بدون دیدگاه
1398/06/18
322 بازدید

گوگل پنالتی چیست؟ | همه چیز در مورد جریمه گوگل

در این مقاله قصد داریم، همه چیز راجع به گوگل پنالتی را برای شما شرح دهیم. در این مقاله، به طور مختصر راجع به این سر فصل ها توضیح داده ایم:

گوگل پنالتی چیست؟

چرا سایت ها شامل جریمه گوگل می شوند؟

چه چیزهایی باعث می شود که سایتمان توسط گوگل، پنالتی شود؟

انواع پنالتی گوگل: چطور از پنالتی گوگل جان سالم به در ببریم؟

از کجا بفهمیم سایتمان پنالتی شده؟

احتمالاً شما با مفهوم پنالتی در ورزش های حرفه ای مانند فوتبال، آشنا هستید. اگر یکی از بازیکن ها، رفتار غیر حرفه ای از خود نشان دهد، یا قوانین بازی را زیر پا بگذارد، به
خاطر آن رفتار، جریمه می شود. بسته به اینکه چقدر آن تخلف سنگین باشد، ممکن است حتی از بازی اخراج شود، یا برای مدتی از بازی محروم شود.

گوگل پنالتی چیست؟

گوگل پنالتی یا همان جریمه گوگل، بسیار شبیه به پنالتی های ورزشی است. در اصل، آن ها برای جریمه کردن وب سایت هایی که قوانین گوگل را زیر پا گذاشته اند، طراحی شده اند.

گاهی اوقات این پنالتی ها، به صورت دستی درست نمی شوند، و ممکن است روی سایت هایی تاثیر بگذارد که هیچ ایده ای نداشته باشند که چه اشتباهی انجام دادند. اما پنالتی گوگل می تواند روی سئو سایت و رتبه آن در موتورهای جستجو و موارد دیگر، به شدت تاثیر بگذارد.

پنالتی گوگل، یعنی شما توی دردسر افتادید

پنالتی گوگل به این معناست که، سایت شما دیگر در لیست نتایج موتورهای جستجو قرار ندارد، یا جایگاه کلمات کلیدی اصلی شما، به شدت افت می کند. وقتی سایت شما شامل پنالتی گوگل می شود، مخاطبان هدف، نمی توانند شما را پیدا کنند. و زمانی که از دید مخاطبان هدف خود پنهان بمانید، میزان ترافیک وب سایت و در نهایت میزان درآمدتان، کاهش می یابد.

این اتفاق می تواند برای تمامی وب سایت ها بیفتد. پنالتی گوگل، می تواند نتیجه تلاش های از قبل برنامه ریزی شده شما برای بهبود رتبه سایتتان باشد. اما وقتی که گوگل شما را جریمه کند، بسیار دشوار است که بتوانید جایگاه و رتبه قبلی سایتتان را پس بگیرید و دوباره از نعمت های گوگل بهره مند شوید.

ویکی دمی، به شما کمک میکند تا از پنالتی گوگل، جان سالم به در ببرید. ما یک تیم تخصصی داریم که سایت شما را مرور کرده و تغییرات لازم در سایت را برای شما ایجاد می کند تا دوباره در صدر نتایج موتورهای جستجو قرار بگیرید.

گوگل پنالتی چیست

تا به حال شامل پنالتی گوگل نشدید ولی می خواهید در امان باشید؟ متخصصین ما در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ، هم گام با الگوریتم های گوگل، به روز رسانی می شوند، بنابراین سایت شما همواره در وضعیت خوبی قرار می گیرد و دیگر در خطر حذف از نتایج جستجو (SERPs) نیست.

به عنوان یک سرویس پیشرو برای جبران پنالتی گوگل، ما می دانیم که موتورهای جستجو چه چیزهایی را دوست دارند ببینند. خدمات جبران پنالتی گوگل در ویکی دمی، به طور خاص، برای بیرون آوردن وب سایت شما از پنالتی طراحی شده و هدفش این است که دوباره شما را به نتایج جستجو بازگرداند تا کسب و کار شما بتواند رشد کند.

چرا سایت ها شامل جریمه گوگل می شوند؟

وظیفه گوگل این است که مرتبط ترین نتایج را به کاربران نمایش دهد. از دید گوگل، هر وبسایتی که سعی کند گوگل را گول بزند و نتایج جستجو را دست کاری کند، دارد به محصولات گوگل صدمه وارد می کند. اگر قرار بود گوگل به کاربرانش نتایج بی ربط نشان دهد که دیگر گوگل نمی شد، نه؟

پنالتی گوگل، نتیجه ی یک الگوریتم تکامل یافته و دائما در حال تغییر است که در وبسایت های مختلف می خزد و نتایج را ایندکس می کند.

در حالیکه برخی از اعمال، فوراً منجر به پنالتی گوگل می شوند و توسط افراد نیز شناخته شده اند، برخی دیگر از اعمال وجود دارند که تبلیغ نشده اند و مردم از آن بی اطلاع اند (مخصوصا). هم چنین برخی دیگر منجر به کاهش رتبه سایت به مرور زمان خواهند شد. این الگوریتم ها، برای محافظت از گوگل از سایت هایی است که سعی در پیشی گرفتن و دستکاری در نتایج جستجو دارند.

مواردی که باعث پنالتی گوگل می شوند

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که سایتتان، شامل پنالتی گوگل نمی شود، باید بررسی کنید که سایتتان موارد زیر را نداشته باشد:

  • نرم افزارهای جاسوسی ، نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم یا ویروس ها
  • لینک یا متن پنهان (hidden)
  • نمایش نسخه متفاوت یک صفحه از وب سایت، به ربات های گوگل (cloaking)
  • ریدایرکت های گمراه کننده (زمانی که یک کاربر به طور خودکار به صفحه دیگری منتقل شود، بدون آن که چیزی را کلیک کرده باشد)
  • پر کردن یک صفحه با کلمات کلیدی بی ربط
  • استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
  • محتوای کپی به میزان قابل توجه

لیست مواردی که باعث پنالتی گوگل می شود، گسترده است، اما می توان به راحتی آن را خلاصه کرد: پنالتی گوگل شامل تمامی اعمالی است که در یک وب سایت به کار گرفته می شود، برای اینکه موتور جستجو را گول بزند و یا به نوعی به تجربه کاربری (ux) آسیب برساند.

انواع پنالتی گوگل: چطور از پنالتی گوگل جان سالم به در ببریم؟

خارج شدن از پنالتی گوگل، همیشه آسان نیست. مهم است که بدانید دو نوع پنالتی وجود دارد: دستی و الگوریتمی.

پنالتی دستی (manual penalty)

پنالتی های دستی، توسط کارمندان گوگل انجام می شود. معمولا زمانی صورت می گیرد که وب سایت شما، عملی خلاف قوانین و مقررات گوگل انجام داده باشد. این عمل می تواند شامل ویروس، پنهان کاری (cloaking)، تغییر مسیر (redirects) و یا خرید بک لینک باشد.

زمانی که شامل پنالتی دستی گوگل می شوید، باید به گوگل درخواست بدین که دوباره سایتتان را ایندکس کند. یعنی دوباره سایتتان را به نتایج جستجو بازگرداند، قبل از اینکه کسی بتواند دوباره شما را پیدا کند.

پنالتی الگوریتمی (algorithmic penalty)

از طرف دیگر، پنالتی الگوریتمی، به صورت خودکار اتفاق می افتد، بدون هیچ دخالتی از سوی گوگل. پنالتی های الگوریتمی مانند الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن و الگوریتم مرغ مگس خوار، سایت هایی که محتوای خیلی کوتاه یا کپی دارند، در به کار بردن کلمات کلیدی، زیاده روی کرده اند، سرعت سایت و لود صفحه شان کند است را هدف قرار می دهند. با این پنالتی، شما هم چنان در نتایج گوگل نمایش داه می شوید ولی جایگاهتان افت می کند.

به کمک نیاز دارید؟ اگر مطمئن نیستید که چه کار باید انجام بدهید یا از کجا باید شروع کنید، گروه مشاوره رایگان سئو ویکی دمی می تواند بهترین انتخاب باشد تا شما را از این بحران نجات دهد. تیم حرفه ای ما، می تواند پنالتی شما را شناسایی کند و به شما این امکان را بدهد که بر روی کسب و کارتان تمرکز کنید نه اینکه درگیر سرکشی به لینک ها یا بازنویسی یک رونوشت باشید.

از کجا بفهمیم سایتمان پنالتی شده؟

افت رتبه سایت، همیشه به معنای جریمه شدن نیست. فقط به این دلیل که سایت شما رتبه اش را در موتورهای جستجو از دست داده، به این معنا نیست که توسط گوگل، جریمه شده اید. رقبای شما هر روز دارند رشد می کنند، هم چنین روش های گوگل برای رتبه بندی سایت ها، هر زور در حال تغییر است. اگر فکر می کنید که شامل گوگل پنالتی شدید، در حقیقت، شما باید روش های بهینه سازی برای موتورهای جستجو را بهبود دهید.

اگر شک کردید که سایتتان پنالتی شده است، ویکی دمی، وبسایت شما را بررسی خواهد کرد که آیا واقعا این گونه است یا خیر. اگر پنالتی شده باشید، ما تمام مراحل حیاتی برای اینکه سایتتان را از این حالت خارج کنیم، انجام می دهیم. اگر شامل پنالتی دستی و یا الگوریتمی گوگل نبودید، باز هم ساییتان را بررسی می کنیم تا ببینیم ایراد کار کجاست تا بتوانید دوباره رتبه خوبی در گوگل کسب کنید.

پنالتی گوگل می تواند به این معنا باشد که درآمدتان قطع شود. تیم حرفه ای ما در ویکی دمی، میتواند به شما کمک کند که سایتتان از این حالت خارج شود و به صدر نتایج جستجو برسد، (بدون این که قوانین گوگل را نقض کند و یا از تکنیک های سئو سیاه استفاده کند). با شماره  09128909248 تماس بگیرید و یا از طریق صفحه تماس با ما، به طور آنلاین با ما در ارتباط باشید تا مشکلتان را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

14 + 2 =