طراحی سایت وکلا

مهمترین وسیله برای حضور یک وکیل در فضای اینترنت، طراحی سایت وکلا است. با استفاده از وب سایت، نه تنها کاربران به راحتی می‌توانند یک وکیل مناسب در فضای گوگل پیدا کنند، بلکه طراحی زیبای سایت، می‌تواند اعتبار کار وکیل را افزایش دهد. برای رسیدن به این هدف، در ابتدا باید کار طراحی سایت را به افرادی سپرده شود که بتوانند طراحی گرافیک زیبا و تجربه‌ی کاربری مناسبی برای سایت شما طراحی کنند.

همچنین سایت شما باید با استفاده از افرادی طراحی شود، که سابقه‌ای طولانی در طراحی سایت وکالت دارند. علاوه بر موارد بالا برای طراحی این وبسایت باید امکانات و ویژگی‌هایی خاص در نظر گرفته شود که نیاز کاربران را برطرف کند.

وقتی تمام این نکات در طراحی سایت رعایت شوند، مخاطبان سایت شما، بعد از مدت زمان کوتاهی به مشتریان وفادار تبدیل خواهند شد. این مشتریان وفادار، می‌توانند همکاران شما، دانشجویان یا متقاضیان شغل باشند.

طراحی سایت وکلا

چند ویژگی مهم در طراحی سایت وکلا

هدف از طراحی یک سایت حقوقی یا وکالت این است، که کاربران آن را مشاهده کنند، در آن بمانند و سپس زمانی را برای مراجعه رزرو کنند. برای اینکه به این هدف برسید، باید در طراحی سایت‌های مشاغل از جمله این وبسایت، ویژگی‌هایی خاص در نظر گرفته شود تا کاربران را به این کار ترغیب کند. در ادامه به چندین ویژگی مهم در طراحی سایت حقوقی اشاره خواهیم کرد.

 • داشتن بخش رزو آنلاین برای مشاوره
 • داشتن بخش رزومه‌ی وکلا
 • داشتن یک وبلاگ در مورد اخبار و مسائل حقوقی متعدد
 • پنل مدیریتی آسان و در دسترس
 • تجربه‌ی کاربری مناسب
 • سیستم پرداخت آنلاین
 • سیستم عضویت موکلان

امکانات مهم در طراحی سایت حقوقی

یک سایت حقوقی، علاوه بر ویژگی‌هایی منحصر به فرد، امکاناتی باید داشته باشد که کاربران بتوانند بدون صرف وقت برای مراجعه‌ی حضوری، با وکیل خود ارتباط برقرار کنند و پیگیری مسائل حقوقی خود را انجام دهند. در ادامه به برخی از این امکانات ضروری اشاره خواهیم کرد.

 •       امکان وکالت آنلاین
 •       امکان پرسش و پاسخ برای موکلان
 •       امکان تنظیم قراردادهای مختلف
 •       امکان آپلود و ارسال مدارک حقوقی
 •       دارای بخش پرداخت آنلاین
 •       دارای بخش محاسبه‌ی موارد مختلف اعم از دیه، ارث و مهریه

چند نکته‌ی مهم در طراحی سایت وکالت

برای طراحی یک سایت دو چالش مهم وجود دارد که همیشه با آن سر و کار خواهید داشت. در اولین مرحله باید به جذب مخاطبان بالقوه بپردازید. بعد از بازدید مخاطبان از سایت شما، باید کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن به آن‌ها معرفی کنید. در ادامه به ویژگی‌هایی از یک سایت وکلا اشاره خواهیم کرد که برای طراحی آن بسیار ضروری است.

سایت شما باید اهداف، ارزش‌ها و موفقیت‌های شما را نشان دهد. هدف از برند سازی این است که بازدیدکنندگان را با شرکت حقوقی خود آشنا کنید. همچنین فضایی را برای آن‌ها فراهم کنید که به راحتی سایت را مشاهده کنند، در میان صفحات حرکت کنند و اطلاعات و خدمات مورد نظر را پیدا کنند

داشتن یک رابط کاربری زیبا برای وب سایت، بسیار جذاب است اما تمام اهداف طراحی وب سایت وکالت را دنبال نمی‌کند. بنابراین، سایت شما باید به گونه‌ای طراحی شود که تمام امکانات مورد نظر برای یک سایت وکلا را در برگیرد.

به عنوان مثال، طراحی یک پایگاه داده‌ی قوی و وسیع بسیار ضروری است. زیرا بخش زیادی از اطلاعات شرکت، مربوط به مشتریانی است که پیگیر مسائل پیگیر مسائل حقوقی خود هستند.

هرچه قدر در طراحی وب سایت از تکنولوژی به روز و پیشرفته استفاده شود، تعداد کاربران بیشتری از سایت بازدید خواهند کرد و در نتیجه میزان موفقیت آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، بخش فرانت اند (Front-End) وب سایت، باید طراحی ریسپانسیو داشته باشد تا به راحتی در صفحه نمایش دستگاه‌های مختلف نمایش داده شود. همچنین بخش بک اند (Back-End) باید به گونه‌ای برنامه نویسی شود، که ساختاری قوی از وب سایت را به کاربران ارائه کند. البته معماری این بخش باید به گونه‌ای باشد، که توسط کارمندان سایت به راحتی به‌روز شود و توسعه یابد.

از آنجا که سایت شما ابزاری برای بازاریابی به حساب می‌آید، ساختار سایت باید مطابق با آخرین قوانین حقوقی وضع شده در کشور شما طراحی شود.

اگر این مورد برای تمام سایت‌ها اهمیت داشته باشد، برای سایت وکالت اهمیت و ضرورتی دو چندان دارد. زیرا طیف وسیعی از اطلاعات حقوقی مشتریان در سایت شما قرار دارد، که حک شدن و از دست رفتن آن‌ها منجر به فاجعه خواهد شد.

طراحی وب سایتی که ظاهری زیبا داشته باشد، تنها نیمی از اهداف طراحی سایت وکلا را برآورده خواهد کرد. قرار گرفتن سایت در صفحه‌ی اول جستجو در گوگل، مهمترین هدف در این مسیر است.

امروز برای اکثر وکلا داشتن یک سایت حقوقی بسیار مهم است. طراحی سایت حقوقی،علاوه بر امکانات عمومی مثل ریسپانسیو بودن، رتبه‌ی بالا در فضای گوگل و امنیت بالا، امکاناتی اختصاصی نیز دارد. این امکانات بسیار ضروری هستند. زیرا کاربران باید بتوانند تنها از طریق وب سایت وقتی را برای مشاوره رزرو کنند و در تمام مراحل با وکیل خود در ارتباط باشند.