بدون دیدگاه
1400/08/08
160 بازدید

بازاریابی جستجوی پولی یا سئو: به نظر شما کدام بهتر است؟

جای تعجبی ندارد که مردم به هنگام خرید هر محصول و کالایی ، یا برای رسیدن به سوالات خود برای برطرف کردن مشکلی، دست به گریبان موتورهای جستجو به خصوص گوگل می شوند تا بتوانند نیاز خود را برطرف نمایند. با اینکه موتورهای جستجوی متفاوتی وجود دارد که می توان با آن ها مشکلات را برطرف نمود مانند bing، yahoo و… با این حال، استفاده از گوگل نسبت به دیگر موتورهای جستجو دارای مزایایی می باشد که خیلی از موتورها از آن غافل بوده اند.

در نتیجه، اگر می خواهید که شرکت و برند خود را در صدر جستجوها قرار دهید، باید حتما آن را به گوگل معرفی نمایید تا به محض جستجوی کاربران، سایت شما متناسب با آن کلمه کلیدی در جایگاه های تاپ گوگل قرار گیرد.

اما برای رسیدن به این هدف، می توان از دو روش که در ادامه به آن ها می پردازیم، استفاده نمایید، مانند:

1- بازاریابی جستجوی پرداختی (paid search marketing) که مهمترین نوع آن همان PPC هست.

2- بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

ما در این مقاله قصد داریم که درباره مزایا و معایب هر کدام از این روش ها برای شما اطلاعاتی را بازگو نماییم، اگر به دنبال اطلاعات بیشتر و مشاوره سئو هستید، می توانید با شماره 09128909248 تماس حاصل نمایید.

تفاوت بین PPC و SEO چیست؟

هر دو روش ذکر شده برای این که در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، مورد استفاده واقع شده اند؛ اما همانطور که متوجه شده اید، هر کدام از آن ها دارای روش و تکنیک منحصر به فردی برای خود هستند  تا شما را به نتیجه دلخواه برسانند.

زمانی که شما کلمه کلیدی خودتان را در گوگل سرچ می کنید، در همان ابتدا دو نوع لینک در ابتدای صفحه مشاهده می کنید که البته یکی از آن ها همیشگی و دیگری با توجه به نوع کلمه می تواند وجود داشته باشد یا خیر، که منظور همان pay per click می باشد.

عموما نتایجی که بر اساس جستجوی پرداختی در صفحه نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شوند همیشه در ابتدای صفحه و با کلمه AD که به صورت ریز در گوشه چپ لینک است، ظاهر می شوند. بعد از نتایج ppc، تمامی لینک هایی که به صورت seo در این صفحه قرار گرفته اند، ظاهر می شوند.

2 عامل مهم و بزرگ که ppc را از سئو متمایز می کند، می توان به هزینه (cost) و زمان (time) نیز اشاره کرد. اگر بخواهید که رتبه سایت شما مدام بالا باشد، باید از هر دو روش با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، استفاده  نمایید. اما اگر بودجه شما بسیار زیاد ولی زمان شما محدود است، بهتر است که برای رشد شرکت و برند خود از پرداخت کلیکی استفاده نمایید.

حال اگر، زمان شما بسیار زیاد است و بودجه شما هم محدود است، می توانید از روش بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) استفاده نمایید. هر دو این روش ها بستگی به بودجه و زمان شما دارند.

همانطور که در ابتدا گفته شد، برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید از هر دو روش استفاده کنید و حتی با استفاده از ppc، امکان تقویت سئو هم وجود دارد، پس با استفاده از پرداخت کلیکی و سئو می توانید به یک نتیجه عالی دست یابید.

بازاریابی جستجوی پولی یا سئو: به نظر شما کدام بهتر است؟

اما،خیلی ها بر این باور هستند که استفاده از هر دو روش، امکان اینکه تاثیر مثبتی بر روی سایت و برند شما بگذارد، خیلی کم است. در واقع ، هر شرکتی که در بازاریابی تجربه داشته باشد به شما می گوید که استفاده از هر دو روش به یک اندازه برای همه مناسب نیست. یک رویکرد بازاریابی که برای یک شرکت کارساز باشد ممکن است برای شرکت دیگر مفید نباشد. بسیاری از گزینه های بازاریابی شما باید از شرکت شما حاصل شود.

برای اینکه به یک نتیجه بهتر دست یابید، باید مطابق با موارد زیر، نوع روش خود را انتخاب نمایید.

1- اهداف شرکت

2-موقعیت و مکان شرکت

3- رقابت پذیری در بازار

4- حوزه تخصصی

بنابراین، اگر شرکت شما دارای منابع بسیاری است، پس استفاده از هر دو روش بازاریابی می تواند برای شرکت نیز مفید واقع شود. همانطور که شما می دانید، بودجه هر شرکت محدود بوده و باید به درستی از آن استفاده شود.

شرکت باید درباره چه ملاحظاتی فکر کند؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، انتخاب رویکرد بازاریابی باید بر اساس اهداف شرکت شما هدایت شود. اگر نتایج سریع می خواهید تا شرکت شما به سرعت در صفحه یک قرار بگیرد ، PPC باید این روش باشد. به طور خلاصه ، اگر نمی توانید صبر کنید تا بازاریابی آنلاین شما شروع به جذب آگهی کند راه اصلی، بازاریابی پولی است. البته، این یک راه حل و پیشنهادی است که ویکی دمی به شما می دهد. رقابت کلمات کلیدی و اینکه کدام یک از کلمات کلیدی برای کسب و کار شما مناسب است، بسیار سخت بوده که باید با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ که تخصص در این حوزه دارد، مشورت نمایید. همانطور که می دانید اگر به درستی از بودجه شرکت خود استفاده نکنید، نه تنها پول خود را از دست می دهید، بلکه ممکن است که به نتیجه دلخواه هم دست پیدا نکنید.

در مقابل ایده بالا، اگر به دنبال زمان نیستید و هدف اصلی شما موفقیت طولانی مدت است، پس بهترین روش بازاریابی، استفاده از سئو یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. استفاده از سئو بسیار ارزانتر از پرداخت به گوگل به حساب می آید.

برای استفاده از سئو حتما باید از یک استراتژی درست و کارآمد بهره برد و باید از شرکتی که در این زمینه فعال است و با الگوریتم های گوگل هم آشنایی کافی دارد، مشورت کرد.

در مقابل ، اگر به دنبال موفقیت طولانی مدت هستید و عجله ندارید که بازاریابی دیجیتال خود را تقویت کنید، SEO می تواند بهترین راه برای انجام این کار باشد، چرا که هم ارزان است و هم به جای پرداخت مستقیم به Google، می توانید به محتوایی که در وب سایت خود قرار داده اید اعتماد کنید. یک آژانس بازاریابی نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند. شرکت ویکی دمی با داشتن سابقه درخشان در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ، می تواند از جمله شرکت هایی باشد که به شما در زمینه سئو و پرداخت کلیکی نیز مشاوره دهد. اگر دوست دارید که خودتان سئو را انجام دهید، می توانید به مقاله آموزش سئو نیز مراجعه کنید.

زمانی که می خواهید به یک نتیجه ایده آل دست یابید، حتما قبل از هر کاری با یک شرکت متخصص مشورت داشته باشید و نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که شبکه های اجتماعی یکی از بزرگترین و بهترین راه برای کسب درآمد و دریافت جایگاه عالی نیز محسوب می شوند.

نکته پایانی

هم سئو و هم پرداخت کلیکی می تواند برای کسب درآمد و رسیدن به جایگاه بالا در serp گوگل به شما کمک نماید. پس با توجه به اهداف شرکت، زمان و بودجه خودتان باید بهترین راه حل را انتخاب نمایید. باز شما به ما بگویید که کدام یک از این راه ها را تجربه کرده اید و کدام یک برای شما بهترین کاربرد را داشته است؟ لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

19 − 16 =