بدون دیدگاه
1400/09/26
169 بازدید

قالب اختصاصی سایت چیست و چه مزایایی دارد؟

دو روش کلی برای سفارش طراحی سایت وجود دارد؛ استفاده از قالب اختصاصی و استفاده از قالب آماده. به طور کلی این دو روش به این معنا است که شما می‌توانید با پرداخت هزینه یک سایت با قالب اختصاصی داشته باشید یا با استفاده از قالب‌های آماده سایت خود را طراحی کنید.

به بیان دیگر؛ شما می‌توانید یک سایت سفارشی داشته باشید که با یک سیستم مدیریت محتوا طراحی شده باشد. البته اگر بودجه‌ای کافی دارید می‌توانید تمام قسمت‌های آن را به طور سفارشی طراحی کنید.

از طرفی دیگر می‌توانید فردی را استخدام کنید تا المان‌های سایت را طراحی کند تا شما آن را در یک قالب از پیش تعیین شده قرار دهید.

در این مقاله ما قصد داریم تا در مورد گزینه‌های ساده و پیشرفته‌ای که در قالب سایت سفارشی وجود دارد با شما صحبت کنیم. اگر شما به دنبال این هستید که طراحی سایت خود را به با کمک قالب اختصاصی انجام دهید، درک مزایا و معایب آن می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

قالب اختصاصی سایت چیست؟

طراحی اختصاصی به این معنا است که تمام بخش‌های قالب شما به گونه‌ای طراحی شود که متناسب با برند شما باشد. این موضوع تنها به نوع فونت، رنگ و لوگوی سایت شما مربوط نمی‌شود. بلکه باید با هدف کسب و کار، مشتریان و اهداف شما نیز هماهنگ شود.

علاوه بر این موارد باید سئو پسند بودن سایت و بازگشت سرمایه نیز پس از طراحی اختصاصی سایت نیز در نظر گرفته شود. طراحی قالب سفارشی یک فرایند است که برای انجام آن باید کارهای زیادی انجام شود. البته سود کسب و کارها در این حالت افزایش خواهد یافت. در واقع قالب‌های اختصاصی ظاهر بهتری نسبت به دیگر انواع قالب‌ها دارند، کارایی بیشتری دارند و برای تحقق اهداف تجاری خاص بسیار مناسب هستند.

قالب اختصاصی سایت چیست؟

مزایای طراحی قالب اختصاصی چیست؟

زمانیکه یک قالب را به طور اختصاصی طراحی کنید، تمام المان‌های آن به گونه‌ای طراحی می‌شوند که مطابق با سلیقه و نیاز شما باشد. از طرفی امنیت و امکان ارتقا سایت نیز به حداکثر خواهد رسید. در ادامه قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که  به عنوان مزیتی عمده برای این سبک  از قالب‌ها به حساب می‌آیند.

قابلیت گسترش

وقتیکه کسب و کار شما رشد می‌کند، وب سایت شما که با قالب اختصاصی طراحی سده است، نیز می‌تواند رشد کند. به عنوان مثال اگر بخواهید قابلیت‌ها و محتوای جدید به آن اضافه کنید با مشکلی مواجه نخواهید بود.

سازگاری

فرض کنید کسب و کار شما در حال تغییر باشد. در این حالت شما به یک وب سایت جدید نیاز نخواهید داشت زیرا قالب موجود می‌تواند مطابق با نیاز شما به روز شود.

انعطاف‌پذیری

اگر از قالب آماده استفاده کنید، نمی‌توان تغییراتی در آن ایجاد کرد ولی زمانیکه از قالب اختصاصی استفاده شود، طراح سایت می‌تواند در کسری از ثانیه تغییرات مورد نیاز شما را ایجاد کند.

سئوپسند بودن

قالب اختصاصی بسیار سئو پسند است زیرا قالب‌های اختصاصی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در فضای گوگل بهینه عمل کنند. بنابراین کاربران به راحتی سایت شما را در گوکل مشاهده می‌کنند.

مدیریت آسان

اگر سایت شما با یک سیستم مدیریت محتوایی به نام وردپرس طراحی شود، این امکان وجود دارد که به راحتی بتوانید آن را بدون نیاز به یک تیم پشتیبانی مدیریت کنید. زیرا در وردپرس می‌توان قالب‌های سفارشی طراحی کرد.

برای یادگیری طراحی سایت، می‌توانید به صفحه‌ی آموزش ساخت سایت با وردپرس مراجعه کنید.

تهیه‌ی هاست مناسب

وقتی شما قالب اختصاصی را انتخاب کرده باشید و آن را به یک شرکت طراحی سایت بسپارید، طراحان سایت یک هاست مناسب برای شما انتخاب خواهند کرد. بنابراین نگرانی از این جهت نخواهید داشت.

سازگاری با مرورگرها

یک مزیت عمده‌ی قالب‌های اختصاصی این است که به گونه‌ای می‌توان آن‌ها را طراحی کرد که با تمام مرورگرها سازگار باشند.

سازگاری با مرورگرها

کاربر پسند

طراحی قالب اختصاصی به این معنا است که تجربه‌ی کاربری (UX) آن به طور اختصاصی در نظر گرفته شود. وقتی این اتفاق ممکن شود، کاربران تجربه‌ی بسیار خوبی پس از رود به سایت شما خواهند داشت.

ماندگاری بالا

یک سایت اختصاصی با شیوه‌های به روزی کدنویسی خواهد شد که در آینده نیز بتوان آن را به روزرسانی کرد. این موضوع باعث می‌شود تا عمر سایت طولانی‌تر شود.

امنیت سایت

امنیت سایت‌هایی با قالب سفارشی در مقایسه با سایت‌های آماده بسیار بیشتر  خواهد بود.

ریسپانسیو بودن

واکنشگرا بودن سایت یا نمایش مناسب سایت در صفحه‌ی موبایل و تبلت امروزه بسیار اهمیت دارد. اگر این مورد برای شما گزینه‌ای حیاتی است باید سایت خود را با قالب سفارشی طراحی کنید.

مناسب برای سایت فروشگاهی

اگر طراحی یک سایت فروشگاهی را مدنظر دارید که قرار است هزاران کالا را در آن قرار دهید، تنها طراحی اختصاصیِ سایت می‌توان این کار را برای شما انجام دهد.

معایب طراحی قالب اختصاصی

هرچند که طراحی قالب‌هی اختصاصی مزایای بسیار دارد اما نباید معایب این سبک از طراحی را فراموش کنیم. در ادامه قصد داریم تا معایب این سبک از طراحی را برای شما بازگو کنیم تا آگاهانه و درست تصمیم بگیرید.

قیمت بالا

هزینه‌ی طراحی یک قالب اختصاصی به دلیل مهارت‌ها، خلاقیت‌ها و امکانات مختلفی که باید برای طراحی آن در نظر گرفت بسیار زیاد است.

مدت زمان طراحی

طراحی یک قالب که بتواند جوابگوی تمام نیازهای ما باشد بسیار وقت‌گیر است. بنابراین در ابتدای طراحی آن این موضوع را باید در نظر بگیرید.

طراحی یک قالب اختصاصی برای تمام صاحبان سرمایه که به دنبال گسترش کسب و کار خود هستند بسیار ضروری است. سرعت بالای قالب، ریسپانسیو بودن آن، سئو پسند بودن، قابلیت گسترش آن و ده‌ها امکان دیگر، از امکاناتی است که برای یک قالب اختصاصی می‌توان در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

4 × 5 =