یک دیدگاه
2021/02/11
1016 بازدید

آشنایی با بک لینک کامنتی: آیا نظرات تاثیری در سئو دارند؟

یکی از فاکتورهای مهم سئو خارجی، همان ساخت لینک های خارجی یا بک لینک است.همانطور که میدانید، ساخت بک لینک از روش ها و تکنیک های گوناگونی استفاده می شود  که یکی از این تکنیک ها، استفاده از بک لینک کامنتی می باشد. اگر در وبلاگ هایی که امکان گذاشتن نظر و دیدگاه وجود دارد، بتوانید لینک سازی را انجام دهید و از یک استراتژی درستی استفاده نمایید، قطعا ایجاد بک لینک به صورت گذاشتن کامنت می تواند تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت نیز ایفا کند.

منظور از بلاگ کامنتی چیست؟

همه ما با واژه کامنت یا نظر دادن آگاهی کافی داریم. هنگامی که مقاله ای را می خوانید، می توانید نظرات خود را درباره آن مقاله در انتهای آن بنویسید. مهم نیست که نظر شما مثبت بوده است یا منفی؛ خیلی از وبلاگ نویس ها، از طریق اظهار نظر های کاربران و مخاطبان خود، مقالات و نوشته های خود را بهتر از قبل می نویسند و حتی، مقالات خود را نیز ویرایش و آپدیت می کنند.

دادن نظر و یا اظهار نظر کردن درباره مطلبی، می تواند یکی از سالم ترین و بهترین راه ها برای ایجاد لینک در سایت های مختلف باشد؛ البته به شرطی که کامنتی که در دیدگاه گذاشته می شود، مرتبط با محتوایی باشد که نوشته شده است. یکی از مزایای کامنت گذاشتن این است که کاربران می توانند بهتر با آن مطلب ارتباط برقرار کنند و اگر هم سوالی برای آن ها پیش آمده باشد، شاید در کامنت های دیگران بتوانند به پاسخ  سوالات خود دست یابند.

آیا اظهار نظر کردن در بلاگ، تاثیر گذار است؟

اگر به صورت درست کامنت در سایت گذاشته شود، تاثیر بسیار شگرفی میتواند در سایت یا وبلاگ سئویی شما داشته باشد. با درست پیاده کردن کامنت در سایت، می توان به دستاوردهای زیر نیز نائل آمد:

1-قابل مشاهده بودن

وقتی نظرات ارزشمندی در سایت های ارسال نظر در وبلاگ اضافه می کنید، دید شما افزایش می یابد. اما چگونه؟ افراد بسیاری هستند که از یک وبلاگ استفاده می کنند و از طریق نظرات وارد می شوند و وقتی با نظر شما روبرو می شوند، ممکن است بازدید از وب سایت شما برای آن ها جالب تر و ارزشمندتر نیز شود. بنابراین کلید اصلی این است که نام خود را در مقابل حداکثر تعداد افراد مرتبط با صنعت خود قرار دهید.

2-اعتبار

به یاد داشته باشید که برای ایجاد اعتبار در سایت های کامنتی وبلاگ ، باید از طریق نظرات خود، ارزش افزوده ایجاد کنید. هنگامی که شروع به افزودن منظم نظرات متفکرانه به پست می کنید، افراد شروع به شناسایی شما به عنوان شخصی می کنند که موضوع را در متن می داند. نکته کلیدی در اینجا این است که خود را به عنوان یک متخصص در مورد موضوع گفته شده بازاریابی کنید. پس از انجام این کار، افراد شروع به دنبال کردن شما و نام تجاری شما می کنند.

  سی پنل چیست؟ راهنمای Cpanel برای مبتدیان
https://wikidemy.ir/backlinks-list/

3- روابط تجاری

اظهارنظر در سایت های تفسیر وبلاگ، می تواند به شما کمک کند که رابطه برقرار کنید و در نهایت، فرصت های جدید تجاری را ایجاد کنید. اما چطور؟ وقتی از طریق اظهار نظر در وبلاگ، ثابت قدم بمانید، وبلاگ نویس صفحه و سایر نظرات شما، شروع به شناسایی می شوند  و به طور ارادی، با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

با گذشت زمان، می توانید محصول یا خدمات خود را به آنها معرفی کنید و ارتباط صمیمانه ای را که ممکن است به یک تجارت منجر شود، مبدل نمایید. همچنین، اگر وبلاگ نویس صفحه، افکار یا نظرات شما را دوست داشته باشد، ممکن است فرصتی برای مهمان وبلاگ در سایت پیدا کنید. بنابراین، می بینید که از هر طرف به چه درد شما می خورد.

4- ترافیک

اگر سایت هایی را انتخاب کنید که دارای اعتبار دامنه بالایی باشند و همچنین به صنعت شما هم نزدیک باشند. گذاشتن کامنت در چنین سایت هایی باعث می شود که بسیاری از کاربران بر روی لینکی که در کامنت گذاشته اید، کلیک نمایند. با این روش می توانید ترافیک ورودی سایت خود را افزایش دهید. تا جایی که امکان دارد، نظرات را پاک نکنید و با احترام بله تمامی نظرات و انتقادات کاربران خود پاسخ دهید.

https://wikidemy.ir/forum-backlinks/

5- لینک دادن به نظرات

توجه داشته باشید که اگر از موتورهای جستجو، صلاحیت دریافت نکنید، ایجاد ترافیک برای وب سایت شما دشوار است. برای درمان آن چه کاری باید انجام داد؟ هنگامی که شما در مورد سایت های اظهار نظر وبلاگ، نظر می دهید، برای خود یک بک لینک ایجاد می کنید که به شما کمک می کند تا اقتدار خود را ایجاد کنید و از این طریق، بازدید بیشتری کسب کنید. همچنین، در این روش به یاد داشته باشید  که این کمیت نیست بلکه کیفیت نظرات شماست که تفاوت ایجاد می کند. در وبلاگ های کامنتی می توانید نام خود را در بخش نام و نام خانوادگی بنویسید و آدرس سایت خود را در بخش آدرس سایت بگذارید؛ با این کار، نام شما به آدرس سایتتان لینک می شود. البته در بعضی از سایت ها، امکان گذاشتن لینک وجود ندارد یا لینک شما را نمایش نمی دهد. برای جبران این کار، می توانید در متن کامنت و نظر دهی، با استفاده از تگ <a> یا [url]، کامنت خود را لینک دار نمایید.

  آموزش ساخت سایت رایگان در google sites

6- شناخت برند

برای شناخت برند، باید کمی صبر داشته باشید؛ زیرا ممکن است مردم آنچه را که شما نظر می دهید کاملاً دوست داشته باشند اما بلافاصله مشترک شما نشوند و اگر چنین اتفاقی بیفتد اشکالی ندارد. حتی اگر این کاربران، با تأثیر فوری بازدید کننده یا مشترک شما نشوند ، آنها برند شما را می شناسند و هنگام خرید یک محصول یا خدمات، شما را به خاطر می سپارند و در نظر می گیرند.

منظور از یک سایت خوب در زمینه نظرات وبلاگ چیست؟

اول از همه باید به این سوال پاسخ دهیم که چه سایتی برای گذاشتن کامنت و لینک نیز مناسب است و چه پارامترهایی را باید از آن انتظار داشت؟

1) ارتباط

در ابتدا باید سایت هایی را که مرتبط با صنعت و طرز فکر شما هستند را پیدا کنید که از آن طریق بتوانید کاربران هدفمند خود را روانه سایتتان نمایید. هر چه قدر هم نظرتان ارزشمند باشد، باز اگر سایت مرتبط نباشد، تاثیر زیادی نخواهد داشت.

2) اعتبار دامنه بالا

همانطور که در بالا ذکر شد، باید سایت هایی را پیدا کنید که با صنعت شما یکی باشد یا درباره صنعت شما هم مطلبی در آنجا گذاشته شده باشد. نکته مهمی که باید در گذاشتن کامنت در آن سایت های مرتبط در نظر بگیرید، دارا بودن اعتبار دامنه بالا می باشد. اگر اعتبار دامنه زیاد نباشد، گذاشتن کامنت شما تاثیر زیادی در افزایش رتبه نخواهد داشت.

Domain Authority یا DA که توسط Moz توسعه داده شده است ، اساساً میزان رتبه بندی یک سایت در SERP (صفحات نتیجه موتور جستجو) را پیش بینی می کند. این نمره رتبه بندی موتورهای جستجو است. این رتبه بندی بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله تعداد و کیفیت پیوندهایی است که به آن وب سایت اشاره می کنند.دامنه اقتدار دامنه از 1 تا 100 با 1 کمترین DA و 100 بیشترین است. برای یافتن DA سایت ، کافیست آن را در ابزار Moz link explorer تایپ کنید.

لازم به ذکر است که همه وب سایت های جدید با DA 1 شروع می شوند و سپس با ایجاد اعتبار وب سایت در موتورهای جستجو از طریق لینک های با کیفیت بالا ، این روند همچنان افزایش می یابد.

  فعال شدن ویژگی Request Indexing در سرچ کنسول

3-  لینک های DO-FOLLOW

وقتی در مورد سایت های نظر وبلاگ، اظهار نظر می کنید، دو احتمال وجود دارد: 1- شما می توانید پیوندهای Do-follow یا پیوندهای No-follow را دریافت کنید. 2-پیوند Do-follow، به شما امتیاز SEO بیشتری می دهد و ارزش پیوند شما را افزایش می دهد. این باعث می شود، سایت شما در نتایج جستجوی گوگل، در رتبه بالاتری قرار گیرد. 

وبلاگ کامنتی

چطور یک کامنت خوب در بلاگ بنویسیم؟

برای نوشتن یک نظر عالی در وبلاگ ، نمی توانید عبارات تصادفی را در سایت های ارسال نظر در وبلاگ بگذارید و انتظار داشته باشید که  آن نظرات عالی باشند. بنابراین، یک چیز واضح است،  یک نظر خوب در وبلاگ، زمانی اتفاق می افتد که شما نظر خود تان را عالی بنویسید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

1) افزودن ارزش

این مهمترین نکته ای است که باید هنگام اظهار نظر به خاطر بسپارید. سلام ، پست عالی! این نظر، به هدف شما کمک نمی کند. شما باید موضوع وبلاگ را درک کنید و فکر کنید که چگونه می توانید به موضوع اضافه کنید. اگر می خواهید نظر خود را قابل توجه باشد، باید با آنچه همه می گویند متفاوت بنویسید. 

2) بیش از حد تبلیغ نکنید

“وای ، پست عالی”. این یک نظر بیخود بوده و تاثیری برای سایت شما نخواهد داشت. بهتر است که نظرات خود را بهتر بنویسید و درباره مطالب وبلاگ نظر بدهید و در انتها نیز، کاربران را به سایت خود دعوت نمایید. اگر محتوای کامنتی شما به صورت تبلغاتی باشد، نه تنها آن کامنت پاک می شود، بلکه از نظر ارزشی و افزایش ترافیک نیز تاثیری نخواهد داشت.

3) بپرسید

سوالات هرگز شکست نمی خورند. مهم نیست که با پست وبلاگ موافق هستید یا مخالف، پرسیدن سوالات مرتبط نه تنها توجه را به خود جلب می کند بلکه باعث جذب وبلاگ نویس و سایر خوانندگان می شود. سوالات، معمولاً مکالمه را گسترش می دهند و باعث می شوند افراد درباره دیدگاههای مختلف صحبت کنند. و کمی توجه هیچ ضرری ندارد، درست است؟

در اینجا چند نکته مهم برای نوشتن یک نظر خوب در وبلاگ آورده شده است:

  • از تصویر Gravatar استفاده کنید. اگر چهره خود را آشکار نکنید ، اعتماد به شما برای مردم دشوار است.
  • به اسامی جعلی نه بگویید. شما به اعتبار خود آسیب جدی وارد خواهید کرد.
  • درباره وبلاگ هایی که نظرات هرزنامه دارند ، اظهار نظر نکنید.

لیست وبلاگ های کامنتی خارجی

QuickSprout: DA 73                   
Neil Patel: DA 87                   
ShoutMeLoud: DA 69                   
Copyblogger: DA 78                   
Yoast SEO Blog: DA 79                   
Backlinko: DA 63                   
Problogger: DA 77                   
Internet Marketing Ninjas Blog: DA 60                   
 OnlineTechTips: DA 73                   
Trak:  DA 64                   
AllTechBuzz: DA 58                   
 100DaysofRealFood:  DA 65                   
HiveHealthMedia:  DA 51                   
AggiesKitchen:  DA 56                   
HealthBeckon:  DA 53                   
Diabetes Strong:  DA 52                   
TechWalls:  DA 57                   
 MoneySavingMom:  DA 70                   
SavingAdvice:  DA 63                   
                    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هجده − دوازده =

1

  1. مجتبی

    آموزش خوبی بود ممنون از سایت خوبتون

    30 ژوئن 2021 پاسخ