بدون دیدگاه
1399/05/30
525 بازدید

آموزش لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی چیست؟ میدانیم که برای موفقیت در کسب و کار های اینترنتی باید وب سایت قدرتمندی داشته باشیم. یکی از معانی که می توان از وب سایت قدرتمند برداشت کرد این است که سایتمان در صفحه اول گوگل باشد. برای اینکه بتوانیم وب سایتمان را به صفحه اول گوگل آوریم چندین راه وجود دارد که یکی از این راه ها سئو وب سایت است. بهینه سازی سایت 200 فاکتور سئو دارد که در مقاله سئو چیست به بخشی از این 200 فاکتور اشاره کردیم.

اما یکی از فاکتور های تاثیر گذار در سئو سایت، لینک سازی داخلی و خارجی است. لینک سازی خارجی یکی از فاکتور های مهم در سئو وب سایت می باشد. راهی که برای رتبه گرفتن از گوگل بسیار مناسب و مهم است. برای ساختن لینک های خارجی، دو روش وجود دارد، روش مستقیم و روش غیر مستقیم.

لینک های خارجی به روش مستقیم یا لینک بیلدینگ، مانند فعالیت در شبکه های اجتماعی، اشتراک گذاری محتوا در شبکه های مختلف و … می باشد و روش غیر مستقیم لینک سازی خارجی مثل دریافت بک لینک طبیعی از وب سایت ها، تولید محتوا با کیفیت بالا و… می باشد. ویکی دمی در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، صفر تا صد آموزش لینک سازی خارجی را برای شما بیان کرده است که با مطالعه آن نکات مهمی را می آموزید.

لینک سازی خارجی چیست؟

قبل از آموزش لینک سازی خارجی به تعریف مختصری از آن می پردازیم. لینک سازی خارجی یا اکسترنال لینک، به ساخت لینک در خارج از وب سایت گفته می شود که تاثیر بسزایی در سئو خارجی سایت دارد. لینک سازی خارجی را با چندین روش می توان انجام داد مثل خرید بک لینک، لینک سازی در فروم ها، لینک سازی کلاه سفید و کلاه خاکستری.

انواع لینک سازی خارجی

  1. لینک سازی طبیعی
  2. لینک سازی مصنوعی

لینک سازی طبیعی

به لینک هایی که به صورت طبیعی می باشند، لینک سازی طبیعی می گویند.

لینک سازی مصنوعی

لینک هایی که به صورت مصنوعی در سایت های غیر مرتبط با موضوع ساخته می شود، لینک سازی مصنوعی می گویند.

در آموزش لینک سازی خارجی باید به نکات زیر توجه کنید:

  1. در وب سایت هایی لینک سازی انجام دهید که معتبر باشند.
  2. وب سایت هایی که آتوریتی بالا دارند برای لینک سازی مناسب می باشند.
  3. وب سایت هایی را برای لینک سازی انتخاب کنید که موضوع کاریشان با موضوع شما یکی باشد.
  4. استفاده از لینک سازی مصنوعی
  5. در لینک سازی مصنوعی باید دقت کنید که اگر گوگل متوجه لینک سازی مصنوعی بشود، سایت شما را در آن کلمه حذف می کند.
  6. لینک سازی مصنوعی برای گوگل بسیار مهم می باشد به همین خاطر، الگوریتم پنگوئن را به وجود آورد تا اگر متوجه لینک سازی مصنوعی شد سایت شما را پنالتی کند.
  7. در لینک سازی مصنوعی اگر به صورت طبیعی کار کنید، الگوریتم پنگوئن گوگل، متوجه آن نمی شود.
روش های لینک سازی خارجی به صورت طبیعی
روش های لینک سازی خارجی به صورت طبیعی

روش های لینک سازی خارجی به صورت طبیعی

ما در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، روش های ساخت لینک خارجی را به صورت طبیعی، بیان می کنیم تا شما با استفاده از این روش ها دیگر دچار پنالتی گوگل نشوید.

لینک سازی در وب سایت های مرتبط با موضوع

یکی از روش هایی که گوگل متوجه می شود که شما لینک سازی مصنوعی انجام داده اید، ساختن لینک در وب سایت هایی است که ارتباطی به موضوعتان ندارد. در آموزش لینک سازی خارجی باید بگوییم، هنگامی که می خواهید به صورت طبیعی لینک سازی کنید باید به این مورد توجه کامل داشته باشید تا سایتتان دچار پنالتی نشود.

 لینک سازی در وب سایت هایی که زبان مرتبط با شما دارد

برای توضیحات بیشتر در رابطه با این مورد، باید گفت که وب سایت ها در هر کشوری با توجه با زبان آن کشور بارگذاری می شوند. شما در هنگام لینک سازی باید توجه کنید که در سایت هایی که زبانش با زبان کشور شما یکی است، لینک سازی کنید؛ اما وب سایت های خارجی که در زمینه موضوع مرتبط با شما کار می کنند، ریسک پنالتی شدن وب سایتتان را بسیار کاهش می دهند.

لینک سازی خارجی در وب سایت هایی که اعتبارشان بالاست

در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، یکی از اصلی ترین موارد ساخت لینک در وب سایت هایی است که از اعتبار بالایی برخوردار هستند. اعتبار بالای وب سایت باعث می شود لینکی که در آن قرار می دهید نیز اعتبار بالایی نزد گوگل کسب کند.

لینک سازی در وب سایت های اسپم

برخی از وب سایت ها را می بینید که تعداد زیادی لینک داخل آنها ساخته شده است. این وب سایت ها به مرور زمان اسپم می شوند و دیگر نباید در داخل آنها لینک سازی کرد؛ چرا که این وب سایت ها اسپم شده اند و ارزش و اعتبار لینک شما را کاهش می دهند. حال از کجا باید فهمید که یک سایت اسپم شده یا نه؟

شما با استفاده از ابزار mozbar می توانید بفهمید که وب سایت مورد نظرتان اسپم است یا نه. این ابزار بر روی مرورگر نصب شده و میزان اسپم و دامین و پیج اتوریتی صفحه سایت را نمایش می دهد. لینک سازی در سایت های اسپم شده یکی دیگر از مواردی است که باید در آموزش لینک سازی خارجی به آن توجه داشته باشید.

برنامه ریزی برای لینک سازی

برای لینک سازی خارجی حتما برنامه ریزی کنید؛ چرا که در یک روز ساخت تعداد زیادی لینک برای گوگل مشکوک است. بهتر است روزانه 3 الی 4 لینک (تعداد لینک به میزان لینک سازی رقبایتان و استراتژی های وب سایتتان بستگی دارد) برای وب سایت خود بسازید. این لینک سازی باید در زمان های مختلف باشد تا الگوریتم گوگل به شما شک نکند.

تهیه رپورتاژ برای وب سایت

یکی از موثرترین تکنیک ها برای نتیجه گرفتن، تهیه رپورتاژ می باشد. برای لینک سازی خارجی می توانید از رپورتاژ های با کیفیت استفاده کنید. رپورتاژ به افزایش کلیک وب سایتتان کمک می کند و باعث افزایش رتبه سایتتان نیز می شود.

لینک سازی خارجی و بررسی سایت رقبا
لینک سازی خارجی و بررسی سایت رقبا

لینک سازی خارجی و بررسی سایت رقبا

در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، برای اینکه بتوانید از لینک سازی خارجی نتایج خوبی بگیرید باید لینک سازی رقبایتان را بررسی کنید و بهتر از آنان لینک سازی را انجام دهید  بررسی لینک سازی رقبا، اطلاعاتی را در اختیار شما می گذارد و شما را با نحوه لینک سازی آنها آشنا می کند. اما شما چگونه می توانید لینک سازی رقبایتان را ببینید؟

برای بررسی لینک سازی رقبا، ابزار هایی وجود دارد مثل Ahrefs، Majestic SEO، SiteReviewTools و MOZ که با استفاده از آنها می توان لینک های ورودی به سایت را مشاهده کرد. شما با بررسی بک لینک های سایت رقیب می توانید استراتژی بهتری را برای لینک سازی خارجی وب سایت خود بدهید.

شناسایی وبلاگ ها و فروم های از کار افتاده، مرتبط با موضوع شما

در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، باید بگوییم با اینترنتی شدن بسیاری از مشاغل و هوشمند شدن موبایل ها، کمتر کسی دیده می شود که دیگر گوشی هوشمند و یا کامپیوتر نداشته باشد. پیشرفته شدن لوازم الکترونیکی باعث شده در تمام حوزه های کاری سایت های بسیاری با زبان های مختلف به وجود بیاید و روز به روز به تعداد وبلاگ ها اضافه شود. به همین دلیل، شما می توانید با خرید سایت و یا همکاری با آن وب سایت، روزانه از آن بک لینک بگیرید.

شما حتی می توانید با توزیع محتوا در وب سایت هایی که برای کاربران قابل دیدن است، به لینک سازی خارجی وب سایتتان کمک کنید. در وب سایت هایی مثل یوتوب، پینترست و… می توانید محتوا خود را قرار داده تا کاربران از این راه وارد وب سایت شما شوند.

یکی از مواردی که امروزه بسیاری از وب سایت ها و کسب و کار ها از آن استفاده می کنند و محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد، مطالب ویروسی است. مطالب ویروسی همان پست ها و مطالب جایزه دار می باشد. مثلا در اینستاگرام می گویند با تگ کردن دوسانتان زیر این پست جایزه بگیرید.

پست های جایزه داره در اکثر مواقع کاربران را جذب خود می کند و آنها را به کاری که می خواهید، وادار می سازد تا در ازای آن، جایزه بگیرند. این کار موجب می شود، کاربران مطالب شما را تا پایان بخوانند و برای دیدن نتایج قرعه کشی و دریافت جایزه بیشتر به وب سایت شما سر بزنند.

سخن پایانی

ویکی دمی در مقاله لینک سازی خارجی چیست ، تمام نکات و آموزش های مورد نیاز در رابطه با لینک سازی خارجی را بیان کرد. هنگام لینک سازی در فروم ها و وبلاگ ها توجه داشته باشید که در یک صفحه تعداد زیادی لینک نگذارید. بهتر است در یک صفحه فروم 2 الی 3 لینک قرار دهید و برای ساخت دیگر لینک ها به صفحات جدید بروید. امیدواریم مطالب مفیدی را در اختیارتان گذاشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

16 − سه =