طراحی سایت املاک

امروزه بخش زیادی از مردم وقتی می‌خواهند قیمت اجاره‌ی یک آپارتمان یا یک خانه را در محل خاصی از شهر بدانند، آن را در گوگل جستجو می‌کنند. گوگل بهترین محل برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز تمام کاربران است؛ به همین علت، بخش زیادی از مشاوران املاک یا شرکت‌ها تصمیم گرفته‌اند، سایت‌هایی را طراحی کنند که این اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند.

سایت املاک باید ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فرد خود را داشته باشد. این امکانات باید به گونه‌ای باشد که کاربران با یک جستجوی ساده، اطلاعاتی نظیر قیمت، متراژ، عکس، تعداد اتاق، آدرس و امکانات اضافی ملک را مشاهده کنند. در ادامه به تمام امکانات و ویژگی‌های مربوط به طراحی سایت املاک اشاره خواهیم کرد.

طراحی سایت املاک

امکانات مورد نیاز طراحی سایت املاک

برای طراحی سایت فروش ملک، باید دسته‌ای از امکانات اولیه را در نظر گرفت تا نیاز‌های پایه‌ای کاربران سایت، در مرحله‌ی اول برطرف شود. برخی از امکانات به طور کلی برای طراحی وبسایت‌ مشاغل باید در نظر گرفته شوند. علاوه بر این امکاناتی وجود دارند که تنها برای طراحی تمام سایت‌های مسکن ضروری هستند. در ادامه به تعدادی از امکانات اولیه و اختصاصی این وب سایت‌ها اشاره خواهیم کرد.

امکانات اولیه عبارتند از:

 •  وجود دسته‌بندی برای املاک با توجه به قیمت، متراژ، نشانی و امکانات ویژه
 •   وجود فیلد جستجو در تمام صفحات
 •   دارای آیکن مربوط به شبکه‌های اجتماعی
 •   دارای ویژگی‌های مختلف املاک و عکس‌های مربوط به آن‌ها

امکانات تخصصی عبارتند از:

 •   دارای پنل اختصاصی با امکانات ویژه
 •   امکان جستجوی پیشرفته میان فایل‌های مختلف
 •   حاوی نقشه‌ از موقعیت مکانی ملک
 •   دارای قابلیت ثبت ملک
 •   دارای بخش فروش ویژه
 •   دارای بخش اخبار املاک
 • امکان مقایسه‌ی ویژگی‌های املاک مختلف با یکدیگر

چند ویژگی‌ مهم طراحی سایت املاک

برای هر سایتی، ویژگی‌هایی منحصر به فردی در نظر می‌گیرند. این ویژگی‌ها باید با مفهوم کسب و کار و هدف شرکت مطابقت داشته باشند. این ویژگی‌ها می‌تواند هویت و نوع کار یک شرکت را به مخاطبان منتقل کند و آن‌ها را در صفحه نگه دارد تا به مشتریانی همیشگی تبدیل شوند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های مهم برای طراحی سایت فروش مسکن اشاره خواهیم کرد.

عکس و ویژگی‌های ملک

عکس و ویژگی‌های ملک

شاید برای یک سایت خبری یا خدماتی، عکس اهمیت چندانی نداشته باشد ولی برای سایت املاک این مورد ضروری است. وقتی کاربر صفحه‌ی یک مسکن خاص را باز می‌کند، باید در مرحله‌ی اول عکسی از آن موجود باشد تا بتواند تصوری واقعی از ملک داشته باشد و با خیال راحت با شرکت تماس بگیرد. همچنین ویژگی‌هایی مشخص از قبیل، متراژ، تعداد سال ساخت، تعداد اتاق‌ها، شرایط پرداخت هزینه و امکانات اضافی ملک نیز باید ذکر شوند. با این کار، کاربر راحت‌تر می‌تواند برای خرید ملک اقدام کند.

ریسپانسیو بودن

ریسپانسیو بودن

وقتی می‌خواهیم قیمت یک ملک را در منطقه‌ی خاصی از شهر بدانیم، موبایل خود را روشن می‌کنیم و جستجو ملک را در گوگل انجام می‌دهیم. اگر سایت املاک طراحی شده برای این کار، اطلاعات ملک را به خوبی نمایش ندهد، سایت را می‎‌بندیم و سراغ وب سایت شرکت دیگری می‌رویم. ریسپانسیو بودن وب سایت موجب می‌شود تا صفحات آن نمایش دستگاه‌های مختلف به خوبی نمایش داده شوند. به همین دلیل کاربر می‌تواند به امکانات و بخش‌های مختلف سایت به راحتی دست یابد.

طراحی اختصاصی

طراحی اختصاصی

اگر بخواهیم یک سایت برای یک شرکت مشاوره‌ی املاک طراحی کنیم، باید سبک کار و نوع املاک مورد نظر آن شرکت را نیز در نظر بگیریم؛ با این کار می‌توان سایتی متناسب با نیاز شرکت و مخاطبان آن طراحی کرد.

دسته بندی واضح

دسته بندی واضح

یکی از ویژگی‌هایی که برای طراحی سایت مسکن ضروری است، دسته بندی املاک در بخش‌های مشخص و واضح است. به عنوان مثال املاکی که برای فروش هستند باید در دسته‌ای مجزا قرار گیرند. همچنین برای املاکی که اجاره یا رهن داده می‌شوند، باید دسته‌ای جداگانه در نظر گرفت.

تجربه کاربری مناسب

تجربه کاربری مناسب

نحوه‌ی دسترسی کاربر به امکانات و بخش‌های مختلف سایت و حس کلی او نسبت به سایت، تجربه‌ی کاربری نام دارد. طراحی تجربه کاربری مناسب برای سایت‌هایی نظیر سایت املاک، که موارد متنوع و زیادی از ملک در آن وجود دارند، بسیار ضروری است.

پرکاربرد بودن

پرکاربرد بودن

طراحی سایت فروش ملک برای بسیاری از افرادی که در حوزه خرید و فروش ملک فعالیت دارند، بسیار ضروری است. با استفاده از یک سایت می‌توان یک ملک مورد نظر را پیدا کرد و زمانی برای مشاهده‌ی ملک در نظر گرفت. علاوه بر این‌ها می‌توان قیمت و امکانات آن را با املاک دیگر مقایسه کرد تا اطلاعات کافی از قیمت ملک بدست آورد. همچنین می‌توان با پرداخت بیعانه، فروش ملک به مشتری دیگر را به تعویق انداخت.