بدون دیدگاه
1398/03/18
368 بازدید

همه چیز در مورد سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

در این مقاله قصد داریم توضیحی در مورد سئو کلاه سیاه و کلاه سفید برای شما عزیزان ارائه نماییم، اگر در مورد سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در اینترنت جستجو انجام دهید به هزاران مقاله برخواهید خورد، من این مقالات را خواندم و بر اساس تجربه ای که داشتم این مقاله را خواهم نوشت.

در این مقاله ما در مورد موارد زیر صحبت خواهیم نمود:

 • سئو کلاه سیاه چیست؟ و سئو کاران کلاه سیاه چه کسانی هستند؟
 • معرفی چند تکنیک سئو کلاه سیاه
 • چطور سئو کلاه سیاه را به گوگل گزارش دهیم؟
 • چطور سئو کلاه سیاه می تواند شما و سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد؟
 • آیا سئو کلاه سفید خوب است؟
 • بهترین نوع سئو چیست؟

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه چیست و سئو کاران کلاه سیاه چه کسانی هستند؟

سئو کلاه سیاه در حقیقت به مجموعه کارهایی که انجام میشود برای بالا آوردن رتبه یک سایت اما از راه هایی که ربات ها و الگوریتم های گوگل یا سایر موتورهای جستجو را گول بزند گفته می شود. سئو کاران کلاه سیاه هم افرادی هستند که همیشه بدنبال پیدا کردن راهی برای گول زدن و دور زدن موتورهای جستجو هستند. دلیل اینکه افراد بسمت سئو کلاه سیاه می روند این است که این نوع از بهینه سازی سریع تر از نوع سفید یا white به جواب می رسد، البته خطرناک نیز هست! یا بهتره بگوییم که بسیار خطرناک است! چرا؟ چون اگر سایت شما بعنوان سایتی که از تکنیک سیاه استفاده می کند توسط گوگل شناسایی شود، آن وقت شما دچار جریمه گوگل یا به اصطلاح پنالتی می شوید و دیگر به این راحتی نمی توانید اعتماد گوگل را بدست بیاورید. اگر در مورد جریمه های گوگل سوالی دارید می توانید به مقاله همه چیز در مورد جریمه گوگل یا پنالتی گوگل مراجعه نمایید.

تکنیک های سئو کلاه سیاه :

البته که سئوکارانی که بصورت black کار سئو سایت ها را انجام می دهند، از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند، زیرا الگوریتم های جدید گوگل روزبرور در حال پیشرفت هستند و از این تکنیک های سیاه جلوگیری می نماید، اما ما در زیر چند نمونه از تکنیک هایی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد رو معرفی می کنیم، پیشنهاد ما به شما این است که بدنبال سئو کلاه سیاه نباشید تا از گوگل در امان باشید.

 • مخفی کردن لینک و نوشته (Hidden Text or Links)
 • سوء استفاده از کلمه کلیدی (Keyword Stuffing)
 • گزارش دادن رقبا (Reporting a Competitor)
 • سئو منفی برای سایت رقیب (Negative SEO)
 • استفاده از ریدایرکت (Sneaky Redirects)
 • استفاده از تکنیک Cloaking
 • استفاده از لینک سازی شبکه های (Private Blog Network)
 • استفاده از GPN (Guest Posting Networks)
 • خرید بک لینک (Link Manipulation)
 • استفاده از مزرعه های لینک (Link Farms)
 • سوء استفاده از Rich snippet markup
 • ساخت صفحه، زیردامنه و… با محتوای تکراری (ِDuplicate)
 • صفحات مخرب شامل ویروس، ماینر و …

چگونه سئو کلاه سیاه را به گوگل گزارش دهیم؟

برای اینکه سئو کلاه سیاه را گزارش دهید، شما به دو دلیل نیاز دارید. اولین دلیل این است که ممکن است رقیبان برروی سایت شما شروع به حمله کردن، کرده باشند یا اینکه شروع به انجام سئو منفی (Negative Seo) دسته زده باشند، در این حالت نیاز است که شما به گوگل در مورد این مشکل گزارش دهید وگرنه ممکن است گوگل همه چیز را از چشم شما ببیند و شما را جریمه یا به اصطلاح پنالتی نماید، اگر در مورد جریمه گوگل اطلاعات ندارید، به مقاله همه چیز در مورد جریمه گوگل مراجعه نمایید. برای گزارش این مشکل به گوگل شما یک کار باید انجام دهید و آن هم این است که در وبمستر گوگل یک فایل گزارش تهیه نمایید و برای گوگل ارسال نمایید، البته توجه داشته باشید که کاهش رتبه به مدت محدود سئو کلاه سیاه حساب نمی شود و در صورتی که از اینکه شخصی واقعاً برروی سایت شما سئو کلاه سیاه انجام می دهد مطمئن نیستید، دست به گزارش به گوگل نکنید، چون استفاده اشتباه و گزارش الکی به گوگل خودش جزو کار های سئو Black محسوب می شود.

blackhat seo

حال اگر سایت من دچار هک و حمله شد چه کاری باید انجام بدهم؟

مورد دوم یا در حقیقت دلیل دومی که باعث می شود شما سئو کلاه سیاه را به گوگل اطلاع دهید، این است که سایت شما دچار همه یا هک شده باشد، در این حال باید از ارسال گزارش به گوگل (malware report) استفاده نمایید. در این روش شما وارد وبمستر می شوید و درخواست بازبینی برروی وبسایتتان را به گوگل می دهید و گوگل اینبار مسائل امنیتی را برروی سایت شما بررسی می کند و درصورتی که سایت شما مشکلی داشته باشد در بخش security issues به شما پیامی در مورد مشکل پیش آمده برایتان ارسال می کند و می توانید از همان طریق هم مشکلات موجود در سایت را بررسی نمایید و به گوگل درخواست بازبینی دوباره ارسال نمایید.

چرا باید از سئو کلاه سیاه دوری کرد؟

البته که سئو کلاه سیاه نسبت به حالت سفید زودتر به نتیجه میرسد و سایت شما را در مدت زمان بسیار کمتری در رتبه های 1تا10 در نتایج قرار می دهد، اما باید به یک نکته توجه داشته باشید، این نوع از سئو می تواند همه ی سرمایه و زمان شما را هم برباد دهد! اگر گوگل متوجه شود که شما در حال انجام بهینه سازی با روش سیاه هستید، در این حالت سایت شما را جریمه می کند و دیگر به این راحتی نمی توانید اعتماد گوگل را جلب نمایید! در سال های اخیر سخت گیری گوگل برروی سایت ها بسیار بیشتر شده و سعی بر این دارد که بهترین سایت ها را به کاربران نمایش دهد و به همین دلیل است که فاکتورهای سئو همینطور در حال افزایش هستند و الگوریتم های گوگل هم هرروز در حال پیشرفته تر شدن هستند. بنابراین به ریسکش نمی ارزد که سایت خودتان و سرمایه تان را به خطر بیندازید، مگر در مورد کارهایی که رقیبان شما هم از سئو سیاه استفاده می کنند و نمی شود به این راحتی با استفاده از سئو کلاه سفید به آن ها رسید!

سئو کلاه سفید

خب در مورد سئو کلاه سیاه بسیار صحبت کردیم و گفتیم که به سراغ این نوع از سئو نروید اگر بقای کسب و کارتان برایتان مهم است! اما سوال اینجاست که سئو کلاه سفید برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ این نوع از سئو مناسب ترین نوع سئو است یا نه روش های دیگری هم وجود دارد؟

قبل از اینکه جواب سوالات را بگوییم باید به شما توضیح دهیم که سئو دارای سه نوع تکنیک است، سئو کلاه سیاه، کلاه سفید و کلاه خاکستری. ما در این مقاله دو نوع از سئو را بررسی نموده ایم، سیاه و سفید، در مورد سئو کلاه خاکستری در مقاله ای جداگانه احتمالا این تکنیک را بررسی خواهیم کرد، هر چند کع در این نوشته هم در مورد سئو کلاه خاکستری توضیحاتی برای شما خواهیم گفت تا با این تکنیک هم آشنا شوید. حال می پردازیم به سوالات مطرح شده، سئو کلاه سفید برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟ قطعاً که آدم از درست کار کردن ضربه نمی خوره! اما در بعضی از مواقع ممکن است زمان برای شما مهم تر از درست کار کردن مهم باشه! در این حالت سئو کلاه سفید مناسب شما نیست. اما اگر شما قصد دارید که برای کسب و کارتان برنامه ریزی و استراتژی بلند مدت داشته باشید (حداقل 6ماه) در این حالت است که سئو کلاه سفید می تواند خیالتان را راحت کند و نگران نباشید که آپدیت های جدید گوگل چه بلایی سر سایتتان خواهد آورد. در سئو کلاه سفید شما بیشتر کاربران را مورد توجه قرار می دهید و سایتتان را بر اساس سلیقه و دل آن ها طراحی می کنید، محتواهای کاربردی و جامع برایشان می نویسید و از همه جهت به کاربر توجه می کنید. بهینه سازی سایت هایتان را برای کاربر انجام می دهید و به مرور منتظر می شوید که گوگل سایت شما را بررسی نماید و بفهمد که شما دارید واقعاً صادقانه کار می کنید.

سئو کلاه سفید

سئو کلاه خاکستری

زمان هایی میرسد که شما نه زمان زیادی دارید برای اینکه سفید کار کنید و نه میخواهید که مورد خشم گوگل قرار بگیرید، در این حالت است که سئو کلاه خاکستری به داد شما خواهد رسید، در این تکنیک که بیشترین میزان استفاده توسط سئوکاران را دارد، شما هم به کاربر توجه دارید و هم به ربات های موتور جستجو، یعنی بهینه سازی سایتتان را هم برای کاربران انجام می دهد که از سایت شما نهایت استفاده را ببرند و هم بعضی وقت ها برای موتورهای جستجو سایت را بهینه می کنید که آن ها هم زودتر سایت شما را در نتایج جستجو نمایش دهند. بطور مثال لینک سازی را اگر در نظر بگیریم، شما نه لینک میخرید و نه فرآیند لینک سازی سایتتان را بصورت 100% طبیعی دنبال می کنید، بلکه شروع به ساختن لینک برای سایتتان می کنید، که در حقیقت مورد جریمه گوگل هم قرار نگیرید. اگر میخواهید که با این تکنیک ها بصورت کامل آشنا شوید، پیشنهاد ما به شما این است که از دوره های آموزش صفر تا صد سئو استفاده نمایید. در این دوره ها این موارد بصورت ریز در قالب ویدئو آموزشی، کتاب الکترونیکی، فایل صوتی و … بررسی و آموزش داده شده که می توانید آن را از سایت ویکی دمی خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

12 − 1 =