بدون دیدگاه
1398/05/30
720 بازدید

راهکارهای سئو و بهترین تکنیک های سئو در سال ۲۰۲۰

مقاله امروز ویکی دمی، درباره راهکارهای سئو  است که می‌تواند شما را به رتبه های اول گوگل برساند. این تکنیک ها حاصل سالها تجربه‌ی تیم ویکی دمی و فعالیت های عملی است که روی پروژه های مختلف انجام داده است. استفاده از این راهکار ها می‌تواند بازدید زیادی برای سایت شما به وجود آورد.
اگر در ابتدای راه سئو هستید و همچنین در حال یادگیری مقدمات سئو، این مقاله فعلا مناسب شما نیست و بهتر است که ابتدا موضوعات بخش آموزش سئو را مطالعه کنید و سپس به سراغ این مقاله بیایید.

راهکارهی سئو

برای اینکه بتوانید سئو را تعریف کنید، نیازی نیست که حتما یک کارشناس یا متخصص سئو باشید. همه کسانی که با فضای کسب و کار آنلاین، تبلیغات، تولید محتوا و بازاریابی محتوا در ارتباط هستند می توانند تعریفی از سئو داشته باشند. سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization بوده که به معنی بهینه کردن موتورهای جستجو می باشد و در واقع به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که برای رسیدن به جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل، انجام می گردد. در ابتدا ممکن است مفهوم سئو ساده به نظر بیاد اما همین مفهوم ساده، شامل پیچیدگی های زیاد و همچنین راهکارهای سئویی است. دانش سئو هر روز، گسترده تر و عمیق تر از روز قبل میشود و برای درک کامل آن نیاز به مطالعه مداوم و همچنین دقت بیشتری در تغییرات گوگل می باشد. دنیای سئو خیلی پویاست یعنی قوانین و تکنیک هایی که امسال برای شما مفید بوده است ممکن هست در سال آینده قابل استفاده نباشند.
پس شما همیشه باید به فکر راهکارهای سئویی جدید باشید تا در فرایند آپدیت شدن سئو و به روز شدن آن دچار چالش های سنگین نشوید و سایت شما، همیشه حرکت رو به رشد داشته باشد.

اگر دید کاملی در مورد سئو ندارید ابتدا مقاله آموزش سئو را مطالعه کنید و بعد به این مقاله برگردید و تکنیک هایی که به شما می گوییم را بخوانید.

جدید ترین راهکارهای سئو

بر اساس آماری که Optify منتشر کرده است، بیش از 60 درصد کلیک ها تنها روی 5 نتیجه اول گوگل می باشد. با توجه به این آمار، رسیدن به صفحه اول گوگل برای هر کسب و کاری موضوع بسیار مهمی است. برای اینکه در صدر جستجوها باشید باید همیشه به روز و آپدیت بود. معیارهای زیادی وجود دارد که باید حواس شما به آن ها باشد، مانند محتوا، کلمات کلیدی،بک لینک و غیره. وقتی که همه این موارد را رعایت کنید و از بهترین راهکارهای سئو استفاده نمایید، می توانید در لیست اولین نتایج جستجو قرار بگیرید و به راحتی از رقبای خود سبقت بگیرید.

شما باید این مورد را بدانید که استراتژی سئو برای هر سایتی با سایت دیگر متفاوت می باشد و یک راهکار کلی برای همه سایت ها وجود ندارد. بهتر است که راهکارهای سئو سایتتان را بر اساس آنالیزی که انجام میدهید مانند آنالیز سایت خودتان، سایت های رقیب و هر چیز دیگری مثل تحقیق کلمات کلیدی، استراتژی ساخت بک لینک و….،را ایجاد کنید.

در سئو، روش های جدیدی به وجود می آید که شما نمی‌توانید با یادگیری چند روش تصور کنید که برای همیشه می‌توانید از آن ها استفاده کنید و هر سایتی را که بخواهید با آن روش  ها، قوی کنید. در شرایط مختلف، راهکارهای مختلف به وجود می آید که برای تسلط به همه این موارد بهتر هست که همیشه آپدیت بود.

 مهمترین راهکارهای سئو با تجربه کاربر

یکی از الگوریتم های گوگل به نام گوگل دنس (google dance)، وظیفه ای بسیار جالب بر عهده دارد. گوگل دنس، سایت ها را در نتایج جستجو جا به جا می‌کند یعنی سایت را از صفحه اول به صفحه دوم و یا از صفحه دوم به صفحه اول منتقل می کند، یا به شکل های محتلف همین کار را انجام میدهد. حالا شاید سوال شما این باشد که این چه کار بی فایده ای بوده و کجای این موضوع، یکی از مهمترین راهکارهای سئو است.

گوگل همیشه سایت هایی که در صفحات دوم و سوم هستند، مخصوصا سایت هایی که قدمت بالایی ندارند را برای مدتی کوتاه به صفحه اول گوگل می آورد و در معرض دید کاربر ها قرار میدهد.
سپس تمامی رفتار های کاربران را با توجه به تغییر جایگاه، تحلیل و بررسی می کند، و همچنین آنالیز کاملی از تجربه بازدید کننده ها، مرتبط بودن کلمات سرچ شده با آن سایت ها و موارد دیگری که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم را مورد بررسی قرار میدهد.

نکات مورد بررسی از دید گوگل

برای گرفتن رتبه در گوگل و رسیدن به صفحه اول، باید تکنیک هایی را که مورد نظر گوگل است و تعدادی از آن در زیر آمده است را در نظر بگیرید.

 راهکارهای سئو و نرخ کلیک(ctr)

گوگل بعد از اینکه سایت ها را با استفاده از الگوریتم google dance به صفحه اول آورد، سپس نرخ کلیک آنها را مورد برسی قرار میدهد تا ببیند این سایت ها تا چه اندازه میتوانند برای کاربران جذاب باشند و چه میزان کلیک را میتوانند به خود اختصاص دهند. پس یکی از راهکارهای سئو که به صورت غیر مستقیم تاثیر گذار است استفاده از عنوان های جذاب و بالابردن نرخ CTR است.

مدت ماندگاری کاربر در سایت (Time on site)

یکی از راهکارهای سئو، بررسی ماندگاری کاربر در سایت می باشد. هنگامی که کاربران وارد سایت شما می شوند، باید از تکنیک هایی استفاده نمایید که مدت زمان حضور کاربر را بیشتر نماید، یعنی مطالب سایت شما باید به گونه ای باشد که برای کاربر جذاب بوده و تمایل به خواندن و صرف کردن در سایت شما را داشته باشد، مثلا یک مقاله 4 هزار کلمه ای را در نظر بگیرید، کاربری بعد از ورود به این صفحه بعد از گذشت 40 ثانیه از صفحه خارج شده است. خب از نظر الگوریتم های گوگل، محتوای شما نه کاربر پسند بوده، نه کارامد بوده و نه نیاز مخاطب را رفع کرده است.
برای این مورد سعی کنید تا آنجایی که امکان دارد محتوای صفحه را کاریر پسند ایجاد کنید و حتما از این راهکار ها در سایت خود استفاده کنید.

Time on site

درگیر کردن کاربر با سایت

سعی کنید در صفحات اصلی، کاربر ها را با سایت در گیر کنید. این کار تاثیر های چند جانبه ای مانند افزایش مدت زمان حضور کاربر در سایت، رضایت کاربر ها از صفحه و اطلاعات صفحه سایت و موارد دیگری نیز دارد.
مثلا سعی کنید در صفحه های سایت خود، از ویدئو یا پادکست استفاده کنید، اینفوگرافی های جذاب تولید کنید و یا به صورت کلی، هر کاری که حس میکنید کاربران را با محتوای سایت و صفحه های سایتتان درگیر می‌کند استفاده نمایید، تا این حس به گوگل داده شود که یک تجربه کاربری خوب برای مخاطبان خود فراهم کرده اید.

نکته ای که باید به شما بگویم این هست که در تمامی تکنیک هایی که در ادامه مقاله به شما گفته می شود، همیشه در نظر بگیرید چه طوری بهترین تجربه را برای کاربران سایت خود ایجاد کنید و تجربه کاربری، یکی از جدیدترین راهکارهای سئو 2019 است و به صورت غیر مستقیم روی خیلی از فاکتور های سئو تاثیر خیلی بالایی دارد و در همین مقاله بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

معرفی راهکارهای سئو با استراتژی اختصاصی

 در همه‌ی کارها داشتن یک “استراتژی”، مسیر پیروزی را برای آن کار هموار میکند. استراتژی سئو سایت شما با استراتژی سایت دیگران نیز کاملا متفاوت بوده و هر سایتی دارای یک استراتژی  اختصاصی و منحصر به فرد  نیز دارد. چرا سایت ها دارای یک استراتژی اختصاصی هستند؟

در جواب سوال بالا باید بگوییم که چون جنس سئو در موضوعات مختلف با یکدیگر فرق دارد و حتی رقیب ها هم در هر حوزه، رفتار های مختلفی دارند، گوگل با کمک گرفتن از الگوریتم رنک برین متوجه تغییر رفتار کاربران در حوزه های مختلفی می شود، حالا منظور چیست؟

یعنی یک کاربر خاص، هنگامی که دنبال ۲ تا موضوع در دو حوزه مختلف می گردد به روش های مختلفی سرچ کرده که در این حالت، rank brain با توجه به این سرچ ها میفهمد که نیاز اصلی کاربر در هر حوزه چه بوده است.

مثلا سرچ کاربران برای خرید لپ تاپ، ابتدا لپ تاپ دست دوم و گیمینگ و …  را جستجو می کنند و در مراحل بعدی وارد برند میشوند، اما وقتی همون کاربران میخواهند گوشی موبایل بخرند ابتدا  با برند، جستجوی خودشان را انجام میدهند و این جستجو با روش قبل متفاوت است. داشتن یک استراتژی اختصاصی برای هر سایتی، از راهکارهای سئو محسوب می شود.

روش های جدید در سئو

راهکار های سئو

ما در ویکی دمی یک استراتژی اختصاصی که یکی از راهکارهای سئو است را برای یک مجله اینترنتی در زمینه آرایشی و بهداشتی ایجاد کردیم و بعد از پیاده سازی کامل، رشد قابل توجهی ایجاد شد که در تصویر زیر می توانید مقایسه ۴ ماهه روند رشد را بعد از پیاده سازی استراتژی با ۴ ماه قبل از پیاده سازی ببینید. این تصویر از گوگل آنالیتیکس این سایت گرفته شده تا درصد روند رشد را به صورت دقیق بتوانید مشاهده کنید.

روش های جدید سئو

بعد از به نتیجه رسیدن این استراتژی ما تصمیم گرفتیم که دقیقا همین استراتژی را برای مجله اینترنتی دیگر که موضوع عمومی داشت و بیشتر در زمینه کد تخفیف فعالیت داشت (به نام مگ و بن) پیاده کنیم و سپس نتیجه را بررسی کردیم.

بعد از پیاده سازی کامل و ماه ها فعالیت متوجه شدیم که نتیجه‌ی دلخواه ایجاد نشد و سایت، رشد چشمگیری نداشت، حال علت این امر چه بوده است؟ علت اصلی این مشکل، استفاده از یک استراتژی برای هر دو مجله اینترنتی بوده است. با این روش، سایت مگ و بن نتوانست از رقیب های خود جلو بزند و فقط در تعدادی سرچ محدود توانست رتبه های بالایی به دست بیاورد که می‌توانید با مشاهده تصویر زیر که از سرچ کنسول مگابن گرفته شده، روند رشد را مشاهده کنید.

تکنیک های سئو 2019

حال، یکی از مهمترین تکنیک های سئو در سال 2019 داشتن یه استراتژی خیلی خوب و اختصاصیه که واقعا تاثیر بالایی در روند رشد سایتتان دارد.

خوب حالا که سئو انقدر مهم هست، بیایید نگاهی به بهترین تکنیک های سئو بندازیم که به بالا رفتن رتبه جستجوی شما در سال 2019 کمک می کند:

در وبلاگ خود پست های طولانی بنویسید

کارشناسان سئو همیشه بر کیفیت محتوا تاکید زیادی دارند. خوب در اینکه کیفیت محتوا یکی از مهمترین عوامل در بهبود رتبه جستجو و جزء یکی از راهکارهای سئو است شکی نیست، اما با این حال نمی توانید اندازه محتوا را هم نادیده بگیرید. وبلاگ های جامع که موضوع خاصی را بطور کامل پوشش میدهند می توانند به کسب رتبه جستجوی بهتر به شما کمک نمایند. برای درک بهتر ارتباط اندازه و رتبه بندی محتوا، Backlinko یک پژوهش انجام داده است و بیش از یک میلیون جستجو مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نتیجه این پژوهش این بود که پست هایی که در صفحه اول نتایج جستجو قرار می گرفتند به طور متوسط 1890 کلمه داشتند.

البته نباید انتظار داشته باشید که پست های طولانی، باعث افزایش جادویی رتبه شما در نتایج جستجو باشند، این تکنیک سئو به تنهایی موفقیتی را تضمین نمی کند. برای اینکه این تکنیک به خوبی جواب دهد، باید تعادل خوبی بین کیفیت و کمیت محتوای شما برقرار باشد.

لازم به ذکر است که اگر محتوا طولانی باشد و کیفیت مناسب را نداشته باشد، نتیجه عکس داده و کاربر حوصله مطالعه کل مقاله را نخواهد داشت و ترجیح میدهد که از سایت خارج شده و وارد سایت دیگر شود، پس هیچ وقت کیفیت را فدای حجم مقاله نکنید.

پیشنهاد میکنیم که مقاله آموزش جامع بازاریابی محتوا را مطالعه کنید.

یکی از راهکارهای جدید سئو در سال 2019، این هست که محتوای طولانی اگر تولید می‌کنید به صورت یکجا در سایت منتشر نکنید. مثلا محتوایی نوشتید که 5 هزار کلمه دارد، برنامه ریزی خودتان را به این شکل انجام دهید که 2 هزار کلمه را ابتدا در سایت قرار داده و بقیه مطلب را به صورت آپدیت های متوالی در فواصل زمانی منظم به مقاله اضافه کنید. این مورد باعث میشود که محتوای شما از نظر گوگل ارزشمند شناخته شده و گوگل همیشه محتوای آپدیت شده را دوست دارد و به مخاطب نشان میدهد.

از تکنیک Bucket Brigade استفاده کنید

یادتان باشد که سئو فقط نوشتن کلمات کلیدی و یا سئو کردن محتوا نیست. وقتی کاربری از سایت شما بازدید می کند، دو سناریوی مختلف امکان دارد پیش آید:

در مورد اول، به خواندن محتوای شما ادامه میدهد.

در مورد دوم، بلافاصله از وب سایت شما خارج می شود.

مورد دوم مسئله خیلی مهمی است که می تواند تاثیر منفی بر روی رتبه سایت شما داشته باشد. خوب پس اگر میخواهید رتبه بهتری داشته باشید، باید از اینکه بازدیدکنندگان وقت بیشتری را در سایت شما میگذرونند اطمینان پیدا کنید.

اینجا لازم هست  که ۴ تا مقاله مهم به شما معرفی کنیم که در نوشتن محتوا خیلی می‌تواند به شما کمک نماید:

کلمه کلیدی lsi

آموزش سئو محتوا

استراتژي کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

یک روش ساده برای رسیدن به این هدف این است که محتواهایی بنویسید که قانع کننده تر باشند. می توانید با استفاده از یک ترفند قدیمی، بازدیدکنندگان را به سایت خود قلاب کنید. Bucket Brigade یک تکنیک نوشته ویکی از راهکارهای سئو است که میتواند مخاطبان سایت شما را به ماندن در صفحات ترغیب کند.

وقتی در حال تولید محتوای متنی هستید، باید جریان نوشته شما کاملا روان و خوانا باشد. در یک حالت ایده آل، هر جمله باید به جمله بعدی منتهی شود و به همین ترتیب هر پاراگراف باید مخاطبان را به پاراگراف بعدی متصل کند. Bucket Brigade یک تکنیک ساده و یک روش خوب است که مثل یک اتصال بین دو پاراگراف یا دو تا جمله عمل می کند. در واقع این تکنیک یک روش هوشمند، برای جلب توجه خوانندگان سایت شما بوده که بتوانید در مسیرهای مختلفی که مدنظرتان هست، آن ها را راهنمایی کنید.

حال چطور میشود از این تکنیک استفاده کرد؟ اینجا چند عبارت را به شما معرفی می کنیم که معمولا به عنوان Bucket Brigades استفاده میشوند:

  • دلیلش  اینه:
  • می دونین بهترین قسمت موضوع چیه؟
  • و این همه ماجرا نیست.

جملات کوتاهی که با : تموم می شوند، روش بسیار خوبی برای شناسایی bucket brigade ها هستند. رعایت این موارد باعث میشود متن شما به راحتی خوانده شده و مخاطبان وقت بیشتری برای مطالعه آن بزارند. البته این روش به خودی خود یکی از تکنیک ها و راهکارهای سئو نیست اما به صورت غیر مستقیم به بهبود رتبه جستجوی شما کمک می کند.

انواع راهکارهای سئو

راهکارهای سئو با بروزرسانی محتواهای قدیمی 

برای اینکه بتوانید از محتواها حداکثر استفاده را نمایید، حتما سراغ پست های قدیمی تر وبلاگ خود بروید و پست هایی که موضوعات آن ها هنوز جالب و پر سرچ هستند را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر دو سال پیش مطلبی در مورد بهترین تکنیک های سئو یا راهکارهای سئو نوشته اید، برای بازنشر این پست باید حتما مطلب خود را ویرایش و به روز نمایید، چون از دو سال قبل تا به امروز، گوگل تغییرات اساسی در الگوریتم های جستجوی خود انجام داده است.

برای آشنایی بیشتر با الگوریتم های گوگل و روند تغییرات آن بهتر است که همیشه مقاله الگوریتم های گوگل ما را دنبال کنید چون ما آخرین تغییرات را برای شما منتشر می کنیم.

به جای اینکه یک مطلب جدید بنویسید، بهتر است که هر از گاهی اطلاعات بیشتری به پست های قبلی خود اضافه نمایید. می توانید عناوین مطالب را ویرایش کنید تا بیشتر به ترندهای روز مرتبط باشد. علاوه بر این، باید نسخه جدید را طوری ویرایش کنید که اصطلاحا سئو پسند یا SEO-Friendly باشد. این راهکار سئو میتواند یک راه ساده برای رسیدن به مطالب بیشتر در زمان کوتاهتر را به خود اختصاص دهد. با به روز رسانی مطالب قدیمی، می توانید به مخاطبان گسترده تری دسترسی پیدا نمایید و پست هایی که نسبت به بقیه محبوب تر هستند، می تواند رتبه بهتری در جستجو به دست آورد.

 یک راهکار عالی در سئو، گرفتن بک لینک های با کیفیت

بک لینک های باکیفیت هم از جمله راهکارهای سئو می باشند که می تواند به شما در رسیدن به رقبا کمک نماید، مثلا زمانیکه یک وب سایت شناخته شده با رتبه بالا، به سایت شما لینک میدهد، اعتبار سایت شما در جستجو افزایش پیدا می کند. برای موتورهای جستجو، بک لینک های باکیفیت معادل قابل اطمینان بودن یک وب سایت است. بنابراین وقتی بک لینک های خوبی داشته باشید به احتمال زیاد در نتیجه جستجوها هم رتبه بهتری خواهید داشت. این موضوع یکی از مهترین راهکارهای سئو بوده که می تواند به طور مستقیم روی رتبه سایت شما تاثیر بگذارد.

برای گرفتن بک لینک های با کیفیت می توانید از پست مهمان یا همکاری با رسانه های تاثیرگذار مثل خبرگزاری ها استفاده کنید. پست مهمان هم به معنی نوشتن مطالب در وبلاگ یا وب سایت دیگران با اسم خودتان می باشد. گاهی اوقات ممکن هست که وب سایت های دیگر بدون اینکه از شما بپرسند به سایت شما لینک بدهند که این مسئله مشکلی ایجاد نمی کند مگر اینکه لینک ها اسپم باشند. اگر چنین وب سایت هایی به شما لینک بدهند ممکنه روی سایت شما تاثیر منفی داشته باشد، بنابراین خیلی مهم است، همه لینک هایی که به سایت شما داده می شود را تجزیه و تحلیل نمایید و لینک های اسپم را رد کنید. برای پیدا کردن این لینک ها هم می توانید از Search Console گوگل و یا Moz Link Explorer استفاده کنید.

یکی از داغ ترین و جنجالی ترین موضوعات سئو، خرید بک لینک و عواقب آن روی سایت است. خیلی ها از خرید بک لینک به رشد قابل توجهی رسیدن و خیلی ها هم سایتشان پنالتی شده است.

واقعیت این است که در خرید بک لینک، همه چیز بستگی به استراتژی شما دارد. خیلی ها بدون داشتن استراتژی خاصی، چند تا لینک مانند رپورتاژ، وب 2 و غیره میخرند، بدون آنکه آن را دوباره تمدید نمایند. حتی ریپورتاژ هم که این همه از آن تعریف میشود، میتواند باعث پنالتی شدن یک سایت شده و یا میتواند هیچ تاثیری نداشته باشد.

اگر شما تمایل به خرید بک لینک دارید خیلی خیلی مهم است که چه استراتژی پشت سایت شما باشد تا با خرید این لینک ها، تاثیر شگرف آن را بر سایت خود ببینید.

مثلا ما برای موضوع خرید بک لینک، یک راهکار را روی ۲ تا سایت به صورت تست انجام داده ایم و نتیجه را بررسی کردیم. در این بررسی، ما سئو داخلی و محتوا را در شرایط یکسان قرار دادیم تا فقط تاثیر بک لینک را مشاهده کنیم. بعد از ۱ ماه، یکی از سایت ها رشد قابل توجهی داشت و یکی دیگر از سایت ها به صورت کامل پنالتی شد و افت شدید بازدید پیدا کرد. ما به این نتیجه رسیدیم که بک لینک یکی از مهمترین راهکارهای سئو است اما استفاده نادرست از آن میتواند باعث نابودی سایت شود. در زیر عکس این سایت  را برای شما قرار داده ایم.

بک لینک در تکنیک سئو

به خرید بک لینک به چشم یک تکنیک نگاه کنید و از آن بهترین استفاده را نمایید. ما در مقاله ای جدا در آینده استراتژي خرید بک لینک را به شما آموزش میدهیم، اما باید این را بدانید که در نهایت شماهستید که باید استراتژی خود را بچینید و یا از یک متخصص کمک بگیرید که با آنالیز های دقیق، استراتژی دقیقی برای سایت شما پیاده نماید.
بعضی از روش ها در سئو و یا راهکارهایی که به شما معرفی می‌کنند هم میتواند خیلی مفید و هم میتواند خیلی مخرب باشد، پس همه چیز بستگی به شما دارد که از این تکنیک یا راهکارهای سئویی چگونه استفاده نمایید.

تجربه نشون داده است که خرید بک لینک های یکسان برای سایت های مختلف نتایج کاملا متفاوتی از خود نشون می دهد، پس لطفا خیلی راحت اقدام به خرید بک لینک نکنید.

تحقیق جامع کلمات کلیدی یک تکنیک حیاتی

یکی از بهترین تکنیک های سئو که واقعا نقش حیاتی در رشد سایت شما دارد، استفاده درست از کلمات کلیدی و انتخاب موضوع و … است. برای موارد‌ی که در زیر به شما توضیح میدهیم وقت بگذارید و برای آنها ارزش قائل شوید.

قبل از اینکه ایده مطالب وبلاگ را نهایی کنید حتما مدتی را صرف جستجوی کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود نمایید تا بهترین و مرتبط ترین آن ها را پیدا کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای پیدا کردن این کلمات، این است که بررسی کنید مردم در جستجوی چه چیزهایی هستند. با پیدا کردن این کلمات می توانید تغییراتی در محتوای خود ایجاد کنید که با نیاز واقعی مخاطبانتان تطابق داشته باشد.
شاید تصور کنید که تحقیق کلمات کلیدی یک روش جدید در سئو نیست، بله روش جدید نیست اما یک راهکار خیلی عالی است و روز به روز این کار در حال رشد می باشد و کسانی که خیلی قوی تر و با دقت تر این کار را انجام میدهند، معمولا نتایج بهتری نیز میگیرند.

تحقیق کلمات کلیدی

اگر از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید شانس بیشتری برای رسیدن به conversion بیشتر و همچنین رتبه بهتر دارید. برای تحقیق کلمات کلیدی هم می توانید از ابزارهای سئو مثل KWfinder،  Moz Keyword Explorer و یا Keyword Planner گوگل استفاده نمایید. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که کلمه کلیدی موردنظر خود را وارد کنید، سپس، این ابزارها، همه ترکیبات ممکن که مربوط به آن کلمه کلیدی خاص باشد را برای شما لیست می کنند. همچنین می توانید حجم جستجوی مربوط به کلمه کلیدی که وارد کرده اید را مشاهده نمایید.

وقتی در حال تهیه لیست کلمات کلیدی خود هستید دقت کنید که زیاد از عبارات کلی استفاده نکنید. کلماتی مثل «ماشین» یا «دوربین» به شکل گسترده ای استفاده میشوند، بنابراین ممکن است که برای سئو کمکی به شما نکنند. بهتر است که از عبارات خاص تر و توصیفی تر استفاده کنید. عبارت کلیدی طولانی یا همون لانگ تیل ها مثل «از کجا میشه دوربین سونی اجاره کرد» معمولا بهتر جواب میدهند. در بهترین حالت، شما باید این کلمات و عبارات کلیدی را به صورت ارگانیک در محتواهای خود استفاده کنید. فقط حواستان باشد که از این عبارات زیاد استفاده نکنید، چرا که اینکار بیشتر از اینکه به نفع شما باشد به محتوا و در نتیجه رتبه شما آسیب میرساند.

ذکر این مورد هم لازم است که لزوما بهترین موضوع مقاله یا کلمات را نمی شود از ابزار های آنالیز کلمات کلیدی به دست آورد و گاهی اوقات، باید از فضاهای دیگر این کار را انجام داد. واقعا این مورد یکی از تکنیک ها و راهکارهای سئو است که خیلی ها نه تنها برای آن وقت می گذارند و نه حتی آن را جدی میگیرند.

مثلا شما می‌توانید در فضا های مجازی مثل اینستاگرام، آپارات و یا یوتیوب ببینید که بیشترین موضوعاتی که مردم دنبال آن هستند، چه بوده است. روش دیگری هم برای پیدا کردن کلمات وجود دارد و آن این است که افرادی که کیورد ریسرچ قوی انجام میدهند، وارد فروم ها و انجمن های مختلف شده و در آنجا کند و کاو می کنند تا ببینند مردم، بیشتر در مورد چه موضوعاتی صحبت می‌کنند و چه دغدغه هایی دارند. در صورتی که تحقیق کلمات کلیدی برای شما دشوار و سخت است، می توانید برای آشنایی با تعرفه سئو ، به شماره ۰۹۱۲۲۸۹۰۹۲۴۸ پیغام دهید.

محتوای مناسب با الگوریتم رنک برین تولید کنید

برای بهبود نتایج جستجو، گوگل از الگوریتم رنک برین (RankBrain) استفاده می کند. رنک برین اولین الگوریتم یادگیری ماشین گوگل است که بعد از ثبت یک درخواست جستجو، سعی می کند این درخواست را درست مثل مغز یک انسان درک نماید.

الگوریتم رنک برین گوگل

هرچقدر بیشتر بتوانید رضایت کاربران گوگل که یکی از راهکارهای سئو است را جلب کنید رتبه بالاتری هم می گیرید. البته کلمات کلیدی و بک لینک ها و موارد  قدیمی دیگر هم، همچنان مهم هستند اما رنک برین تاثیر بسیار زیادی در این رتبه بندی دارد و گوگل هم اعلام کرده است که این الگوریتم یکی از سه عامل خیلی مهم در تعیین رتبه جستجوی سایت ها است.

ویژگی منحصربفرد این الگوریتم این هست که فقط روی جستجوی فعلی شما تمرکز نمی کند، یعنی چیزی که اول جستجو کردید احتمالا در جستجوی دومتون هم تاثیر میکذارد.

برای اینکه بتوانید رتبه جستجوی خود را بالا ببرید، باید محتوای خود را بر اساس الگوریتم رنک برین بهینه سازی کنید. استفاده از عبارات کلیدی با سایز متوسط و رسیدن به کلیک های بیشتر با تمرکز بر رضایت کاربران برای موفقیت در الگوریتم رنک برین بسیار مهم است.

روی چیزهایی تمرکز کنید که مخاطبانتان به دنبال آن هستند مانند:

  • مخاطبان شما درباره چه موضوعاتی صحبت می کنند؟
  • از کدوم پلتفرم ها بیشتر استفاده می کنند؟
  • چطور می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید؟

اینها چند تا از سوالاتی هستند که قبل از تدوین استراتژی سئو باید از خودتان بپرسید. وقتی که تصور بهتری از خواسته های مخاطبانتان داشته باشید، می توانید استراتژی سئو را بر اساس این خواسته ها تعریف کنید. اگر مخاطبان شما به دنبال رستوران های اطراف خونه خود هستند، خوب باید چند تا پست از معرفی رستوران ها در محله های خاص در وبلاگ تون داشته باشید یا اگر در مورد یک محصول خاص صحبت می کنند چرا یک پست معرفی و بررسی آن محصول در وبلاگ تان نداشته باشید!

روش های جدید سئو

مخاطبانتان را درک کنید، نظرات آن ها را در زیر پست های خود بخوانید و بررسی کنید، کدوم پست ها محبوب تر از بقیه هستند. سایت پرسش و پاسخ Quora، گوگل آنالیتیکس و Kickstarter میتونند به شما در گرفتن بازخوردهای مردم بیشتر کمک کنند.

یکی از راه های ارتباط با الگوریتم رنک برین گوگل، استفاده از lsi ها است. باید سعی کنید که مقاله یا صفحه‌ی خودتان را به شکلی ایجاد کنید که برای چندین کلمه کلیدی سئو شود و رتبه بگیرد که برای رسیدن به این هدف، باید از lsi ها به گونه ای استفاده کنید که الگوریتم رنک برین بتواند به صورت کامل، آن را درک نماید. رنک برین و استفاده درست از آن، علاوه بر اینکه یک تکنیک سئو و یک راهکار عالی سئویی محسوب میشود، یک روشی برای افزایش رتبه کلمات شما نیز هست، پس بهتر است از این روش جدید بهره مند شوید.

صفحه فرود (لندینگ پیج) یکی از بهترین راهکارهای سئو

یکی از بهترین راهکار های سئو، ساخت یک لندینگ پیج یا همان صفحه فرود حرفه ای برای موضوعات مهم در سایت است. خب حالا میخواهیم بیشتر وارد این موضوع بشویم و دقیق تر راجع به آن صحبت کنیم.
یک لندینگ پیج حرفه ای یعنی صفحه‌ی فرود و نهایی که برای موضوعاتی که اهمیت بالایی دارند، مورد استفاده قرار میگیرند و معمولا این صفحات باید به گونه ای طراحی شود که تمامی نیاز های کاربران را برطرف سازد.

یکی از ویژگی های این گونه از صفحات، که ما از آنها به عنوان یکی از بهترین راهکار های سئو نام برده ایم این است که نرخ پرش (بانس ریت)، در اینگونه از صفحات بسیار پایین است یعنی کاربر ها در اینگونه از صفحات، جذب موضوعات معرفی شده در سایت شده و سپس وارد دیگر صفحه ها می‌شوند.

مثلا تصور کنید که می‌خواهید برای یک موضوع پر رقابت، فرایند سئو را انجام دهید. کلمه کلیدی مثال ما، خرید ماشین می باشد که باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

اول این نکته را عرض کنیم که ساخت چنین لندینگی، جهت بهبود تجربه کاربری برای بازدید کنندگان سایت است و  این عمل باعث ایجاد اعتماد بین کاربر و سایت می شود. در سئو نوین این مورد یکی از جدید ترین روش های سئو است و توصیه می‌کنیم که حتما از این روش بهره ببرید.

برای صفحه لندینگ خرید ماشین یک استراتژی ایجاد کنید، حالا شاید سوال پیش آید که چه استراتژی باید ایجاد شود؟

شما باید لیست محتواهایی که برای موضوع خرید ماشین می‌توانید ایجاد کنید را تهیه نمایید و سپس اقدام به تولید آنها کنید. از جمله‌ی این محتواها، میتوانید به ویدئو های ماشین های مختلف، توضیحات راجع به هر ماشین، بخش قیمت های هر ماشین، بخش تجربه رانندگی با هر ماشین، تست تصادف و … اشاره کنید.

وقتی کاربری وارد چنین صفحه ای میشود، شما تقریبا تمامی نیازها را برطرف کرده اید و کاربر حتما جذب بخشی از صفحه شما شده و این حس به کاربر داده می شود که سایت شما در این موضوع، مرجع خوبی است.

استفاده از این راهکارهای سئو، به سایت شما کمک خیلی زیادی میکند و گوگل بعد از تحلیل رفتار کاربر های شما، حتما به شما رتبه های خیلی بهتری میدهد. پس این مورد را حتما در سایت خودتان پیاده سازی کنید چون باز هم تاکید میکنیم که این راهکار سئو یکی از جدیدترین روش هایی است که مورد استفاده زیاد قرار گرفته است.

پیدا کردن نیازها و سوالات مخاطبان

  • مخاطبان شما درباره چه موضوعاتی صحبت می کنند؟
  • از کدام پلتفرم ها بیشتر استفاده می کنند؟
  • چطور می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید؟

اینها چند تا از سوالاتی هستند که قبل از تدوین استراتژی سئو باید از خودتون بپرسید. وقتی که تصور بهتری از خواسته های مخاطبانتان داشته باشید می توانید استراتژی سئو را بر اساس این خواسته ها تعریف کنید. اگر مخاطبان شما به دنبال رستوران های اطراف خونه خود باشند، باید چند تا پست از معرفی رستوران ها در محله های خاص در وبلاگ خودتان داشته باشید یا اگر در مورد یک محصول خاص صحبت می کنند، چرا  یک پست معرفی و بررسی آن محصول در وبلاگتان نداشته باشید!

این مورد ساده یکی از مهمترین تکنیک های سئو است که متاسفانه در عموم موارد رعایت نمی‌شوند. معمولا سئو کار ها یا صاحبان بیزینس سریع به سراغ موضوعات اصلی می‌روند و میخواهند کلمات کلیدی اصلی را سئو کنند بدون اینکه تحقیقی انجام دهند که محاطبان آنها در گیر چه موضوعاتی هستند.

مثلا کسی یک فروشگاه اینترنتی در مورد خرید گوشی موبایل راه‌اندازی کرده است. عموما به دنبال سئو کردن و بالا آمدن روی کلماتی مثل “خرید موبایل” و “قیمت موبایل” هستند بدون اینکه بررسی کنند که در شرایط کنونی، مخاطبان در گیر چه برند جدید از تلفن های همراه هستند و یا اینکه چه مشکلی در کدام تلفن همراه دارند،  همه این موارد می تواند به یکی از مهمترین مشکلات افراد تبدیل شود.

این موارد می‌تواند در سئو برای شما حیاتی باشند. ما در ویکی دمی از این تکنیک به شدت استفاده می‌کنیم و توصیه می‌کنیم که شما هم استفاده کنید.

از تحلیل و برسی سایت خودتان غافل نشوید

از دیگر راهکارهای سئو، تجزیه و تحلیل وب سایت بوده که از آن به عنوان بهترین راه برای بهبود استراتژی سئوی یک کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. حتما وقت زیادی را برای پیدا کردن نقاط ضعف تان و جاهایی که کسب و کار به اصطلاح نیاز دارد صرف کردید. آنالیز به موقع سئو می تواند به شما کمک کند که رقبای خود را پشت سر بذارید و به شما اطلاع میدهد که وضعیت فعلی وب سایت شما در موتورهای جستجو به چه صورت است. عناوین صفحات، توضیحات، امتیاز اسپم و سرعت بارگذاری صفحات مواردی هستند که معمولا از آن ها چشم پوشی میشود.

آنالیز سئو به شما کمک می کند که میزان بازدهی سایت خود را اندازه بگیرید و اهدافی تعریف کنید که با خواسته های مخاطبانتان مطابقت داشته باشد. ابزاراهای تجزیه و تحلیل سئو مثل Ahrefs، SEMrush و Pro Rank Tracker این کارها را به راحتی برای شما انجام میدهند و تنها کاری که باید انجام بدید این هست که آدرس وب سایت خود را در یکی از این ابزارها وارد کنید و گزارش های تفضیلی از کارآیی سایت تان را دریافت نمایید. با هر آنالیزی که روی سایت خود انجام می دهید، ممکن است که یک راهکار جدید برای سئو سایتتان به دهنتان خطور نماید.

این مقاله در دست آپدیت است.

سوالات متداول

آیا استفاده از تکنیک ها و راهکارهای سئویی می تواند در افزایش رتبه به ما کمک کند؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله. چرا که با انجام و رعایت تکنیک ها نه تنها رتبه سایت افزایش پیدا می کند، بلکه ترافیک و افزایش فروش هم برای سایت ایجاد می شود. حتما برای داشتن رتبه و جایگاه بالا در موتورهای جستجو، از راهکارهای سئو در سایت خود استفاده نمایید.

مهمترین راهکارهای سئویی کدامند؟

۱- استفاده از پست های طولانی در وبلاگ. ۲- استفاده از تکنیک Bucket Brigade و ۳- ویرایش مطالب قدیمی در سایت. ۴- داشتن لندینگ پیج (صفحه فرود) مناسب برای سایت. ۵- داشتن آپدیت های منظم در مقالات. ۶- حضور فعال در شبکه های اجتماعی. ۷- داشتن استراتژی برای مقالات وبلاگ. ۸- و…..

آیا استفاده از نظرات کاربران تاثیری در افزایش رتبه گوگل دارد؟

بله،در همه سایت ها بخشی برای دادن نظرات و انتقادات کاربران وجود دارد که هر چه تعداد نظرات و پاسخ به آن ها بیشتر باشد، از نظر گوگل این صفحه از سایت، دارای اعتبار بیشتری است. به این علت که مطلب ذکر شده، باعث تعامل با کاربر شده و توانسته نظر آن ها را به آن جذب نماید.

آیا استفاده از AMP میتواند راهکاری برای سئو باشد؟

طبق فاکتورهای سئو و الگوریتم های جدید گوگل، ایجاد یک نسخه موبایلی که به اصطلاح موبایل فرندلی باشد، را می توان یک راهکار سئویی دانست. استفاده از AMP، باعث می شود که سرعت بارگذاری سایت به علت نداشتن کدهای CSS و دیگر موارد، بیشتر شود و کاربر سایت را با زمان کمتری در موبایل خود ببیند. سرعت بارگذاری سایت هم یکی دیگر از فاکتورهای گوگل برای داشتن رتبه بالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

2 × دو =