بدون دیدگاه
1400/09/26
254 بازدید

آشنایی با 15 ابزار تنظیم محتوایی (Content Curation) که هر بازاریابی باید بداند

Content curation یا تنظیم محتوا، یک رمز محرمانه موفقیت در فروش است و بسیاری از ابزارهای محتوا برای کمک به شما ایجاد شده اند.  برای افراد ناآگاه ، تنظیم محتوا شامل یافتن مطالب مرتبط با مخاطبان شما از منابع مختلف و به اشتراک گذاری استراتژیک آنها از طریق کانال های ارتباطی است.

به عنوان مثال، نوشتن یک پست وبلاگ با عنوان “بازاریابی عالی” نیازمند این است که با انواع محتواهای دیگر که مرتبط با موضوع شما هستند، ارتباط برقرار نمایید. اگرچه بسیار باحال است، اما می تواند مشکل  و سخت نیز باشد. شبکه های اجتماعی بسیار زیاد، فیدهای خبری، ایمیل ها و اینفوگرافیک ها پر از مطالبی هستند که با موضوع شما مرتبط هستند و می تواند وقت و توجه شما را بیش از اندازه بگیرند.

به همین دلیل، مسئولیت نظارت بر محتوا مهم است. به عنوان یک DJ عروسی موفق تصور کنید: انتخاب های شما،  نمی تواند همیشه موقت و ایمن باشد. اما اگر مخاطبان خود را بشناسید، می توانید با بررسی و نظارت درست به یک dj موفق تر مبدل شوید و این اعتماد به نفس را داشته باشید تا به مردم آنچه می خواهند، ارائه دهید.

در مورد محتوا نیز همین مورد وجود دارد. به جای گردآوری محبوب ترین چیزهای موجود در وب، مواردی را که برای مخاطبان شما مرتبط ترین و جالب ترین هستند را انتخاب کنید و زمینه پیرامون آنها را فراهم کنید که سایت شما را به یک مقصد تبدیل کند.

در حالت کلی، تدوین و نظارت محتوا عبارت است از انتخاب، جمع آوری، بسته بندی و به اشتراک گذاری محتوا از سراسر وب. محتوای تنظیم شده به طور معمول شامل لیستی از منابع با کیفیت بالا در یک موضوع خاص است، مانند لیست “بهترین” یا محتوایی که برای کمک به کسی در یادگیری یک مهارت خاصی طراحی شده است.

به هر حال با توجه به توضیح کلی درباره content curation، ما این محتوا ها را از کجا می توانیم پیدا نماییم؟ برای آنکه با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید، می توانید به مقالات مربوط به دیجیتال مارکتینگ مراجعه نمایید.

چه وجه اشتراکی بین تولید محتوا و تدوین و نظارت بر محتوا وجود دارد؟

بر اساس تحقیقاتی که به بررسی نکات جالب توجه در مورد میزان استفاده مارک های تجاری از محتوا در مقابل ایجاد محتوا پرداخته است، تعادل مطلوب برای سازمان ها نسبت 60/40 از content curation در مقابل ایجاد محتوا بیان شده است. به عبارت دیگر، 60 درصد باید تدوین محتوا باشد و 40 درصد باید به تولید محتوا بپردازند. این ترکیب ایده آل، نتیجه تحقیقاتی بود که بر اساس تجزیه و تحلیل بیش از 150،000 پست در شبکه های اجتماعی بوجود آمده است.

آشنایی با تدوین محتوا

چرا باید به content curation بپردازیم؟

برخی از مزایای اصلی استفاده از تدوین محتوا به شرح زیر است:

1- استفاده از صداهای بیرونی 

تنظیم محتوا می تواند به شما کمک کند تا به مخاطبان خود نشان دهید که چگونه محتوای شما با استفاده از صدای برند شما، بزرگتر از چیزی است که به نظر می رسید.

2- بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خود را بهبود ببخشید

این می تواند به شما در ایجاد صفحات وب سایت اضافی و تهیه محتوا برای کانال رسانه های اجتماعی کمک کند.

3- بازدید از وب سایت خود را افزایش دهید و به تولید لید بپردازید

تنظیم محتوا، میزان بازدید وب سایت شما را افزایش می دهد، که منجر به افزایش میزان lead می شود.

4- به ساخت از آگاهی برند بپردازید

این به شما کمک می کند تا از محتوای متنوعی فراتر از محتوای خود، یک جریان ثابت از محتوای با کیفیت برای مخاطبان خود فراهم کنید.

5- رهبر فکری شوید

تنظیم محتوا به شما کمک می کند تا به یک منبع “اطلاعات”  مبدل شوید. این مخاطبان را تشویق می کند تا به عنوان یک مرجع در مورد موضوعات خاص به شما اعتماد کنند.

6- پرورش Lead خود را ساده کنید

شما می توانید از طریق خبرنامه های ایمیلی خود از curated content استفاده کنید و محتوای بیشتری برای پرورش lead در اختیار داشته باشید.

7. محتوا را به تقویم تحریریه خود اضافه کنید

محتوا به شما کمک می کند تقویم سرمقاله رسانه های اجتماعی و وبلاگ خود را تکمیل کنید. شما می توانید محتوای تازه، مرتبط و با کیفیت بالا را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

بازاریابان، ارزش content curation  را میدانند

در واقع ، بسیاری از بازاریابان ارزش تدوین محتوا را دیده اند و 95٪ از گزارش بازاریاب ها به اشتراک گذاری محتوای سازمان ها بر می گردد. مشکلی که در مورد دقت در محتوا وجود دارد این است که کمی کار طول می کشد و یک کار گروهی بوده است.

معرفی 15 ابزار content curation برای کاوش

برای اینکه به گردآوری محتواها در سراسر وب بپردازید و محتواهای خود را به اشتراک بگذارید، ما به شما 15 ابزار را معرفی می کنیم که می تواند در کمتر کردن زمان و هزینه شما موثر باشد:

1- ابزار Anders Pink

Anders Pink با جستجوی میلیون ها وب سایت در سراسر وب ، محتوا را برای شما و تیم شما سرپرستی می کند و سپس جلسات توجیهی روزانه ایجاد می کند. می توانید این خلاصه ها را براساس کلمات کلیدی خاص اصلاح کنید. این جلسات توجیهی در طول روز با محتوای جدید به روز می شوند.

anderspink

آندرس پینک، به شما کمک می کند تا از بینندگان بینش کسب کنید، بنابراین کاربران می توانند در مورد مقاله هایی که دوست دارند رای دهند و نوتیف هایی مرتبط با کامنت و flag در آن مقاله مورد نظر، دریافت نمایند. با استفاده از این ابزار می توانید مقالاتی را که اخیراً در وب منتشر شده یا بیشتر به اشتراک گذاشته شده اند مرور کنید.

شما تجزیه و تحلیل مفیدی دریافت می کنید زیرا می توانید ببینید که هر یک از اعضای تیم، چه تعداد مقاله را در جلسات توجیهی روزانه باز می کنند و میزان آنها را با رأی دادن ، پرچم گذاری و اظهارنظر در مورد مقالات مشاهده می کنید. با استفاده از Anders Pink ، می توانید تیم های خصوصی ایجاد کنید و جلسات توجیهی تیم را تنظیم کنید.

2- ابزار Buzzsumo

buzzsumo

Buzzsumo به شما کمک می کند محتوا را تصحیح کنید و اینفلوئنسر هایی که محتوای خاصی را به اشتراک گذاشته اند، شناسایی کنید.

شما می توانید بیشترین محتوای به اشتراک گذاشته شده را با استفاده از کلمات کلیدی جستجو کنید، بیشترین محتوای به اشتراک گذاشته شده را از یک دامنه خاص بیابید و انواع خاصی از محتوا مانند اینفوگرافیک ها، ویدیوها و غیره را فیلتر کنید. همچنین می توانید بر اساس جدیدترین اخبار در 24 سال گذشته  بر اساس ساعت و چه محتوایی بیشترین اشتراک را داشته اند، جستجو کنید.

این ابزار تنظیم محتوا، به شما کمک می کند تا بهترین محتوای مربوط به هر موضوع یا هر رقیب را تحلیل کنید. برای کمک به تبلیغ محتوای خود می توانید influencers اصلی را پیدا کنید.

3- ابزارFeedly

feedly

فیدلی، روشی برای سازماندهی، خواندن و اشتراک مطالب از وب سایت های مورد علاقه، پادکست ها، هشدارهای کلمات کلیدی و کانال های YouTube است. می توانید به همه آنها در یک مکان، دسترسی داشته باشید.

این یک ابزار مفید است زیرا از ویژگی های قوی، مربوط به ادغام با کانال های رسانه های اجتماعی برخوردار است، بنابراین می توانید مقالات را به راحتی به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید پست ها را با HootSuite و Buffer برنامه ریزی کنید.

همچنین می توانید مقالات را به بخش “بعدا بخوانید” اضافه کنید تا در صورت نیاز به آنها دسترسی داشته باشید. می توانید مطالب تازه را در موضوعات گسترده یا موضوعات nich، کشف کنید. این برنامه همیشه در حال همگام سازی است بنابراین می توانید از طریق دستگاه همراه یا از طریق رایانه رومیزی به آن دسترسی داشته باشید.

4- ابزار Pocket

pocket

هدف اصلی Pocket این است که مقالات، فیلم ها یا سایر محتوای وب جالب را در “pocket” خود ذخیره کنید تا بعداً بخوانید، تماشا کنید و یا به اشتراک بگذارید.

Pocket همچنین دارای یک ویژگی است که به شما کمک می کند محتوا را بر اساس موضوعات خاص تمییز کنید. این ویژگی محتوای با کیفیت بالا را ارائه می دهد و بهترین مقاله ها را در وب ارائه می دهد.

همچنین می توانید با مرور در نشریات مهم، نویسندگان و متصدیان محتوا  را کشف کنید. Pocket دارای یک برنامه و یک وب سایت مناسب موبایل است بنابراین می توانید از هر دستگاهی به محتوای خود دسترسی پیدا کنید. اگر در هواپیما هستید و اتصال Wi-Fi ندارید، می توانید محتوا را به صورت آفلاین نیز مشاهده کنید.

5- ابزار Curata

curata

این ابزار یک بستر تبلیغاتی محتوا و بازاریابی محتوا برای شرکت ها است. Curata دارای دو سیستم عامل اصلی نرم افزار است: نرم افزار محتوا برای محتوا و بستر بازاریابی محتوا. این ابزار برای تامین انرژی هر دو سیستم عامل از یادگیری ماشین، پردازش زبان طبیعی و هوش مصنوعی استفاده می کند.

این فرضیه ابداع شد که یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی می تواند از سونامی محتوای آنلاین تولید شده، ارزش قابل توجهی کسب کند. Curata به شما این امکان را می دهد محتوای صنعت را در وبلاگ ها، کانال های اجتماعی و خبرنامه های الکترونیکی کشف و به اشتراک بگذارید. این به شما کمک می کند نشان دهید که چگونه تلاش های بازاریابی محتوای شما بر pipeline ، تولید و درآمد شما تاثیر می گذارد. با یک تقویم متمرکز محتوایی، می تواند به شما در هماهنگی اعضای تیم، برنامه ها و ابتکارات محتوایی کمک کند.

6- ابزار ContentGems

content-gems

این ابزار مانند یک موتور کشف محتوا عمل می کند، زیرا مقالات را از یک پایگاه داده بزرگ منابع آنلاین، اسکن کرده و بر اساس کلمات کلیدی، سیگنال های اجتماعی، نوع رسانه و سایر تنظیمات فیلتری که تنظیم کرده اید، جریان محتوای مربوط و به موقع را به شما ارائه می دهد. ContentGems این امکان را برای شما فراهم می کند که مستقیماً در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، هفته نامه های الکترونیکی ایجاد کنید یا آن را مستقیماً در اینترانت و یا پورتال های شرکت خود قرار دهید. شما همچنین می توانید محتوای خود را به سیستم عامل های مختلفی مانند Buffer ، HootSuite ، Feedly ، Slack و WordPress متصل کنید.

7-ابزار Zest

zest

Zest محتوای با کیفیت بالا را توصیه و تأیید می کند. آنها کمتر از 1 درصد مقالات پیشنهادی انجمن را به صورت دستی تأیید و منتشر می کنند. آنها دارای یک پایگاه داده 10k + مقاله منتشر شده هستند. این محتوا از طریق منابع انسانی (نه رایانه ها) تهیه شده و مورد بازبینی قرار گرفته است تا محتوای نامناسب دریافت نکنید. Zest را به عنوان یک برگه جدید به مرورگر Chrome خود اضافه کنید. در این برگه می توانید بر اساس بیشتر اشتراک ها و بیشتر کلیک ها مرتب کنید. می توانید با برچسب ها، کلمات کلیدی، صوتی و تصویری فیلتر کنید. Zest تیمی دارد که مقالات طعمه کلیک (click bait) را بصورت آنلاین غربال می کند و بهترین ها را انتخاب می کند. طرح زمینه Zest و طرح را متناسب با تنظیمات دلخواه خود تنظیم کنید

8-ابزار  Quuu

quuu

Quuu همچنین یک ابزار  hand-selected content curation  میباشد. این به شما پیشنهادات محتوا می دهد، حتی اگر تعداد زیادی وبلاگ و منبع آنلاین به آن اعتماد ندارید. شما  می توانید در بین بیش از 300 دسته مورد علاقه، پیشنهادات محتوا را انتخاب  کنید. شما میتوانیدانتخاب کنید چند پیشنهاد می خواهید به نمایه های رسانه های اجتماعی خود یا حساب Buffer یا HubSpot ارسال کنید. طبق وب سایت آنها ، آنها هر روز بیش از 60،000 پست را به صورت دستی مرور می کنند. و آنها قول می دهند که هر یک از مطالبی را که پیشنهاد می دهند بررسی کنند.

9-  ابزار  Flipboard

flipboard

Flipboard مجله شخصی شما است. این امکان را به شما می دهد تا محتوا را از منابعی که دوست دارید و به آن اعتماد دارید، تنظیم کنید. Flipboard مطالب سرپرستی شده شما را در قالب مجله ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا به روشی جذاب و بصری، همراه باشید. علایق خود را انتخاب کنید و فیدبک  خود را با مقالات و داستانهای پیشنهادی درباره آن عناوین تنظیم نمایید، همچنین می توانید افراد دیگری را که علایق مشابه شما دارند دنبال کنید.

10- ابزار ContentStudio

contentstudio

ContentStudio ابزاری است که به شما کمک می کند محتوای جذاب را در کانال های رسانه های اجتماعی خود کشف، نظارت و به اشتراک بگذارید یا محتوا را در وبلاگ خود بارگذاری کنید. این امکان را به شما می دهد تا محتوا را توسط اشتراک های اجتماعی پ، انواع رسانه ها و ویروسی بودن محتوا کشف کنید. پستها را به صورت جداگانه از فیدهای موضوعی خود انتخاب کنید یا براساس قوانین خود به طور خودکار محتوا را به اشتراک بگذارید. برای دریافت پیشنهادهای هشتگ، افزایش تصاویر و بازیافت پست ها، می توانید از ابزارهای تقویت استفاده کنید، مانند  Medium و Bit.ly.

11- ابزار DrumUp

drumup

DrumUp با استفاده از الگوریتم های پیچیده وب، تلاش می کند تا محتوای مربوط به مخاطبان شما را پیدا کند. به عبارت دیگر، به شما کمک می کند تا با محتوای تازه و مرتبط ، از حضور در شبکه های اجتماعی خود انرژی بگیرید. این ابزار به شما امکان می دهد چندین حساب رسانه اجتماعی به داشبورد اضافه کنید.

از طریق این ابزار می توانید در Facebook ، LinkedIn و Twitter محتوای خود را برنامه ریزی و به اشتراک بگذارید، به شما  این امکان را می دهد محتوا را از طریق چندین حساب رسانه اجتماعی پیدا کرده و به اشتراک بگذارید. این ابزار همچنین یک افزونه Chrome ارائه می دهد که به شما کمک می کند محتوای مربوط به مقاله ای را که می خوانید در مرورگر خود پیدا کنید و به اشتراک بگذارید.

12-ابزار Refind

refind

این ابزار کنترل محتوا  (content curation) محتوای افرادی را که در توییتر و Refind دنبال می کنید، کنترل می کند. با استفاده از این ابزار، محتوای مربوط به خود را کشف، ذخیره و مطالعه کنید. آنها هزاران پیوند جدید را تجزیه و تحلیل کرده و یک مجله برای شما ایجاد می کنند. آنها دارای اکستنشن Chrome هستند که به شما امکان می دهد با یک کلیک پیوندها را از وب ذخیره کنید. هنگام جستجو در  گوگل، این ابزار، پیوندهای برجسته ای را که شما یا دوستانتان ذخیره کرده اید برجسته می کند. می توانید در Refind در هر زمان وهر مکان، حتی وقتی آفلاین هستید به لیست خواندن خود دسترسی پیدا کنید.

13-ابزار PublishThis

publishthis

این ابزار محتوا ادعا می کند که یکی از پیشرفته ترین سیستم عامل های محتوا است که به شما کمک می کند مخاطبان خود را افزایش دهید و تجارت خود را پیش ببرید. این ابزار برای شرکت های سازمانی تاسیس شده است، تا به آنها در ایجاد محتوای سرمقاله ای که می تواند در هر جایی منتشر و ارسال شود ، کمک کند.

این ابزار از جستجو و تولید محتوا برای کمک به شما در کشف، ایجاد و شخصی سازی محتوا استفاده می کند. می توانید محتوا را به صورت دستی اضافه کنید، محتوا را به بخش هایی تقسیم کرده و تقریباً در هر سیستم مدیریت محتوا، سیستم ایمیل یا خبرمایه اجتماعی منتشر کنید.

14- ابزار Elink

ELink

 

این ابزارمی تواند به شما کمک کند لینک های وب را ذخیره کنید و سپس آنها را با هم در مجموعه پیوندهای وب برای خبرنامه های الکترونیکی قرار دهید. آنها همچنین می توانند برای محتوای وب سایت یا وبلاگ ، صفحات وب منفرد و پیوندهای زیستی شبکه های اجتماعی استفاده شوند. این ابزار می تواند با ایجاد صفحات وب به شما کمک کند ساعت ها از تلاش برای ارزیابی محتوای خود حذف کنید. یا می توانید پیوندهای وب را در وب سایت خود تعبیه کنید. یا پست های وبلاگ را در زمان واقعی به روز کنید.

Elnk.io به شما کمک می کند مجموعه های تصویری از پیوندهای وب، مقالات ، پرونده های ابری و پست های رسانه های اجتماعی را ذخیره کنید. می توانید از Chrome Extension آنها برای نشانک گذاری و ذخیره مطالب در هر مکان استفاده کنید. همچنین می توانید RSS خوان خود را برای خواندن و ذخیره مطالب ایجاد کنید.

15- ابزار Newsletters

خبرنامه ها به عنوان یک یادآوری عالی در مورد اطمینان از اینکه روزانه مطالب را تنظیم کنید، هستند. بنابراین ، اگر چیزی در شبکه های اجتماعی مشاهده نمی کنید، می توانید از طریق خبرنامه های ایمیلی که مشترک آنها هستید، این مشکل را دنبال کنید.

خبرنامه های الکترونیکی راهی عالی برای اخبار، روندها و نکاتی برای ارائه صندوق ورودی شما هستند که می توانید آنها را مدیریت کنید. این یک روش عالی برای هضم سریع بسیاری از اطلاعات است. خبرنامه هایی مانند SmartBrief مطالب برتر را از طریق وب در قالب خلاصه اجرایی جمع می کنند. در نتیجه داشتن چنین منبع خوبی، اطمینان حاصل کنید که صندوق ورودی ایمیل شما با خبرنامه های ایمیل زیادی سرریز نمی شود که ارزش زیادی برای شما ندارند.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد برای افرادی که به دنبال ابزارها برای  تنظیم محتوای خود هستند، کاربردی داشته باشد. لطفا در صورت نیاز به مشاوره سئو می توانید با شماره 09128909248 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هشت + شش =