زیادی داشته باشد. اگر می خواهید یک متخصص حرفه ای کنارتان باشد حتما وارد صفحه سئو تضمینی ویکی دمی شوید تا اطلاعات کاملی را در این خصوص بگیرید.  

همچنین، اگر تمایل داشته باشید خودتان دست به کار شوید و بهینه سازی ها و تکنیک های لازم را برای رسیدن به صفحه اول گوگل انجام دهید، می توانید در ادامه ی این آموزش با ویکی دمی همراه باشید و با رعایت و انجام نکات گفته شده تا حد زیادی به هدف خود نزدیک شوید.

صفحه اول گوگل
چرا حضور در صفحه اول گوگل مهم است

چرا حضور در صفحه اول گوگل مهم است؟

شاید این سوال هم برای شما پیش بیاید که اصلا چرا اینقدر صفحه ی اول گوگل و حضور داشتن در آن مهم است. در پاسخ باید گفت که طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده، کاربران، عموما فقط همان نتایج صفحه ی اول را بررسی و بازدید می کنند.

پس اگر شما صفحه و محتوای مهمی داشته باشید اما در رتبه و جایگاه های نخست گوگل نباشید، احتمال اینکه دیده بشوید و کاربران به شما دسترسی داشته باشند بسیار اندک است. آیا بدون کاربران کافی و مخاطبان هدف، کسب و کار و سایت شما می تواند مدت زیادی دوام بیاورد؟؟

کاملا واضح است که خیر. چون کاربران شما را نمی بینند، روی سایت تان کلیک نمی کنند و در آخر مقدار بسیار زیادی از ترافیک طبیعی و ارگانیک را از دست خواهید داد. پس می توان گفت برای تمامی کسب و کارهای آنلاین قرار گرفتن در صفحه اول گوگل از نان شب هم واجب تر است.

چگونه سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهیم؟

حال که درباره ی اهمیت این موضوع که حضور و وجود داشتن در صفحه ی اول گوگل چقدر اهمیت دارد صحبت کردیم، وقت آن رسیده که بهترین استراتژی ها و تکنیک ها را برای تحقق این مهم بررسی کنیم. همانطور که بالاتر هم گفته شد این کار بسیار دشوار و تخصصی بوده اما در عین حال امکان پذیر نیز هست.

1- هدف قرار دادن کلمات کلیدی درست

موضوعی که شاید ساده اما بی نهایت مهم می باشد، هدف قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط و درست است. از این طریق مشخص می شود که چه صفحات خدماتی، مقالات و محتوایی باید تولید کنید و می شود گفت تا حد زیادی مسیر تقویم محتوایی و اهداف آن برای شما مشخص می شود.

در بسیاری از موارد هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی یا به اصطلاح long-tail می تواند ایده ی بسیار خوبی باشد و نتایج درخشانی برای شما به همراه آورد. خیلی از مواقع رقابت بر سر کلمات کلیدی طولانی کم تر است و شما بسیار راحت تر می توانید به رتبه و جایگاه های برتر گوگل دست یابید.

طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده آمازون حدود ۵۷ درصد از کل فروش هایش را از طریق تمرکز بر روی عبارات کلیدی طولانی انجام می دهد. در نتیجه، اگر شما بتوانید اطلاعات دقیقی در مورد مسئله مورد نظر کاربران خود در صفحات سایت داشته باشید می توانید عملکرد خوبی در زمینه آوردن سایت به صفحه اول گوگل از خود ارائه کنید.

هدف قرار دادن کلمات کلیدی درست
بهینه سازی سرعت سایت

2- بهینه سازی سرعت سایت

سرعت سایت نیز یکی دیگر از عوامل بسیار تاثیرگذار بر سئو وب سایت است. در کل گوگل اهمیت خاصی برای سئو تکنیکال قائل است و با انجام دادن بهینه سازی های مداوم و مهم می توانید سودای رسیدن به صفحه ی اول گوگل را در سر بپرورانید.

برای اینکه سرعت فعلی وب سایت خود را اندازه بگیرید و نسبت به وضعیت فعلی اقدامات لازم را انجام دهید، ابزارهای مختلفی وجود دارد که از مطرح ترین آن ها gtmetrix نام دارد که کاربرد خوبی برای هر صاحب سایتی دارد.

دیر لود شدن صفحات نه تنها تاثیر منفی بر روی رتبه سایت شما دارد، بلکه باعث ترک کاربران نیز خواهد شد. حتی تاخیر چند ثانیه ای در بارگذاری صفحات سایت، نتیجه ای به مراتب منفی خواهد داشت و باعث دلسرد شدن کاربران و خروج از سایت خواهد شد.

3- ساخت نقشه سایت

نکته ی بسیار مهم دیگر داشتن نقشه سایت می باشد. داشتن نقشه سایت از این جهت مهم می باشد که موتورهای جست و جو راحت تر و بهتر می توانند صفحات مختلف سایت شما را پیدا کرده و آن ها را ایندکس کنند. در نتیجه، سریع تر به نتایج موتور های جست و جو و گوگل راه پیدا می کنید.

راه های مختلفی برای به وجود آوردن نقشه سایت وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. بسیاری از ابزار ها امکان تولید خودکار آن را به شما می دهند اما در بعضی موارد و بعضی سایت ها باید به شکل دستی این کار شکل گیرد تا به هدف های خاصی که مد نظر می باشد، برسیم.

ساخت نقشه سایت
بک لینک سازی

4- ایجاد محتوای منحصر به فرد و جذاب

حتما شما هم شنیده اید که می گویند محتوا پادشاه است. این حرف تا حد بسیار زیادی درست می باشد و امروزه با توجه به روش و تکنیک هایی مانند بازاریابی محتوا می توان گفت اهمیت آن بیش از پیش شده است. گوگل و موتورهای جست و جو هم، اهمیت و ارزش ویژه ای برای محتوای دست اول و جذاب قائل هستند.

اگر شما همواره محتوای جذاب و کاربر پسند معرفی کنید احتمال رسیدن شما به رتبه ها برتر و صفحه ی اول گوگل بسیار بالاست. از این رو بسیار مهم است که در تولید محتوای خود از مطالب تکراری و کپی پرهیز کنید و سعی کنید با ارائه محتوای جدید و جذاب کاربران و گوگل را راضی نگه دارید.

5- بک لینک سازی

مورد دیگری که به هیچ وجه نمی توان از آن غافل شد و در رسیدن به رتبه و جایگاه های نخست موتورهای جست و جو موثر است مقوله بک لینک می باشد. بک لینک ها در واقع راه اصلی اعتبار خریدن برای صفحه و یا سایت مورد نظرمان می باشد که در نتایج جست و جو ها از بقیه بالاتر باشیم.

البته باید توجه ویژه داشته باشید که این کار را به صورت انبوه و اسپمی انجام ندهید. اگر فرآیند بک لینک سازی های شما طبیعی نباشد، نه تنها ارزش و اعتباری برای شما ندارند بلکه باعث ضرر و آسیب هم به سایت شما وارد می شوند.

لینک سازی داخلی

6- لینک سازی داخلی را از یاد نبرید

بسیاری از سایت ها و صاحبان کسب و کار فقط غرق در بک لینک می شوند و لینک سازی داخلی را از یاد می برند. اهمیت لینک سازی داخلی به واقع کم تر از بک لینک ها نیست. برای بهینه سازی هر چه بهتر سایت خود حتما به لینک سازی داخلی هم احتیاج دارید

شما باید به صفحات مهم سایت خود لینک بدهید و از طریق این کار هم کاربران را به قسمت های مهم وب سایت خود هدایت کرده اید و هم به موتورهای جست و جو کمک کرده اید تا زود تر به قسمت های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند. در نتیجه، صفحات تان سریع تر ایندکس می شوند و در نتایج جست و جو به کاربران نمایش داده می شوند.

7- استفاده از ویدئو

گوگل در حال حاضر اهمیت ویژه ای به استفاده از ویدئو در صفحات می دهد و با این کار شما به گوگل نشان می دهید برای کاربران خود ارزش قائل هستید و محتوای ارزشمند تولید می کنید که باعث می شود سریع تر به رتبه و صفحه نخست گوگل برسید.

از طرفی دیگر استفاده از ویدئو باعث می شود زمان حضور کاربر بر روی سایت افزایش یابد و این مساله هم پون مثبت دیگری برای موتورهای جست و جو و گوگل به حساب می آید که باید به آن توجه ویژه داشت.

استفاده از ویدئو
بهینه سازی برای موبایل

8- بهینه سازی برای موبایل

مورد بعدی که بسیار حائز اهمیت است بهینه سازی صفحات مختلف سایت برای موبایل و تبلت است. طبق نتایج و تحقیقات اکثر کاربران این روز ها از موبایل برای جست و جو های خود استفاده می کنند.

از این رو گوگل هم اهمیت بسیار زیادی به این موضوع می دهد و در قرار دادن سایت ها در جایگاه ها و رتبه های مختلف نتایج جست و جو، به این موضوع توجه ویژه و خاصی دارد. پس بهتر است با توجه به این نکته شانس کسب نتایج برتر خود را افزای دهید.

9- مشاور خوب کار خوب

برای موفقیت در هر کاری بهره گیری از مشاوره و مشاور خوب یک باید مهم است. حتی اگر همه ی موارد بالا را رعایت کنید در نهایت در بسیاری از موارد به حضور یک مشاور خوب در کنار خود نیاز دارید تا همواره شما را پشتیبانی کند.

تیم حرفه ای ویکی دمی همواره آماده است تا بهترین خدمات مشاوره سئو را به شما عزیزان ارائه دهد و به شما کمک کند تا سریع تر و بهتر به صفحه ی اول گوگل و پس از آن به رتبه ها و جایگاه های برتر برسید.

مشاور خوب کار خوب
صبر و حوصله فراموش نشود

10- صبر و حوصله فراموش نشود!

خیلی از مواقع همه چی خوب پیش می رود و تنها چیزی که نیاز است صبر و حوصله کافی برای به ثمر نشستن همه ی آن زحمات می باشد. سئو فرآیندی است که در میان مدت و بلند مدت معنی پیدا می کند از این رو صبور بودن بسیار حائز اهمیت است.

ممکن است در بعضی موارد بتوانید با استفاده از بعضی از تکنیک های کلاه سیاه و خطرناک که گوگل با آن ها مخالف است و در صورت شناسایی آن ها شما را پنالتی می کند، رتبه های موقتی بگیرید ولی دیر یا زود سقوط آزاد را شروع خواهید کرد.

گوگل ادز جایگاه موقتی در صفحه اول گوگل

شاید این سوال هم برای شما پیش بیاید که آیا برای اینکه در صفحه اول گوگل باشیم، استفاده از گوگل ادز راهکار بهتری نیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شاید استفاده از گوگل ادز راحت تر و کم دردسر تر باشد و با پرداخت مبلغی مشخص بشود به هدف خود برسیم اما این عمل کاملا موقتی است.

گوگل ادز شما را برای مدت محدودی و برای تعداد کلیک مشخصی در رتبه و جایگاه های برتر نگه می دارد و پس از به اتمام رسیدن بودجه، شما دوباره به جایگاه واقعی خود باز می گردید و دیگر در رتبه های نخست نیستید.

البته استفاده از گوگل ادز به کلی هم ایده ی بدی نیست و در مواقع و شرایط خاصی کاربردی می باشد. مثلا هنگامی که رویدادی مهم نزدیک است و شما که سایت فروشگاهی دارید، می خواهید در یک کلمه کلیدی مشخص برای دو هفته بالا باشید، در این شرایط کمپین های گوگل ادز می تواند به شما بسیار کمک کند. 

گوگل ادز جایگاه موقتی در صفحه اول گوگل
با قرار گرفتن در صفحه اول گوگل تازه جنگ شروع می شود

با قرار گرفتن در صفحه اول گوگل تازه جنگ شروع می شود

رسیدن به صفحه ی اول گوگل تازه شروع جنگ واقعی است و بعد از آن جدال اصلی برای کسب رتبه های یک تا پنج است. برای همین ابدا نباید فکر کنید که بعد از قرار گرفتن در صفحه ی اول گوگل کار تمام است و هنگام جشن گرفتن می باشد.

وقتی به صفحه ی اول گوگل می رسید پا در عرصه ی رقابت واقعی و سنگین می گذارید چرا که تا قبل از آن با وب سایت هایی رقابت می کردید که خیلی قوی نبوده و چالش و مشکل بزرگی به حساب نمی آمدند. اما بعد از آن باید وب سایت هایی جدال کنید که بسیار قوی بوده و دانش و مهارت کافی را در اختیار دارند.

با توجه به اینکه این مرحله از کار بسیار دشوار بوده و واقعا به تخصص و درک عمیقی از سئو احتیاج دارد و اگر اشتباهاتی در این فرآیند ها رخ دهد ممکن است دیگر حتی شانس رسیدن به این رتبه ها را هم از دست بدهید، تیم حرفه ای ویکی دمی آماده است تا با ارائه ی قوی ترین خدمات سئو سایت مانند مشاوره، آنالیز سئو، خرید بک لینک، تدوین استراتژی و … در این بخش از کار یا قسمت های دیگر همواره پشتیبان شما و وب سایتان باشد.

هزینه آمدن به صفحه اول گوگل

خیلی از کاربران برای شان سوال می شود که چقدر باید هزینه برای آمدن به صفحه اول گوگل بپردازند و این هزینه تا کی باید پرداخت شود؟! در پاسخ به این سوال باید گفت این مبلغ بستگی به حوزه کسب و کار، میزان رقابت و تعداد کلمات کلیدی شما دارد. هر چه رقابت بیش تر باشد، طبیعتا باید نیرو و هزینه بیش تری را باید بپردازید. 

به صورت کلی، در ویکی دمی این هزینه از  10 میلیون تومان شروع می شود و تمامی کارها از صفر تا صد با خود تیم است. در موعد مقرر به شما قول داده می شود که سایت تان به ازای تمامی کلمات کلیدی به اولین صفحه گوگل بیاید و میزان فروش و کلیک تان به طور چشم گیری افزایش یابد. 

هزینه آمدن به صفحه اول گوگل

سوالات متداول

به صورت کلی خیر، سئو یک فرآیند زمان بر است و باید اصولی انجام شود تا به نتیجه برسد.

در شرایط خاص و مشخص می تواند گزینه ی خوبی باشد اما یک استراتژی بهینه و مفید نیست.

هرگز! هدف شما باید قرار گرفتن در رتبه های یک تا پنج باشد تا به سودهی و رشد واقعی برسید.‌