بدون دیدگاه
2021/02/08
1951 بازدید

ساخت بک لینک فروم های ایرانی و خارجی | بهترین راهنمای ایجاد لینک در انجمن

فروم یا همان انجمن، مانند گذشته مورد توجه کاربران نیستند، اما به عنوان یک ابزار بازاریابی خوب و عالی نیز به حساب می آیند. این ابزار، زمانی عالی خواهد بود که برای ساخت بک لینک (لینک سازی خارجی) مورد استفاده قرار بگیرد.

به همین دلیل است که :

تعداد زیادی از تالارهای گفتمان آنلاین، هنوز پیوندهای do-follow را مجاز می دانند و آنها را به عنوان قلمرو اصلی برای به دست آوردن لینک های معتبر می دانند. یکی از مهمترین ترفندها در انجمن ها این است که بدانید در کجای تالارهای گفتمان، به لینک سازی بپردازید تا حداکثر ارزش را برای صفحه مورد نظر خود بدست آورید. در این مقاله قرار است طریقه لینک سازی در فروم های ایرانی و خارجی را یاد بگیریم و در صورت نیاز به خرید بک لینک فرومی بپردازیم و همچنین می توانید لیستی از فروم های ایرانی و خارجی را دریافت نمایید.

انجمن چیست؟

انجمن، یک سایتی بوده که در آن، کاربران مختلفی در زمینه های گوناگونی به بحث و اشتراک اطلاعات می پردازند. در فروم، تعداد زیادی تالار برای بحث و گفتمان در شاخه های مختلفی وجود دارد، که هر کاربری متناسب با نوع فیلد کاری خود می تواند آن تالار را دنبال نماید. البته تعدادی از انجمن ها هم هستند که به صورت تخصصی و حرفه ای در یک زمینه مشغول به فعالیت می باشند. برای شروع کار در هر فروم ایرانی و خارجی، می بایستی در آن انجمن ثبت نام نمایید تا بتوانید در آن فعالیت داشته باشید.

منظور از بک لینک های فروم چیست؟

به زبان ساده، اگر لینکی از انجمن های ایرانی یا خارجی دریافت کردید، یعنی نوع لینک شما، لینک فرومی بوده است. ما برای ساخت بک لینک، از انواع گوناگونی برای ایجاد آن استفاده می کنیم مانند: پست مهمان، لینک های کامنتی، لینک های پروفایلی، وب 2 و دیگر بک لینک ها. ساخت لینک انجمن، یکی از انواع لینک سازی خارجی به حساب می آید که باید برای ایجاد آن، با تکنیک و روش های آن آشنا باشید.

خیلی از سئوکاران حرفه ای برای ارتقا رتبه سایتشان از انجمن ها برای گرفتن پیوندهای خارجی استفاده می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید، بسیاری از کارشناسان سئو، برای کلمات پرسرچ و رقابتی، به ساخت فروم های متعددی در انجمن های ایرانی و خارجی می پردازند و نتیجه های شگفت انگیزی هم بدست می آورند.

انواع لینک های فروم

در هر انجمنی، شما می توانید انواع مختلفی از لینک ها را بسازید که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

1-ساخت بک لینک پروفایل در فروم

به هنگام ایجاد اکانت در انجمن ها، گاهی اوقات شما می توانید لینک سایت خود را در این بخش بگذارید. البته به نظر من، زمان خود را برای گرفتن لینک در این بخش به هدر ندهید.

2-  ساخت بک لینک امضا در انجمن

بسیاری از انجمن های ایرانی و خارجی در هنگام ساخت اکانت و تاییدیه گرفتن، به شما اجازه می دهند که در بخشی از پروفایل خود به ساخت امضا انجمنی بپردازید. این امضا با انکر تکست و URL هایی که شما مشخص کرده اید در انتهای هر پست یا کامنتی که در انجمن می گذارید، نمایش داده می شود.

  بهینه سازی بودجه خزش (crawl budget)، با روش های طلایی | تاثیر کرال باجت بر سئو

3- ساخت لینک در بحث و گفتمان و ارسال پست در فروم ها

یکی از بهترین راه ها برای گرفتن لینک، قرار دادن آدرس سایت در بحث و گفتمان هایی است که در انجمن صورت می گیرد یا اینکه شما درباره موضوعی، یک پستی را منتشر می کنید و لینک صفحه مورد نظر خود را در آن قرار می دهید. عموم انجمن ها به شما اجازه می دهند که تعدادی لینک به هنگام انتشار پست قرار دهید و البته فروم هایی هم هستند که تعداد لینک ها را محدود در نظر گرفته اند یا به محض گذاشتن لینک، آن ها را پاک می کنند. یادتان باشد که برای لینک سازی، تالارهایی را انتخاب کنید که خود فروم ها برای گرفتن لینک در نظر گرفته اند. 

حالا به نظر شما، ما چه طور می توانیم لیست بک لینک های فرومی را پیدا کنیم؟

ما در این مقاله تعدادی فروم ایرانی و خارجی را به شما معرفی می کنیم، اما این را هم بدانید که این لیست ها مدام در حال آپدیت شدن هستند و شاید انجمنی که در حال حاضر مشغول به فعالیت است، در روز دیگر، قابل استفاده نباشد.

چطور یک منبع مناسب برای ایجاد بک لینک فرومی، پیدا کنیم؟

ما در این بخش به معرفی دو راهکار می پردازیم که روش دوم به تنهایی می تواند پاسخگوی نیاز شما نیز باشد. البته ما به توضیح روش دوم نیز می پردازیم:

  • Search Footprints
  • Ahrefs

ترفندی برای یافتن منابع بک لینک انجمن با استفاده از Ahrefs

یکی از مهمترین ایده هایی که در این ترفتند مورد استفاده قرار می گیرد، استخراج تمام بک لینک های رقبا می باشد. شما به راحتی با روش زیر می توانید به تعداد زیادی بک لینک فرومی دست یابید.

مرحله اول: پیدا کردن 20 تا 100 سایت رقیب

سعی کنید که به صورت دستی، دامنه هایی که با سایت شما در یک زمینه هستند را پیدا کنید.

روش اول این است که برخی از کلمات کلیدی رتبه بندی شده خود را در Google جستجو کنید و لیست دامنه های دیگر را که برای صفحه اصلی یا صفحه دوم برای همان کلمه کلیدی رتبه بندی شده اند ، جمع آوری کنید.

این کار را ادامه دهید تا لیستی از تعداد مناسب وبلاگ های مشابه بدست آورید.

روش دیگر برای جمع آوری لیست رقبا، استفاده از Ahrefs است. به سادگی دامنه خود را در Ahrefs Site Explorer جستجو کرده و بر روی Domain های دامنه دار کلیک کنید.

ساخت لینک در ahrefs

همانطور که مشاهده می کنید ، دامنه های رقیبی را که بر روی کلمات کلیدی مشابه کار می کنند لیست می کند. ما معمولاً دامنه هایی با “کلمه کلیدی مشترک” بالای 7٪ است را به لیست خود اضافه کرده ایم.

لیست کلمات کلیدی

مرحله دوم:استفاده از Ahrefs برای فیلتر کردن بک لینک های انجمن

برای انجام این کار باید یک مقدار صبر و حوصله داشته باشید. ابتدا ابزار Ahrefs Batch Analysis را باز کرده و لیست کاملی از دامنه های رقیب را که به تازگی ایجاد کرده اید ، جایگذاری کنید.

  Orphan pages: چطور آن ها را شناسایی کنیم و چه مشکلی برای سئو ایجاد می کنند؟
Using Ahrefs to Filter Forum Backlinks

 حالا روی پیکان کشویی کنار هر دامنه کلیک کنید و سپس، روی Backlinks کلیک کنید. با این کار لیست پیوندهای سایت انتخاب شده باز می شود.

باز شدن پیکان کنار هر لینک

تمام کاری که اکنون باید انجام دهید این است که ، روی “یک پیوند در هر دامنه” کلیک کنید ، “بخش” یا “موضوع” را در قسمت جستجو تایپ کنید ، 2 فیلتر اول “URL های صفحات ارجاع” و “عنوان صفحات مراجعه کننده” را انتخاب کنید (از فیلتر دوم می توان اجتناب کرد) دکمه enter را بزنید.

آیا این عمل برایتان جالب بود؟

بسیاری از انجمن ها دارای انجمن یا کلمه ای که مشخص کننده انجمن باشد در URL خود دارند. بنابراین ما از فیلترها برای پیدا کردن بک لینک های انجمن نیز استفاده می کنیم.

پیدا کردن بک لینک های انجمن

همانطور که در تصویر مشاهده  می کنید، ما سایت backlinko.com را در Ahrefs قرار دادیم و بعد از اعمال فیلتر،در حدود 215 لینک خارجی که دامنه های آن ها مربوط به فروم است، استخراج کردیم.

بک لینک فروم های خارجی

شما می توانید به هنگام استخراج لینک ها در بخش export گزینه full export را انتخاب کنید که در حدود 126 ردیف بک لینک نیز برای شما آماده می کند.

خروجی ahrefs

همانطور که می بینید ما 215 +126 منبع از بک لینک انجمن دریافت کردیم.

شما می توانید از فیلترهای مشابه در سایر دامنه های رقیب در لیست خود استفاده کنید و در نهایت لیست عظیمی از لیست لینک های انجمن را دارا باشید.

به خاطر داشته باشید که ما نمونه هایی از وب سایت های معروف را نشان داده ایم. ساخت بسیاری از این پیوندهای انجمن ممکن است آسان نباشد یا ممکن است قبل از گرفتن پیوند از آنها ، یک حساب فعال داشته باشید. از وبلاگهای بزرگ و عالی پرهیز کنید زیرا ممکن است در آن وبلاگها، تعداد زیادی بک لینک انجمن ایجاد شده باشد.به همین دلیل است که من به شما پیشنهاد می کنیم از لینک های پشتیبان دامنه های رقیب خود، پیوندهای فروم را پیدا کنید.

نحوه ساخت بک لینک انجمن

هنگامی که لیستی از منابع بک لینک را آماده کردید ، می توانید مراحل ساخت پیوند انجمن خود را برنامه ریزی و شروع کنید.

اما چطور ؟؟

خوب ، ابتدا لیست جمع آوری شده را فیلتر کنید. تجزیه و تحلیل Batch ahrefs را در لیست خود اجرا کنید و تمام دامنه هایی را که 0 کلمه کلیدی و 0 ترافیک نشان می دهد حذف کنید. اینها انجمن های مرده ای هستند و ما به پیوندهای سایت های مرده نیازی نداریم.

همچنین می توانید لیست را با معیارهای دیگر فیلتر کنید و دامنه هایی را که با نیازهای شما مطابقت ندارند حذف کنید. همه اینها به نیاز شما بستگی دارد و از این رو در اینجا هیچ معیاری را پیشنهاد نمی کنیم.

به هر حال ، پس از نهایی شدن لیست ، می توانید بک لینک فرومی ایجاد کنید.

  سندباکس گوگل چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

اما صبر کنید !!

انکرتکست های ما باید چه باشد؟

ما معمولاً به این واقعیت اعتقاد داریم که اگر مقاله شما به درستی برای یک کلمه کلیدی بهینه شده باشد، نیازی به ارسال پیوندهای غنی از کلمات کلیدی به مقاله خود نیست. گوگل، به اندازه کافی هوشمند است که می فهمد مقاله شما در چه زمینه ای است و برای چه کلمات کلیدی باید در نتایج جستجو نشان داده شود.

بنابراین ، فقط چند انکر تکست غنی از کلمات کلیدی کافی است. در عوض، از کلمات کلیدی long tail ، کلمات عمومی ، جملات مربوطه ، URL برهنه به عنوان لنگر متن، برای بک لینک گرفتن از فروم ها استفاده کنید.

ایجاد پیوند در یک انجمن، بسیار آسان است. در هر انجمن ثبت نام کنید و سعی کنید پیوندی در موضوع / بحث ایجاد کنید که توسط سایر لینک سازی ها هرزنامه نباشد. برای ایجاد لینک، شما فقط می توانید روی یک موضوع پاسخ دهید و متن مربوطه را به همراه آدرس اینترنتی خود بنویسید.

اگر انجمن اجازه تاییدیه خودکار را بدهد، پاسخ و کامنت شما سریع ارسال می شود، در غیر این صورت باید در آن انجمن، اکانتی را ایجاد نمایید و بعد از تایید، پیام شما ارسال خواهد شد.

نکته: اگر در حال ساخت بک لینک در یک انجمن فعال هستید ، مطمئن شوید که در یک موضوع قدیمی بک لینک ایجاد می کنید، زیرا ممکن است موضوعات جدید تعدیل شوند و پیوند شما پاک شود.

لیست بک لینک های فروم ایرانی و خارجی

فروم های ایرانی
http://forum.monji12.com
http://linux-zone.org/forums/
http://noandishaan.com/forums
https://forum.persianscript.ir/
http://www.applyabroad.org/forum/index.php
http://forums.parsjoom.ir/
https://forum.soft98.ir/index.php
https://www.eca.ir/forums/
http://www.shahrsakhtafzar.com/forum/
http://www.madzone.se/forums/suggestions/1461/what-you-need-in-your-building-muscle-mass-workouts-8-tips-to-get-massive-gains-fast/page/80
https://barnamenevis.org/
http://www.forum.korepix.ir/
فروم های خارجی
myspace.com
bbpress.org/forums
answers.microsoft.com
siteground.com
addthis.com/forum
sba.gov/community
theverge.com/forums
answers.yahoo.com
forums.afterdawn.com
forums.hostgator.com
neowin.net/forum
 

مهمترین نکات مربوط به ایجاد لینک در فروم ها

قبل از پایان این مقاله، بگذارید چند نکته مهم را اضافه کنیم که می تواند به شما کمک کند از طریق ایجاد لینک انجمن ، نتایج خوبی کسب کنید.

  • هر دو بک لینک nofollow و dofollow ایجاد کنید. نیازی به فیلتر کردن منابع برگشت لینک nofollow نیست.
  • همیشه تنوع خوبی در انکرتکست داشته باشید.
  • با یک حرکت، 10000 بک لینک ایجاد نکنید.
  • 5-15 بک لینک انجمنی باید برای ارائه یک کلمه کلیدی با رقابت متوسط کافی باشد. قبل از ایجاد پیوندهای بیشتر ، 2-3 هفته صبر کنید.
  • برای ایجاد بک لینک برای چندین سایت، از حساب انجمن مشابه استفاده نکنید. افراد می توانند از پروفایل شما جاسوسی کنند و از همه جایگاه های شما مطلع شوند.
  • هیچ تضمینی وجود ندارد که بک لینک انجمن، کلمات کلیدی شما را رتبه بندی کند.
  • شما می توانید بک لینک های انجمن را برای صفحه اصلی و پست ها ایجاد کنید.
  • مطمئن شوید که روش ahrefs را امتحان کنید. دیگر نیازی به جستجوی لیست های انجمن نخواهید بود.

بنابراین ، آیا شما چیزی یاد گرفته اید؟

این تقریباً همه مواردی است که باید در مورد بک لینک انجمن بدانید. استراتژی خود را برنامه ریزی کنید و شروع کنید. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد، در ساخت بک لینک فرومی به شما کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

5 × پنج =